The Curse of the Black Dice

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Andreal pisze:No to prawie 2 miesiące... :)
Trochę długo.
Generalnie podstawowy termin na Wspieram.to był podany 2 miesiące od daty zakończenia akcji i naszym skromnym zdaniem uważamy, że dostarczamy grę chyba w jednym z krótszych terminów w działalności Wspieram.to i dość krótkim jak porównać terminy Kickstarterowe :)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Chaaber »

Panowie jest moc! Gra wygląda bardo dobrze, w pudle trochę wieje wiatr, ale to pewnie, żeby w żagle dobrze dęło. Tymczasem pora już jedynie czekać na pierwszą rozgrywkę. Gra wygląda i zapowiada się naprawdę dobrze.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Chaaber pisze:Panowie jest moc! Gra wygląda bardo dobrze, w pudle trochę wieje wiatr, ale to pewnie, żeby w żagle dobrze dęło. Tymczasem pora już jedynie czekać na pierwszą rozgrywkę. Gra wygląda i zapowiada się naprawdę dobrze.
Super - bardzo się cieszymy.

Na statku w ładowniach musi pozostać trochę miejsca na dodatki ;)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Pan_K »

Mam za sobą właśnie zapoznawczą partyjkę na dwie ręce.
I jestem nieźle nakręcony. Od razu po otwarciu pudełka w oczy rzucają się kości. Jakżeż one są piękne! I w dotyku... mniód! Kto kupi bez kości od QWorkshop, ten trąba 8)
Ale zapoznawcza rozgrywka dodała do wrażenie sporo, oj sporo. Nie spodziewałem się aż tyle, a tu wygląda na to, że będzie kandydat do gry rodzinnej z pretensjami do podium w swojej kategorii. Zobaczymy, ale wyobrażam sobie, że połączenie sporej lekkości zasad, z wyzierającym spoza nich szerokim spektrum możliwości takiego kombinowania, które nie przeciąża zwojów mózgowych, a daje satysfakcję - że takie połączenie może się udać. Oby. Mnie już mają, w każdym razie (tylko gdzie te zasady solo?)
Krótko mówiąc jestem zachwycony bardziej, niż kiedy dawałem się porwać hype'owi przy wspieraniu.
Board&Dice pisze:Na statku w ładowniach musi pozostać trochę miejsca na dodatki ;)
Dodatki wciągam bez wahania :)
Więcej kości! :mrgreen:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8782
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 2368 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Curiosity »

Andreal pisze:No to prawie 2 miesiące... :)
Trochę długo.
Dwa dni temu odebrałem grę z Kickstartera, którą zamówiłem i opłaciłem jakieś... 11 miesięcy temu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Andreal »

Ależ ja do nikogo pretensji nie mam. Wybrałem opcję z naklejką wiedząc o opóźnieniu, a sama gra została i tak ekstremalnie szybko wyprodukowana, biorąc pod uwagę inne podobne projekty, także szacunek dla B&D.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Andreal pisze:Ależ ja do nikogo pretensji nie mam. Wybrałem opcję z naklejką wiedząc o opóźnieniu, a sama gra została i tak ekstremalnie szybko wyprodukowana, biorąc pod uwagę inne podobne projekty, także szacunek dla B&D.
Dziękujemy :)
Postaramy się nieco zmniejszyć czas oczekiwania - ale tutaj zobaczymy jak się wszystko potoczy - pracy jest tyle, że śpimy po 3 godziny na dobę :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Board&Dice pisze: śpimy po 3 godziny na dobę :)
Po co śpicie? ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Coen »

misioooo pisze:
Board&Dice pisze: śpimy po 3 godziny na dobę :)
Po co śpicie? ;)
No właśnie. Ja tak mówię żonie: "śpisz, śpisz a robota Ci się kumuluje ;)"
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: mauserem »

Coen pisze:
misioooo pisze:
Board&Dice pisze: śpimy po 3 godziny na dobę :)
Po co śpicie? ;)
No właśnie. Ja tak mówię żonie: "śpisz, śpisz a robota Ci się kumuluje ;)"

hehe "sen jest dla słabych"
albo jak mawiała moja kochana babcia: "wyśpisz się w grobie" (niestety odsypia...)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: hutriel »

Board&Dice pisze:śpimy po 3 godziny na dobę :)
To kto trzyma wachtę?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Pan_K »

hutriel pisze:
Board&Dice pisze:śpimy po 3 godziny na dobę :)
To kto trzyma wachtę?
Przecież nie śpią razem...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Pan_K pisze:
hutriel pisze:
Board&Dice pisze:śpimy po 3 godziny na dobę :)
To kto trzyma wachtę?
Przecież nie śpią razem...
Jak to nie? Od kiedy piraci mają osobne kajuty?

Przepraszam za byki. Pisane smarkfonem.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Pan_K »

misioooo pisze: Jak to nie? Od kiedy piraci mają osobne kajuty?
To, co się nazywa czasoprzestrzenią, pozwala na zażywanie rozkoszy samotności nawet współdzieląc miejsce.
Poza tym - od kiedy dwaj kapitanowie sypiają w jednej kajucie?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Jak to dwaj kapitanowie? Przecież oni na tym samym okręcie płyną! Nie może być dwóch kapitanów na jednej łajbie... Kajuta kapitańska tylko jedna i wyro kapitańskie też tylko jedno ;P Ster jeden... Nie da się pogodzić, któryś spacerek po deseczce musi zrobić!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Pan_K »

misioooo pisze:Jak to dwaj kapitanowie? Przecież oni na tym samym okręcie płyną! Nie może być dwóch kapitanów na jednej łajbie... Kajuta kapitańska tylko jedna i wyro kapitańskie też tylko jedno ;P Ster jeden... Nie da się pogodzić, któryś spacerek po deseczce musi zrobić!
No to będzie krwawo, bo ja pamiętam, że była załoga Kapitana Irka i załoga Kapitana Filipa. Jak oni teraz na jednej łajbie są... :shock:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Pan_K pisze:
misioooo pisze:Jak to dwaj kapitanowie? Przecież oni na tym samym okręcie płyną! Nie może być dwóch kapitanów na jednej łajbie... Kajuta kapitańska tylko jedna i wyro kapitańskie też tylko jedno ;P Ster jeden... Nie da się pogodzić, któryś spacerek po deseczce musi zrobić!
No to będzie krwawo, bo ja pamiętam, że była załoga Kapitana Irka i załoga Kapitana Filipa. Jak oni teraz na jednej łajbie są... :shock:
Cóż, dopadła ich Klątwa Czarnych Kości. To przez nią :)

Przepraszam za byki. Pisane smarkfonem.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Pytanie z innej beczki rumu - tej pół-pełnej):
Czy jak osobiście grę się odbierało, to późnie - za miesiąc, dwa czy 12 będzie można zgłosić się osobiście, z beczką rumu po tatuaż?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: DarkSide »

Pan_K pisze:Mam za sobą właśnie zapoznawczą partyjkę na dwie ręce.
I jestem nieźle nakręcony. Od razu po otwarciu pudełka w oczy rzucają się kości. Jakżeż one są piękne! I w dotyku... mniód! Kto kupi bez kości od QWorkshop, ten trąba 8)
Ale zapoznawcza rozgrywka dodała do wrażenie sporo, oj sporo. [...]
Za wstawianie takich wpisów podczas, gdy inni jeszcze czekają na swoją przesyłkę, należy traktować autora takowych jak każdego kto łamie wszelkie konwencje genewskie, za niehumanitarne traktowanie inny uczestników akcji na wspieram.to
Jak można być tak okrutnym?! :twisted: :mrgreen:
Pan_K pisze:
hutriel pisze:
Board&Dice pisze:śpimy po 3 godziny na dobę :)
To kto trzyma wachtę?
Przecież nie śpią razem...
Ja tam nikomu nie zaglądam w sekrety alkowy ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Wroobel »

Mam prośbę do tych, którzy już grali:

Rozumiem, że wszystko ładnie wygląda, że kości miodzio i się chce turlać ale jak wygląda sama zabawa przy rozgrywce? Z dotychczasowych opowieści i filmików wydaje mi się to lekko nudne: rzucanie kostkami i dostawianie ich do wspólnej planszetki (nawet, jeśli potem można coś tam pobajerzyć). Lubię turlanki, zwłaszcza z tak kozackimi kostkami ale czy to nie trochę za mało?

Zatem prośba o krótkie info jaka jest radocha z samej mechaniki, jak nasze decyzje mają wpływ na grę, czy można jakoś pokombinować taktycznie lub strategicznie (mimo że to turlanka), czy to się szybko nie znudzi itp.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Dellas »

Rozumiem, że wszystko ładnie wygląda, że kości miodzio i się chce turlać ale jak wygląda sama zabawa przy rozgrywce? Z dotychczasowych opowieści i filmików wydaje mi się to lekko nudne: rzucanie kostkami i dostawianie ich do wspólnej planszetki (nawet, jeśli potem można coś tam pobajerzyć). Lubię turlanki, zwłaszcza z tak kozackimi kostkami ale czy to nie trochę za mało
Odpowiem krótko: NIE :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: DarkSide »

@Wroobel
Moje wrażenia z grania w prototyp (ale finalny) na tegorocznym Pyrkonie. Ta gra to kooperacja, ale z elementem rywalizacji (zwycięzca może być tylko jeden). A co za tym idzie przy ruchu każdego z graczy mozna toczyć dysputy, podpuszczać, sugerować, które kości winny być teraz dołożone kości, czy warto wspomóc się kartą jakiejś postaci, etc. Pełna interakcja na poziomie werbalnym.
Z drugiej strony gra jest lekka, nie ma przesadnego móżdżenia, bliżej jej do fillera niż do "Libertalii", choć moim zdaniem jest zdecydowanie czymś więcej, niż taki typowy fillerek jak choćby "Qwixx".
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
keldorn
Posty: 577
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 42 times
Been thanked: 26 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: keldorn »

gra juz pare razy rozegrana. Co mozna powiedziec? Jest naprawde na najwyzszym stopniu wydana.

Grafiki - super
Kości - rewelacja. Po zagraniu tymi Qustomowymi nie wyobrazam sobie grania normalnymi od 1 do 6. Te kości tworza klimat. Jak wspol gracze zobaczyli zawartosc kartonu - mam na mysli kartony to stwierdzili ze to jakas lipa, ale jak zobaczyli kosci i pare razy zagrali ze wszystkim cofneli zdanie bardzo szybko.

Co do samej gry to urodzilo sie podczas gry pare watpliwosci, ale sadze ze zostana one rozwiane niebawem. co do wydania i jakosci - dla mnie rewelka.

Czekam na jakies dodatki (na pewno wariant solo) - jakies mapy oraz moze jakis woreczek na kości. Co do kubka na kości to nie polakomił bym sie bo zamowiana mam Dice tower - to rozwiazuje problem z rzucaniem kości.
Bartas_
Posty: 88
Rejestracja: 02 gru 2014, 14:52
Lokalizacja: Bydgoszcz / Fordon
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Bartas_ »

Mam pytanie, bo może informację w wątku przegapiłem, ale... kiedy premiera sklepowa?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

Po essen sądząc po przedsprzedaży w Planszostrefie
ODPOWIEDZ