Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Elisek »

Witam,

Szukam prezentu dla partnerki i pierwsza myśl to jakaś gra planszowa. Obecnie mamy i to w sumie głównie wszystko z mojej kolekcji:

Osadnicy: NI, Stone Age, Zombiaki 1 i 2, Piksele, Carcassonne, Pandemia, SmallWorld.

Dziewczyna lubi klimaty fantasy, a z tych gier najbardziej lubi Pandemie, Osadników oraz SmallWorld, List miłosny.

Myślałem nad Zapraszamy do podziemi, ale nie zbiera pochlebnych opinii. Chodzi o grę z jakąs interakcja, ewentualnie coop, ale lepiej nie :) Klimat najlepiej fantasy i co ważne re grywalną.

Jeszcze miałem na oku Intrygantów, ale tam znowu min. 3 osoby, chyba, że w 2 też się da bez naciągania ?

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Losiek »

Może nie fantasy ale kobiety bardzo lubią Patchwork. To chyba jedyna gra, w którą moja żona sama proponuje partyjkę. A na dodatek zazwyczaj leje mnie okrutnie :D
Ostatnio kupiłem Jaipur i zapowiada się na kolejny tytuł, który żona polubi.
Jednak obydwie gry tylko dla dwu osób.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Chaaber »

Boss Monster wydaje się idealny na te wymagania, i budzi nostalgiczną nutkę tęsknoty za starym druchem pegasusem. :)
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Bardias »

Jak wymagania to:
- do 80 zł
- głównie 2 graczy
- fantasy
to zestaw startowy Summoner Wars: elfy vs orki nada się idealnie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: detrytusek »

do 80 zł to albo karcianka albo filler chyba że używaniec. Może Race for the galaxy? Albo Herosi na 2 osoby.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Azriel »

Seasons (Pory Roku) - karty, kostki, świetne grafiki, fantasy. Gracie przeciwko sobie, ale bezpośredniej interakcji za bardzo nie ma. Za to można fajne combo z kart układać. Od 2 do 4 graczy. Dobrze się gra w 2 osoby, a w więcej nie grałem. Niestety przekracza budżet, aczkolwiek niewiele. Np. w cdp.pl za 87 zł z możliwością darmowej dostawy do kiosku ruchu.
Boss Monster - nie grałem, ale wygląda apetycznie. Karcianka o lochach i bohaterach. Od 2 do 4 graczy, aczkolwiek nie wiem, jak działa na 2 osoby.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Losiek »

Azriel pisze:Seasons (Pory Roku) - karty, kostki, świetne grafiki, fantasy. Gracie przeciwko sobie, ale bezpośredniej interakcji za bardzo nie ma. Za to można fajne combo z kart układać. Od 2 do 4 graczy. Dobrze się gra w 2 osoby, a w więcej nie grałem. Niestety przekracza budżet, aczkolwiek niewiele. .
+100 zapomniałem o Porach roku!
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Sokoov »

Nie fantasy, ale może Metallum? Szybka, nieskomplikowane zasady, ale całkiem niezła jako coś mniej ambitnego. Ewentualnie Król i Zabójcy, ale to ma małą żywotność (według mnie).
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Elisek »

Szybko widzę odpowiedzi się pojawiły :D Bardzo wam dziękuje :) Zabieram się do opisywania kolejno:

Patchwork - dużo słyszałem, ale chciałbym mimo wszystko spróbować dostać coś na więcej osób. Z drugiej strony tematyka szycia koca nie do końca chyba :P

Boss Monster - tą grę sam zakupie do kolekcji, więc odpada :P

Summoner Wars - 2 osoby tylko niestety :(

Seasons - myślałem oglądałem, ale powiem szczerze, że gra nie powala w moim odczuciu. Takie budowanie sobie jakiegoś comba i w sumie tyle. Z takich gier zdecydowanie bardziej Osadnicy: NI, których już mamy i bardzo się podobają.

Mettalum - niestety SF odpada. Ja bardzo lubie te klimaty, ale Ona bardziej Lotr itp.


Może żeby nie wprowadzać w błąd :) Najlepiej jak gra będzie 2-4 graczy, chodzi o to żeby była opcja zagrać w więcej osób jak ktoś przyjdzie co by się dziewczyna cieszyła z prezentu swojego i go mogła też zabierać ze sobą na uczelnie :)

Boss Monster idealnie w sumie się wpasował no tylko niestety już zajęty :P
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Azriel »

Możesz sprawdzić jeszcze Rune Age, aczkolwiek opinie są różne. Osobiście nie grałem, więc się nie wypowiem.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Elisek »

Azriel pisze:Możesz sprawdzić jeszcze Rune Age, aczkolwiek opinie są różne. Osobiście nie grałem, więc się nie wypowiem.
Już jest, ale jeszcze nie graliśmy :D
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Bea »

Świat Dysku: Ankh Morpork ale do dostania tylko z drugiej ręki i to po dość sporych cenach. (dobrze, że jeszcze zdążyłam kupić za normalną cenę!)
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Elisek »

No właśnie szukam czegoś taniej, bo jeszcze inne wydatki z tej okazji są.

Myśle teraz nad czymś bardziej imprezowym w sumie może być od 3-4+ co sądzicie o:

Intryganci - [pdpbne do listu miłosnego, ale chyba mało śmiechu i juz wiecej kombinowania dochodzi.
Mamy Szpiega! - po recenzjach wydaje się super.
Dobble ? Nie za prosta ? Grałem ostatnio fajna gra, ale taka zdecydowanie super szybka i jakoś śmiechu czy coś nie ma wybitnie dużo, ale działa na 2 osoby też.
Sabotażysta - wydaje się fajna, ale wiadomo odrazu kto jest sabotazystą, więc jakoś nie widze sensu.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Azriel »

Jeżeli chcesz śmiechu, to popatrz na Vudu (nie Voodoo) ;)
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: ramar »

Z imprezowych to może zerknij jeszcze na "Potwory w Tokio".

A wracając do poprzednich wymagań, to być może LOTR LCG nie byłby złym wyborem gdyby nie cena (no i jest to kooperacja, ale zawsze można zagrać wariant solo).
I coś czuję, że K2 mogłoby być ciekawym wyborem. Poniżej 80zł kupisz na pewno, gra średnio-łatwa, klimat gór podobno wyczuwalny;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Bea »

Elisek pisze: Sabotażysta - wydaje się fajna, ale wiadomo odrazu kto jest sabotazystą, więc jakoś nie widze sensu.
A skąd niby od razu widać kto jest sabotażystą?
Jeśli imprezowe to Polecam Potwory w Tokio, Colt Express i Cytadelę.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Elisek »

@up

No, bo wystarczy pierwsze zagranie tego kilofa i już wiadomo kto jest chyba ze cos pomijam.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Bea »

Elisek pisze:@up

No, bo wystarczy pierwsze zagranie tego kilofa i już wiadomo kto jest chyba ze cos pomijam.
Bo tam cała zabawa polega na umiejętności blefowania. To nie jest euro gra ;).
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: siekan »

Jak u was od razu wiadomo kto jest sabotażystą to mega słabo gracie :) Ja wiele razy wygrywałem sabem robiąc każdego w ciula i zganiając na kogoś innego poprzez odpowiednie zagrania :)

Co do tematu: Patchwork i Jaipur oczywiście na 2
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Sokoov »

Elisek pisze:
Azriel pisze:Możesz sprawdzić jeszcze Rune Age, aczkolwiek opinie są różne. Osobiście nie grałem, więc się nie wypowiem.
Już jest, ale jeszcze nie graliśmy :D
Rune Age to akurat bieda... Scenariusz Kataklizm jest nie do wygrania...

Szkoda, że cena ogranicza, bo gdyby nie to, to polecałbym oczywiście... Mage Knight :-D

Skoro wchodzi w grę gra na większą ilość osób to może Cards Against Humanity?
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: genek »

Azriel pisze:Seasons (Pory Roku) - karty, kostki, świetne grafiki, fantasy. Gracie przeciwko sobie, ale bezpośredniej interakcji za bardzo nie ma.
Jak to nie ma? Jedna karta pozwala zabierać przeciwnikom punkty i dodawać sobie. Dlatego ta gra jest zepsuta, bo kto pierwszy zdobędzie tę kartę wygrywa, a to ejst w sumei losowe.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: rastula »

brałbym seasons ...stosunek wartości do ceny i ładność bezkonkurencyjne

rozgrywka miodna, interakcji jest akurat tyle ile trzeba w grze tego typu...


zepsute ? - może ktoś za dużo gra online...myśmy nigdy nie mieli problemu, "zepsutą" kartę można odrzucić z draftu....

są dodatki na następne święta....brałbym
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: detrytusek »

jak chyba mało która gra seasons ma wiele skrajnych opinii. Wookie zarzuca jej słabe combosy, kolega wcześniej, że jakaś karta jest przegięta (pewnie, że można wyrzucić z draftu ale to chyba nie w tym rzecz). Z drugiej strony wiele pochwał i jest bardzo ładna i faktycznie stosunek ceny do zawartości dobry. Moje pytanko jest takie - jak ta gra jest?? :D Czy jej główną zaletą jest uroda i cena bo mechanika trochę kuleje? Kupilibyście ją gdyby kosztowała 130 zeta czy już wtedy dużo fajniejszych jest w tej cenie?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Bea »

detrytusek pisze:jak chyba mało która gra seasons ma wiele skrajnych opinii. Wookie zarzuca jej słabe combosy, kolega wcześniej, że jakaś karta jest przegięta (pewnie, że można wyrzucić z draftu ale to chyba nie w tym rzecz). Z drugiej strony wiele pochwał i jest bardzo ładna i faktycznie stosunek ceny do zawartości dobry. Moje pytanko jest takie - jak ta gra jest?? :D Czy jej główną zaletą jest uroda i cena bo mechanika trochę kuleje? Kupilibyście ją gdyby kosztowała 130 zeta czy już wtedy dużo fajniejszych jest w tej cenie?
Ja Seasons bardzo lubię, ze względu na mechanikę raczej. Dla mnie jest to jedna z tych "uzależniająco-wciagających" gier.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Prezent dla Kobiety. Fantasy 2+. Do 80 zł

Post autor: Elisek »

Seasons na pewno odpada. Nie jest potrzebna taka gra, a ma być ona bardziej mobilna do plecaka, a nie kolejna na półke. Z chęcią jednak przetestuje w Hexie przy okazji i dziękuję za propozycje.

Powiem szczerze, że dalej jestem w kropce i ogólnie skłaniam się ku tym tytułom, proszę o porade ludzi którzy grali i znają te gry:

Co ważne ma to być gra w którą zagra też laik i nie zniechęci się po 1 partii.

- Mamy szpiega! - wydaje się niezła i ogólnie zbiera fajne opinie, a zabawa chyba może być przednia. Od 4 osób jest już spoko podobno.
- Avalon - klasyk w którego nie grałem i nie wiem czy jest tak super jak to opisują, ale tutaj już min. 5 ludzi i czy chodzi od tych 5 już ?
- Intryganci - tutaj ze względu na to, że dziewczynie podoba się List Miłosny, a to jest dosyć podobne, chociaż nie wiem czy nie lepsza któraś z powyższych no, ale już od 3 osób idzie grać.
- Zapraszamy do podziemi - nadal pozostaje na liście, bo może ktoś coś powie, że jednak dla 3-4 graczy gra nie jest tak strasznie losowa i nużąca, bo podobno wtedy już nic nie wiadomo i zostaje losówka straszna.

Powiem tak, najbardziej mi się spodobała Mamy szpiega, Intryganci, Avalon(głównie bo 5 osób min. takto byłaby wyżej), a zapraszmay także niezła tylko obawiam się, że jednak jest to lipa z losowością.
ODPOWIEDZ