Specter Ops

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Specter Ops

Post autor: Pan_K »

Sekator pisze:Dwa dni po premierze i ani widu ani słychu w polskich sklepach. Napisałem maila z pytaniem o dostępność, jak coś się dowiem to napiszę, chyba że wy coś wiecie?
Na planszostrefie jest na zamówienie:
http://www.planszostrefa.pl/pl/p/Specter-Ops/4734
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Specter Ops

Post autor: Sekator »

Z maili które dostałem od sklepów, dostawy będą w przyszłym tygodniu w (przynajmniej w Rebelu i Planszomanii)

Nie mogę się doczekać :D
Awatar użytkownika
m4c14s
Posty: 49
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: Specter Ops

Post autor: m4c14s »

Moja kopia z planszostrefy powinna być jutro do odbioru w paczkomacie.

-- Pudełko odebrane. Pierwsze wrażenie to lekkie rozczarowanie. 8 figurek, kilka kart, kilka żetonów plansza i "notes" dla agentów. Figurki pierwsza klasa jednak nie obejdzie się bez gorącej kąpieli w celu "wyprostowania" elementów. Trochę mało jak za tą cenę. Mam nadziej, że sama rozgrywka to zrekompensuje. Gramy w środę więc dopiero wtedy podzielę się wrażeniami.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Specter Ops

Post autor: misioooo »

m4c14s pisze:Moja kopia z planszostrefy powinna być jutro do odbioru w paczkomacie.

-- Pudełko odebrane. Pierwsze wrażenie to lekkie rozczarowanie. 8 figurek, kilka kart, kilka żetonów plansza i "notes" dla agentów. Figurki pierwsza klasa jednak nie obejdzie się bez gorącej kąpieli w celu "wyprostowania" elementów. Trochę mało jak za tą cenę. Mam nadziej, że sama rozgrywka to zrekompensuje. Gramy w środę więc dopiero wtedy podzielę się wrażeniami.
Nie rozumiem... Kupiłeś grę za ~200zł nawet nie sprawdzając sobie w internecie czy na jutjubie co jest w pudle? Jeśli sprawdziłeś, to dlaczego rozczarowanie? Sądziłeś, że będzie więcej niż wydawca dostarcza? ;)

Moja kopia czeka na zakup... i wypłatę. I wiem dokładnie co jest w kartonie więc nie ma mowy o rozczarowaniu. Rozczarowanie może być samą rozgrywką co najwyżej, ale i to wybadałem/wyoglądałem i powinno być przynajmniej OK. Zresztą po ostatnich grach w Madeirę, Kanban, Stocznię, Dominant Species i innych takich Specter na 100% będzie przyjemną odmianą od euro-optymalizacji i liczenia punkciorów ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Specter Ops

Post autor: Wojtas_512 »

Listy z Whitechapel też za wiele elementów nie mają, a ich cena to ~150zł +, więc może po prostu te gry tak mają :D

Ja tam i gre zakupie. Z chęcią obejrzałbym jeszcze jakąś recenzje w naszym rodzimym języku.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Specter Ops

Post autor: kwiatosz »

misioooo pisze:Nie rozumiem... Kupiłeś grę za ~200zł nawet nie sprawdzając sobie w internecie czy na jutjubie co jest w pudle?
Ja praktycznie nigdy nie sprawdzam, niespecjalnie widzę cel takiego sprawdzania.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Specter Ops

Post autor: Sekator »

Ajajaj, zamówiłem z Planszomanii i moje zamówienie jeszcze nie dotarło :|

Czego się nie robi dla tych 10% zniżki
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Specter Ops

Post autor: karawanken »

A co z planami polskiej wersji?
Awatar użytkownika
m4c14s
Posty: 49
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: Specter Ops

Post autor: m4c14s »

misioooo pisze:Kupiłeś grę za ~200zł nawet nie sprawdzając sobie w internecie czy na jutjubie co jest w pudle? Jeśli sprawdziłeś, to dlaczego rozczarowanie?
Rozczarowanie wynika z "miękkich" figurek i ilości kart ekwipunku. Zgadza się, nie sprawdziłem ile jakich kart jest w grze. Jutuba prześledziłem, ale pod względem zasad i rozgrywki. Kupiłem grę za ~200 licząc, że będziemy w nią równie chętnie grali jak w Listy. Istotne jest jak często gra będzie trafiała na stół i ten czynnik będzie determinował czy było warto wydać te +/- 200zł.
Nie sądzę, żeby kogokolwiek śledzącego tą pozycje zniechęciło moje "wrażenie" i tyle :)
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Specter Ops

Post autor: Wojtas_512 »

Ja sie zgadzam z powyższym. Co do Polskiej wersji, to chyba w grze jest na tyle mało elementów że nie ma sensu ich tłumaczyć.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Specter Ops

Post autor: Krwawisz »

Polska wersja o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie, standardowo też pewnie w fajnej przedsprzedaży, choć na oficjalne info jeszcze trochę za wcześnie ...

Gra świetna, więc dlaczego by nie :twisted: A to prawdopodobnie nie wszystko jeśli chodzi o PGH PL w tym roku :-)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Specter Ops

Post autor: mig »

Krwawisz pisze:Polska wersja o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie, standardowo też pewnie w fajnej przedsprzedaży :-)

Gra świetna, więc dlaczego by nie :twisted: A to prawdopodobnie nie wszystko jeśli chodzi o PGH PL w tym roku :-)
A kysz! A kysz! :p
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Specter Ops

Post autor: misioooo »

m4c14s pisze:Kupiłem grę za ~200 licząc, że będziemy w nią równie chętnie grali jak w Listy. Istotne jest jak często gra będzie trafiała na stół i ten czynnik będzie determinował czy było warto wydać te +/- 200zł.
Nie sądzę, żeby kogokolwiek śledzącego tą pozycje zniechęciło moje "wrażenie" i tyle :)
Wrażenia poprosimy :) Jak rozgrywka - czy ciekawa, nie nużąca? Bo mechanicznie to zainteresowani powinni wiedzieć co i jak...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Specter Ops

Post autor: karawanken »

Obejrzałem sobie wczoraj wideorecenzje i jestem bardzo pozytywnie nakręcony [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] mam nadzieję że kiedy ogłosicie przedsprzedaż będę miał fundusze.
Awatar użytkownika
m4c14s
Posty: 49
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: Specter Ops

Post autor: m4c14s »

misioooo pisze: Wrażenia poprosimy :) Jak rozgrywka - czy ciekawa, nie nużąca? Bo mechanicznie to zainteresowani powinni wiedzieć co i jak...
Wielką wadą jest instrukcja, kilku stronnicowa i zostaje wiele kwestii niewyjaśnionych. Przed rozpoczęciem gry polecam faq + bgg. W środę zagraliśmy partię w 5 osób. Ostatecznie nie skończyliśmy ze względu na to, że było sporo niejasności w związku z zasadami dot. zdrajcy i się trochę dłużyło. Wstrzymałem się z wrażeniami po nie dokończonej grze.
Dzisiaj zagraliśmy 2 partię w trzy osobowym składzie. Napięcie jest od pierwszych ruchów do ostatniej tury, zarówno dla Hunterów jak i Agenta. Mapa jest spora jednak możliwość jazdy samochodem szybko skraca dystans pomiędzy łowcami na każdym z etapów pogoni. 40 tur to bardzo dużo czasu i daje sporo możliwości agentowi. Łowcy bardzo zróżnicowani i to również nadaje grze klimatu i zmusza agenta do innego podejścia. Bez wahania polecam do 3 osobowej gry. Tak w kilku słowach przed snem :)

Tekstu jest tak niewiele więc wystarczy 1 osoba przy stole do wyjaśnienia działania postaci oraz kart i można spokojnie grać.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Specter Ops

Post autor: mig »

Może cube weźmie te uwagi do serca i wersja polska będzie uwzględniać i FAQ i inne niejasności.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Specter Ops

Post autor: Krwawisz »

Siedzę więcej na BGG niż w oryginalnej instrukcji ;-)
Ostatnio zmieniony 13 cze 2015, 09:41 przez Krwawisz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Specter Ops

Post autor: mig »

A już liczyłem, że usłyszę coś co uratuje moje finanse ;)
No trudno, trzeba będzie kupić. ;)

Coś więcej o terminie juz wiadomo?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Specter Ops

Post autor: Krwawisz »

Dopóki wszystko nie zostanie dopięte i oficjalnie ogłoszone - nic więcej powiedzieć nie mogę.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Specter Ops

Post autor: mig »

Ok:) to trzymam kciuki za szybkie dopinanie :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Specter Ops

Post autor: karawanken »

Również trzymam kciuki.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Specter Ops

Post autor: Muttah »

I jak, grał ktoś? Jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 482
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 401 times
Been thanked: 338 times

Re: Specter Ops

Post autor: cactusse »

Grałem trzy pełne partie i póki co mam dosyć mieszane uczucia.

Za mało jest tu trochę miejsca na ciekawe kombinowanie i dedukcję. Gra wydaje się mieć dosyć przewidywalny przebieg - łowcy mają zdolności dzięki którym łatwo można okreslić generalną lokalizacje agenta, tak, że szybko agent utyka w jednym obstawionym sektorze, do którego włazi wolny łowca i próbuje (trochę na ślepo) trafić na agenta. Moment przeskoczenie agenta do innego sektora jest zwykle znany wszystkim (bo zostawił ślad lub użył przedmiotu) i zabawa się powtarza.

Gra się troszkę dziwnie skaluje, na dwóch-trzech graczy zdecydowanie prościej jest agentowi, na czterech znacznie łatwiej jest łowcom, na pięciu delikatnie się to wyrównuje ale po odkryciu zdrajcy jeden gracz właściwie odpada z gry.

Dużym plusem jest relatywnie krótki czas rozgrywki (godzina do dwóch) oraz fajne postacie łowców, i mimo że gra się w Specter Ops całkiem przyjemnie (nie licząc częstej początkowej klaryfikacji zasad), to kapelusza nie zrywa i jestem dosyć zawiedzony... :-|
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Specter Ops

Post autor: agulanka »

No i co z tą polską wersją? Wiadomo już coś? :)
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Specter Ops

Post autor: Krwawisz »

hej

w związku z fuzją PHG i paru innych podmiotów, trochę się plany poprzesuwały w czasie, ale wciąż stoimy na stanowisku, że polską wersją zainteresowani jesteśmy, choć pewnie nie stanie się to wcześniej niż w 2016 :-(
ODPOWIEDZ