Gra do towarzystwa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
AkuaMarek
Posty: 47
Rejestracja: 20 kwie 2014, 23:22

Gra do towarzystwa

Post autor: AkuaMarek »

Witam!
Poszukuję niezbyt skomplikowanej gry (zakres od 2 do 4/6 osób zależnie od gry). Pierwszą oczywistą myślą był Wiedźmin ( jako fan :P ) ale słyszałem opinie o licznych niedociągnięciach w tejże grze.
Ponadto zainsteresowany jestem z tego samego powodu Battlestar Galactica (odrzuca mnie tylko ew. zakup dodatków).
Doświadczenie mam nabyte w grach: Zimna Wojna/Talizman+dodatki/World of Tanks Rush + Drugi Front.
Najchętniej widziałbym coś pokroju Talizmana, jednak inne ciekawe propozycje również rozważam (np. w podczas wizyty w krakowskim Bardzie polecono mi Puerto Rico/Agricolę)
Karcianki jednak mniej mnie wciągają :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra do towarzystwa

Post autor: detrytusek »

mógłbyś sprecyzować swoje wymagania? Czy to ma być przygodówka? rpg? Bo od Agricoli przez Wiedźmina do Talizmana droga daleka
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra do towarzystwa

Post autor: misioooo »

Coś w deseń Talizmana - Wiedźmin. Do tego jak lubisz uniwersum wiedźmińskie - powinno Ci się spodobać wg mnie. Nie przejmuj się, że ktoś po Wiedźminie pojechał - ta gra została stworzona dla miłośników tego łowcy monstrów, a nie dla geeków ;P Dla mnie Wiedźmin jest beee (piszę o grze planszowej). Za prosty, za losowy i wiele innych. ALE wolę Wiedźmina niż Talizmana (do Talismana nie usiądę, choćbym i z 10 piwek wypił)... Dla mnie Talizman ma więcej niedociągnięć niż Wiedźmin ;P

Z pokroju Talizmana - Relic: Tajemnica Sektora Antian (uniwersum Warhammer 40k)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra do towarzystwa

Post autor: detrytusek »

misioooo pisze:do Talismana nie usiądę, choćbym i z 10 piwek wypił)...
ja do Talizmana po 10 piwkach też nie usiądę ale zupełnie z innego powodu :D
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
AkuaMarek
Posty: 47
Rejestracja: 20 kwie 2014, 23:22

Re: Gra do towarzystwa

Post autor: AkuaMarek »

Widzę, że forum cieszy się dużym zainteresowaniem ( ostatnio jak kupowałem komputer to a) że między sobą się kłócili a b) koniec końców mnie zlali :P )
Wiedźmin przemawia do mnie ze względu na charakter przygodowy jednak nie rozumiem tego, że koleżanka siostry zamówiła go w przed premierze i jak dostała ... to poleciała po całości że jest niedopracowana :) Właśnie tego się obawiam jeżeli chodzi o "Wiesia".
Najgorsze jest to, że sam nie wiem czego chcę: z jednej strony lubię np. Talismana ale na dłuższą metę okazuje się być dla mnie męczący. Z drugiej kuszą strategie: od zawsze na CPU miałem jakiegoś RPGa czy dwa (saga Gothic; potem zamieniła go saga Witcher) ale większość to były jednak strategie. Albo fantastyka, albo Sci-Fi (ale nie jakieś przesadzone właśnie uniwersum BSG się mi podoba czy ew. Star Wars) czy klimat wojenny bliższy XX/XXI wiekowi (stąd Twilight Struggle ale nie chce znowu gry opartej na tej zasadzie gdyż chciałbym spróbować czegoś innego).
Jeżeli miałbym wybierać mdz. Wiedźminem a BSG ?
Polecicie z innej beczki jakąś strategie? Spodobało mi się "Ryzyko" kolegi może być coś w ten deseń :)
Dziękuję za cierpliwość.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Gra do towarzystwa

Post autor: detrytusek »

Ejjj...My się też kłócimy:)!Na zlanie musisz jeszcze popracować :D
wydaje mi się, że lubisz przygodówki okraszone strategią po tym co czytam.
Runewars ma i to i to. Masz 4 frakcje (figurki) do tego są bohaterowie, którzy mają swoje misje. Długa bardzo ładna gra.
Jak wolisz skręcić w przygoda/RPG to może Claustrophobia? Ale to tylko na 2 osoby. Też bardzo ładna i też ma figurki (pomalowane!).
Jak opanowałeś zimną wojnę to te też opanujesz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra do towarzystwa

Post autor: misioooo »

AkuaMarek pisze: Jeżeli miałbym wybierać mdz. Wiedźminem a BSG ?
Polecicie z innej beczki jakąś strategie? Spodobało mi się "Ryzyko" kolegi może być coś w ten deseń :)
Dziękuję za cierpliwość.
Wiedźmin do BSG ma się nijak. Nie można porównać dwóch innych całkowicie gier. W BSG nie zagrasz jak nie masz ze 4 osób przynajmniej. W BSG gra częściej polega na gadaniu ze sobą niż faktycznych ruchach na planszy/kartach. Całkowicie coś innego.

To, że ktoś ci powiedział, że Wiedźmin jest niedopracowany - zapytaj "dlaczego?" :) Często to hype w internecie - ktoś kupił, potem przeczytał recenzję czy dwie i powtarza co wyczytał. Jak lubisz uniwersum Wiedźmina, podoba Ci się temat, podoba ci się Talizman - to według mnie gra planszowa Wiedźmin może nawet cię zachwyci :) Jak wyżej pisałem - ja nie zagram w Talizmana czy wiedźmina. Jednak nie jest to spowodowane "zepsutą/niedopracowaną grą". Taki JA mam gust, grywam w inne tytuły i już. Jak mnie zapytasz, czy wiedźmin to fajna gra - powiem ci "nie, według MNIE i dla MNIE to nie jest fajna gra". Tak samo powiem o Talizmanie. To jest moja subiektywna opinia i tyle. Znam graczy, którym Wiedźmin, Talizman, Relic po prostu się mega podobają i łupią w te tytuły co dwa dni (chyba, że w Talizmana z dodatkami grają - wtedy na jedną grę schodzi im 4 dni ;P ).
Jak język angielski Ci nie straszny, to polecam obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=6I9nyxvDZOs
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra do towarzystwa

Post autor: Chaaber »

A może po prostu Descenta spróbuj. Jego cena teraz już tak nie straszy. Tutaj można zagrać całą kampanię jak w papierowym czy komputerowym RPGu. Piękne figurki, gameplay fajny. Jedna osoba prowadząca zło i reszta jako bohaterowie z Nią walczy. Naprawde kawał dobrej gry z toną klimatu.
Wojtas_512
Posty: 201
Rejestracja: 24 sty 2015, 21:20

Re: Gra do towarzystwa

Post autor: Wojtas_512 »

ja bym podpisał się pod RuneWarsami. Etap z bohaterami można fajnie rozbudować przez co gra będzie jeszcze ciekawsze.

Sama partyjka to nie jako przygoda, bo jest ona długa (3h to minimum) a żeby było ciekawiej jest pięknie wykonana. Jedynie sprawdź sobie mechanike walki - karty losu, bo to nie wszystkim się podoba.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra do towarzystwa

Post autor: misioooo »

Descent jak dla mnie jest mocno skomplikowany dla autora wątku (ale pewnie się naprawi za jakiś czas, jak zostanie geekiem jak my) ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
AkuaMarek
Posty: 47
Rejestracja: 20 kwie 2014, 23:22

Re: Gra do towarzystwa

Post autor: AkuaMarek »

Panowie mieliście rację już po gameplayu widzę, że Wieska przygarne z radością :)

A polecicie może na blizsza przyszłość fajną strategie XX/XXI wiek? Bitwy czy elementy rozwoju cywilizacji miło widziane :)
ODPOWIEDZ