Rycerze Pustkowi (Marek Mydel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: powermilk »

No właśnie mój kolega już w czwartek się chwalił swoim egzemplarzem, a ja nadal czekam... :(
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rafalm »

toblakai pisze:Jak doszła? W oficjalnym komunikacie napisano, że do Wspierających gry będą rozsyłane gdzieś w połowie obecnego tygodnia. Czyżby jednak coś się przyspieszyło? :)
Doszła w pakiecie dla wspierających sklepów. Wysyłka była w piątek bezpośrednio z drukarni, a te sklepy które wspierały kampanię na Wspieram.to mogą sprzedawać przedpremierowo.

Siedzę i czytam :D
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Xawras »

Rafalm pisze:- karty dość cienkie, raczej trzeba obłożyć w koszulki - razem z promocyjnymi jest 114 szt CCG, 112 szt mini european
W zestawie standardowym jest 110 dużych kart, a wspierający otrzymają ich 112 (dwie dodatkowe sztuczki). Te dwie następne rozumiem są tymi dodawanymi do przedsprzedaży?
Czy oznacza to, że wspierający prywatni otrzymają 112 dużych kart, a wspierające sklepy 114?

Pozdrawiam
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
toblakai
Posty: 1283
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 229 times
Been thanked: 247 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

Rafalm pisze:
toblakai pisze:Jak doszła? W oficjalnym komunikacie napisano, że do Wspierających gry będą rozsyłane gdzieś w połowie obecnego tygodnia. Czyżby jednak coś się przyspieszyło? :)
Doszła w pakiecie dla wspierających sklepów. Wysyłka była w piątek bezpośrednio z drukarni, a te sklepy które wspierały kampanię na Wspieram.to mogą sprzedawać przedpremierowo.

Siedzę i czytam :D
No to tylko pozazdrościć :) Czekam na relację z pierwszej rozgrywki.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rafalm »

Xawras pisze:
Rafalm pisze:- karty dość cienkie, raczej trzeba obłożyć w koszulki - razem z promocyjnymi jest 114 szt CCG, 112 szt mini european
W zestawie standardowym jest 110 dużych kart, a wspierający otrzymają ich 112 (dwie dodatkowe sztuczki). Te dwie następne rozumiem są tymi dodawanymi do przedsprzedaży?
Czy oznacza to, że wspierający prywatni otrzymają 112 dużych kart, a wspierające sklepy 114?

Pozdrawiam
Hmm, ja już się trochę pogubiłem. Mogę napisać jak było w przypadku mojego egzemplarza gry. Oprócz standardowego zestawu kart dostałem:
- w środku fabrycznie zafoliowanego pudełka 2 sztuki dodatkowej karty farta "Lepszy cwaniak" oraz 2 sztuki dodatkowego pojazdu "Jeż". Z tego co pamiętam, to są karty dla wspierających kampanię na Wspieram.to
- obok pudełka, w woreczku strunowym, dwie dodatkowe sztuki karty farta "Podziwiajcie mnie"
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Xawras »

Zgadza się, to by oznaczało, że Wspierający prywatni i sklepy otrzymują inny zestaw kart, z niekorzyścią dla prywatnych.
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

To może wytłumaczę, co kto dostaje.

1. Wsparłem grę podczas akcji: dostaję 2 x Lepszy cwaniak, 2 x Jeż, 3 pocztówki, docelowo Artbook w wersji elektronicznej + dodatki w fajnych cenach jak sobie jakieś wybrałem + w przyszłości przywileje za to że wsparłem

2. Kupiłem grę w zwykłym sklepie ale w przedsprzedaży: dostaję 2 x Podziwiajcie mnie!

3. Kupiłem grę w sklepie, który wsparł akcję: dostaję 2 x Lepszy cwaniak, 2 x Jeż, 2 x Podziwiajcie mnie!

4. Kupiłem grę po przedsprzedaży: dostaję grę

To chyba wszystkie możliwe opcje.

Jeśli chodzi o jakość kart to są one zrobione w jakości takiej, jak karty do Magica czy innych karcianek, więc są wg nas wysokiej jakości, robione w Treflu czyli najlepszym polskim producencie kart.
Jeśli chodzi o karty promocyjne są robione w dobrej drukarni cyfrowej na kredzie 350 gr czyli też są dobrej jakości.

Choć koszulki na karty wiadomo, zawsze dobre. Ja jak wydam 2 stówki na grę to sobie dokupuję jeszcze koszulki ;-)
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: sqb1978 »

Dzięki za info :)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rafalm »

middlekilla pisze:Jeśli chodzi o jakość kart to są one zrobione w jakości takiej, jak karty do Magica czy innych karcianek, więc są wg nas wysokiej jakości, robione w Treflu czyli najlepszym polskim producencie kart.
Jeśli chodzi o karty promocyjne są robione w dobrej drukarni cyfrowej na kredzie 350 gr czyli też są dobrej jakości.

Choć koszulki na karty wiadomo, zawsze dobre. Ja jak wydam 2 stówki na grę to sobie dokupuję jeszcze koszulki ;-)
Może doprecyzuję - nie twierdzę, że karty są złej jakości. Wręcz przeciwnie, naprawdę robią wrażenie, zwłaszcza karty pustkowi z super grafikami! Uważam tylko, że trzeba je zakoszulkować, jak karty w większości gier, żeby nie niszczyły się przy ogrywaniu.

Wrak "malucha" naprawdę powala!
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Jasne, tylko informuję, jak były robione. Generalnie chcieliśmy, żeby jakościowo było tip-top. Na przyszłość lepiej rozkminimy proces produkcyjny, żeby karty promocyjne wcześniej opracować i np. robić druk równolegle z jakimś dodatkiem i tym sposobem nie będą się w ogóle różnić od tych z pudełka, ale jeszcze musimy się sporo nauczyć w temacie wydawania gier.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: arturpe »

middlekilla pisze:Jasne, tylko informuję, jak były robione. Generalnie chcieliśmy, żeby jakościowo było tip-top. Na przyszłość lepiej rozkminimy proces produkcyjny, żeby karty promocyjne wcześniej opracować i np. robić druk równolegle z jakimś dodatkiem i tym sposobem nie będą się w ogóle różnić od tych z pudełka, ale jeszcze musimy się sporo nauczyć w temacie wydawania gier.
Hmm. Co do tego uczenia się, nie jesteście pierwsi w kolejce. Gratuluję szybkiego ogarnięcia tematu i przede wszystkim determinacji. W końcu wydales grę, którą chciałeś mieć. Dzięki tez za klimaty postapo. W planszowkach wciąż ich zbyt mało. Miło patrzeć na rozwój tej branży.

Generalnie, jak juz poslodzilem, poproszę o info czy jest szansa, żeby Wrocław dostał pudełka do piątku?
toblakai
Posty: 1283
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 229 times
Been thanked: 247 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

Gdyby była możliwość otrzymania gry we Wrocławiu jeszcze przed weekendem to również bym był zachwycony :)
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Będzie możliwość. Szczęśliwi Ci Wspierający, którzy mieszkają w Krakowie i Wrocławiu, bo ja we czwartek robię w Domówka Cafe na ul. Miodowa 28a od 19.15 do 23.15 event z Rycerzami w ramach moich spotkań planszówkowych Cracow Game Initiative. Będzie można odebrać grę ze Wspieram, pooglądać, nauczyć się grać, kupić etc. i walnąć browara ze mną.

Jednocześnie też we czwartek Paweł Szewc, czyli wydawca i Badger's Nest we własnej osobie, robi we Wrocku event, ale szczegółów nie znam jeszcze - chyba w Planszóweczce się to odbędzie. Powinien się jakoś odezwać w tej sprawie Szewcu.

A zanim podniosą się głosy, że inne miasta też chcą dostać to daję znać, że gry jutro powinny na paletach do nas przybyć i będziemy się zajmowali obsługą Wspierających od jutra, czyli do części z Was też przed weekendem dotrą gry. Nie wiem, czy do wszystkich, bo jest to sto kilkadziesiąt gier do spakowania i wysłania, ale nie będzie tak, że tylko o ludziach z Krakowa i Wrocławia pamiętamy ;-)
Pozdrawiam,
Marek Mydel
toblakai
Posty: 1283
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 229 times
Been thanked: 247 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

middlekilla mógłbyś podać jakieś konkrety odnośnie odbioru Rycerzy we Wrocławiu? Gdzie można zadeklarować taką chęć?
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Najlepiej napisać PW do użytkownika BN_Szewc bodajże (uczestniczył w tym wątku wielokrotnie) - to jest Paweł Szewc i on wie najlepiej, kiedy organizuje event. Ale na 100% będzie opcja wrocławska przedweekendowa.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Rafalm »

middlekilla pisze:ale jeszcze musimy się sporo nauczyć w temacie wydawania gier.
Panowie, naprawdę nie musicie się wstydzić. Drobne niedociągnięcia każdemu czasem się zdarzają, ale wydanie Rycerzy to zdecydowanie pierwsza liga planszówkowa. Pod względem jakości spokojnie możecie stawać w szranki z najlepszymi wydawnictwami.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: orzeh »

Tez tak uważam, wsparlem, obserwuje i mam wielki szacun ze wydajecie tą piękną grę w terminie, bez żadnych obsów.
Awatar użytkownika
middlekilla
Posty: 343
Rejestracja: 01 lut 2005, 00:46

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: middlekilla »

Dzięki wielkie! Ogromna zasługa tutaj naszych ilustratorów i producentów - Axel, Trefl, Prodos Games, MaxMini - naprawdę świetne polskie firmy. Nie trzeba jechać do Chin, żeby coś jakościowego zrobić.
Pozdrawiam,
Marek Mydel
Szewcu_BN
Posty: 19
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:25

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szewcu_BN »

Także pięknie dziękuję za Wasze poparcie i docenienie naszych starań.

Marek organizuje event premierowy z możliwością odbioru Rycerzy w Krk, podobny będzie miał miejsce we Wrocławiu. Najprawdopodobniej jutro w kinie Nowe Horyzonty. Czekam na potwierdzenie od Planszóweczki i jeszcze dziś napiszę szczegóły.

Dzisiaj będę odzywał się do Was na maile aby potwierdzić adresy dla kuriera.
toblakai
Posty: 1283
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 229 times
Been thanked: 247 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

To fantastycznie :) Akurat pracuje 10 minut od Nowych Horyzontów więc będę mógł śmignąć po pracy - chyba że godzina będzie nieodpowiednia ;)
Szewcu_BN
Posty: 19
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:25

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szewcu_BN »

Wrocławska premiera:

https://www.facebook.com/events/888739074540021/

Oficjalnie od 17, ale pewnie od 16 będę na miejscu jakby komuś się bardzo spieszyło ;)
toblakai
Posty: 1283
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 229 times
Been thanked: 247 times

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: toblakai »

Trzeba wcześniej zgłaszać chęć odbioru swojej kopii czy może starczy dla wszystkich chętnych?
Szewcu_BN
Posty: 19
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:25

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Szewcu_BN »

Na pewno wystarczy egzemplarzy dla wszystkich wspierających z Wrocławia :)
Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: Yanek »

Jakaś szansa na dostanie swojej gry przed weekendem (Łódź)?
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rycerze Pustkowi

Post autor: powermilk »

Pewno są, skoro wczoraj w rozmowie z Pawłem powiedział, że jak kurier nie zawali to będzie gra w piątek u mnie (a jestem z Bydgoszczy).
ODPOWIEDZ