gra dla 2-3os

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

gra dla 2-3os

Post autor: crus221 »

Hej poszukuje gry dla 2 osób (50% rozgrywek) czasem 3 (35%), spontanicznie 4. Tak więc najlepiej aby chodziła dla 2-3 graczy jednak dało się pograć i w 4. Mój portfel przeżyje maksymalną kwotę 200 zł. Szukam czegoś standardowego w klimatach obojętnych ważne aby klimat był i się go czuło. Może to być typowe euro, workerplacement, gra dedukcyjna itp. Najlepiej aby jak najmniej pokrywało się z grami które już mam tzn. GoT, świat dysku ankh morporkh, descent2, scrable :).
Gry nad którymi się zastanawiałem to alchemicy, caverna, wsiąść do pociągu;skandynawia co byście polecili z tego a co wywalili i może jakieś inne pomysły?
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: gra dla 2-3os

Post autor: Mikele »

Agricola, Le Havre, Listy z Whitechapel, Suburbia, Osadnicy narodziny imperium.
Ticket to ride: Skandynawia chodzi tylko na 2-3 osoby.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: gra dla 2-3os

Post autor: Pixa »

+ 1 Listy, Osadnicy NI

od siebie dodam Robinson Crusoe
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 2-3os

Post autor: crus221 »

Fakt, skandynawia odpada. Przejże co polecacie a jeśli chodzi o robinsona to ani trochę mi nie podszedł. Jeśli chodzi o le havre spoko gra i biorę pod uwagę, listów nigdzie nie widzę aby były do kupienia, suburbia jakoś brak klimatu mnie odepchnął. Jeśli chodzi o agricole to już się zastanawiałem nad nią czy caverną i padło na nią :)

Więc póki co zastanawiam się nad caverna, le havre, alchemicy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1114 times

Re: gra dla 2-3os

Post autor: detrytusek »

crus221 pisze:Fakt, skandynawia odpada. Przejże co polecacie a jeśli chodzi o robinsona to ani trochę mi nie podszedł. Jeśli chodzi o le havre spoko gra i biorę pod uwagę, listów nigdzie nie widzę aby były do kupienia, suburbia jakoś brak klimatu mnie odepchnął. Jeśli chodzi o agricole to już się zastanawiałem nad nią czy caverną i padło na nią :)

Więc póki co zastanawiam się nad caverna, le havre, alchemicy
alchemicy to dobry wybór ale wybrać cavernę zamiast agricoli ? ho ho...:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 2-3os

Post autor: crus221 »

detrytusek nie trolluj bo zaraz zacznę się zastanawiać czy to dobry wybór :P W sumie wszędzie są różne opinie czy agri czy caverna... Caverna ponoć prostsza.
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 2-3os

Post autor: crus221 »

Mógłby ktoś opisać jak się gra w wyszczególnione przeze mnie gry. Tzn. czy czuć klimat, coś o interakcji między graczami etc. :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1114 times

Re: gra dla 2-3os

Post autor: detrytusek »

crus221 pisze:detrytusek nie trolluj bo zaraz zacznę się zastanawiać czy to dobry wybór :P W sumie wszędzie są różne opinie czy agri czy caverna... Caverna ponoć prostsza.
Caverna ciągnie wiele srok za ogon w tym samym czasie ale żadnej porządnie....w agri masz mniej możliwości (choć wciąż sporo) ale za to dla mnie ma to więcej głębi i doszlifowania. Agri pod względem trudności wcale nie przeraża. Wg mnie powinieneś od początku rozpocząć proces analizy :P
No i A. tańsza.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1114 times

Re: gra dla 2-3os

Post autor: detrytusek »

crus221 pisze:Mógłby ktoś opisać jak się gra w wyszczególnione przeze mnie gry. Tzn. czy czuć klimat, coś o interakcji między graczami etc. :)
W Alchemikach nie ma jakiejś wielkiej interakcji - standardowo zajmowanie miejsc ale tych wiele nie ma więc w sumie co chwilę ktoś komuś coś pokrzyżuje. Można również podważyć teorię rywala i jeśli się miało rację to trochę mu się pomiesza szyki. Gra jest śliczna, wypakowana po brzegi i zmusza do niestandardowego myślenia. Klimat jak to w eurograch ale wszystko tematycznie trzyma się kupy.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: gra dla 2-3os

Post autor: mat_eyo »

Klimatyczne euro dla 2-4 graczy? Coś od Czech Games Edition, czyli Alchemicy, Władcy Podziemi, Pupile Podziemi lub z prostszych Ostatnia Wola.
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 2-3os

Post autor: crus221 »

Władcy podziemi mi się spodobali tylko jak to wygląda na 2graczy? bo oglądałem filmik iż trzeba fantom graczy robić...
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: gra dla 2-3os

Post autor: josiu »

Osadnicy NI na dwie osoby dają mega frajdę. Po kilkunastu rozgrywkach wciąż chce mi się grać...Tyle, że nie chciałoby mi się siadać do gry 3-4 osobowej z powodu długiego oczekiwania na ruch. Tak więc ten kij ma dwa końce. Ja na pewno nie żałuje zakupu tej gry.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: gra dla 2-3os

Post autor: mat_eyo »

crus221 pisze:Władcy podziemi mi się spodobali tylko jak to wygląda na 2graczy? bo oglądałem filmik iż trzeba fantom graczy robić...
Zarówno w Pupilach jak i we Władcach trzeba co turę blokować niektóre pola symulując wirtualnego gracza, jednak nie jest to uciążliwe. Najlepiej jest to rozegrane w Alchemikach, gdzie dla 2 i 3 graczy jest oddzielna plansza i pól przy akcjach jest mniej.
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 2-3os

Post autor: crus221 »

Dzięki wszystkim za rady. Mat, władcy mi się spodobali jednak dziewczyna (to z nią będę głównie grał) preferuje alchemików, tak więc pewnie na ten typ padnie aczkolwiek nie jest to przesądzone :) Dalej rozważam caverne i le harve chociaż mają mniejsze szanse gdyż nie czuć tego klimatu i wydają się suche. A co do osadników, nie wiem czemu ale mam jakieś zrażenie... musiałbym pograć to może i bym się przekonał a tak... Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie :)
Jak dla mnie klasyfikuje się chęć zakupu: władcy->alchemicy->caverna/le harve
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: gra dla 2-3os

Post autor: mat_eyo »

Moim zdaniem Pupile są mechanicznie lepsi od Władców, a i sam temat hodowli zwierzątek może się dziewczynie spodobać. Alchemicy i Pupile/Władcy to zupełnie inne gry i na pewno warto mieć obie, jednak gdybym miał wybierać tylko jedną z nich to wziałbym Alchemików. Dobrych worker placementów jest cała masa, dobrych gier dedukcyjnych już nie.
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 2-3os

Post autor: crus221 »

Dzięki wielkie za radę :) nom, najpewniej trafi na alchemików.
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: gra dla 2-3os

Post autor: crus221 »

Alchemicy zamówieni, dzięki wszystkim za rady
ODPOWIEDZ