Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Kal-El83
Posty: 1152
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

Fajnie jakby lacerta poszla sladami chocby portalu i nie bedac pewnym rentownosci wydania dodatku postarali sie to wrzucic na wspieram.to ... Mysle ze mieliby pokazane wtedy czarno na bialym czy ten tytul jest chodliwy i jak bardzo :)
Przy okazji mogliby wyprzedac czesc nakladu podstawki jako jeden z wariantow zamowienia dodatku :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Szaweł »

Azazelek pisze:Fajnie jakby lacerta poszla sladami chocby portalu i nie bedac pewnym rentownosci wydania dodatku postarali sie to wrzucic na wspieram.to ... Mysle ze mieliby pokazane wtedy czarno na bialym czy ten tytul jest chodliwy i jak bardzo :)
Przy okazji mogliby wyprzedac czesc nakladu podstawki jako jeden z wariantow zamowienia dodatku :)
Mogliby, gdyby nie byliby najbardziej żenującym z wydawców... in the universe. O poziomie Phalanxów to w ogóle może w przypadku Lacerty nie wspominajmy. To jak porównać McLarena F1 na torze wyścigowym do wozu drabiniastego, na kwadratowych, kamiennych kołach ciągniętego przez dwie chore na artretyzm szprotki przez milionokilometrowy pas mułu głębokiego na dwa metry... pod wiatr.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Kal-El83
Posty: 1152
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

Aż tak źle z nimi chyba nie jest skoro mają dwa mocne tytuły w swojej "stajni" (pandemia i mage knight), a co wiecej wlaczyli sie w organizacje el do ms w jeden z nich ... :)

Choc na pyrkonie nie dane mi bylo sie zapisac do gry, gdyz dwie mlode panie zostaly posadzone na stoisku lacerty nie byly w temacie co i jak ani nawet kiedy stawi sie ktis ogarniety (piatek/sobota).
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mage Knight

Post autor: Szaweł »

Azazelek pisze:Aż tak źle z nimi chyba nie jest skoro mają dwa mocne tytuły w swojej "stajni" (pandemia i mage knight), a co wiecej wlaczyli sie w organizacje el do ms w jeden z nich ... :)

Choc na pyrkonie nie dane mi bylo sie zapisac do gry, gdyz dwie mlode panie zostaly posadzone na stoisku lacerty nie byly w temacie co i jak ani nawet kiedy stawi sie ktis ogarniety (piatek/sobota).
Owszem mają, i nic poza tym. Gdyby nie MK - do którego nie ma żadnych dodatków i Pandemia - do której są dodatki, bo się sprzedają, nie mieliby nic. W ogóle podejrzewam, że byłby u nich tylko Kononowicz. W sumie MK został wydany i na tym koniec, po pierdylionie lat, który minął od wydania pierwszego dodatku zastanawiają się, czy może go nie wydać i wiesz co... pewnie go nie wydadzą, a nawet jeśli, to będzie to pierwszy i ostatni dodatek do MK, bo najzwyczajniej w świecie, kto chciał to już go ma w wersji Eng, przetłumaczonego na PL. O kontakcie z nimi nie wspominając. Od miesiąca próbuję się dowiedzieć jednej, małej rzeczy i niestety nikt nie kwapi się udzielić mi odpowiedzi (czy to telefonicznie, mailowo, czy nawet na oficjalnym forum). Mnie by za coś takiego z pracy wyj..ali na zbity pysk. Myślałem, że Galakta jest jedynym wydawnictwem, który ma kompletnie wylane na kontakt z klientami, ale po krótkiej batalii z nimi, okazało się, że można, tak w przypadku Lacerty... dno i wspomniane wcześniej, dwa metry mułu. Ufff :evil:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: sqb1978 »

To, że mają MK jest właśnie smutne, bo Pandemia z tego co widzę jest z dodatkami jako tako wydawana.
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mage Knight

Post autor: Sokoov »

Niestety, tak jak wielu już wspomniało, nie ma co chyba liczyć na dodatki do MK po polskiemu, a co dopiero na Lost Legion. Co prawda sam bym się chętnie na niego skusił, ale prawda jest taka, że kto miał kupić to już pewnie kupił. Zresztą wydawanie dodatku po 2 (3?) latach od jego premiery raczej jest słabym zagraniem marketingowym.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4055
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Mage Knight

Post autor: AkitaInu »

Wiecie co, nie rozumiem całego hejtu na Mage Knighta. Oni nie mogą tego przecież wydać ot tak, muszą się podłączyć pod dodruk WizKidsów.

TO co mają zrobić, ukraść pliki i złamać prawo drukując i sprzedając gre do której nie mają praw? Zrobić kampanię na wspieram.to nielegalnie? Naprawde tego nie rozumiem

Wydali poza tym Agricole, jedno z najlepszych euro plus jej wersja na 2 graczy,z dodatkiem.

Wydali euphrat i tygrys

Mamy pandemię z dodatkiem

Mamy Co2

Le havre, Ora Et Labora, książęta florencji, puerto rico, szklany szlak, szczęść boże i wysokie napięcie. I kilka innych.

Naprawde uważacie że są beznadziejnym wydawnictwem przez to że nie są w stanie wydrukować gry do której nie mają praw? Jeżeli chodzi o caverne - ktoś coś zawalił ale niestety oni na tym cierpią.

Wydają też pandemic'a legacy, to jest super inicjatywa tak samo jak dołączenie się do międzynarodowego eventu pandemica.


Kurcze, wydali wiele świetnych gier, przynajmniej 5 mam w kolekcji i jestem wdzięczny że je wydali. Nie mam zamiaru na nich narzekać bo mają związane ręce ...
Kal-El83
Posty: 1152
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Mage Knight

Post autor: Kal-El83 »

No wlasnie tez ich nie hejtuje ;) a nawet mozna powiedziec ze staram sie delikatnie bronic

Mam ich pandemie i teraz czaje sie na mk :)

Kazdy orze jak moze. Ja jestem i tak zadowolony bo pl wydania pozwalaja mi zarazac planszowkami żone :) nawet takim mk :D
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6132
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 650 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: pan_satyros »

Wydawnictwo powinno splajtować i do nierentownej gry wydać dodatek. Świetny pomysł.
MK był odważną decyzją - gra droga jak na swoje czasy, bardzo skomplikowana, z dwiema instrukcjami, do tego trwa dłuuuugo i skaluje się marnie.
Dodajmy długi czas oczekiwania na okienku wspólnego druku i mamy obraz sytuacji.
Ja kupiłem ANG wersje, wyjdzie Pl to ANG sprzedam trochę taniej i dokupię PL.
Strata ~30 zł w perspektywie kilku lat jakoś mnie nie boli.
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: raphaell7 »

Tak jak ktoś wcześniej napisał, Lacerta mogłaby wydać dodatek do Mage Knighta już dawno gdyby miała do niego prawa, a że prawa te ma WizKids, to pozostaje tylko czekać na druk międzynarodowy, do którego Lacerta od dawna zdecydowana jest dołączyć. Jeśli Niemcy mają mieć dodatki w swoim języku, to pewnie dostali odpowiedź od WizKids o planowanym druku, co oznaczałoby również polską wersję. Ja w każdym razie czekam na aktualizację planów wydawniczych :)
Spoiler:
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
miszcz
Posty: 178
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Mage Knight

Post autor: miszcz »

Skoro Niemcy mają możliwość wydać dodatek w swoim rodzimym języku bez dodruku między narodowego, to dlaczego Polacy tego nie mogą zrobić? Choćby na wspieram.to?
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: raphaell7 »

miszcz pisze:Skoro Niemcy mają możliwość wydać dodatek w swoim rodzimym języku bez dodruku między narodowego, to dlaczego Polacy tego nie mogą zrobić? Choćby na wspieram.to?
Skąd informacja, że wydają dodatek poza drukiem międzynarodowym? Pytam z ciekawości, bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji. A wspieram.to odpada z powodów wymienionych parę postów wyżej - Lacerta nie ma praw autorskich do Mage Knighta ani nie dostała pozwolenia od WizKids.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Mage Knight

Post autor: pinata »

raphaell7 pisze:[...]pozostaje tylko czekać na druk międzynarodowy, do którego Lacerta od dawna zdecydowana jest dołączyć.[...]
Lacerta, 12 czerwiec 2015 pisze:Mage Knight – Lost Legion – niestety tutaj informacje dla fanów tytułu pozostają bez zmian. W dalszym ciągu WizKids milczy na temat druku.
Niemiecki wydawca wydaje się nie napotykać takich problemów w kontaktach z Wizkids.

Jak widać z powyższego cytatu, Lacerta 12-go czerwca nic jeszcze nie wiedziała. Podczas gdy niemiecki Asmodee już 1-go czerwca uruchamiał dodruk Mage Knighta (zapewne ten międzynarodowy) i w najbliższych planach miał wydanie Lost Legion i Kranga. Źródło*:
Sebastian Rapp - Asmodee pisze:[...]das Basisspiel ist jetzt fertig überarbeitet und geht jetzt in Produktion. Die erste Erweiterung und Krang folgen in Kürze, danach dann die zweite Erweiterung.
Zapewne się mylę, ale od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że Lacercie po prostu na MK nie zależy. Może faktycznie w Polsce MK za słabo się sprzedaje?

*) Mój niemiecki jest kiepski. Posiłkowałem się Google Translate, więc istnieje prawdopodobieństwo przekłamań w tłumaczeniu.
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mage Knight

Post autor: Sokoov »

Czy ktoś zna dokładna datę premiery Shades of Tezla?
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: AiS »

WizKids podają na swojej stronie, że czerwiec 2015, ale że czerwiec już minął to stawiam, że zaczekają na GenCon 2015 (30/07 - 02/08)
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 756
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 179 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight

Post autor: woytas »

Gdzieś, kiedyś widziałem, że ma być dostępne w ostatnich dniach lipca, ale nie wiem gdzie to przeczytałem.
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 325
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: AiS »

woytas pisze:Gdzieś, kiedyś widziałem, że ma być dostępne w ostatnich dniach lipca, ale nie wiem gdzie to przeczytałem.
Czyli zgadzałoby się:
AiS pisze:WizKids podają na swojej stronie, że czerwiec 2015, ale że czerwiec już minął to stawiam, że zaczekają na GenCon 2015 (30/07 - 02/08)
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Mage Knight

Post autor: to tylko ja »

Facebook Lacerty przemówił...
Uprzedzając wszelkie pytania odnośnie Lost Legion i innych dodatków: osoba w WizKids, która jest naszym punktem kontaktu jest na urlopie do końca miesiąca, więc na razie nie mamy jeszcze aktualizacji informacji.
Niemcy dostaną dodruk, a Polacy dowiedzą się, że był :)
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: arturpe »

Trudno mi to sobie wyobrazić. To znaczy, że są osoby do obsługi niektórych dystrybutorów, które działają lepiej i takie, które po prostu są na urlopie. W związku z tym, polityka dystrybucyjna WizKids jest dwojaka. Nie potrafię tego pojąć. Z punktu widzenia strategii firmy to albo absurd, albo uzasadnione działanie, albo zlewa dystrybutora.
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mage Knight

Post autor: Sokoov »

A może Lacerta tak maltretowała WizKids, że jak pojawiła się opcja dodruku międzynarodowego, to WizKids samo stwierdziło, że nam wydrukuje polskie wersje mając w pamięci Lacerte? :mrgreen: A że odpowiadająca za to osoba jest akurat na urlopie, to sama Lacerta o tym nie wie :D
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mage Knight

Post autor: Sokoov »

Dostałem odpowiedź od polskiego sklepu, że premiera Shades of Tezla została przełożona na 14 sierpnia, gdyby ktoś był zainteresowany. Pozostaje więc czekać.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight

Post autor: ixi24 »

Na stronie Lacerty:

Mage Knight: w tym tygodniu otrzymaliśmy definitywną odpowiedź z WizKids (właściciela praw autorskich gry Mage Knight). Firma oświadczyła, że zaostrza politykę dotyczącą współpracy międzynarodowej. Drukowanie tak małych nakładów jak w przypadku Polski nie jest dla nich uzasadnione ekonomicznie. Otrzymaliśmy wymagania, które mówią o tym, że minimalny nakład produkcji dowolnego pojedynczego tytułu (np. samego dodatku Lost Legion) wynosi więcej niż do chwili obecnej sprzedaliśmy w Polsce egzemplarzy gry podstawowej. Interweniowaliśmy u autora gry (Vlaada Chvatil). Otrzymaliśmy jednak informację, że zasada ta została wymierzona również w jego kraj, w związku z tym Lost Legion nie był i nie będzie drukowany również w czeskiej wersji językowej. Między innymi z tego powodu autor gry zerwał współpracę z WizKids i nie będzie opracowywał kolejnych dodatków do Mage Knighta. W tej sytuacji nie możemy drukować ani dodatków, ani nawet podstawowej wersji gry. W magazynie mamy ostatnie sztuki wersji podstawowej. Jeśli ktoś wahał się z zakupem, to jest to ostatni moment, w którym jeszcze można kupić poską wersję językową.


To oznacza, że dodatki nigdy nie będą po Polsku? Czy jeżeli w przyszłości byłby "ogólnoświatowy" dodruk, albo gdy wyjdzie najnowszy dodatek to będzie możliwy wtedy też polski nakład dodatków?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: raphaell7 »

ixi24 pisze:To oznacza, że dodatki nigdy nie będą po Polsku? Czy jeżeli w przyszłości byłby "ogólnoświatowy" dodruk, albo gdy wyjdzie najnowszy dodatek to będzie możliwy wtedy też polski nakład dodatków?
Tak, to oznacza dokładnie to. Druk jest możliwy, ale go nie będzie ponieważ...
Lacerta pisze:... minimalny nakład produkcji dowolnego pojedynczego tytułu (np. samego dodatku Lost Legion) wynosi więcej niż do chwili obecnej sprzedaliśmy w Polsce egzemplarzy gry podstawowej
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Mage Knight

Post autor: ixi24 »

To inaczej, dajmy na to, że reszta polskich egzemplarzy podstawki się sprzeda i byłby dodruk dodatków Lost legion i Krang to wtedy np w przyszłym roku jest możliwa też Polska wersja? Czy wcale jest to niemożliwe?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1973
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 869 times

Re: Mage Knight

Post autor: Neoptolemos »

Skoro nie sprzedała się wciąż (już kilka lat) podstawka, to bym się na pewno nie nastawiał na dodatek - gra jest droga, trudna, a polskich geeków wciąż nie tak wielu. Jeśli gra nie trafiła do szerokiego grona, to Lacerta nie ma prawa w żadnym wypadku na tym dodatku zarobić, niestety. Odnoszę wrażenie, że to nieco podobna sytuacja, jak swego czasu z Kupcami i Korsarzami - Rebel poddał wydawanie dodatku, bo byli pewni, że minimalny możliwy nakład nie wyprzeda się nigdy i będzie im zajmować magazyn. C'est la żyźń.

A jeśli Chvatil zerwał współpracę z WizKids, to tym bardziej trzeba zapomnieć o sprawie.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ