Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FREE

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FREE

Post autor: Rocy7 »

Burning Suns BBG

Obrazek

Jakiś czas temu pisałem o ciekawej strategii 4X, z przyjemnością więc chcę poinformować iż twórca udostępnił prototyp kompletnie za darmo dla każdego.

Burning Suns PNP

Więcej o grze http://www.kickstarter.com/projects/sun ... rning-suns

Obrazek

Link

https://www.dropbox.com/sh/m3xmjluueskg ... yiuYa?dl=0

UWAGI

Nazwa pliku bądź folderu A3 / A4 wskazuje jakiego formatu powinien być dany wydruk
uwagi:
-karty artefaktow są nazywane kartami eksploracji to sa te same karty (nazwa sie zmieniła po publikacji print and play)
-karty ras z folderu Actual race cards sa bardziej aktualne i nowsze niz te z pliku Burnins Suns prototyp A3 liders cards and more niestety nie mam tam wszystkich kart czasem jest np. 7 a nie 8 (w grze używa się 4)
- rewersy wszystkich kart ras sa takie same i słuza do zawierania sojuszy niestety w mojej wersji tylko karty ercireanow i lewiatanow maja aktualny rewers (zeskanowany)

A3 lub A4 w nazwie pliku to rodzaj stron jakie trzeba wybrać przy drukowaniu z użyciem opcji "dopasuj do strony".
Ostatnio zmieniony 25 cze 2015, 08:19 przez Rocy7, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FRE

Post autor: Rocy7 »

Zaktualizowałem link oraz odświeżyłem pliki do wydruku.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FRE

Post autor: Krionah »

Wielkie dzięki dobry człowieku :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FRE

Post autor: Rocy7 »

Jak znajde chwile to dodam nowe karty artefaktow i agentow, pierwotna wersja print and play nie zawierala nowych kart (po dodatkowych 5 do obu talii). Zrobilem swoje wersje na postawie tabelki z opisem (jest w plikach).

W zasadach zmieni sie kolejnosc graczy, nie bedzie ona wedlug kolejnosci zegara tylko na zasadzie Cyklad gracz wykonujacy ostatnia akcje w poprzedniej turze staje sie pierwszym graczem w nowej turze, gracz wykonujacy przedostatnia akcje staje sie drugim itp. Ma byc tor, ktory pozwoli to ogarnac.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FRE

Post autor: costi »

Odchodząc od PnP - coś się w ogóle dzieje z tą grą? Zdaje się, że wydana miała być już dawno.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FRE

Post autor: Rocy7 »

Opoznienie z uwagi na problemy z figurkami (tylko jeden grafik 3D i 70 unikalnych modeli, okazalo sie, ze to co fajnie wyglada na ekranie mniej fajnie wyglada po odlewie ). Premiera pazdziernik.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1282
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FRE

Post autor: orzeh »

Super !! :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FRE

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:Opoznienie z uwagi na problemy z figurkami (tylko jeden grafik 3D i 70 unikalnych modeli, okazalo sie, ze to co fajnie wyglada na ekranie mniej fajnie wyglada po odlewie ). Premiera pazdziernik.
Właśnie widziałem kiedyś odlewy i wyglądały dużo gorzej niż te z renderingu. Wiesz może co w końcu z tym zrobili ?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FRE

Post autor: Rocy7 »

AkitaInu pisze:Właśnie widziałem kiedyś odlewy i wyglądały dużo gorzej niż te z renderingu. Wiesz może co w końcu z tym zrobili ?
na pewno są mniej szczegółowe, ale jak dla mnie nie są dużo gorsze.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FRE

Post autor: Rocy7 »

orzeh pisze:Super !! :)
Gra nie bedzie dostepna w zwyklej dystrybucji, tworca bedzie tylko print and play finalny sprzedawal, a tylko pare sklepow zagranicznych kupilo swoje egzemplarze.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Burning Suns strategia 4X(klimat TI3, Eclipse) P'N'P FRE

Post autor: Rocy7 »

Jako wspierający posiadam kilka darmowych egzemplarzy finalnego print and play Burning Suns. Zainteresowanych prosze o priv.

Koszty print and play
3 kostki ( k4, k6 i k8) dla kazdego z gracza jako jednostki unikalne, 5 kostek k8 do walki,

Wydruk zalezy czy zrobisz wszystko w kolorze i na grubym papierze. Kiedys robilem prototyp w kolorze na papierze 300 g i wyszlo okolo 70 zl.

Czas poswiecony na wyciecie ;)

Obrazek

Sposob wykonania
dariosq pisze:Wszystko robię domowym sposobem.
Wydruk na papierze samoprzylepnym, drukarka HP Photosmart 5515 z systemem CISS - zakupiony w Chinach - atrament leję z butelek :)
Wydruk większych plansz: drukuję etapami na A4, a później łączę je na tekturze w całość - jak w System at War
Kafelki - tektura 2,5mm - cięcie ostrym nożykiem po metalowej listwie -linie proste, a kółka: część nożyczkami, część cyrklem z nożykiem. Małe kółka próbowałem wybijakami do skóry, ale tektura rozwarstwia się przy uderzeniu młotka i efekt jest nieciekawy. Część elementów gier - karty pomocy, karty Graczy - wykonuję na tekturze 1,5 mm - szybciej idzie cięcie, a elementy są odpowiednio sztywne.
Karty drukuję na papierze wizytówkowym, lub zwykłym, ale wtedy laminuję go folią matową 1mm i jest OK.
Zajmuje to sporo czasu, ale fajnie jest zrobić sobie ulubioną grę samemu.
Rocy7 - jak rozegram 10 partii Burning Suns podeślę Ci moje uwagi i spostrzeżenia. Teraz mogę nie być obiektywny :)

Polecam wszystkim graczom wydruk swoich gier. Ich wykonanie to frajda.
Plik Read me do print and play

https://www.dropbox.com/s/cr6mygo83h8z9 ... s.pdf?dl=0

Obrazek
ODPOWIEDZ