Czas Zaorać Socjalizm

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
CZS
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2015, 11:14

Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: CZS »

"Czas Zaorać Socjalizm to nietypowe połączenie karcianki z planszówką, które przeniesie Cię w sam środek odwiecznego konfliktu między socjalistami a wolnorynkowcami. W Czas Zaorać Socjalizm może grać 2 lub 4 graczy. Każdy dysponuje talią, którą sam wcześniej zbudował. Liczba dostępnych kart pozwala na nieskończone eksperymenty w składaniu decka, dzięki czemu każda kolejna partia różni się poprzedniej. Oczywiście gra naszpikowana jest czołowymi przedstawicielami walczących ze sobą frakcji, jak i innymi nawiązaniami do prawdziwych wydarzeń. Rozgrywka w dużym uproszczeniu polega na wykładaniu kart na specjalnie przygotowaną planszę, po której gracze poruszają się jednostkami lewicy i prawicy walcząc między sobą w systemie turowym. Dzięki temu gra nabrała unikalnego elementu strategicznego. Każdy ruch jednostki musi być przemyślany, bowiem chwila nieuwagi może sprowadzić śmierć na naszego wojownika. Zwycięża oczywiście ten, kto wcześniej pozbawi wroga wszystkich 10 punktów życia."

Witam!
Od kwietnia 2014 pracuję nad Czas Zaorać Socjalizm, czyli najbardziej polityczną grą ever. Jakiś czas temu ruszyła zbiórka funduszy potrzebnych mi na dokończenie oraz wydanie gry. Liczę na waszą pomoc oraz konstruktywną krytykę. Oczywiście jeżeli macie jakieś pytania to pytajcie - postaram się odpowiedzieć na każde z nich ;)
Aha, gra będzie oczywiście po POLSKU.

Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj --> http://polakpotrafi.pl/projekt/czs <-- Tutaj, też można zamówić grę i inne gadżety
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 maja 2015, 17:39 przez CZS, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: KubaP »

Czy gra jest wydawana w oficjalny lub nieoficjalny sposób przez jakąś partię polityczną albo jej młodzieżówkę?
Awatar użytkownika
CZS
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2015, 11:14

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: CZS »

Nie. Za wydanie gry odpowiadam tylko i wyłącznie ja - nie jestem członkiem żadnej partii ani młodzieżówki. Organizuję zbiórką na Polak Potrafi właśnie po to by być niezależnym ;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2015, 16:55 przez CZS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Rocy7 »

Obstawiam na https://youtu.be/G_9aMMSkrLo

Zwlaszcza z kartami

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 maja 2015, 19:52 przez Rocy7, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: mig »

Gdyby była po polsku to bym kupił na pewno. Po angielsku (nawet z takim uproszczonym), to trzeba się jeszcze zastanowić :/
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: margielm »

CZS pisze:nie jestem członkiem, żadnej partii ani młodzieżówki.
kurcze.. usuń ten przecinek bo słabo to wygląda :)
Awatar użytkownika
CZS
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2015, 11:14

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: CZS »

Poprawione, dzięki :D
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Piehoo »

KubaP pisze:Czy gra jest wydawana w oficjalny lub nieoficjalny sposób przez jakąś partię polityczną albo jej młodzieżówkę?
Czyżbyś coś w tej kampanii sugerowało popieranie jakiejś opcji politycznej? ;)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Rocy7 »

Piehoo pisze:
KubaP pisze:Czy gra jest wydawana w oficjalny lub nieoficjalny sposób przez jakąś partię polityczną albo jej młodzieżówkę?
Czyżbyś coś w tej kampanii sugerowało popieranie jakiejś opcji politycznej? ;)
Absolutnie nic

Obrazek
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9476
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: MichalStajszczak »

Strasznie długo ta gra powstaje, bo pierwszy raz słyszałem o niej przeszło rok temu (zresztą nawet wrzuciłem wtedy informację na forum). Obawiam się, że ten długi czas może spowodować dezaktualizację niektórych kart (tzn. mało kto bedzie pamiętał, co ma symbolizować dana karta).
mig pisze:Gdyby była po polsku to bym kupił na pewno.
Zgadzam się. Gra jest jak dla mnie na tyle "lokalna", że robienie jej w języku innym niz polski wielkiego sensu nie ma.
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: ThimGrim »

Imho jak będzie inteligentnie zrobione, to może być śmiesznie, nawet dla ludzi niesprzyjających JKMowi. W przeciwnym wypadku, produkt będzie skierowany tylko do specyficznej grupy odbiorców.

W sumie to może lepiej zrobić karciankę z kilkoma taliami dla każdej partii, tak żeby każy czuł się wyśmiany... ;)

No i faktycznie, po co po angielsku?
Awatar użytkownika
CZS
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2015, 11:14

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: CZS »

MichalStajszczak pisze:Strasznie długo ta gra powstaje, bo pierwszy raz słyszałem o niej przeszło rok temu (zresztą nawet wrzuciłem wtedy informację na forum). Obawiam się, że ten długi czas może spowodować dezaktualizację niektórych kart (tzn. mało kto bedzie pamiętał, co ma symbolizować dana karta).
mig pisze:Gdyby była po polsku to bym kupił na pewno.
Zgadzam się. Gra jest jak dla mnie na tyle "lokalna", że robienie jej w języku innym niz polski wielkiego sensu nie ma.
Przecież finalna wersja CZS będzie po POLSKU :P Wystarczy zajrzeć na przykładowe karty na stronie zbiórki. Karty wybrane do gry będą uniwersalne i dezaktualizacja im nie grozi ;)
Awatar użytkownika
CZS
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2015, 11:14

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: CZS »

ThimGrim pisze:Imho jak będzie inteligentnie zrobione, to może być śmiesznie, nawet dla ludzi niesprzyjających JKMowi. W przeciwnym wypadku, produkt będzie skierowany tylko do specyficznej grupy odbiorców.

W sumie to może lepiej zrobić karciankę z kilkoma taliami dla każdej partii, tak żeby każy czuł się wyśmiany... ;)

No i faktycznie, po co po angielsku?
Będzie to inteligentnie zrobione i naprawdę nie trzeba być za JKM by czerpać radość z gry - ktoś przecież musi grać lewicą ;) Same karty prawicowe też mocno prześmiewcze są, także dostaje się obu stronom.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: KubaP »

Życzę powodzenia projektowi. Myślę, że może wypełnić jakąś lukę na rynku, choć serce mi krwawi, jak widzę aktualną politykę w naszym hobby. No, ale cóż, im więcej nisz pokrywamy, tym lepiej! Jeszcze raz powodzenia.
Awatar użytkownika
CZS
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2015, 11:14

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: CZS »

KubaP pisze:Życzę powodzenia projektowi. Myślę, że może wypełnić jakąś lukę na rynku, choć serce mi krwawi, jak widzę aktualną politykę w naszym hobby. No, ale cóż, im więcej nisz pokrywamy, tym lepiej! Jeszcze raz powodzenia.
Serdeczne dzięki :)
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Darboh »

Ja tam mam obawy :) Sam tytuł wskazuje na nierówny "dystans", ale może się mylę. Tytuł powinien być "Zaorajmy się razem" :)
A może się mylę - czas pokaże. :)

Na chwilę obecną jako grę - symulator naszej politycznej rzeczywistości to polecam niezmiennie:
http://boardgamegeek.com/boardgame/60579/poo-card-game
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: sewhoe »

Temat ciekawy, ale szata graficzna tak mnie odrzuca, że chyba sobie sam wystawię zakaz zbliżania się do tej karcianki. Niestety tak już mam, że oprawa graficzna potrafi mnie kompletnie odrzucić :(
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Pan_K »

Darboh pisze:Ja tam mam obawy :) Sam tytuł wskazuje na nierówny "dystans", ale może się mylę. Tytuł powinien być "Zaorajmy się razem" :)
Biorąc pod uwagę korwinowskie rozumienie pojęcia "socjalizm" (podpada pod nie zarówno wszelkie lewactwo, jak i konserwatyzm, którego kwintesencją jest troska o dobro wspólne, czyli o to, co nazywa się Res Publica), w zasadzie tytuł gry sprowadza się do tego, co proponujesz, skoro w grze gra się lewakami vs. prawicowcy :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Andy »

Odrażające merytorycznie i graficznie, ale w gimnazjach zapewne zrobi furorę.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Dreadnought »

Aż do tego stopnia młodzi ludzie są zauroczeni "kapitalizmem" ?

Wydarzenia polityczne po 1989 to moim zdaniem niefortunny pomysł na grę. To wszystko świeże sprawy i każdy z tych ludzi jest (dla mnie) brudny.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: espresso »

Zgadzam się Andym. Karty polityczne, są dla mnie zwyczajnie nieśmieszne, ale już np. karta Ebola to popis zupełnego braku poczucia przyzwoitości i wyczucia.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: kwiatosz »

espresso pisze:Zgadzam się Andym. Karty polityczne, są dla mnie zwyczajnie nieśmieszne, ale już np. karta Ebola to popis zupełnego braku poczucia przyzwoitości i wyczucia.
Dla mnie brak przyzwoitości i wyczucia to wykorzystywanie karty Ebola przez prawdziwych polityków (nie wiem jak to się w Polsce toczyło, ale w USA trochę polityki na tym zrobili) - oddanie tego w grze nie jest bardziej pozbawione wyczucia niż oddanie działań wojennych.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Senaszel »

Fantastyczne :D Masz mój miecz! Jeśli mogę jakoś pomóc (ale za miesiąc ;-) ) to daj znać.
Powodzenia.
Wingmakers
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: Kosma »

Nawet śmieszne ,jak będziecie również z dystansem podchodzić do licealistów-korwinistów! :lol:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Czas Zaorać Socjalizm

Post autor: rastula »

dla mnie zabawne...rozważam wsparcie

traktowanie poważnie politycznego cyrku niestety tylko szarpie nerwy i wywołuje "bul" głowy...
ODPOWIEDZ