Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Jagdtiger
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2011, 14:50
Lokalizacja: Straszyn

Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: Jagdtiger »

Jaką polecacie najlepszą według Was karciankę w klimatach postapo? A drugie pytanko, jaka według Was karcianka jest najlepsza (klimat dowolny).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: misioooo »

Dla mnie najlepsza: Race for the Galaxy
W postapo to może Nowa Era? Grałem raz i tak średnio mi się podobało (podobnie jak Osadnicy Narodziny Imperium - też WOW nie zrobili na mnie).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: Bary »

Nowa Era, ale obecnie ciężko dostać. 51 Stan także jest w tych klimatach, ale wypada gorzej od NE
Mnie z kolei Osadnicy świetnie podpasowali i męczę tą grę niemiłosiernie od dwóch miesięcy (sama mechanika zaczerpnięta z w.w. 51 Stanu/Nowej Ery).
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2015, 15:17 przez Bary, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: misioooo »

W 51 stanie praktycznie nie ma interakcji. Nowa Era to taki 51 stan po spożyciu - można łoić innych graczy ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: Bary »

misioooo pisze:Dla mnie najlepsza: Race for the Galaxy
Spróbuj zatem Star Realms, powinno Ci się spodobać (jest wersja online na andka). :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: misioooo »

Bary, ale ja nie pytałem ;) Mi się RftG podoba najnaj i najczęściej ląduje na stole. Nie lubię grać na komputerze - wolę w karciochy z żonką i karty na stół... żona na stół... Zależy jak leży ;) Dużo fajniej z żywym oponentem mi się gra gdzie mogę poblefować albo wyczuć przeciwnika.

Poza tym, Star Realms to mnóstwo negatywnej interakcji - już mi się mniej podoba. Wolę bardziej subtelną interakcję niż nawalanie się bezpośrednio.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: Bary »

misioooo pisze:Bary, ale ja nie pytałem ;)
Wiem, postanowiłem być lekko nadgorliwy. :P Jasne, są lepsze tytuły na wieczór. Coś na andka przydaje się jednak, jak stoisz w kolejce, albo czekasz na żonę w obuwniczym i masz 15 (50? ;) ) min.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: Bea »

Jagdtiger pisze:Jaką polecacie najlepszą według Was karciankę w klimatach postapo? A drugie pytanko, jaka według Was karcianka jest najlepsza (klimat dowolny).
Najlepsza postapo: Nowa Era
Najlepsza ever: Summoner Wars
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: tomb »

Postapo? 51+NE+Zima - bardzo lubię, co nie zmienia faktu, że o konkurencję w temacie postapo trudno.
Najlepsza "wogle"? RftG.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: kwiatosz »

Najlepsza karcianka to Tichu, tak naprawdę o innych grach zaczynam rozmyślać dopiero po jej wyeliminowaniu. Z karcianek postapo jest jeszcze Konwój - po zagraniu kilku partii naprawdę się go docenia.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: tomb »

kwiatosz pisze:Z karcianek postapo jest jeszcze Konwój - po zagraniu kilku partii naprawdę się go docenia.
A, no tak, zapomniałem. Tyle że ja mam odwrotnie - po rozkminieniu sposobu grania tytuł nieco stracił na atrakcyjności. Taki jakiś na jedno kopyto.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: kwiatosz »

Proponuję konsensus - Konwój jest na tyle tani, że nawet jak wystarczy na 4 partie to i tak było warto :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Darboh
Posty: 861
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Karcianki (klimaty postapo i nie tylko)

Post autor: Darboh »

Karcianego postaop dużo nie ma. W zasadzie obok nuroshimowatych karcianek po naszemu jeszcze Nightfall jest - świetna mechanika deckbuildingowa z klimatem postapo wampirzo - wilkołakowatym. Ale gra specyficzna.
I jeszcze polecę z podobnych klimatów starego, martwego ccg'a z klimatycznego uniwersum Kronik Mutantów czyli Dark Eden. Kultowa sprawa :)

A jak pytasz o najlepszą karciankę ever to prosisz się o świętą wojnę w tym wątku :)
Podam moje podium które dzielą trzy genialne tytuły : Legenda Pięciu Kręgów CCG (klimat orientalnego fantasy - w dużym uproszczeniu samuraje + magia), Netrunner: Android LCG (cyberpunk) i Doomtown ECG (western + steampunk + horror):D

Jest taki wybór klimatów, mechanik, że tylko indywidualne posmakowanie tytułów wchodzi w grę :)
ODPOWIEDZ