[Szczecin] Co się dzieje ?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
minibi
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2014, 23:13
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

[Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: minibi »

Witam wszystkich,
Po wielu latach wróciłem do tematu planszówek :). Uzupełniam właśnie moją skromną kolekcję ;) i im bardziej zagłębiam się w temat, tym większe mam wrażenie, że w Szczecinie niewiele się dzieje :). Zgodnie z Google mamy 2 sklepy stacjonarne i jeden klub w którym można się spotkać i pograć + spotkania w Fenix'ie. Czy coś przeoczyłem? Gdzie, kiedy i w co gracie? :mrgreen:

Podsumowanie wątku: :mrgreen:
Gdzie można pograć / umówić się na grę:
1. EXP Pub and Game Rooms, ul. Boaterów Warszawy 3/2U, http://exp.szczecin.pl/kontakt/
Regularne spotkania przy:
- Mage Wars,
- Summoner Wars,
- X-Wingi
2. Fenix - Obrońców Stalingradu 23, http://sklepfenix.pl/, istniej możliwość wypożyczenia gry przed zakupem
Regularne spotkania przy:
- Mage Wars,
- Summoner Wars,
- X-Wingi
3. WROTA, Al. Papieża Jana Pawła II 13/2, http://www.wrota.szczecin.pl/
4. Szczecińskie Towarzystwo Gier Wszelakich Rubikon, http://www.stgwrubikon.fora.pl/
5. "Gry bez prądu Szczecin", Grupa na Facebook'u: https://www.facebook.com/groups/grybezp ... ts&fref=ts
6. "Magic the Gathering Szczecin", Grupa na Facebook'u: https://www.facebook.com/groups/646754652089469/

Dodam też sklepy bo chwilę mi zajęło ich znalezienie w sieci i upewnienie się, że jeszcze istnieją :)
1. Fenix Obrońców Stalingradu 23, Szczecin, http://sklepfenix.pl/ (strona niestety nie jest uzupełniona:))
Istnieje możliwość wypożyczenia gry
2. GEEK ZONE, https://www.facebook.com/itsgeekzone?fref=ts,
3. IRES, Bohaterów Warszawy 83, Szczecin, http://ires.istore.pl/
Istnieje możliwość wypożyczenia gry

PS. gdyby zaszły jakieś zmiany na powyższej liście to proszę o PW :)
M
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 11:17 przez minibi, łącznie zmieniany 6 razy.
Moje gry : zobacz
Kupię / chętnie zagram: zobacz
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 576
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: miras23 »

Jest tez pub Exp i ostatnio otwarte (chyba) Wrota. Juz nie tylko Fenix jest miejscem do grania.
minibi
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2014, 23:13
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: minibi »

A wiesz w co się gdzie gra? W Fenixie widziałem ostatnio, że na stole były głównie gry figurkowe. Mnie zdecydowanie bardziej interesują planszówki może jakieś karcianki typu Warhammer / Netrunner itp.
Moje gry : zobacz
Kupię / chętnie zagram: zobacz
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: gaciak »

Chyba powstaje też jeszcze jeden sklep (jeśli masz facebooka to info tu -> klik.

Ogólnie z chłopakiem grywamy w domu lub czasem w expie i ostatnio coraz częściej jest problem, że grać się chce, a nie ma z kim...Więc chętnie poznamy innych planszówkowiczów do wspólnego grania. Nasza kolekcja gier znajduje się w podpisie i trochę mówi o tym, co lubimy :)
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 576
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: miras23 »

gaciak-> z Tobą grałem w Cyklady w Expie? :) Czy pomyłka?
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: gaciak »

miras23 pisze:gaciak-> z Tobą grałem w Cyklady w Expie? :) Czy pomyłka?
Zgadza się, ze mną i Mateuszem:) A gdzie te Wrota są, bo nie kojarzę takiego miejsca?
Ostatnio zmieniony 17 gru 2014, 21:02 przez gaciak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 576
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: miras23 »

Nie byłem, ale podobno Aleja Jana Pawła??? Dwa tygodnie temu otworzyli, kumpel był.
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: gaciak »

miras23 pisze:Nie byłem, ale podobno Aleja Jana Pawła??? Dwa tygodnie temu otworzyli, kumpel był.
Ciekawe, już wygooglałam, dzięki za info (http://wrota.szczecin.pl/)
minibi
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2014, 23:13
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: minibi »

Czekam właśnie na dostawę Neuroshima Hex i Zimną Wojnę? Nie spodziewam się wielu chętnych do gry wśród znajomych, więc może byłby ktoś kto grał / chciałby zagrać w powyższe tytułu .... ewentualnie inne w podobnym klimacie? :)
Moje gry : zobacz
Kupię / chętnie zagram: zobacz
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: gaciak »

minibi pisze:Czekam właśnie na dostawę Neuroshima Hex i Zimną Wojnę? Nie spodziewam się wielu chętnych do gry wśród znajomych, więc może byłby ktoś kto grał / chciałby zagrać w powyższe tytułu .... ewentualnie inne w podobnym klimacie? :)
Tak jak pisałam wyżej, też szukam chętnych do planszówek, także w razie co 2 osoby chętne masz do grania.
minibi
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2014, 23:13
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: minibi »

A czy tu można pograć? - http://ires.istore.pl/
Moje gry : zobacz
Kupię / chętnie zagram: zobacz
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: gaciak »

minibi pisze:A czy tu można pograć? - http://ires.istore.pl/
Nie, to sam sklep.
minibi
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2014, 23:13
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: minibi »

gaciak pisze:
minibi pisze:Czekam właśnie na dostawę Neuroshima Hex i Zimną Wojnę? Nie spodziewam się wielu chętnych do gry wśród znajomych, więc może byłby ktoś kto grał / chciałby zagrać w powyższe tytułu .... ewentualnie inne w podobnym klimacie? :)
Tak jak pisałam wyżej, też szukam chętnych do planszówek, także w razie co 2 osoby chętne masz do grania.
:) OK, odezwę się w temacie po Nowym Roku :D
Moje gry : zobacz
Kupię / chętnie zagram: zobacz
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: krecilapka »

minibi pisze: mam wrażenie, że w Szczecinie niewiele się dzieje :).
A później wymieniasz miejsca gdzie da się kupić / zamówić gry planszowe oraz w nie pograć. Więc ta teza na szczęście chyba upada :mrgreen: , najgorzej nie jest.

Można jeszcze dorzucić cykliczną imprezę "plantacje", w każdą pierwszą środę miesiąca, która obecnie gości w Expie. Wszystkie stoliki są zajęte, pustek nie ma. Można zawsze się do kogoś podsiąść do gry.

Jest grupa na facebooku "Gry bez prądu Szczecin" (ta prowadzona przez Błażeja, otwarta dla wszystkich, a nie ta zamknięta). Jak widziałem trochę chętnych na rozmaite tytuły za jej pośrednictwem się umawiało. Jest to też obecnie niezła tablica ogłoszeń w tej branży, jakoś tak 350 osób jest pod nią podwieszonych więc niezła ilość. Teoretycznie wystarczy podrzucić tam tytuł i pasujący termin, a ktoś chętny powinien się odezwać.

Teoretycznie jest jeszcze "Rubikon". Ale jakby ostatnio spasowali, a szkoda, bo sporo ciekawych tytułów się u nich przewinęło na imprezach. No i mieli fajne inicjatywy. Tym niemniej na ich forum co jakiś czas jakiś post się ukazuje.

Warto wspomnieć, że w Iresie i Fenixie można gry WYPOŻYCZYĆ. To może pozwolić komuś zaoszczędzić nietrafionego zakupu i źle wydanej kasy. Lepiej np. wypożyczyć najpierw Wiedźmina w Iresie za małą kasę, niż ryzykować jego zakup, jeśli miałby nie podpasować. Mam znajomych w kraju którzy mogą tylko pomarzyć o takich miejscach. Exp też ma pokaźną liczbę gier, z całkiem zacnymi tytułami, gdzie w ogóle nic się nie płaci za granie. Więc nie ma co narzekać :).

Widziałem też, że w Expie, Fenixie regularnie spotykają się gracze w Mage Wars, Summoner Wars, X-Wingi. Jak ktoś lubi taki rodzaj rozgrywek to ma się gdzie zahaczyć do zabawy. Nawet nie trzeba mieć swojej talii czy figurek.

Minibi: Na Neuroshime powinieneś znaleźć chętnych. Od czasu do czasu widywałem to na stole w Expie, turnieje były. Osobiście nie przepadam za tytułami których mechanika wydaje mi się zupełnie oderwana od tła fabularnego. A tak właśnie postrzegam NH. Dla mnie za suche, za mało klimatu w tym, wcale nie czułem tego świata postapo. Ale kumam, że ta giera może wciągać. Tym niemniej jak do Ciebie spłynie to chętnie bym się zapoznał z Zimną Wojną. Ty czekasz na IV edycję ze skopaną kartą kulminacji napięć w Europie? Planowałem ją sobie sprawić, ale mnie to właśnie powstrzymało, poczekam aż zaczną tę kartę wymieniać ;).

Gaciak: ja niestety nie znajduję czasu na regularne granie :(. Ale jeśli jakiś konkretny tytuł was by kiedyś interesował, to dajcie znać, bo mogę mieć go ja, albo któryś znajomy. Wtedy przynajmniej tak dla poznania zasad mogłoby się udać zmontować jakąś partyjkę :).
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: gaciak »

minibi pisze: :) OK, odezwę się w temacie po Nowym Roku :D
No to będziemy czekać (z Twoich gier chętnie wypróbowałabym wszystkie prócz catanu)
krecilapka pisze:
Gaciak: ja niestety nie znajduję czasu na regularne granie :(. Ale jeśli jakiś konkretny tytuł was by kiedyś interesował, to dajcie znać, bo mogę mieć go ja, albo któryś znajomy. Wtedy przynajmniej tak dla poznania zasad mogłoby się udać zmontować jakąś partyjkę :).
Gier, które chciałabym przetestować przed ewentualnym kupieniem wyszukuje coraz więcej...(vide: bgg:want to play). Jesteśmy otwarci na poznanie nowych tytułów i nowych planszówkoholików, najlepiej w weekendy, czasem w tygodniu też jakiś wieczór uda się wygospodarować.
minibi
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2014, 23:13
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: minibi »

krecilapka pisze:
minibi pisze: mam wrażenie, że w Szczecinie niewiele się dzieje :).
A później wymieniasz miejsca gdzie da się kupić / zamówić gry planszowe oraz w nie pograć. Więc ta teza na szczęście chyba upada :mrgreen: , najgorzej nie jest.
Faktycznie, źle to wyglądało tylko na początku - w trakcie zapoznawania się z tematem:). Choć z drugiej strony - na tle innych miast - nasza aktywność na forum jest niewielka .... może stąd to pierwsze wrażenie :). Zauważyłem też, że w każdym większym mieście organizowane są jakieś "targi" poświęcone grom planszowym. Czy mamy coś takiego w Szczecinie?
Moje gry : zobacz
Kupię / chętnie zagram: zobacz
minibi
Posty: 28
Rejestracja: 13 gru 2014, 23:13
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: minibi »

gaciak pisze:
minibi pisze: :) OK, odezwę się w temacie po Nowym Roku :D
No to będziemy czekać (z Twoich gier chętnie wypróbowałabym wszystkie prócz catanu)
Nie ma sprawy. Wczoraj dostałem potwierdzenie, że Zimna Wojna i Neuroshima już do mnie jadą :).
Moje gry : zobacz
Kupię / chętnie zagram: zobacz
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: clown »

W razie czego też jestem chętny na Zimną Wojnę lub podobne gry. W razie czego pisz PW.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: Legrad »

Podbijam temat, z checia sprawdzilbym zimna wojne, moge zrewanzowac sie partyjkami w gry ktore mozna znalesc w podpisie :D
orions
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2009, 13:57
Lokalizacja: Łódź

Re: [Szczecin] Co się dzieje ?

Post autor: orions »

Cześć,

Jest granicząca z pewnością szansa, że w tym tygodniu (środa i czwartek konkretnie) będę w Szczecinie i chętnie wieczorem bym w coś zagrał. Pytanie: z tych lokali wymienionych w wątku jest jakieś miejsce, gdzie można wpaść w tygodniu i z zasady coś się dzieje, czy raczej się trzeba umawiać?

Co do gier - mogę zgarnąć z domu kilka tytułów z listy w stopce.
ODPOWIEDZ