Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Ja, od momentu wydania polskiej wersji Summoner Wars (w moim odczuciu) ograłem zaledwie Jaskiniowe Gobliny – obie talie wraz z wzmocnieniem oraz pierwszą talię Płaszczy plus wzmocnienie (posiadam wszystko co się do tej pory ukazało). Od wakacji wałkuję Elfy Cienia i Piaskowe Gobliny… Co do ilości partii. Przeglądając moje zapiski…Jaskiniowe Gobliny – coś koło 50 I talią, ukazała się II talia więc znów około 50 gier. Później zacząłem mieszać obie talie. Prawie 60 rozgrywek. Jak się pojawiło wzmocnienie to najpierw łączyłem je tylko z pierwszą podstawką – ponad 30 partii, następnie tylko z drugą też coś kolo tego. I na koniec dobra 100 różnymi wymieszanymi wariantami aby wyłonić 4 najlepsze w moim mniemaniu deki…Czyli wyszło ponad 300 rozegranych potyczek…Nie wiem czy to dużo czy mało, ale kiedyś usłyszałem, że je nie ogrywam talii tylko je zgrywam albo zagrywam :D
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Fuser.exe »

Robert Srz pisze:Dla tych, którzy są zainteresowani graniem za pomocą aplikacji SW Ios/Android. Zauważyłem, że niektórzy forumowicze narzekali na poziom/sposób gry/wybór frakcji itp. niektórych przeciwników. Miałem nawet przedstawic listę graczy, których warto zaprosic do wspólnej rozgrywki, ale - mówiąc krótko - nie chciało mi się:) Z pomocą przyszedł jeden z użytkowników PHG, który analizując różne dane zrobił ranking graczy SW App. Na razie jest gotowa pierwsza dwudziestka, ale niebawem będzie gotowa pierwsza pięcdziesiątka. Żeby nie byc przesadnie skromnym - znalazło się miejsce również i dla mnie:) Tak czy inaczej - ręczę, że zaproszenie jakiegokolwiek ze znajdujących się w rankingu graczy zaowocuje super grą.
Poniżej link do rankingu:
http://www.plaidhatgames.com/sum_forums ... -on-SW-App


No na pewno supe grą :lol: jesli ktos nie ma sprawdzonych graczy to raczej jest początkujący i wysyłanie go do najlepszych graczy jest super pomyslem ,kazdy lubi przegrac 30 meczów z rzędu. Zresztą, Twoj post szeroko mija się z prawdą, grałem ostatnio z red dragonem, wybrał grognacka a ja serę, zabił jednostki startowe, schowal się za murami i kampował. Oczywiscie musiałem zaatakować, dostałem blok muram i zamrożenia za 9 punktów. Wszystko fajnie, tez bym sie cieszył wygraną przy uzyciu silniejszej talii z mniej ogranym przeciwnikiem. Polecam gorąco takie gry :)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Jeżeli chodzi o "ogranie" to z pewnością możliwe tu jest pewne stopniowanie. Moim zdaniem daną talię można uznać za w miarę ograną (w sensie wypracowania podstawowych ulubionych strategii i sposobów budowania talii) już po ok. 10 partyjkach. Najlepsze do ogrywania są wg mnie turnieje, ponieważ masz różnych przeciwników. Osobiście żadną talią nie przekroczyłem jeszcze progu 20 partii, ale wieloma (chyba ok. połową) przekroczyłem 10 - wszystkie gry ftf.
W sumie to za pewną formę "ogrywania" danej talii - oczywiście nie wprost, można uznać również granie przeciwko niej...
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1573
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 204 times
Been thanked: 602 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Ayaram »

No na pewno supe grą :lol: jesli ktos nie ma sprawdzonych graczy to raczej jest początkujący i wysyłanie go do najlepszych graczy jest super pomyslem ,kazdy lubi przegrac 30 meczów z rzędu. Zresztą, Twoj post szeroko mija się z prawdą, grałem ostatnio z red dragonem, wybrał grognacka a ja serę, zabił jednostki startowe, schowal się za murami i kampował. Oczywiscie musiałem zaatakować, dostałem blok muram i zamrożenia za 9 punktów. Wszystko fajnie, tez bym sie cieszył wygraną przy uzyciu silniejszej talii z mniej ogranym przeciwnikiem. Polecam gorąco takie gry :)
Dlatego omijam aplikację SW szerokim łukiem ;) kojarzy mi się to z takimi SW-owymi slumsami, gdzie się gra żeby wygrać totalnie zabijając fun z gry, bleh :? Już ten sam opis graczy, gdzie w co 2gim jest mowa o stosunku gracza do kwestii "Big 4", no c'mon...
Jeżeli chodzi o "ogranie" to z pewnością możliwe tu jest pewne stopniowanie. Moim zdaniem daną talię można uznać za w miarę ograną (w sensie wypracowania podstawowych ulubionych strategii i sposobów budowania talii) już po ok. 10 partyjkach.
Myślisz, że można mieć ograną talię, jeśli nie graliśmy ani razu z ponad połową summonerów?
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Fuser.exe »

Ja po kilku tygodniach mam kilkunastu przeciwnikow na mniej wiecej swoim poziomie, ktorzy graja w wiekszosci low5 a nie top4 wiec sie da. No i w miesiac rozegralem ponad 250 partii, na zywo to chyba rok by mi zajęło. Szkoda, ze nie moźna ustawić 'poziomu talii' podczas zakładania gry albo wykluczyć dwóch jednakowych, chciałbym tez zagrac 2 na 2 ale to drobnostki i funkcjonalność aplikacji jak i cenę oceniam bardzo wysoko.
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Ooo! Jest szeroki odzew jak widze:) Po pierwsze, nie ja ukladalem ten ranking, niemniej wydaje sie on byc sensowny. Znam wszystkich graczy z tej listy i 90% gra fajnie i unika big4 w grach poza turniejami. Odnosnie Red Dragona to akurat nie uwazam go za jakiegos super zawodnika, ale gralem z nim tylko z dziesiec razy przegrywajac zreszta raz (Sera vs Elien). Co do blokowania niektorych frakcji to sa takie pomysly. Szczegolnie lansuje te kwestie JY (pierwszy na liscie). Niewiadomo jak na te propozycje zareaguje niejaki Strangiato - czlowiek z Playdek zajmujacy sie projektowaniem SW App - rowniez aktywny na forum PHG. Slow, ze SW app to "slumsy" nie bede komentowal. Fakt jest taki, ze z aplikacji korzystaja w zasadzie wszyscy czolowi gracze na swiecie (z malymi wyjatkami) wlaczajac w to playtesterow. Oczywiscie scena skupiona wokol SW app ma bardzo "turniejowe" nastawienie. No, ale nie po to sie gra zeby przegrywac. Niestety, przy okazji wychodza pewne niedociagniecia gry w niektorych (starszych) ukladach meczowych, ktore premiuja ultra defensywna taktyke. Stad problemy, o ktorych pisalem kilka stron wczesniej oraz nieprzyjemne doswiadczenia Fusera z Red Dragonem.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

Co do ogrania - wydaje mi sie, ze 10 partii wystarcza do ZAZNAJOMIENIA sie z talia. Po tych kilku grach ma sie juz wypracowana jakas strategie dla danej frkacji, a w kolejnych mozna ja szlifowac.

Zeby naprawde poznac tajniki danej armii, to wypada zagrac okolo 30-40 gier.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Robert, jak to jest? Ciągle powtarzasz, że graczy SW App to elita summonerowego grania. Jak Ty(Wy?) to liczycie? Nie dość, ze mnóstwo graczy nie gra za pomocą aplikacji to dodatkowo macie tylko 10 frakcji (!). Drugich talii też nie macie z tego co pamiętam.
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Jestem ciekaw jak wypadli by gracze apkowi na zwykłych turniejach. Prawdę mówiąc stawiałbym pieniądze na zwykłych graczy. Cała gadka o top 4, kim wypada a nie wypada grać, ograniczenie do 10 talii i inne sprawy. Apka SW to zamknięte środowisko wzajemnej adoracji z tego co ja widzę. Nie ma sensu się tam wciskać. Przydałaby się raczej gra z prawdziwego zdarzenia na PC, jako namiastakę mamy Vassala i raczkujący Tabletop Simulator z modami do SW.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1573
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 204 times
Been thanked: 602 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Ayaram »

Slow, ze SW app to "slumsy" nie bede komentowal. Fakt jest taki, ze z aplikacji korzystaja w zasadzie wszyscy czolowi gracze na swiecie (z malymi wyjatkami) wlaczajac w to playtesterow. Oczywiscie scena skupiona wokol SW app ma bardzo "turniejowe" nastawienie. No, ale nie po to sie gra zeby przegrywac. Niestety, przy okazji wychodza pewne niedociagniecia gry w niektorych (starszych) ukladach meczowych, ktore premiuja ultra defensywna taktyke.
I w tym jest cały problem. Każdy gra, żeby wygrać. W większości gier oznacza to po prostu dawania z siebie wszystkiego, granie czym się najlepiej potrafi i tyle i jedynym problem jest to, że jakaś postać/frakcja/armia jest uważana za silniejszą, w związku czym jest dużo częściej grana. W SW jest trochę inna sprawa, bo są zagrywki, które bym nazwał "toksycznymi". Czyli zagrania, które są skuteczne, ale przyczyniają się do tego, że 2gi gracz się zwyczajnie wnerwia podczas gry. Dominacja niektórych talii też jest problemem, bo granie ciągle na to samo jest zwyczajnie nudne (siła SW dla mnie była właśnie w tych 16 frakcjach, ogromnej różnorodności). Ostatnio oglądałem jakiś tam turniej na twitchu (ten, o którym była mowa w newsach na stronie PHG, żeby zobaczyć jak grają "prosi", podpatrzeć jakieś ciekawe zagrywki, i czekałem aż zrobią coś co spowoduje opad mojej szczęki. Tymczasem dowiedziałem się, że Commony startowe są po to byśmy je wybili przed przeciwnikiem dla many, a nie robienie nic przez 5 tur i czekania na przeciwnika to "taktyka". Nie kwestionuje skuteczności takich zagrań, ale serio jeśli SW ma polegać na takim czyś to z miejsca sprzedaje swój egzemplarz i obcinam ocenye na BGG o jakieś 8 oczek. Nie wiem którzy gracze - najlepsi z aplikacji, czy najlepsi z regularnych turniejów - są lepsi, ale wiem na pewno których się fajniej ogląda.
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Fuser.exe »

No ale przeciez wczoraj ręczyl, ze zaproszenie kazdego z tych graczy 'zaowocuje super grą' :lol: +100Ayaram
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Posłuchajcie, dzielenie najlepszych graczy na tych z "realu" i tych z "aplikacji" nie ma sensu ponieważ najczęściej są to ci sami ludzie. Konkrety? Na ostatnim Gen Con miał miejsce duży turniej (w różnych formatach, wszystkie frakcje itp.). Kto wygrał? Mundugu i Esper - gracze doskonale znani z IOS/Android.
Kto jeszcze gra w aplikacji?
- Killercactus - obecnie lead playtester SW, autor jednej z frakcji w nowym master secie.
- James "Jexik" Sitz - członek ekipy PHG. Od jego ksywy wziął swoją nazwę drugi summoner Płaszczy. Playtester. Grałem z nim wczoraj w mini turnieju (przegrałem zresztą).
- The Night Shadow - też jeden ze współtwórców i playtesterów gry. Ostatnio mało się pokazuje, ale to on właśnie wygrał ten pokazowy turniej, o którym mówił Ayaram. Swoją drogą, ten turniej był otwarty tylko dla graczy z Kanady i USA.
- TNK czyli Kyle Stewart - też playtester, jeden z moderatorów strony PHG.
- cała duża grupa graczy, którzy byli dobrzy w małych turniejach w swoich miastach i chcą spróbowac swoich sił na "arenie międzynarodowej"
Itp.
Są to ludzie naprawdę bardzo silnie związani z grą, znający wszelkie prawa rządzące jej mechaniką i wszelki sztuczki.
Oczywiście jest pewna grupa graczy uznawanych za bardzo dobrych, którzy nie używają SW App a np. grają tylko za pomocą Vassala (np. niejaki Dok albo Tau). Jest ich jednak niewielu. Fakt - sam Colby nie gra w app:)
OCZYWIŚCIE jest bardzo możliwe, że są gracze - byc może nawet na tym forum - którzy przewyższają umiejętnościami wyżej wymienionych (niezależnie od tego czy gra byłaby w realu czy też nie). Problem jest jednak taki, że jest to nie do sprawdzenia jeżeli nie korzysta się z aplikacji (albo ew. z Vassala). Np. forumowicz Pingus, spokojnie znalazłby się w pierwszej dziesiątce rankingu - gdyby grał trochę więcej:)
Odnośnie "toksycznych" zagrań to po części zgadzam się w tym. Tyle, że "toksycznośc" jest niestety sprawą umowną. Dla jednego gracza jakieś zagranie jest mega toksyczne a dla drugiego to samo zagranie jest super fajne. Od regulacji tego typu zachowań są zasady gry. Jeżeli wszystko dzieje się zgodnie z zasadami to trudno się czepiac, można najwyżej przestac z kimś grac. Niemniej, jest to pewien problem, który o sobie przypomina przy każdym większym turnieju.
Ogólnie - nie namawiam więcej na aplikację - szczególnie jeśli ktoś ma na to średnią ochotę. Namawiam natomiast (chociaż pewnie nie trzeba) na grę w realu przy użyciu fizycznego egzemplarza gry.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Fuser.exe
Posty: 741
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Chiang Mai
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Fuser.exe »

Masz fascynującą zdolnosc odpowiadania na pytania, których nikt nie zadał. Nie przekonije mnie też argument, ze scena jest najlepsza bo gra tam moderator strony PHG. Bardzo sprytnie odparles tez zarzut o malej ilosci talii po prostu go ignorując :)

Jedynym problemem apki jest jakosc rozgrywki (ergo i rozrywki) wynikająca z taktyki przeciwników. Ja już sobie nie wyobrażam przesiadki na wersję papierową. Jeśli jeszcze będą dorzucać nowe talie to nic tylko kupować i grać. Dzisiaj przeczytałem posta, ze nie warto 'inwestować w karciankę na telefon'. Serio? 20pln w apce a w realu 500-600pln, naprawdę nieopłacalnie.
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Fuser.exe pisze:Masz fascynującą zdolnosc odpowiadania na pytania, których nikt nie zadał. Nie przekonije mnie też argument, ze scena jest najlepsza bo gra tam moderator strony PHG. Bardzo sprytnie odparles tez zarzut o malej ilosci talii po prostu go ignorując :)

Jedynym problemem apki jest jakosc rozgrywki (ergo i rozrywki) wynikająca z taktyki przeciwników. Ja już sobie nie wyobrażam przesiadki na wersję papierową. Jeśli jeszcze będą dorzucać nowe talie to nic tylko kupować i grać. Dzisiaj przeczytałem posta, ze nie warto 'inwestować w karciankę na telefon'. Serio? 20pln w apce a w realu 500-600pln, naprawdę nieopłacalnie.
W IOS/Android jest obecnie dziesięc frakcji (niebawem dojdzie sześc nowych). Raczej wszyscy to wiedzą. W realu frakcji jest więcej, są nowsze i przez to gra jest bardziej różnorodna. Nigdy nie twierdziłem i nie twierdzę, że aplikacja jest fajniejsza od prawdziwej gry. Nie zgadzam się jednak z opinią, że aplikacja to "syf", nieciekawi przeciwnicy, toksyczne strategie i w ogóle wszystko co najgorsze.
Odnośnie "moderatora" - co miałem powiedziec? Że jednym z najlepszych zawodników (zgodnie z prawdą) jest niejaki Jimmi Lee z Tajwanu? Napisałbyś, że "co cię obchodzi jakiś Jimmi Lee":) Tak to chociaż mogłem się podeprzec znanymi nazwiskami związanymi z PHG. Wiadomo, że strona i forum PHG skupia wokół siebie bardzo dużą częśc środowiska SW.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Summoner Wars

Post autor: adamsb81 »

Witam.
Jaki doradzacie dodatek do "Summoner Wars: Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki" (mały lubi orkami grać). Lepiej kupić jakąś nową frakcję czy dokupić dodatek dedykowany dla Elfów Feniksa i Tundrowych Orków.
Jeszcze jedno pytanie:
Jak rozegrać zdolność jednostki FAJTER
Wpada w furię jak zada obrażenia czy nawet jak nie. i czy jak mam szczęście to furia trwa w nieskończoność ??
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1573
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 204 times
Been thanked: 602 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Ayaram »

Zdecydowanie nowe talie, gdyż nawet z dodatkami ciągle ten sam match up się po prostu nudzi ; ) Zawsze można na 1wszy ogień kupić najemników i mieć i nową talie do gry i móc cośtam pozmieniać w starych taliach (ale wtedy vs najemnicy nie pogramy, bo zawierają dokładnie tyle kart ile wymaga talia).
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Bea »

adamsb81 pisze: Jak rozegrać zdolność jednostki FAJTER
Wpada w furię jak zada obrażenia czy nawet jak nie. i czy jak mam szczęście to furia trwa w nieskończoność ??
Po każdym ataku może wpaść w furię, teoretycznie może grać w nieskończoność.
Ja osobiście polecałabym na początek nowe frakcje, nawet te co można dokupić pojedynczo, np Njemników lub Elfy Dżungli.
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Summoner Wars

Post autor: adamsb81 »

Dzięki elfy chyba na razie odpadną bo mały zafascynowany jest orkami (7lat). Więc był bym wdzięczny za podanie jakiejś talii z "potworami".
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1573
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 204 times
Been thanked: 602 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Ayaram »

Najpotworniejsze to zdecydowanie Plugastwo :twisted: Przy czym jest piekielnie silne, więc powinno dać radę na równie piekielnie silne talie z podstawki ; ) Poza tym Upadłe królestwo z nieumarłymi. Reszta dostępna w formie pojedynczych talii jest raczej "mało potworna" ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Bea »

adamsb81 pisze:Dzięki elfy chyba na razie odpadną bo mały zafascynowany jest orkami (7lat). Więc był bym wdzięczny za podanie jakiejś talii z "potworami".
To polecam drugą małą podstawkę z Goblinami oraz Upadłe królestwo :).
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

Ja bym odradzał Plugastwo początkującemu (Najemników zresztą chyba też). Jest to bardzo fajna talia pod względem taktycznym, ale wprowadza nową mechanikę i dla 7-latka może być zbyt trudna.
Poza tym ich wygląd odpowiada nazwie, więc nie wiem, czy nie są zbyt potworni. :)
Upadłe Królestwo też wymaga kombinowania i gra się nie tyle potworami, co umarlakami (szkielety, zombie, wampiry, itp.).
Najfajniejszy może być drugi zestaw startowy - ze wspomnianymi powyżej Goblinami (i Krasnoludami).
No chyba, że się szarpnąć na Master Seta. Tam są kolejne Orki (tym razem Bagienne), kolejne Gobliny (Piaskowe zamiast Jaskiniowych) i Vargaci o wyglądzie zbliżonym do minotaurów, no i trzy inne, "mniej potworne" frakcje, co daje najkorzystniejszy przelicznik ceny do ilości frakcji (i jest tam "normalna", sztywna plansza).
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Pixa »

adamsb81 pisze:Witam.
Jaki doradzacie dodatek do "Summoner Wars: Elfy Feniksa vs Tundrowe Orki" (mały lubi orkami grać). Lepiej kupić jakąś nową frakcję czy dokupić dodatek dedykowany dla Elfów Feniksa i Tundrowych Orków.
Zdecydowanie nowe talie, albo Master Set (6 talii + piekna, gruba tekturowa plansza). Cenowo 6 talii osobno = Master Set z plansza.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 445
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Sporo jest fajnych frakcji i właściwie to możesz kupować w ciemno jak leci, jeżeli gra się spodobała to i tak z czasem prawdopodobnie kupisz wszystko. Jeżeli nie Master Set to polecam na początek Elfy Dżungli I, Straż Przednia II - nieskomplikowane, ładne i skuteczne. Niestety ale Elfy Feniksa i Tundrowe Orki to chyba dwie najsłabiej zbalansowane, bo najsilniejsze, talie spośród wszystkich.

Kolejne propozycja ode mnie to: Master Set, Płaszcze II, Elfy Dżungli II, Jaskiniowe Gobliny II, Elfy Feniksa II, Najemnicy. Plugastwo i Upadłe Królestwo II dla dziecka nie koniecznie, choć są to bardzo fajne frakcje i je również polecam.

Rozszerzenia to nie jest mus. Lepiej zainwestować w kolejną gotową do gry talie frakcji.
Muzyk
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2014, 14:10
Has thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Muzyk »

Cześć, rozegrałem dwie partie Summoner Wars i mam kilka pytań.
1. Jeśli na karcie specjalna umiejętność tyczy się Jednostki (nie ma napisane Podstawowa Jednosta, Czempion czy główny bohater), to mam rozumieć, że tyczy się wszystkich typów oprócz Murów? Np. jeśli na karcie mam napisane, że po udanym ataku odpycha Jednostkę trzy pola w linii prostej, to Czempiona też popchnie? Np. Kontroler z talii Władców Umysłów ma specjalną zdolność "Telekinetyczny Podmuch" która opisana jest następująco: "Po ataku z użyciem Kontrolera, możesz wybrać Jednostkę, która znajduję się w odległości [...] przesuń wybraną jednostkę[...]. Czyli pytanie brzmi: Jeśli na karcie jest napisane "Jednostka" to umiejętność tyczy się wszystkich Jednostek tj. Podstawowych, Czempionów i Summonera?

2. Jeśli specjalna umiejętność w opisie ma "możesz" itp, tak jak by dawała możliwość zrobienia czegoś, to jak skorzystam z niej to liczę to sobie jako atak? Np. "Możesz przesunąć o dwa dodatkowe pola", to jak skorzystam z tego to nie mogę zaatakować daną jednostką i pozostaną mi dwa ataki?

3. Jak mniemam Talie Frakcji to gotowe talie frakcji składające się z 35 kart, natomiast czym są Drugie Karty Frakcji? Dodają one mi jednostki,które na jakiś zasadach mogę wymieniać sobie w danej Frakcji? I czym są Zestawy Uzupełniające?
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Bardias »

Muzyk pisze: Jeśli na karcie jest napisane "Jednostka" to umiejętność tyczy się wszystkich Jednostek tj. Podstawowych, Czempionów i Summonera?
Tak, tyczy się wszystkich jednostek (obu graczy).
Muzyk pisze:jak skorzystam z niej to liczę to sobie jako atak? Np. "Możesz przesunąć o dwa dodatkowe pola", to jak skorzystam z tego to nie mogę zaatakować daną jednostką i pozostaną mi dwa ataki?
Jeżeli nie jest wyszczególnione "zamiast ataku", to nie tracisz. Jakąś konkretną jednostkę masz na myśli?
Muzyk pisze:czym są Drugie Karty Frakcji? Dodają one mi jednostki,które na jakiś zasadach mogę wymieniać sobie w danej Frakcji?
Drugie talie frakcji są samodzielnymi taliami. Zawierają zupełnie nowych przywoływaczy, jednostki i wydarzenia. Oprócz tego mają te same rewersy co I talie frakcji, więc jednostki i championów z I i II talii można mieszać. Były wypuszczane później, więc najczęściej są ciekawsze i ciut bardziej skomplikowane niż pierwsze.
Muzyk pisze:czym są Zestawy Uzupełniające?
Zestawy uzupełniające zawierają dodatkowe jednostki i championów, których można użyć do edytowania już istniejących talii. Każdy zestaw zawiera jednostki przeznaczone dla dwóch frakcji + najemników, czyli jednostki neutralne, które można wykorzystać w każdej talii.
ODPOWIEDZ