Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Maaro78
Posty: 22
Rejestracja: 07 cze 2014, 15:53

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Maaro78 »

Gdybym miał je już wcześniej też bym się nie przejmował, ale kupiłem je specjalnie do tych kart, gdybym wiedział kupił bym inne. :(
Using Tapatalk
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

a ja zakoszulkowałem w te euro niebieskie i mi ta nadwyżka na górze nie przeszkadza - najwyżej przytnę


są wieksze problemy na świecie - a karty możesz użyć do innej gry :)
Maaro78
Posty: 22
Rejestracja: 07 cze 2014, 15:53

Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Maaro78 »

rastula pisze:są wieksze problemy na świecie - a karty możesz użyć do innej gry :)
Napisałem to jak przestroga tym co mają zamiar kupować koszulki.
Nikt tu nie pisał, że nie ma innych problemów na świecie.

Wekend się zaczął proponuję Ci się trochę rozluźnić, tym bardziej że Andrzejki tuż tuż.

Karty to raczej pasują tylko do Magnatów :)
Using Tapatalk
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 55 times
Been thanked: 10 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: hrachubi »

Maaro78 pisze: Karty to raczej pasują tylko do Magnatów :)
W instrukcji Magnatów napisali, że liczba kart dla jednego gracza odpowiada liczbie kart jednego koloru klasycznej tali, więc...
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: kamron6 »

Mam takie pytanie: jak dostałem tylko pół czarnego dworka zamiast całego, to do kogo się zgłosić? Sklepu czy Phalanxa?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

kamron6 pisze:Mam takie pytanie: jak dostałem tylko pół czarnego dworka zamiast całego, to do kogo się zgłosić? Sklepu czy Phalanxa?
Tu :) http://www.phalanxgames.pl/kontakt/
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: sirkozi »

zakwas pisze:
Maaro78 pisze:Do zastanawiających się koszulkować karty. Mayday euro size cards sleeves klapa na calego, 2-3mm za duża na szerokość na długość lepiej nie mówić. Zamówiłem specjalnie do tych kart. Prawie 30zl wywalone niepotrzebnie.
U mnie to samo, ale się nie przejmuję nadto. ;)
Według mnie są w sam raz. Dla porównania do koszulek Std American od FFG karty trzeba by wciskać na siłę i jakoś wątpię, żeby to zdało egzamin.
MarekPomykalski
Posty: 10
Rejestracja: 17 lut 2014, 11:47

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: MarekPomykalski »

W końcu człowiek jest po pierwszej rozgrywce, więc wrażenia na gorąco. Rozgrywka dwuosobowa, gra nam zajęła 1h40min, na co się złożyło kilka mini przerwek i wertowanie instrukcji. Jak na pierwszy raz to jest to, co czego się w zupełności spodziewałem :D Nie mam zbyt dużego doświadczenia gier, dziewczyna tym bardziej, dlatego był delikatny strach jak podejdzie (tym bardziej, że luba studiuje historę.... ;) ). A podeszło naprawdę świetnie! Jak to przy pierwszej rozgrywce panował delikatny nieogar i chaos, jak rozłożyć siły talii na poszczególne fazy, ale udało nam się nie doprowadzić do żadnego rozbioru (ech te patrioty :P ) Wszystko działa i chodzi, wykonanie jest przecudowne i to jest gra, której szukałem jako alternatywy dla.... Gry o Tron. Jest to idealny zamiennik w mniejszej skali, panowanie nad mapą (ach ta mapa.... cudo! ) ukryte kombinowania i zamiary. Może troszkę brakuję bezpośrednich konfliktów i wojsk, ale jednak też nie jest to wielka potrzeba i jest co robić ;) Trzeba się spotkać w większym gronie, ale już mówię, że w 2 osoby Magnaci dają radę! Może jak ktoś wcześniej wspomniał może faktycznie we dwoje łatwiej odpiera się konflikty... Ale za to niespodziewanie Prymas odgrywał całkiem ważną rolę. Generalnie polecam i czekam na grę w większym gronie :)

PS. Mini narzekanko - mam wrażenie, że lepszym elementem gry zamiast drewnianych znaczników dominacji i przewagi byłoby przeniesienie stolicy :P żetony są ładne, fajnie się sprawdzają. Ale zobaczymy z czasem, może się to zmieni i drewno wejdzie do gry :)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

To ja pomarudzę. ;)

Właśnie zagrałem na cztery osoby i było znacznie ciekawiej niż we dwójkę, tak jak się spodziewałem. Męczące trochę jest ciągłe rozdzielanie po głosowaniach kart - gdyby sejm i senat miały osobne miejsca, problem by nie istniał, a tak, karty trzeba za każdym razem sprzątać i robi to zazwyczaj jedna osoba (najbliższa) a reszta się nudzi. Ale to czepialstwo.

Problem jest natomiast mały z mapą. W pierwszej grze musiałem się nauczyć które lenna przynależą do której prowincji, bo z mapy to nie wynika wcale, ale to luz. Za to po drugiej grze nadal myli sie wszystkim z którymi grałem miejsce bitwy o Wielkopolskę z Małopolską. Postawiliśmy przez to dwa razy zły rozbiór, bo odruchowo rozpatrujemy najazd jak na Małopolskę, mimo że kolor konfliktu jest biały. Wynika to chyba z bliskości do tego regionu do miejsca konliktów o Wielkopolskę i niestandardowego ułożenia na dole planszy konfliktów o Małopolskę...

Pewnie w trzeciej grze się już nauczę i zapamiętam. ;)

In plus - kolejne osoby chwalą grafiki, z wyjątkiem jednej karty Zamoyskich, gdzie digitalizacja obrazu była kiepska i odstaje jeden brodacz widocznie od reszty (nie pamiętam nazwiska kto, chyba numer 8).

Czekam teraz na grę w pełnym składzie, gdzie będzie jeszcze więcej chaosu w senacie. :D

P.S.: oczywiście już w drugiej turze pojawiły się kłótnie o słabe wspieranie militarne RP i przepychanie się łokciami w Senacie i Sejmie - tu gra działa pięknie tak jak chciałem żeby było. Tłumaczy się łatwo, więc czekam na pierwsze gry z młodzieżą w szkołach, muzeum i MOKu. :)

P.P.S.: Pare osób narzeka, że konflikty nie mają osobnych talii dla wieków królów i są totalnie pomieszane chronologicznie w grze, ale mi to nie przeszkadza i znacząco ułatwia operowanie kartami bez zbędnych dodatkowych talii. :)
Awatar użytkownika
krupnik86
Posty: 54
Rejestracja: 20 cze 2012, 13:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: krupnik86 »

Pierwsza partia jeszcze przede mną, jakość wydania bardzo dobra ale mam pytanie odnośnie wykończenia planszy- czy tylko ja mam brzegi po prostu ciachnięte i nie obklejone (bez zakładki)? Czy tak ma być? Obawiam się, czy nie będą się rogi szybko rozwarstwiały..
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: sirkozi »

Niestety potwierdzam. W Race to the Rhine, który dostałem razem z Magnatami tego problemu nie ma.
qzder
Posty: 10
Rejestracja: 24 kwie 2011, 13:31
Has thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: qzder »

kamron6 pisze:Mam takie pytanie: jak dostałem tylko pół czarnego dworka zamiast całego, to do kogo się zgłosić? Sklepu czy Phalanxa?
Ja dostałem bez głowego magnata (zdjęcie wcześniej), wysłałem im to zdjęcie, ale bez odzewu. W sumie bez przesady - mają wysyłać jednego drewnianego klocka i płacić tyle za przesyłkę?

Mnie absolutnie jedna rzecz doprowadza do szaleństwa - ktoś to już też to wspominał - trzeba co chwile sprawdzać gdzie jest rozgrywany konflikt i gdzie dostanie się bonus. Znaczy małopolski i wielkopolski tak niewiele się różnią, że co chwile trzeba wstawać i przyglądać się. Tło ukrainy też jest mylące. Jedynie prusy są jednoznaczne. Wszyscy znajomi mieli identyczne odczucia.

Nie jest to gra idealna, czasem wyczuwa się losowość i właściwie brak kontroli nad tym czy wygrasz - czy nie. Podoba mi się natomiast szybkie rozgrywki. Na razie 7-8/10.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: arturpe »

Hype spada? Zamówiłem grę w peaku, a czuję, że jak się poczeka tydzień, to będzie i po 110 :d. Mam szczerą nadzieję, że będzie przynajmniej taki fun jak w Renie.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

qzder pisze: Mnie absolutnie jedna rzecz doprowadza do szaleństwa - ktoś to już też to wspominał - trzeba co chwile sprawdzać gdzie jest rozgrywany konflikt i gdzie dostanie się bonus. Znaczy małopolski i wielkopolski tak niewiele się różnią, że co chwile trzeba wstawać i przyglądać się. Tło ukrainy też jest mylące. Jedynie prusy są jednoznaczne. Wszyscy znajomi mieli identyczne odczucia.
Z czym Wy macie problem? Przecież miejsca, gdzie kładzie się karty konfliktu mają takie same tło jak prowincje. Jak by to miało być oznaczone, żeby było jeszcze jaśniej? No i czemu tło Ukrainy jest mylące? Żadna inna prowincja, w której rozgrywane są konflikty nie ma takiego koloru (Litwa - niebieski, Małopolska - czerwonawy, Wielkopolska - Biały, Prusy szary, jak można mylić z żółtym cokolwiek?)
qzder" pisze: Nie jest to gra idealna, czasem wyczuwa się losowość i właściwie brak kontroli nad tym czy wygrasz - czy nie. Podoba mi się natomiast szybkie rozgrywki. Na razie 7-8/10.
Żadna gra nie jest idelna ;-) nie zgodzę się z tym, że wyczuwa się losowość. Jedyne, gdzie ona się może pojawiać to w momencie wyciągania kart ustaw i konfliktów, ale nie jest to coś co determinuje rozgrywkę i nie pozwalałoby planować. My tu mamy decyzję co i jak się będzie działo, nawet jak pozbędziesz się najlepszych kart już w etapie Senatu, to nadal jesteś w stanie wiele ugrać w pozostałych etapach. Poza tym jak już tu było wiele razy mówione to nie jest optymalizacyjne euro i ktoś kto się takiej gry spodziewa, może jej w ogóle nie brać pod uwagę planując zakupy, a jeśli już kupił to niech bez rozpakowywania sprzedaje. Tu trzeba knuć, spiskować dogadywać się i przewidywać zagrania przeciwnika. Czasem coś popsuć, żeby zyskać itp. a z ocenąc 7-8 się zgadzam, powiedzmy tak bliżej 8 ;-)
arturpe pisze:Hype spada? Zamówiłem grę w peaku, a czuję, że jak się poczeka tydzień, to będzie i po 110 :d. Mam szczerą nadzieję, że będzie przynajmniej taki fun jak w Renie.
Hype wynikał chyba z akcji na wspieram.to, dodatkowo podsycany był czekaniem na grę, dobrym kontaktem z wydawcą, dużą ilością aktualizacji itp. Potem opóźnienia w wydaniu też wpływały w pewnym stopniu na hype i wyczekiwanie. Nie grałem w Ren, ale wydaje mi się, że jeśli oczekujesz podobnej rozgrywki (z tego co czytałem o Renie) to się zawiedziesz, natomiast fun z gry jest spory :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

qzder pisze:
kamron6 pisze:Mam takie pytanie: jak dostałem tylko pół czarnego dworka zamiast całego, to do kogo się zgłosić? Sklepu czy Phalanxa?
Ja dostałem bez głowego magnata (zdjęcie wcześniej), wysłałem im to zdjęcie, ale bez odzewu.
Wysłany w miniony czwartek, powinien dotrzeć z początkiem tygodnia. Rozpatrujemy 100% reklamacji. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Odp: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

krupnik86 pisze:Pierwsza partia jeszcze przede mną, jakość wydania bardzo dobra ale mam pytanie odnośnie wykończenia planszy- czy tylko ja mam brzegi po prostu ciachnięte i nie obklejone (bez zakładki)? Czy tak ma być? Obawiam się, czy nie będą się rogi szybko rozwarstwiały..
Brzegi są bez zakładek ale nic nie będzie się rozklejac jeśli plansza używana będzie zgodnie z przeznaczeniem. :)
Przy tym formacie owijanie planszy to kosztowna rzecz, gra byłaby znacząco droższa.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Pixa »

Gdzie sie umieszcza na planszy dodatkowa karte "nadanie tytulu ksiazecego"?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: WRS »

To po prostu karta przywileju.
Wtasowujesz ją w talię i jak wyjdzie w czasie gry, to o nią walczycie.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: arturpe »

janekb pisze:
arturpe pisze:Hype spada? Zamówiłem grę w peaku, a czuję, że jak się poczeka tydzień, to będzie i po 110 :d. Mam szczerą nadzieję, że będzie przynajmniej taki fun jak w Renie.
Hype wynikał chyba z akcji na wspieram.to, dodatkowo podsycany był czekaniem na grę, dobrym kontaktem z wydawcą, dużą ilością aktualizacji itp. Potem opóźnienia w wydaniu też wpływały w pewnym stopniu na hype i wyczekiwanie. Nie grałem w Ren, ale wydaje mi się, że jeśli oczekujesz podobnej rozgrywki (z tego co czytałem o Renie) to się zawiedziesz, natomiast fun z gry jest spory :)
Nie, chodziło o odpowiednia zabawę a nie mechanikę lub okres historyczny ;). Ren to dla mnie jakieś takie idealne euro (?) z fantastycznym klimatem, nawet nie wiem jak to nazwać. Po prostu przyjemne w graniu. Tego samego obiecuje sobie po Magnatach


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

Moim zdaniem to kolejne KLIMATYCZNE EURO od Phalanx ( to jakby już ich znak firmowy) - lżejsze, z większą dozą losu ( a więc i bardziej przystępne dla nie graczy) niż R2R - udany tytuł.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2014, 17:30 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

arturpe pisze: Nie, chodziło o odpowiednia zabawę a nie mechanikę lub okres historyczny ;). Ren to dla mnie jakieś takie idealne euro (?) z fantastycznym klimatem, nawet nie wiem jak to nazwać. Po prostu przyjemne w graniu. Tego samego obiecuje sobie po Magnatach


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Wydaje mi się, że może to zależeć od graczy. Może zdarzyć się, że będzie jak z SoA. Jeśli podejdzie się jak do suchego euro to wyjdzie przeciętnie. Zresztą było tu kilka wypowiedzi na ten temat. Ja jestem bardzo zadowolony, mimo że gra nie oferuje niczego odkrywczego. Po prostu porządny produkt z fajnym klimatem i bardzo dobrym wykonaniem.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: clown »

KLIMATYCZNE EURO
I tu się podpiszę i w pełni zgodzę :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Hiu »

janekb pisze:Wydaje mi się, że może to zależeć od graczy...
Zdecydowanie tak. Nikt nie ukrywal, ze theme is strong in this one, co juz widzielismy pare postow wczesniej - gdzie niewiasta dokonala czynu obrony RP kosztem wplywow.

To nie jest gra dla kazdego - jednak zdecydowanie bardziej przystepna niz Boze Igrzysko, Mage Knight czy suche, euro-optymalizacje.

Mam wrazenie, ze nie-gracze beda mieli naprawde sporo oporow i sumienie bedzie ich dreczylo przegrywajac/oddajac/zyskujac wplywy w senacie/sejmie. Temat jest bliski naszym sercom. A graczom-geekom pozostaje optymalizacja i czytanie blefow przeciwnikow - w koncu w tym sa bardzo dobrzy - praktykuja to od lat ;)

Na koniec, ten co wygra - czy naprawde bedzie zwyciezca? Czy ten, ktory obronil RP przed upadkiem (Bo gdyby nie on, to nikt by nie wygral).
Do przemyslenia na ciemna noc ;)
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Odp: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: janekb »

Hiu pisze:
janekb pisze:Wydaje mi się, że może to zależeć od graczy...
Zdecydowanie tak. Nikt nie ukrywal, ze theme is strong in this one, co juz widzielismy pare postow wczesniej - gdzie niewiasta dokonala czynu obrony RP kosztem wplywow.

To nie jest gra dla kazdego - jednak zdecydowanie bardziej przystepna niz Boze Igrzysko, Mage Knight czy suche, euro-optymalizacje.

Mam wrazenie, ze nie-gracze beda mieli naprawde sporo oporow i sumienie bedzie ich dreczylo przegrywajac/oddajac/zyskujac wplywy w senacie/sejmie. Temat jest bliski naszym sercom. A graczom-geekom pozostaje optymalizacja i czytanie blefow przeciwnikow - w koncu w tym sa bardzo dobrzy - praktykuja to od lat ;)

Na koniec, ten co wygra - czy naprawde bedzie zwyciezca? Czy ten, ktory obronil RP przed upadkiem (Bo gdyby nie on, to nikt by nie wygral).
Do przemyslenia na ciemna noc ;)
To jest właśnie to o czym pisałem i co sprawia, że ta gra jest ciekawa. Więc jeśli ktoś chce zwykłego, chłodnego euro, to może się zawieść. Zresztą już były pytania o to czy można po cichu zawierać sojusze i czy to dozwolone przez instrukcję :-D stąd moje porównanie do SoA, gdzie niektórzy mówią o nudnym euro, a inni o mega klimatycznej rywalizacji.
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: arturpe »

janekb pisze:
Hiu pisze:
janekb pisze:Wydaje mi się, że może to zależeć od graczy...
Zdecydowanie tak. Nikt nie ukrywal, ze theme is strong in this one, co juz widzielismy pare postow wczesniej - gdzie niewiasta dokonala czynu obrony RP kosztem wplywow.

To nie jest gra dla kazdego - jednak zdecydowanie bardziej przystepna niz Boze Igrzysko, Mage Knight czy suche, euro-optymalizacje.

Mam wrazenie, ze nie-gracze beda mieli naprawde sporo oporow i sumienie bedzie ich dreczylo przegrywajac/oddajac/zyskujac wplywy w senacie/sejmie. Temat jest bliski naszym sercom. A graczom-geekom pozostaje optymalizacja i czytanie blefow przeciwnikow - w koncu w tym sa bardzo dobrzy - praktykuja to od lat ;)

Na koniec, ten co wygra - czy naprawde bedzie zwyciezca? Czy ten, ktory obronil RP przed upadkiem (Bo gdyby nie on, to nikt by nie wygral).
Do przemyslenia na ciemna noc ;)
To jest właśnie to o czym pisałem i co sprawia, że ta gra jest ciekawa. Więc jeśli ktoś chce zwykłego, chłodnego euro, to może się zawieść. Zresztą już były pytania o to czy można po cichu zawierać sojusze i czy to dozwolone przez instrukcję :-D stąd moje porównanie do SoA, gdzie niektórzy mówią o nudnym euro, a inni o mega klimatycznej rywalizacji.
Ciekawe spostrzeżenie. Właśnie z takimi skrajnym opiniami o SoA się spotkałem.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ