Gra dla 2+, czas gry 60-90 min

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Bdjl
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2013, 20:11

Gra dla 2+, czas gry 60-90 min

Post autor: Bdjl »

Witam,

W ostatnim czasie zauważyłem, że w mojej kolekcji gier planszowych brakuje tytułów z czasem gry nie przekraczającym 60-90 min, co często kończy się tym, że odpuszczam granie w jakąś grę przez brak czasu. Generalnie jestem fanem CDG w tym momencie mam i grywam w Zimną Wojnę, Labirynt, 1989, Hannibal Rome vs Carthage. Czasem jeśli jest nas więcej niż 2 osoby grywamy w Civilization Sida Meiera, czy Agricole.

Generalnie poszukuję fajnej gry z klimatem, najlepiej osadzonej w historii w którą dobrze gra się w 2 i więcej osób i czas gry nie przekracza wspomnianych wyżej 60-90min.

Jestem bliski kupna A few Acres of Snow lub Chaosu w Starym Świecie (chodź słyszałem, że we dwójkę gra się średnio i to mnie blokuje). Interesuje mnie też Race to the rhine, ale w tym momencie chyba wyczerpał się nakład?

Możecie polecić jakieś inne ciekawe gry? nie koniecznie CDG ważne aby klimat był bardzo fajny.

Pozdrawiam,
Bartek
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, 20:09 przez Bdjl, łącznie zmieniany 1 raz.
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2+, czas gry 60-90 min

Post autor: metyu »

W Chaos jest od trzech graczy(chociaż poleca się nie grać w mniej niż czwórkę), więc we dwójkę faktycznie może być średnio ;-)
Bdjl
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2013, 20:11

Re: Gra dla 2+, czas gry 60-90 min

Post autor: Bdjl »

O faktycznie, Chaos jest od 3 graczy, dzięki za zwrócenie uwagi!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2+, czas gry 60-90 min

Post autor: Pixa »

Moze Race for the Galaxy? Bardzo fajna gra, swietnie chodzi na dwie osoby (a do tego dobrze sie skaluje). Czas rozgrywki 1vs1 to max 30 minut. Mozna poglowkowac, sredni poziom zlozonosci.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ODPOWIEDZ