Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ozy »

Wygląda na dobrze wydane pieniądze. :D
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Macek »

Yosz, nie pokazuj więcej takich rzeczy bo znów zacząłem dziwnie spoglądać w kierunku portfela :shock:
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

Gra dotarła. Wrażenia?
1. Okładka: lepiej niż w projekcie (efekt mieszania kolorów przy druku?), ale wciąż brzydka, prymitywna ilustracja.
2. Plansza: ta z kolei lepiej wyglądała w mniejszej rozdzielczości - widoczny jest brak umiejętności lub smaku grafika. Da się przeżyć, ale nie ma czego podziwiać.
3. Figurki: wykonane z dziwnego (taniego?) plastiku, ale ładne. Nawet bardzo ładne.
4. Instrukcja: wizualnie bez szału, a treść już znaliśmy.
5. Karty pomocy: tak samo brzydkie i nieczytelne, jak w projekcie.
6. Drewno: po prostu drewno.
7. Żetony: prymitywne i pozbawione smaku grafiki, ale żetonom to nie szkodzi.
8. Scenariusze Vuko: tu wielkie WTF?! Kto i dlaczego wykonał te ilustracje?

Zgodnie z wcześniejszymi odczuciami: gra jest aktualnie jedną z najbrzydszych w mojej skromnej kolekcji. Szkoda, bo temat aż prosił się o efektowne wydanie (podkreślam: zdecydowałem się na wersję bez dodatkowych gadżetów).

Nie wiem czy grywalna, jednak co do tego jestem dobrej myśli.
TTR_1983
Posty: 3948
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: TTR_1983 »

wow, zjechałeś mocno. Ciekawy jestem czy to jedyne takie odczucie?
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: trabiniu »

Wrzucisz fotki swojego egzemplarza?[/quote]


fotki pewnie wrzucę jak zrobię je po swojemu :), tj. jutro biorę się za rzucenie podkładu i ich malowanie. Tak jak w przypadku Chaosu w Starym Świecie pewnie nie będę mógł spać po nocach dopóki nie doszlifuję figurek. Takie zboczenie :twisted: ale lubię gdy na planszy nie mam "zwykłych" odlewów. A figurki z PLO mają potencjał by autentycznie fajnie i unikalnie wyglądały po modyfikacji.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

mulek18 pisze:wow, zjechałeś mocno. Ciekawy jestem czy to jedyne takie odczucie?
W sumie ja również. Dyskusja o wyglądzie gry toczy się od dawna i zadziwia mnie pozytywne przyjęcie przygotowanych grafik. Nie wiem, czy to ja mam wygórowane oczekiwania, czy też ich zwolennicy byli tak spragnieni zakończenia prac nad PLO.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: aspo »

mulek18 pisze:wow, zjechałeś mocno. Ciekawy jestem czy to jedyne takie odczucie?
Odczucia mam podobne od czasu upublicznienia okładki i treści instrukcji - nie podoba mi się styl grafika oraz autora instrukcji. Tym chętniej czekam na własny egzemplarz, by naocznie przekonać się, czy to faktycznie takie brzydkie, czy tylko mi się wydaje :]
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: trabiniu »

mulek18 pisze:wow, zjechałeś mocno. Ciekawy jestem czy to jedyne takie odczucie?

gra wygląda nieźle. nie czepiałbym się. co do kolorów czy stylistyki grafik - zacytuję klasyka: "jeden lubi ciepło, drugi lubi chłód a mi wszystko jedno bo ja lubię miód". K. Puchatek

:)
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

Koshiash pisze:
mulek18 pisze:wow, zjechałeś mocno. Ciekawy jestem czy to jedyne takie odczucie?
W sumie ja również. Dyskusja o wyglądzie gry toczy się od dawna i zadziwia mnie pozytywne przyjęcie przygotowanych grafik. Nie wiem, czy to ja mam wygórowane oczekiwania, czy też ich zwolennicy byli tak spragnieni zakończenia prac nad PLO.
Ja obejrzałem po raz 4 filmik Yosza by się upewnić, że napisałeś o tej samej grze... Mi bardzo odpowiadają przedstawione grafiki, plansza budzi skojarzenia z tą z Gry o Tron, nie wiem może tam też grafikowi zabrakło smaku... Zrzucam to na karb naszych różnych upodobań. Może gdybym zobaczył wyobrażenie alternatywy której oczekiwałeś miałbym inne zdanie, to co widziałem od tej pory daje mi wystarczające przekonanie że gra będzie ozdobą na stole.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

hadrian pisze:Mi bardzo odpowiadają przedstawione grafiki, plansza budzi skojarzenia z tą z Gry o Tron, nie wiem może tam też grafikowi zabrakło smaku...
Możemy mieć różne upodobania, jednak nie doszukiwałbym się zbyt wielu wizualnych podobieństw do GoTa.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ernin »

mat_eyo pisze:Mały pro tip, dla ludzi odbierających z paczkomatu. Nawet jeśli nie dostaliście powiadomienia o paczce, możecie zobaczyć w managerze paczek, czy nie została ona utworzona. Tylko musi być to STARA wersja managera paczek. Dla zainteresowanych link

Ja nie dostałem żadnej wiadomości, a widzę dwie przygotowane do wysyłki paczki dla mnie. Jedna nawet z niedzieli. Polecam, możecie sprawdzić, czy załapaliście się na dzisiejszą wysyłkę ;)
Dzięki.
Paczka jest od niedzieli przygotowana jednak ciągle nie nadana :(
Ewentualnie inpost ma problem z odświeżaniem trackingu.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

Koshiash pisze:
hadrian pisze:Mi bardzo odpowiadają przedstawione grafiki, plansza budzi skojarzenia z tą z Gry o Tron, nie wiem może tam też grafikowi zabrakło smaku...
Możemy mieć różne upodobania, jednak nie doszukiwałbym się zbyt wielu wizualnych podobieństw do GoTa.
Napisałem "budzi skojarzenia", dodam zatem że "we mnie" ;) mam zresztą przed sobą planszę 1 ed. GoT i plansza PLO (jej druga strona) widziana okiem kamery mi się bardziej podoba.

@ernin: Paczkomaty odświeżają na bieżąco zmiany, u mnie też cisza. Spodziewam się że jutro nasze etykiety będą przeterminowane i dostaniemy nowe.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3414
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Lothrain »

To kilka słów ode mnie w takim razie:
1. Okładka: wyszła zdecydowanie lepiej niż na projekcie - wielkim jej fanem nie byłem, a tymczasem wyszła naprawdę nieźle.
2. Plansza: mroczna jest, trzeba mieć dobre oświetlenie do grania :) Co dziwne wersja autorska, którą niektórzy określali mianem pstrokatej, wyszła stonowana i nie wiem, czy jej kolorystyka nie jest przyjemniejsza dla oka.
3. Figurki bardzo ładne, na jakości plastiku się nie znam. Niektóre mają jakieś tam naddatki, które trzeba sobie przypiłować, ale jest super. Z jednym niestety wyjątkiem, albo ja miałem po prostu pecha. Ostrze Vuka nie było z pewnością wykute w zakładach Nordlandu i zamiast shenobi ken mój Vuko będzie machał pałaszem... Szpic ostrza smutnie latał sobie w woreczku strunowym.
4. Instrukcja: nie czytałem, żeby wyłapywać merytoryczne zmiany względem wcześniej opublikowanej. Wizualnie dostrzegam pewien bałagan w czcionkach, ale czy to ważne? Ważne, żeby była jasno napisana, a przykładów jest zilustrowanych multum. Duży plus.
5. Karty pomocy: zobaczymy jak się sprawdzą w praniu. Szkoda, że nie zrezygnowano jednak z tej czcionki, gdzie "u" = "v". Czytelności to nie przydaje, ale dramatu nie ma. Sama czcionka miejscami dość mała, ale nawet mój kiepski wzrok daje radę.
6. Drewno:faktycznie nie ma się co rozpisywać. Wszystko w najlepszym porządku.
7. Żetony: mi akurat się podobają. Jedynie czerwone wieże wyglądają biednie, jeśli się pomyśli o figurkach. Jakbym mógł cofnąć czas, to bym te wieże dokupił.
8. Plansze graczy: świetne, grube, z grafikami znanymi z okładki. Super.
9. Scenariusze Vuko, czyli kafelki trudności Vuko: cóż... autorem ilustracji jest naprawdę ten sam człowiek, co zrobił resztę? Czy dał porysować zdolnej córce? Z innej bajki są te kafelki i nie przystają do reszty, to fakt.

Ale żeby nazywać tę grę brzydką? Menzel to nie jest, ale daleki jestem od krytykowania. Lepiej bym nie zrobił i mi się podoba. Fajnie, że gra się ukazała w takim wydaniu. Brawo!

I tylko Vuka muszę wysłać na przekucie miecza.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2014, 23:45 przez Lothrain, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

Lothrain pisze:Ostrze Vuka nie było z pewnością wykute w zakładach Nordlandu i zamiast shenobi ken mój Vuko będzie machał pałaszem... Szpic ostrza smutnie latał sobie w woreczku strunowym.
No proszę. Nie chciałem już narzekać na jedyną figurkę, która mi się nie spodobała, a u mnie podobnie - tylko bez ostrza w woreczku.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kurak
Posty: 91
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:07

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Kurak »

Koshiash, chyba nie ma sensu trzymać na półce gry, która tak bardzo Ci się nie podoba i dlatego chciałbym podsunąć pewien pomysł. Wystaw grę na aukcję za 175zł. "Szkarada" zniknie z półki, Ty odzyskasz pieniądze a szczęśliwiec, który ją wylicytuje będzie Ci dozgonnie wdzięczny:)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

To czekanie jest straszne :P Żadnego info od kuriera i nie wiadomo czy paczka już wyszła.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: rastula »

DarkSide pisze:Właśnie dostałem smsa, że RedImp wysłało mi paczkę i mam się jej spodziewać w ciągu 48h w paczkomacie :mrgreen:
Końcowe odliczanie rozpoczęte 8) zatem ducha nie gaście...

to kiedy gramy? :)
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Koshiash »

@Kurak: Wypowiadam się o moich odczuciach dotyczących wyglądu gry, na której zakup byłem zdecydowany jeszcze przed rozpoczęciem akcji. Jeżeli postanowię ją sprzedać, to będę pamiętał, że mogę liczyć na Twoją radę i pomoc w wycenie.

Są tytuły, którym wystarczy schematyczna grafika. Są też takie, które powinny i chcą być grami "na wypasie". PLO z racji podjętego tematu powinno prowadzić do nieodwracalnego opadu szczęki. Tak nie jest i z tego powodu czuję się rozczarowany. Pudełko zawiera elementy ładne (np. figurki), nieciekawe (np. mapa) i brzydkie (np. ilustracje na planszy), a najgorsze jest to, że brakuje w nich spójności tworzącej "klimat". Enclave prezentowało się o klasę lepiej - PLO to niestety wydawniczy krok wstecz (cały czas wypowiadam się o aspekcie wizualnym).
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: salane »

Koshiash jest sarkastyczny i niemiły.
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

DarkSide pisze:Właśnie dostałem smsa, że RedImp wysłało mi paczkę i mam się jej spodziewać w ciągu 48h w paczkomacie :mrgreen:
Końcowe odliczanie rozpoczęte 8) zatem ducha nie gaście...
To samo u mnie - wczoraj popołudniu wyczekiwany SMS dotarł :)

W kwestii grafik, tak dyskutowanej... rozumiem odczucia obu stron. Prawdę powiedział Kosiash, że gra aż się prosi o wywoływanie opadu szczęki. Z uwagi jednak na przyjęty styl grafiki, nie u każdego opad zostanie wywołany.
Osobiście również nie zaliczam grafik do najpiękniejszych, jednak ta swoista surowość kreski i barwy + pełen zestaw figurek, tworzy pewien niepokojący klimat.
Wierzę, że przy moim stole opad szczęk zostanie osiągnięty i szkoda trochę, że nie przy wszystkich stołach będzie podobnie.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

do mnie też dziś powinno dotrzeć.

Generalnie to, po oglądaniu grafik w necie, raczej zgadzam się z Koshiashem. Są dość przeciętne. Zresztą w licznych dyskusjach, którą wersję grafiki danego elementu wybrać, od wielu osób padały stwierdzenia, że "żadna nie jest nadzywczajna, ale jak już trzeba którąś wybrać to niech będzie X, albo Y z elementami Z". Ja cały czas liczę na to, że na żywo będzie to wyglądać lepiej niż na ekranie komputera, no i na to, że główny efekt "wow" będą robić figurki (zamówiłem wszystkie dodatkowe) a słabsze elementy zginą gdzieś w natłoku figurek na planszy :)
Poza tym mam wiele gier, które uważam za świetne a w których ilustracje są średnie lub wręcz paskudne. Nie jest to dla mnie głowne kryterium wyboru.
No cóż, zobaczymy - bardziej istotne jest to, żeby grało się dobrze, niż żebym adorował wygląd planszy czy instrukcji :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 64 times
Been thanked: 106 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Muad'Dib »

Ja mam info, że list przewozowy w firmie kurierskiej jest przygotowany. Czyli jest szansa, że jutro do mnie gra dotrze. Gorzej, że obiecałem dziewczynie weekend, która nie jest planszówkowa. Więc na oględzinach zawartości się skończy :(
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ryu »

Wczoraj już PLO dostałem to i się po krótce wypowiem :)

- największe zastrzeżenie mam do planszy głównej. Ja nie widzę granic. Sorki. Może dalton albo ślepy jestem ale totalnie mi się wszystko zlewa... Na szczęście jest druga strona. Kolory przytłumione, szare, granice dobrze widoczne - zdecydowanie będę grał na tej. Na szczęście jest :mrgreen:
- figurki ładne, szczegółowe. Dziwny plastik. Nie wiem co to jest i jakiej jakości ale w odczuciach dziwne. Zdecydowanie nie jak figurki do WFB ;) Mimo to zdecydowanie na plus za szczegółowośc
- karty pomocy - beznadziejna czcionka została a szkoda...
- scenariusze Vuko... Paskudne...
- grafiki - mi się podobają i się nie przyczepię. Do żadnej :)
- drewno jak drewno...
- plansze graczy, żetony - grube - zdecydowanie +

Reasumując jestem na plus i to zdecydowanie. Na szczęście są 2 plansze i to ratuje całą grę jak dla mnie. Teraz tylko lektura i pierwsza rozgrywka... Może w weekend się uda :)
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: neutrino »

Muad'Dib pisze:(...) Więc na oględzinach zawartości się skończy :(
Zgubiłem się... Mówisz o dziewczynie czy grze? ;)
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

Spojrzałem ile osób wsparło grę i jest ich ponad 900.
1 września poszło ok 100 gier, więc wysyłka do wszystkich moze potrwać 2 tygodnie.
ODPOWIEDZ