Gry dla 6-8 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
monissiiaa
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2014, 11:02

Gry dla 6-8 graczy

Post autor: monissiiaa »

Hej,

Od jakiegoś czasu szukam fajnych gier (niekoniecznie imprezowych) dla większej ilości osób, czyli 6-8 . Większość skierowana jest do max 4-6 graczy, a jak pojawi się kilka dodatkowych osób to jest problem w zagraniu w coś poza Dixit'em ewentualnie małymi karciankami typu Mafia czy Sabotażysta.

Macie jakieś pomysły?

M.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: Pixa »

Cytadela chodzi chyba na 6-7 osob.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
monissiiaa
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2014, 11:02

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: monissiiaa »

To już mamy :)
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: galthran »

Horror w Arkham jest do 8 graczy - świetna i bardzo klimatyczna kooperacja, nigdy na 8 nie grałem, w 6 jest całkiem przyjemnie. Jego młodszy brat Eldritch Horror również jest do 8 - podobno równie fajna, ale z uproszczonymi zasadami - jeszcze nie miałem przyjemności.

Eclipse z dodatkiem Rise of The Acients jest do 9 graczy - na tylu graczy jeszcze też nie testowałem, na 6 jest genialną grą 4X.
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: Dellas »

- Gra o Tron - Jeśli chcesz spędzić więcej niż 3h to bardzo polecam - w sumie to w nią gram tylko w 6 osób (jest największy ścisk i juz od 2 rundy zaczyna się na planszy jatka)
- Battlestar Galactica z dodatkiem Pegasus - można już grać nawet do 7 osób - doskonała gra kooperacyjna z motywem zdrajcy. Dodatkowo dla fanów serialu wręcz must have.
- Osadnicy z Catanu, Smallworld, Kolejka - jeśli dysponujemy dodatkami do tych gier - możemy grać do 6 osób. Są to gry zdecydowanie lżejsze od dwóch poprzednich.
monissiiaa
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2014, 11:02

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: monissiiaa »

galthran pisze:Horror w Arkham jest do 8 graczy - świetna i bardzo klimatyczna kooperacja, nigdy na 8 nie grałem, w 6 jest całkiem przyjemnie. Jego młodszy brat Eldritch Horror również jest do 8 - podobno równie fajna, ale z uproszczonymi zasadami - jeszcze nie miałem przyjemności.

Eclipse z dodatkiem Rise of The Acients jest do 9 graczy - na tylu graczy jeszcze też nie testowałem, na 6 jest genialną grą 4X.
W Eclipse grałam z większą ilością osób, niestety trzeba rezerwować na to parę ładnych godzin i duuużo miejsca :) Ale Horror w Arkham od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie :) a jak z zasadami? Łatwo wytłumaczyć takiej grupie? I ile czasu rozgrywka zajmuje?
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: schizofretka »

Na 6 graczy jest sporo: GoT, Libertalia, Article 27 z moich ulubionych i rewelacyjnie sprawdzających się w 6. Ogólnie negocjacyjne i epickie 4X jeśli macie mnnóstwo czasu sprawdzają się najlepiej - BSG, TI, City of Horror.
Ewentualnie jakieś WP z dodatkiem dla 6 gracza, np. Age of Empires.
Na 7 Struggle of Empires jeśli znajdziesz na rynku wtórnym.
Niestety imo wszystkie kooperacje na 6 osób to już harcore, downtime, chaos i lider, dlatego nie polecam FFP ani XXX Horror

Na więcej to już pół imprezówki - coup, bang/samurai sword. Jedyną normalną grą, zaprojektowaną od początku z myślą o 8 osobach jaką znam (best with 8) jest VivaJava


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: galthran »

monissiiaa pisze: W Eclipse grałam z większą ilością osób, niestety trzeba rezerwować na to parę ładnych godzin i duuużo miejsca :) Ale Horror w Arkham od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie :) a jak z zasadami? Łatwo wytłumaczyć takiej grupie? I ile czasu rozgrywka zajmuje?
Zasady są proste tylko jest ich dużo, więc przy pierwszej partii trochę tłumaczenia jest. Partia trwa 3-4 godzinki na 6. We dwójkę udaje się nam w 2h zmieścić. Wszystko tez zależy jak się potoczy rozgrywka, czy Przedwieczny się obudzi itp. W zasadzie można powiedzieć, że średnio Arkham na 6 jest nieznacznie krótszy od Eclipse'a. W razie czego zawsze jest jeszcze Eldritch, który podobno jest szybszy.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: kudlacz135 »

Z niewymienionych tytułów, warte wspomnienia jest jeszcze Tajemnicze Domostwo. Nie spotkałem się tutaj by lider psuł rozgrywkę; oczywiście z osoba z charyzmą czy siłą przebicia będzie forsować swoje pomysły, ale skojarzenia wszystkich są zawsze ciekawe, a gdy jestem duchem to aż dziw bierze jak można interpretować mój pomysł :) Działa na 7 osób jeśli mnie pamięć nie myli i sprawdza się dobrze/płynnie, ponieważ nie ma osobnych tur dla wszystkich graczy, za to uczestnicy podpowiadają sobie nawzajem.
monissiiaa
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2014, 11:02

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: monissiiaa »

Super :) Dzięki, przy najbliższej okazji postaram się przetestować wszystkie propozycje
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: Bea »

To ja jeszcze polecę Wysokie Napięcie, 7 Cudów i Cavernę.
monissiiaa
Posty: 9
Rejestracja: 16 cze 2014, 11:02

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: monissiiaa »

Bea pisze:To ja jeszcze polecę Wysokie Napięcie, 7 Cudów i Cavernę.
Super, sprawdzę przy najbliższej okazji :)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: adam_k27 »

Łowcy Smoków - ddziałają dla 3-6 graczy.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: mig »

6.bierze, Maskarada, Panic on the Wall Street (!), Oriente, Straw, Zombie: Ratuj się kto może, Gringo (z dodatkowym zestawem), Łap psiaka+Łap prosiaka, Resistance: Agenci Molocha

+1 Struggle of Empires, Cytadela, 7 Cudów
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: jolietjake »

Zdecydowanie Avalon: Rycerze króla Artura (albo bliźniacza gra The Resistance: Agenci Molocha). Jeśli lubicie gry w stylu Mafii/Sabotażysty to po poznaniu Avalonu już po tamte sięgać w ogóle nie będziecie - poprostu się nie umywają :wink:

Poza tym możecie wypróbować Światowy Konflikt (ang. Coup), który teraz do sklepów (i empików) wszedł albo Maskaradę. Z typowo imprezowych to bardzo polecam Tabu, ew. Jungle Speed czy Time's Up.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: mig »

jolietjake pisze:Poza tym możecie wypróbować Światowy Konflikt (ang. Coup), który teraz do sklepów (i empików) wszedł
Z tym, że Coup jest do 6 graczy.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: jolietjake »

mig pisze:
jolietjake pisze:Poza tym możecie wypróbować Światowy Konflikt (ang. Coup), który teraz do sklepów (i empików) wszedł
Z tym, że Coup jest do 6 graczy.
Czyli spełnia wymagania ;)
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: rattkin »

Oczywiście, najlepszych gier jakoś nikt nie wymienia, tylko takie smęty.

Robo Rally! Winter Tales! Space Cadets!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: schizofretka »

Dwie kopie coup i śmiga się dobrze i na 10 graczy.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: krecilapka »

Jeśli ktoś zaczyna to jednak zamiast Arkham polecałbym Eldritch Horror. Też po polsku, podobny klimat, ale zasady mniej rozbudowane i bardziej przejrzyste.
Jednakże na 8 osób to już trochę słabo. Czas oczekiwania na swoją kolejkę jest po prostu spory.
Prawdę mówiąc 8 osobowe towarzystwo starałbym się przekonać do podzielenia się na dwie 4 osobowe grupy i pogrania w dynamiczniejszy sposób.
Chyba jedynym tytułem w jakim nie odczuwałem męczącego downtimu przy 7 graczach to było 7 (sic!) cudów.
Przy 8 graczach jeden "myśliciel" którego się nie da przyspieszyć przeciąga grę, a dwóch to kompletna masakra ;).
No ale mam znajomych wyznających zasadę "im więcej graczy tym lepiej", więc wiem, że wielu nudę oczekiwania na swoją kolej wynagradza wieloosobowa aura. Czasami żałowałem, że tak nie mam ;)
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: galthran »

krecilapka pisze:Jeśli ktoś zaczyna to jednak zamiast Arkham polecałbym Eldritch Horror. Też po polsku, podobny klimat, ale zasady mniej rozbudowane i bardziej przejrzyste.
Jednakże na 8 osób to już trochę słabo. Czas oczekiwania na swoją kolejkę jest po prostu spory.
Prawdę mówiąc 8 osobowe towarzystwo starałbym się przekonać do podzielenia się na dwie 4 osobowe grupy i pogrania w dynamiczniejszy sposób.
Chyba jedynym tytułem w jakim nie odczuwałem męczącego downtimu przy 7 graczach to było 7 (sic!) cudów.
Przy 8 graczach jeden "myśliciel" którego się nie da przyspieszyć przeciąga grę, a dwóch to kompletna masakra ;).
No ale mam znajomych wyznających zasadę "im więcej graczy tym lepiej", więc wiem, że wielu nudę oczekiwania na swoją kolej wynagradza wieloosobowa aura. Czasami żałowałem, że tak nie mam ;)
Jesli dobrze się generuje klimat przy koopie, takim właśnie AH, to problemu zamulania nie ma raczej, a przynajmniej ja nie doświadczyłem, zawsze, każdy praktycznie uczestniczy w każdego turze i jakby nie patrzeć kooperacyjnie wspólnie walczą o zwycięstwo. W klasycznych gracy niekooperacyjnych faktycznie downtime może być problemem, ale to też kwestia tytułu. Więc dużo tutaj zależy od samego rodzaju gry ale też w jaki sposób się ją prowadzi o od towarzystwa, więc nie generalizowałbym, że jak jest 8 osób to lepiej zagrać 2x4.
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 400
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: piechotak »

Fasolki z dodatkiem - na 7 graczy
Fearsome Floors - na 7 graczy (jeżeli gdzieś dostaniesz)
6 bierze! - do 10 graczy
punny1900
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2014, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: punny1900 »

The red dragon inn gambling i'm in tez jest ciekawa opcja dziala od 2-8 graczy
trnks_
Posty: 32
Rejestracja: 10 lut 2013, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: trnks_ »

Jestem w podobnej sytuacji, też zazwyczaj spotykamy się grupą powyżej 6 osób. Czy Eldritch Horror będzie się nadawał na 6-8? Na Board Game Geek polecana ilość graczy to 4, ktoś próbował więcej i może coś o tym powiedzieć?
Myślę też o Small World. Z jakimi dodatkami można pograć w więcej niż 5 osób?
Awatar użytkownika
Bardias
Posty: 303
Rejestracja: 19 sty 2014, 04:07
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Gry dla 6-8 graczy

Post autor: Bardias »

Cash and Guns (można zrobić samemu), wspomniany wyżej Avalon: rycerze króla Artura, pewna zakazana gra karciana, Coup (na 6), Maskarada (chociaż to jest dość średnia gra).
ODPOWIEDZ