Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Wintermute »

Karit pisze: Tylko że praktyczne zastosowanie cyfr nautycznych odnosi się do dłuższych tekstów - książki, prasa, itp.
Przy tak krótkim tekście na kartach wygląda to dosyć dziwacznie. 1 wygada jak cyfra rzymska , 2 jest arabska a 3 opada (6 i 8 byłoby podniesione). Tłumaczenie że to taka czcionka jest trochę śmieszne, przecież mozna było użyć innej, mało ich dostępnych ;)
Spytales dlaczego cyfra jest przesunieta, to Ci wytlumaczylem skad sie to wzielo i nie widze w tym nic smiesznego, ale widac mamy inne poczucie humoru.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Marecki
Posty: 36
Rejestracja: 17 kwie 2014, 09:54

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Marecki »

hadrian pisze:
TomB pisze:Ciekawe, czy będzie jakiś mini dodatek przy przedsprzedaży?
Portal nas przyzwyczaił do standardu że nie powinniśmy pytać "czy" tylko "jaki" ;)
Zapytałem o to przy okazji wznowienia Robinsona i dostałem informację od wydawnictwa Portal Games, że od tego roku zrezygnowali z polityki dodatków przy przedsprzedaży.

Link do wypowiedzi.

Również wyczekuję na możliwość zakupu tej gry, zarazem z powodu wspomnienia komputerowych Settlersów, jak i z powodu opisu, który zapowiada interesującą i estetycznie wydaną grę.

O toczącym się temacie literówek nie piszę, bo dopiero wkręcam się w świat planszówek, a tym samym cieszę się z każdej nowopoznanej gry. :wink:
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Alman »

W sklepie z 3 w nazwie Osadnicy są już w przedsprzedaży - cena 116 zł
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: pattom »

Alman pisze:W sklepie z 3 w nazwie Osadnicy są już w przedsprzedaży - cena 116 zł
Ze zniżką 5% - 110.11, wystarczy poczekać na jakąś promocję i będzie jeszcze taniej :-)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6132
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: pan_satyros »

A nawet 104 zł ;) i po co były te krzyki hehe ?
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Alman »

pan_satyros pisze:A nawet 104 zł ;) i po co były te krzyki hehe ?
104? To jakie masz zniżki!!? ;)
TTR_1983
Posty: 3948
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: TTR_1983 »

pyszna cena!!! Brać póki są. Już widzę oczyma wyobraźni jak pierwszy nakład znika zaraz po premierze :mrgreen:
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: pattom »

Zamówione, zapłacone :-)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Kolejarz »

Marecki pisze:
hadrian pisze:
TomB pisze:Ciekawe, czy będzie jakiś mini dodatek przy przedsprzedaży?
Portal nas przyzwyczaił do standardu że nie powinniśmy pytać "czy" tylko "jaki" ;)
Zapytałem o to przy okazji wznowienia Robinsona i dostałem informację od wydawnictwa Portal Games, że od tego roku zrezygnowali z polityki dodatków przy przedsprzedaży.

Link do wypowiedzi.
Zrezygnowali z limitowanych dodatków dostępnych tylko w bezpośredniej przedsprzedaży wydawnictwa. Same promosy mogą się pojawić, ale będą dodawane do zamówień przedpremierowych także w innych sklepach, a później też będą łatwo dostępne (na ile pozwoli nakład) w sklepiku Portalu. Przykładowo do Pikseli dodane są karty z Trzewikiem. ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Trolliszcze »

Cena rewelacyjna, a Trzewik jak zwykle nakręcił niezłego hajpa... Jak ten człowiek to robi?!
Na dodatek żonie nigdy nie podobał się 51. stan, bo postapo, science-fiction i w ogóle fuj, a tutaj taki miluśny temat, że już sama mnie namawia do kupna...
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: xel4 »

To mnie zaszokowali, gra jest w bardzo atrakcyjnej cenie:) Jak zwykle płakanie przed ogłoszeniem ceny było bezsensowne;)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: pattom »

Jestem ciekaw jakiej jakości są karty? Czy koniecznie trzeba je pakować w koszulki ?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: KubaP »

Przyznam, że nie lubię strategii komunikacyjnej Portalu i to wydawnictwo generalnie staram się omijać szerokim łukiem. Ale.

Jak ktoś lubi ich gry, to Osadników kupi. Jak nie, to raczej nie kupi. W Jesieni Narodów jest "Usrój", który mi nie przeszkadza, bo grę łykam jak pelikan skorupiaki. Wielu na to utyskiwało, gry nie kupiwszy. Ergo:

Czy ci wszyscy narzekający na Portalowe wpadki ich gry kupują, czy tylko tak sobie jadą, bo jest po kim? Bo jeśli i tak tych gier nie kupujecie/nie kupicie i tylko tak się mądrzycie, to może lepiej tę parę zużytą na skakanie po Portalu przekuć na kolejną partię gry, która sprawia Wam przyjemność? :)
Marecki
Posty: 36
Rejestracja: 17 kwie 2014, 09:54

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Marecki »

Kolejarz pisze: Zrezygnowali z limitowanych dodatków dostępnych tylko w bezpośredniej przedsprzedaży wydawnictwa. Same promosy mogą się pojawić, ale będą dodawane do zamówień przedpremierowych także w innych sklepach, a później też będą łatwo dostępne (na ile pozwoli nakład) w sklepiku Portalu. Przykładowo do Pikseli dodane są karty z Trzewikiem. ;)
Dzięki za poprawienie, czyli źle zrozumiałem wypowiedź Portal Games.
W takim razie podczas zamówienia w przedsprzedaży ta informacja (o ile będą promosy) jest podawana w sklepach, czy to taka "niespodzianka" podczas odbioru przesyłki? Pewnie nie ma generalnej zasady, ale jak to wygląda w praktyce?
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Ryu »

pattom pisze:Jestem ciekaw jakiej jakości są karty? Czy koniecznie trzeba je pakować w koszulki ?
Najpierw powiem, że nie jestem tu expertem ale karty wydają się dośc sztywne. Przynajmniej te z wersji EN. Po kilku partiach nie widac też sladów uzytkowania. Jednakże... Ja koszulkuję wszystko co się da, jak tylko kupię grę więc nie chcę wprowadzac w błąd. Dla mnie są OK ale i tak zakoszulkuję.

A z ciekawostek to wczoraj mój Rzym zjadł Barbarzyńców, Japońców i przemielił Egipt :twisted:
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Brylantino »

Ja nie wiem co trzeba robić, aby po kilku partiach było widać ślady użytkowania... W moim Świecie Dysku wszystko dalej wygląda jak dopiero co rozpakowane, a gra już ma kilkaset partii za sobą... Koszulek oczywiście brak, bo ich nie lubię.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

Brylantino pisze:Ja nie wiem co trzeba robić, aby po kilku partiach było widać ślady użytkowania...
O! To byś się zdziwił. U mnie w 7 cudach po kilku dosłownie partiach brzegi kart były białawe, karty poszły oczywiście do koszulek, ale już trochę za późno. To naprawdę zależny od jakości kart. W takie RftG to można długo grać i śladu nie widać.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Karit »

Wintermute pisze:Spytales dlaczego cyfra jest przesunieta, to Ci wytlumaczylem skad sie to wzielo i nie widze w tym nic smiesznego, ale widac mamy inne poczucie humoru.
Ta "śmieszność" nie miała być skierowana w Twoja stronę, chodziło mi o pewna ironie w stosunku do wydawnictwa, ktore mając możliwość wyboru z tak wielu czcionek, użyło takiej która wzbudziła kontrowersje
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: sqb1978 »

Ludzi a co za tym idzie gustów jest na tyle dużo, że każdy użyty krój wzbudziłby jakieś kontrowersje :)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Kolejarz »

Marecki pisze:W takim razie podczas zamówienia w przedsprzedaży ta informacja (o ile będą promosy) jest podawana w sklepach, czy to taka "niespodzianka" podczas odbioru przesyłki? Pewnie nie ma generalnej zasady, ale jak to wygląda w praktyce?
Zależy od sklepu i od przepływu informacji od wydawnictwa (sklepy też niekoniecznie wiedzą, co dostaną). W przypadku Portalu sklepy pewnie będą dobrze poinformowane, tak samo gracze. Zwykle sklepy się chwalą, jak mogą bardziej zachęcić do zakupu przed premierą, jak coś będzie dodatkowego, to będzie wiadomo, a zawsze można w konkretnym sklepie dopytać. Na razie nic nie ogłoszono.
Trzeba pamiętać, że do nie każdej gry tak łatwo dodać jakąś promkę. To niby karcianka, ale zestawy kart dla każdej strony są póki co ściśle określone. Jest na pewno miejsce na duże dodatki, ale czy zmieści się tylko jedna czy dwie dodatkowe karty? Ja akurat preferuję bonusy innego rodzaju, np. dodatkowi senatorowie w Na Chwałę Rzymu (zwiększają tylko różnorodność wizualną, bez wpływu na rozgrywkę), może w przypadku tak kompletnej gry jak Osadnicy wydawnictwo podąży podobnym tropem.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4137
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 316 times
Been thanked: 345 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tomb »

Ale karty wspólne to nieograniczone pole do popisu. Idąc za dodatkiem z Walecznych Pikseli, autor wybaczy żarcik, może jakaś karta szewca?
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: xel4 »

Ja bym proponował neutralna kartę "Hills of haters" :wink:
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: sqb1978 »

I do Robinsona koniecznie promocyjny przedmiot "Litrówka" ;) Coby malkontenci trochę wyluzowali.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 sie 2014, 15:29 przez sqb1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Rafal_Kruczek »

xel4 pisze:Ja bym proponował neutralna kartę "Hills of haters" :wink:
Ale to nie jest neutralna karta.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: xel4 »

Rafal_Kruczek pisze:
xel4 pisze:Ja bym proponował neutralna kartę "Hills of haters" :wink:
Ale to nie jest neutralna karta.
Racja, lepiej brzmi bezfrakcyjna;)
ODPOWIEDZ