Gra miesiąca: Lipiec 2014

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: kwiatosz »

Karit pisze: Get bit! - prosta, szybka, zabawna, dobra na imprezę. Jedyne co może przeszkadzać to pech zawodnika ustawionego najbliżej rekina, przy dużej liczbie graczy istnieje spore prawdopodobieństwo że się nie ruszy i szybko odpadnie z gry (mieliśmy tak parę razy)
Po ugryzieniu ludek przesuwa się na początek kolejki, graliście tak?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: KubaP »

Firenski pisze:34 partie w 19 tytułów.

Ja urządziłem sobie na wakacjach Festiwal Felda, dlatego będzie trochę monotematycznie :)

Najwięcej partii: Rialto – faktycznie przy bliższym poznaniu gra sporo zyskuje
Powrót miesiąca: Strasbourg – ależ ja lubię tę pokręconą licytację
Niedosyt miesiąca: Macao – ciągle za mało i za rzadko, aby świadomie się delektować
Czar miesiąca: Brugia – moja ulubiona z tych lżejszych pana Felda
Niefart miesiąca: Zamki Burgundii – gram, gram i nie umiem wygrać
Absencja miesiąca: Bora Bora – zabrakło czasu, żeby zagrać :?
Amnezja miesiąca: W Roku Smoka – zapomniałem zabrać, wstyd
NieFeld miesiąca: Troyes – to też powinien wymyślić Feld ;)

Gra miesiąca: Trajan – ta gra jest WIELKA, a kiedyś byłem nią rozczarowany
Firenski, nie wiem kim jesteś, ale może chcesz zamieszkać u mnie na strychu? :D
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3240
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: Veridiana »

Firenski mieszka już u mnie na strychu ;p

Mój lipiec słabiuuuuuuutki, wakacje plus praca i czasu nie stykło.

Przyznaję tylko dwa tytuły: powrót i gra miesiąca - LE HAVRE :D
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: Krwawisz »

Miesiąc całkiem ok, dlatego można przyznać sporo tytułów:

GRA MIESIĄCA - może to mało obiektywne, ale Magia i Myszy PL. Polski prototyp totalnie mnie do tej gry przekonał mimo, iż po zagraniu w wersje ang. miałem swego czasu kilka zastrzeżeń. Teraz jednak zagrywam się z bananem na twarzy i cieszę jak dziecko rozwalając szczurki w kolejnych scenariuszach. Rewelka :-)

POWRÓT MIESIĄCA - Lewis & Clark - kurcze, ależ genialna i oryginalna jest to gra. 4 niezwykle intensywne, pełne emocji, kombinowania i szukania nowych strategii rozgrywki, które rozstrzygnęły się za każdym razem o włos. Po pierwszej partii nie byłem przekonany - teraz wiem, że jest to jedna z lepszych gier jakie mam na półce.

NOWOŚĆ MIESIĄCA - Konkurencja spora ale wygrywa o włos New Amsterdam - świetna, średnio-ciężka strategia ekonomiczn, która - nie wiedzieć dlaczego - przeszła niemal bez echa. Ja doskonale się bawiłem i na pewno chętnie będę do niej wracał.

POZYTYW MIESIĄCA - Polska wersja Małych Epickich Królestw trafiła przedpremierowo w me łapki i niesamowicie wręcz zwiększyła przyjemność z gry w stosunku do angielskiego, domowego prototypu. Drewniana kukurydza jednak robi swoje ;-)

ROZCZAROWANIE MIESIĄCA - Listy z Whitechapel - tak bardzo, bardzo lubię gry detekstywistyczne/dedukcyjne i tak bardzo bardzo się na niej zawiodłem. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda + cena z kosmosu za parę drewienek i zeszycik do zapisywania..

NADZIEJA MIESIĄCA KOLEJNEGO - Gencon i kilka gier, na które niesamowicie ostrze sobie zęby i odkładam pieniądze :-)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: Firenski »

KubaP pisze:Firenski, nie wiem kim jesteś, ale może chcesz zamieszkać u mnie na strychu? :D
Jestem kim jestem 8)

A na strychu u Ciebie nie zamieszkam, bo jak widzisz...
Veridiana pisze:Firenski mieszka już u mnie na strychu ;p
I dobrze mi tam :D

Ale kiedyś, na jakimś Pionku, możemy zagrać w jakiegoś Felda. Bardzo chętnie :)

Pozdroofka :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: Karit »

Krwawisz pisze: GRA MIESIĄCA - może to mało obiektywne, ale Magia i Myszy PL. Polski prototyp totalnie mnie do tej gry przekonał mimo, iż po zagraniu w wersje ang. miałem swego czasu kilka zastrzeżeń. Teraz jednak zagrywam się z bananem na twarzy i cieszę jak dziecko rozwalając szczurki w kolejnych scenariuszach. Rewelka :-)
Wiadomo coś więcej kiedy będzie dostępna?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: Krwawisz »

Karit pisze:
Krwawisz pisze: GRA MIESIĄCA - może to mało obiektywne, ale Magia i Myszy PL. Polski prototyp totalnie mnie do tej gry przekonał mimo, iż po zagraniu w wersje ang. miałem swego czasu kilka zastrzeżeń. Teraz jednak zagrywam się z bananem na twarzy i cieszę jak dziecko rozwalając szczurki w kolejnych scenariuszach. Rewelka :-)
Wiadomo coś więcej kiedy będzie dostępna?
optymistycznie - pazdziernik, realistycznie - listopad
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: zioombel »

Krwawisz pisze:
Karit pisze:
Krwawisz pisze: GRA MIESIĄCA - może to mało obiektywne, ale Magia i Myszy PL. Polski prototyp totalnie mnie do tej gry przekonał mimo, iż po zagraniu w wersje ang. miałem swego czasu kilka zastrzeżeń. Teraz jednak zagrywam się z bananem na twarzy i cieszę jak dziecko rozwalając szczurki w kolejnych scenariuszach. Rewelka :-)
Wiadomo coś więcej kiedy będzie dostępna?
optymistycznie - pazdziernik, realistycznie - listopad
A będziecie wrzucać wcześniej instrukcje, żeby obczaić jak to wyglada?

U mnie grą lipca Agricola Chłopi i ich zwierzyniec z dodatkami :-)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: Pixa »

Krwawisz pisze:ROZCZAROWANIE MIESIĄCA - Listy z Whitechapel - tak bardzo, bardzo lubię gry detekstywistyczne/dedukcyjne i tak bardzo bardzo się na niej zawiodłem. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda + cena z kosmosu za parę drewienek i zeszycik do zapisywania..
Cena jest spora, zgodze sie z tym. Z drugiej strony jestes pierwsza znana mi osoba, ktorej gra nie podeszla. Grajac we 2 osoby az kipi sie z emocji, Listy trzymaja w napieciu i Kube i policjanow. Faktem jest, ze to produkt typowo 1 na 1, w wiecej osob zabawa jest znacznie gorsza.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: Rafal_Kruczek »

Gra miesiaca: Race for the Galaxy, 2 nowe osoby nauczone , 1 gracz kupił podstawkę. Klasyk wiecznie żywy.
Powrót miesiaca: The Resistance po prawie roku niegrania - 2 wspaniałe wieczory patrzenia sobie zagadkowo w oczy... :)
Nadzieja miesiaca i na przyszłość(pozytywne zaskoczenie): Kashgar ( własnoręczne spolszczony)
Beznadzieja miesiąca(rozczarowanie): Bedpans + Broomsticks - spodziewałe sie po tej grze wiecej a wyszło tak(klik)
Nowość miesiaca: Progress Evolution of Technology - świeży Print and Play z Kickstartera( w finalnej wersji).
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: Krwawisz »

Pixa pisze:
Krwawisz pisze:ROZCZAROWANIE MIESIĄCA - Listy z Whitechapel - tak bardzo, bardzo lubię gry detekstywistyczne/dedukcyjne i tak bardzo bardzo się na niej zawiodłem. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda + cena z kosmosu za parę drewienek i zeszycik do zapisywania..
Cena jest spora, zgodze sie z tym. Z drugiej strony jestes pierwsza znana mi osoba, ktorej gra nie podeszla. Grajac we 2 osoby az kipi sie z emocji, Listy trzymaja w napieciu i Kube i policjanow. Faktem jest, ze to produkt typowo 1 na 1, w wiecej osob zabawa jest znacznie gorsza.

Zagrałem raz w dwie osoby i raz w 4. I szczerze powiem, że w obu przypadkach wszyscy marzyli tylko o tym, kiedy gra się skończy. Nie do końca potrafię to wytłumaczyć - bo bardzo lubię gry dedukcyjne, lubię mechanikę ukrytych ruchów, ale w tej grze jakoś to nie zagrało i się niesamowicie wynudziliśmy. Gracz uciekający coś tam sobie zapisywał, gracz(e) goniący próbowali wydedukować gdzie też mógłby pójść, ale było to mocne (chyba za mocne) błądzenie po omacku, przez co Rozpruwacz dość szybko rozstrzygnął obie partie na swoją korzyść. Nie wiem, może można było dać jej jeszcze szansę ale zwyczajnie nie mam na to czasu - tyle innych , dużo lepszych gier czeka na ogranie :-)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: Bea »

W lipcu sezon ogórkowy. Jedna jedyna nowość, ale za to jaka!!! Le Havre! Kołderka krótka, że hej, ciężko się w to gra jak cholera, ale chcę więcej :)
Za to
grą miesiąca zostaje: Summoner Wars, nie mam tej gry dosyć i grywam codziennie.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: Dwntn »

U mnie Lipiec zaowocowal 21 partiami w 13 tytułów, co jest wynikiem zdecydowanie slabszym w stosunku do czerwca, ale z drugiej strony i tak jestem zadowolony ze udalo sie rozegrac az tyle partii przy nakladzie pracy jaki mialem w tym miesiacu.

Nowości: 8 Masters' Revenge, Innovation, Thunderstone Advance: Towers of Ruin, Thunderstone Advance: Numenera, Thunderstone Advance: Worlds Collide, Sekigahara: The Unification of Japan.

Powrót miesiąca: Pandemia, Znak Starszych Bogow, Qwirkle

Wyróżnienia miesiąca:

Sekigahara - GMT znow nie zawiodlo, wydajac te doskonala gre strategiczna. Gra laczy prostote zasad z duza iloscia kombinowania upchanego w ukladanie strategii rozgrywki przy ruchu ukrytych jednostek (efekt Mgly Wojny dzieki zastosowaniu w grze drewnianych bloczkow). Jak dla mnie 9/10 (-1 za kolebiace sie wieze ukladane sie z bloczow, ktore bardzo latwo sie przewracaja).

Thunderstone Advance - Dlugo szukalem gry bazujacej na mechanice Domminiona. Odpowiedzia okazal sie Thunderstone Advance.

Rozczarowanie miesiąca: 8 Masters' Revenge - po jednej partii na BGA jeszcze nie jestem w stanie stwierdzic czy gra mi bardzo nie podeszla czy tylko troche. Wiem jednak ze w najblizszym czasie nie bede siegal po ten tytul ponownie.

Gra miesiąca: Ponownie na piedestal powraca Twilight Imperium. Cztery spotkania w ciagu jednego miesiaca potwierdzaja ze pomimo czasu wymaganego na rozgrywke gra cieszy sie wciaz spora popularnoscia w naszej grupie a kolejne nowe osoby, ktore ostatnio dolaczyly do naszych rozgrywek tylko utwierdzaja mocna pozycje tej gry w moim osobistym rankingu.


Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: flowerus »

Bardzo dobry miesiąc - 42 partie w 25 tytułów

Nowości - Mniam Mniam, Światowy Konflikt, Le Havre, Next, Land Unter, Piraci. Karaibska Flota, Nehemiasz, Rosyjskie Koleje, Sherwood Forest
Najwięcej partii - Duchy, Mniam Mniam, Sequence (po 4)
Rozczarowanie miesiąca - Światowy Konflikt - nudne to i nie umywa się do Listu Miłosnego
Zachwyt miesiąca - Mniam Mniam - fajna gra w przewidywanie tego co zrobią inni, szybka i wesoła
Epickie zwycięstwo - Kupcy i Korsarze - mimo śmierci pierwszego kapitana w drugiej kolejce (!), później pewnie zmierzałem po wygraną, którą przypieczętowałem przez pokonanie rywala w walce :)
Najbardziej wyrównana rozgrywka - CO2 - końcowy wynik: 149,148,147 !!!
Gra miesiąca - Le Havre i Rosyjskie Koleje - tylko po 1 partii, ale to są świetne gry!
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1728
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 113 times
Been thanked: 86 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: Tomzaq »

Oprócz lekkich klasyków z rodziną, całe wakacje na stole gościło Rialto - fenomenalna gra
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: romeck »

Tomzaq pisze:Oprócz lekkich klasyków z rodziną, całe wakacje na stole gościło Rialto - fenomenalna gra
Brawo! 8)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
felicisimus
Posty: 45
Rejestracja: 16 lut 2012, 13:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: felicisimus »

Gra i jednocześnie powrót miesiąca: Filary Ziemi - zdecydowanie zyskuje w 4 osoby.
Nowość miesiąca: Le Havre - świetne, chociaż pierwsza partia w wariancie skróconym zajęzła dłuuuuugi czas...
Zaskoczenie miesiąca: Dungeoneer: Grobowiec Króla Nieumarłych - po przebiciu się przez instrukcję pierwszy raz byłem przekonany, że gra nigdy nie wyląduje na stole, a to całkiem łatwe i przyjemne...
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 324
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: cboot »

Jedyna partia miesiąca: Al Cabohne
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: 7koliberek9 »

50 partii w 21 tytułów

Nowości: CV, Helvetia, Lewis&Clark
Nowość miesiąca: Lewis&Clark
Najwięcej partii: Pięć ogórków
Powrót: Belfort, Genua, Puerto Rico
Gra miesiąca: Władca pierścieni LCG, muszę też przyznać wyróżnienie dla Lewis&Clark ponieważ partie były emocjonujące i bardzo wyrównane
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca: Lipiec 2014

Post autor: staszek »

Lepiej późno niż wcale ;)
49 rogrywek w 22 tytuły z czego 4 nowości-żadna nie była na tyle fajna,żeby otrzymać niewątpliwie prestiżowy tytuł Nowości Miesiąca :)
Powrót Miesiąca to powrót do gry po sieci w inne gry niż Brass i TTA-zdecydowanie rządzi SlothNinjaGames-Indonesia,Tammany Hall, Confucius, After the Flood
Gra Miesiąca-niestety jedna z niewielu " na żywo" z racji urlopu,ale aż 18 tzw. czwórek(obie przed, przed po, po przed i obie po :) ) Brydż
ODPOWIEDZ