Biblioteka Mechanik Gier Planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Krzychu
Posty: 37
Rejestracja: 30 wrz 2010, 11:30

Biblioteka Mechanik Gier Planszowych

Post autor: Krzychu »

Witam serdecznie,

(Podobny wątek zamieściłem w dziale "Pomysły i idee", ale właściwie pasuje też tutaj...)

Chciałbym Wam zaprezentować mój mały projekt - Bibliotekę Mechanik Gier Planszowych (w języku angielskim).

Celem strony jest:

1. Pomóc miłośnikom znaleźć gry o podobnej mechanice. Lubisz gry, w których plansza jest za każdym razem inna? Udaj się pod Modular board.

2. Pomóc wszystkim twórcom gier przez odpowiedź na pytanie: "Jak ten problem został rozwiązany w innych grach?". Przykładowo, jeśli nie wiesz, który gracz powinien rozpoczynać daną turę możesz udać się pod hasło Play order, a następnie skopiować/dostosować do potrzeb/udoskonalić jedno z rozwiązań tam przedstawionych.

W chwili obecnej na stronie jest kilkanaście gier oraz mechanik. Użytkownicy mają jednak możliwość dodawania swoich (po zarejestrowaniu) - w chwili obecnej tak stworzona treść będzie dostępna dla wszystkich po akceptacji przez administratora (czyli mnie;))

W związku z tym chętnie usłyszałbym Wasze komentarze - czy idea się podoba, czy strona jest przejrzysta, czy jako użytkownicy bylibyście chętni dodawać treść itp.

Oczywiście jestem również otwarty na wszelkie sugestie, jeśli chodzi o hierarchię/opisy mechanik itp.

Z góry dziękuję!
Krzysiek
ODPOWIEDZ