Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

Drakkainen pisze:Zgadzam się ze Schizofretką. Nikt nie chce robić nikomu wyrzutów, że chce sobie kupić sprawdzoną grę i to jeszcze taniej niż normalnie. Po prostu szkoda, że mało wśród nas osób które widząc projekt warty wsparcia (w ich mniemaniu) i mając środki na to wsparcie czekają aż zakup będzie pewny żeby przypadkiem nie stracić tych paru złotych. Projekty crowdfundingowe są miarą zaangażowania społeczności w rozwój swojego hobby. Jeżeli u nas przez 6 tygodni znalazło się raptem ok. 140 osób które wyłożyły 190 zł na dobrze zapowiadającą się grę z figurkami w naszym rodzimym uniwersum to przepraszam. Nie chcę ujmować sukcesu, bo obecny poziom wpłat jest sukcesem. Po prostu potrzeba nam większej mobilizacji i chęci w rozwój naszych produktów.
Gwoli ścisłości takich, którzy zdecydowali sie kupić pakiet zawierający gre jest jakieś dwa razy tyle (bo sporo osób wybrało tez droższe pakiety a nie tylko z grą (Berserker).
Co nie zmienia faktu, ze 280 osób to tez nie jest szokująca liczba.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

Z czego połowa z okładem po tym, jak znalazł się inwestor.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

schizofretka pisze:Z czego połowa z okładem po tym, jak znalazł się inwestor.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Owszem, natomiast bez pewności czy zdecydowali się właśnie dlatego, że inwestor się znalazł :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Drakkainen »

@Mig: Pisałem o ok. 140 po 6 tygodniach czyli przed tym jak wszedł inwestor. Projekt zrobił się pewny i przez 2 tygodnie zrobił się boom na grę. Wiem, że jest procent osób które czekały na wypłaty pod koniec kwietnia, to nieistotne. 140 osób przez 6 tygodni to jest bardzo mało i pokazuje że nasza wymagająca i buńczuczna społeczność powinna zrewidować swoje roszczenia wobec polskich wydawców choćby w gorącej często kwestii wydawania spolszczonych dodatków.
glorfindel
Posty: 247
Rejestracja: 04 lip 2012, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: glorfindel »

Zamiast narzekać, że w Polsce to się nic nie da osiągnąć, sportowcy trenują w szopach, a lato czasem bywa nie gorące :P
weźcie pod uwagę dwie rzeczy

- W KS w przeciwieństwie do WT można wycofać pledge praktycznie w każdej chwili (jest kilka małych wyjątków), a wspieram.to zabiera kasę od razu - to dość
istotna bariera (np. twórcy zmienią coś na czym mi zależało, to na KS wycofuję kasę i mam ich w nosie)
- sama kampania była (przynajmniej moim zdaniem) kiepsko przygotowana (lista zarzutów długa, poczynając na braku instrukcji :P)
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2014, 19:28 przez glorfindel, łącznie zmieniany 1 raz.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: schizofretka »

mig pisze:
schizofretka pisze:Z czego połowa z okładem po tym, jak znalazł się inwestor.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Owszem, natomiast bez pewności czy zdecydowali się właśnie dlatego, że inwestor się znalazł :)
Zgadza się, ale jak myślisz, ile osób zdecydowanych na zakup, ale nie chcących zamrażać pieniędzy, po zalogowaniu się na kilka dni przed końcem akcji i widząc wsparcie na poziomie 50% po dwóch miesiącach kampanii, zamroziłoby właśnie pieniądze na dwa tygodnie do czasu zwrotu? A ile z tych, znacznie liczniejszych, niezdecydowanych? I jakie wnioski wysnuli obserwujący akcję, rozważający wystartowanie z projektem samemu?


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Drakkainen »

Gdyby na wspieram.to można było wycofywać kasę to ok. 10 kwietnia środki zaczęłyby odpływać bo wtedy już chyba większość straciła nadzieję na powodzenie projektu :lol: może byłoby ich więcej kto wie, może fakt że były Święta i trzeba było trzymać kasę na jedzenie też nie pomógł. RedImp nakręcał hype już na długo przed kampanią na wspieram.to. Pojawiły się recki, opinie osób grających oraz cały przebieg rozgrywki. Może to było mało, może powinni zanieść gotową grę w koszyczku do poświęcenia i wtedy by się ruszyło wsparcie.
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 227
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: neutrino »

Cała gadanina o zamrażaniu pieniędzy jest śmiechu warta; 300 PLN, naprawdę? I przestańcie dzielić wspierających na lepszych i gorszych.
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Drakkainen »

neutrino pisze:Cała gadanina o zamrażaniu pieniędzy jest śmiechu warta; 300 PLN, naprawdę? I przestańcie dzielić wspierających na lepszych i gorszych.
Zamrożenie 200 zł było jednym z częściej podawanych argumentów osób niezdecydowanych.
Może zgubiłeś wątek, ale nikt nie dzieli na lepszych czy gorszych. Po prostu wypowiadamy się na temat nikłego wsparcia społeczności przez 3/4 czasu trwania kampanii i nagłego jej przebudzenia po tym gdy to już przestał być projekt crowdfundingowy a zwyczajna przedsprzedaż.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: espresso »

Drakkainen pisze: Po prostu wypowiadamy się na temat nikłego wsparcia społeczności przez 3/4 czasu trwania kampanii i nagłego jej przebudzenia po tym gdy to już przestał być projekt crowdfundingowy a zwyczajna przedsprzedaż.
Niestety, crowdfunding w Polsce jeszcze nie ma się tak dobrze, jak go media kreują. Można mieć tylko nadzieję, że jeden czy drugi udany projekt sprawi, że więcej osób przekona się do tej formy "przedsprzedaży".
Z tym, że to jest "zwyczajna przedsprzedaż" też nie do końca się zgadzam, bo wyraźnie jest powiedziane, że to jest edycja kolekcjonerska, która w takiej formie nie zostanie ponownie wydana (no oby...). Chyba nie wiadomo też, jaki ma być nakład gry. Bo Strefa może i wykupiła prawa do sprzedaży, ale jak się okaże, że zostanie dla niej 50 sztuk, to cena może być dość wysoka...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

schizofretka pisze:
mig pisze:
schizofretka pisze:Z czego połowa z okładem po tym, jak znalazł się inwestor.


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Owszem, natomiast bez pewności czy zdecydowali się właśnie dlatego, że inwestor się znalazł :)
Zgadza się, ale jak myślisz, ile osób zdecydowanych na zakup, ale nie chcących zamrażać pieniędzy, po zalogowaniu się na kilka dni przed końcem akcji i widząc wsparcie na poziomie 50% po dwóch miesiącach kampanii, zamroziłoby właśnie pieniądze na dwa tygodnie do czasu zwrotu? A ile z tych, znacznie liczniejszych, niezdecydowanych? I jakie wnioski wysnuli obserwujący akcję, rozważający wystartowanie z projektem samemu?


Sent from my iPad42 using Tapatalk and a tardis
Wiesz, zielonego pojęcia nie mam :)
Wsród moich znajomych, łącznie ze mną, projekt wsparło 6 osób i wszystkie zrobiły to w ciagu ostatnich 5 dni. I wsparcie Strefy, czy osiągnięty procent nie miał tu żadnego znaczenia. Moment wsparcia (tak jak w moim przypadku), zależał jedynie od tego ze zdecydowali sie zrobić to z kwietniowych wypłat. Z kolei nie spotkałem (ani nie słyszałem) osoby, która by wspierała z założeniem ze zrobi to dopiero jak prawdopodobieństwo sukcesu bedzie znaczne (choc nie watpię ze pewnie tez takie były). Tak, ze na podstawie osobistych doświadczeń skłaniam się do tezy, że wsparcie Strefy specjalnie nowych, niezdecydowanych chętnych nie przyciągnęło ;) ale biorę pod uwagę, ze mogę mieć specyficzne grono znajomych.
Z wyliczeń MisterC wynika, ze sami gracze PLO by jednak nie ufundowali (choc imho jeszcze jutro parę/parenascie wpłat na pakiety z grą powinno się pojawić;) )
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3375
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1051 times
Been thanked: 2053 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

Jeśli cena plo spadłaby o max 20zl nie mailbym urazy. Dodatkowo,jeśli wersja sklepowa będzie wyłącznie tą podstawową. To tym bardziej nie czułbym urazy posiadając super dopasioną wersje.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Nowe szkice 3D Uroczyska i Vuko ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

Znacznik uroczyska jest lepszy z każdym szkicem. Vuko w tym wydaniu to pomyłka :/ Rozumiem intencje i uzasadnienie z fb, ale w takim zamyśle będzie to zawsze coś a'la martwy nietoperz. Podobał mi się koncept z profilem Vuko jak na monetach ;)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Uroczysko naćkane, nie wiem co tam jest. Vuko, cóż... Nic dodać do tego co było napisane... ;)
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

Serdecznie proszę by znaczniki Vuko w moim pudle miały kształt Cyfral ;) Reszta może mieć nietoperze jak się tak podobają ;p
Large Hadrian Collider
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: okon »

dla mnie znacznik uroczysk to może być jakies małe jeziorko z powykrecanym drzewkiem bonsai przy brzegu
aktułalnie wygląda jak kupka śmieci :)
znacznik Vuko to może być z kolei moneta z jego profilem
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

okon pisze:dla mnie znacznik uroczysk to może być jakies małe jeziorko z powykrecanym drzewkiem bonsai przy brzegu
aktułalnie wygląda jak kupka śmieci :)
znacznik Vuko to może być z kolei moneta z jego profilem
Zgadzam się.
Uroczyska nie bardzo rozumiem co na nim jest.
Vuko mógłby być monetą. Super by było jakby był monetą metalową.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3375
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1051 times
Been thanked: 2053 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

Uroczysko dla mnie bardzo fajne.

Vuko dziwny;p
Einar
Posty: 92
Rejestracja: 30 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Einar »

Dobra to jednak wykupiłem wszystko: grę, czerwone wieże, lodowy ogród i trzy komplety znaczników.

Moja prośba, nie dawajcie już jutro żadnych kolejnych progów z dodatkami do gry ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

ponad 110.000 :shock: :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mig »

Ma być nowy próg (120.000zł). Po przekroczeniu do każdego pakietu z grą ma być gratis znacznik Martwego Śniegu :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 380 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

A ja się bałem, że nie uzbieramy 60 tys na samą grę, Wieże i Zamek uznając już za s-f... Pięknie, pięknie się to potoczyło i strasznie się ciesze, że dostanę grę w swe łapki :).

***

Bardzo mocne +1 dla tego, co w poprzednich kilku postach pisał schizofretka :!:

***

Widać, jestem mało wymagający, bo:
- znacznik Vuko mi się podoba, skrzydła mi nie przeszkadzają,
- nowy znacznik Uroczyska jest fajny :). Pierwszy model (ten żółty), też mi w sumie odpowiadał. Pośrednie nie.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Muad'Dib »

Ja książki nie czytałem więc na temat wyglądu figurek nie będę zabierał głosu. Choć ta cała akcja z grą mnie zmobilizowała i pewnie pożyczę od dziewczyny bo ma wszystkie. Natomiast chciałbym zwrócić uwagę na pewne niedociągnięcie, oczywiście nie ze strony wydawnictwa a bardziej aspekt techniczny na wspieram.to. Każdy transakcja zakupu jest traktowana jako oddzielny zakup, za każdym razem od innego wspierającego. To jest trochę mylące przy liczbie ile osób, które wsparły produkt. Kupując grę + wszystkie dodatki jest się traktowanym jako kilku wspierających. Średnio to wygląda wg mnie.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: sielus »

Witam, mam pytanie odnośnie ilości poszczególnych znaczników w grze. Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć szczegółowego zestawienia ilości poszczególnych elementów (czerwonych wierz, znaczników uroczyska itp), a chciałbym oczywiście mieć pełne pokrycie w figurkach :), stąd pytanie, jeśli w pakiecie mamy np 4 znaczniki uroczyska, to rozumiem iż w grze podstawowej występują dokładnie 4 odpowiadające im żetony (i analogicznie wszystkie pozostałe znaczniki)?
ODPOWIEDZ