Gra wieloosobowa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
aPWa
Posty: 60
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:39

Gra wieloosobowa

Post autor: aPWa »

Witam.

Ja i grupa moich znajomych jesteśmy wielkimi fanami planszówek. Ostatnio stwierdziłem, że pora uzupełnić moją kolekcję o kolejną pozycję. Jednak potrzebuję małej pomocy ;) . Oto kilka warunków.

-Dobrze jakby gra była na conajmniej 6 osób. Jest wiele świetnych planszówek, jednak większość jest ograniczona magiczną barierą 4 osób, a zazwyczaj jak pada hasło "gramy w plaszówki", to zbiera się 6+ osób.
-Nie jest to koniecznie, ale lepiej, zeby nie była zbyt ciężka tematycznie. Nie każdy w towarzystwie lubi klimaty fantasy/sci-fi, więc preferowane są tytuły, które nie wymagają aż takiego "wczuwania się" w rozgrywkę (typu Osadnicy z Catanu, Filary Ziemi itd.) . Oczywiście nie jest to warunek bezwzględny, więc jeśli macie do polecenia jakąś bardzo dobrą grę w klimatach fantasy, to śmiało.

Najczęściej gramy w Osadników z Catanu (ponieważ spełniają powyższe warunki), od czasu do czasu w Talisman i mam ochotę na małą zmianę.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: sqb1978 »

Zakładam, że nie sprawi Wam trudności trochę wyższy poziom skomplikowania.
Na 6 graczy sporo typowych planszówek wymaga dodatków, ale jest kilka ciekawych pozycji, którym warto się przyglądnąć:

7 Cudów
Gra o Tron
Runebound
Cyklady - podstawka 5 graczy, ale w tym roku zapowiedziano dodatek na 6 gracza
Mr Nemo
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2014, 20:47

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: Mr Nemo »

Z lekkich i przyjemnych:

Dixit: Oddysey
Avalon
Sabotazysta
aPWa
Posty: 60
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:39

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: aPWa »

Wow, dzięki za szybkie odpowiedzi.

Dixit na pewno kiedyś kupię, bo przyglądam się tej grze od dawna.

Co do Gry o Tron, to mój znajomy ma i czasem gramy, ale nie przepadam za nią. Ma kilka bardzo ciekawych pomysłów, ale też kilka rzeczy mi sie w niej nie podoba. Od twórcy Twilight Imperium wymagam jednak więcej ;) .

Resztę koajrzę raczej z nazwy, poprzyglądam się im w wolnym czasie.

Macie jeszcze jakieś propozycje?

Byłbym też wdzięczny, jakby ktoś był w stanie mi udzielić paru podstawowych informacji o grze "Dominion" o które pytam tu: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=28983 .
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: sqb1978 »

A jeśli nie musi być z planszą to jak najbardziej Cytadela.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: Curiosity »

Aż dziwne, że jeszcze nikt nie wspomniał o najlepszej grze dla 5-7 graczy, czyli Battlestar Galactica.
Rozgrywka jest złożona, ale prosta zarazem. Doskonale się skaluje. Każda rozgrywka jest niepowtarzalna. w zasadzie wolna od "syndromu lidera", bo niemal w każdej chwili jest dostępne więcej niż jedno dobre rozwiązanie. Zaskakująca, nieprzewidywalna, klimatyczna, dla każdego. Gra, którą zabrałbym na bezludną wyspę, a potem ucywilizował pięciu Piętaszków, żeby móc z nimi grać w BSG.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: Bea »

bardzo lekkie: Potwory w Tokio, Dixit
lekkie: Łowcy Smoków, Cytadela, Alhambra
średnie: Wysokie Napięcie, 7 cudów
cięższe: Caverna - chodzi równie dobrze na dwie co na 7 osób i można też grać solo.

Wszystkie te gry bardzo lubię i polecam :)


Wiele fajnych gier chodzi na 6 osób po dokupieniu dodatku i taka opcję też należy rozważyć, np Kolejka.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2014, 19:46 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
aPWa
Posty: 60
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:39

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: aPWa »

Curiosity pisze:Aż dziwne, że jeszcze nikt nie wspomniał o najlepszej grze dla 5-7 graczy, czyli Battlestar Galactica.
Rozgrywka jest złożona, ale prosta zarazem. Doskonale się skaluje. Każda rozgrywka jest niepowtarzalna. w zasadzie wolna od "syndromu lidera", bo niemal w każdej chwili jest dostępne więcej niż jedno dobre rozwiązanie. Zaskakująca, nieprzewidywalna, klimatyczna, dla każdego. Gra, którą zabrałbym na bezludną wyspę, a potem ucywilizował pięciu Piętaszków, żeby móc z nimi grać w BSG.
A nie jest zbyt ciężka tematycznie? Powiem szczerze ja sam nie widziałem ani jednego odcinka serialu, a co dopiero moi znajomi, którzy mniej siedzą w tych klimatach ode mnie ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: Curiosity »

aPWa pisze:A nie jest zbyt ciężka tematycznie? Powiem szczerze ja sam nie widziałem ani jednego odcinka serialu, a co dopiero moi znajomi, którzy mniej siedzą w tych klimatach ode mnie ;)
Gram w to od kilku lat, a serial (tylko 2 sezony) obejrzałem dwa miesiące temu. Jasne, z serialem jest trochę klimatyczniej, ale ja bym nie przeceniał jego roli.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: adam_k27 »

Polecam Łowcy Smoków oraz Tajemnicze Domostwo
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: charlie »

+1 dla Cytadeli, Dixit, 7 Cudów i Sabotażysty, reszty nie znam

Polecam jeszcze: Libertalia, Mystery of the Abbey, Munchkin, a z szybkich karcianek For Sale, Resistance, Sticheln, Blefuj/Karaluszek kłamczuszek i 6.Bierze
Guduś
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2013, 12:19

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: Guduś »

ja bym poczekał i kupil caverne jak wyjdzie polska edycja rewelacyjnie sie gra wieczorami z przyjaciółmi
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: mig »

Panic on the Wall Street, Augustus, Rattus z dodatkiem, Hotel Samoa, Imperial 2030, For Sale, Coup.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: Sandman »

Curiosity pisze:
aPWa pisze:A nie jest zbyt ciężka tematycznie? Powiem szczerze ja sam nie widziałem ani jednego odcinka serialu, a co dopiero moi znajomi, którzy mniej siedzą w tych klimatach ode mnie ;)
Gram w to od kilku lat, a serial (tylko 2 sezony) obejrzałem dwa miesiące temu. Jasne, z serialem jest trochę klimatyczniej, ale ja bym nie przeceniał jego roli.
Nie lubię serialu, do gry siadam z przyjemnością.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
aPWa
Posty: 60
Rejestracja: 02 kwie 2014, 17:39

Re: Gra wieloosobowa

Post autor: aPWa »

Jej, tyle ciekawych propozycji, że aż ciężko się zdecydować :D

Dixit lub Panic on the Wall Street chyba będą najbardziej uniwersalnie. Battlestar Galactica rzeczywiście świetnie się zapowiada, muszę tylko zrobić wywiad kto ze znajomych byłby chętny do gry. Pewnie i tak kiedyś kupię ;) .

A jakieś wieloosobowe gry euro?
ODPOWIEDZ