Lock n load Forgotten heroes Vietnam

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
berger
Posty: 79
Rejestracja: 02 cze 2011, 08:04
Lokalizacja: Lublin

Lock n load Forgotten heroes Vietnam

Post autor: berger »

Mark Walker obiecał wysłać ANZAC na dniach, więc korzystając z okazji odkurzyłem Forgotten Heroes i tłumaczenie instrukcji z kilkoma modyfikacjami. Wbrew pozorom zapamiętanie wszystkich wyjątków jest dosyć problematyczne, a zmiany, szczególnie dotyczące ordnance fire trochę ujednolicają ten cały bałagan. Kto chce, niech korzysta.

http://1drv.ms/1jPjDUD

Lista zmian:

- Nieznacznie zmieniona procedura rozstrzygania ognia bezpośredniego (direct fire):
– Modyfikator zdolności przywódczych (leadership) dodaje się do rzutu obrony, a nie do obrażeń.
– Podział na modyfikatory rzutów ataku i obrony.
– Jeśli celem ognia bezpośredniego jest pojazd, podczas rzutu obrażeń nie bierze się pod uwagę najniższej wartości pancerza, ale wartość pancerza strony, z której nastąpił atak (podobnie jak w przypadku broni ciężkiej).
- Całkowicie zmieniona procedura ordnance fire.
- Możliwość zaatakowania własnego heksu.
- Jednostki, które zostały aktywowane wcześniej w turze nie mogą wykonywać kontrataków podczas szarży (overrun) i walki wręcz.
- Usunięcie jednostek nie biorących udziału w walce wręcz w fazie administracji, a nie po zakończeniu rundy.
- Pola widzenia nie przecina sylwetka elementu będącego częścią innego pola.
- Pole widzenia może być zmodyfikowane przez zasłaniające elementy wielkrotnie w jednym heksie np. przez wraki.

Poza tym w tekście są tylko informacje dotyczące elementów występujących w forgotten heroes (gramy w Wietnam, więc uznałem za zbędne wrzucanie reguł, które w grze się nie pojawiają) czyli brak jest zasad np. o pociskach kierowanych, pojazdach innych niż gąsienicowe, zwiadowcach itp., ale od biedy do innych modułów też da się wykorzystać.

Komunistyczni kontraszpioni dokonali sabotażu w drukarni. Do instrukcji wkradł się błąd - w teście morale były plusy zamiast minusów. Błąd został naprawiony. Plik podmieniony.
Awatar użytkownika
berger
Posty: 79
Rejestracja: 02 cze 2011, 08:04
Lokalizacja: Lublin

Re: Lock n load Forgotten heroes Vietnam

Post autor: berger »

Analitycy w Waszyngtonie dopatrzyli się kilku błędów w dokumentacji. Autor jest cywilem, więc ominął go sąd wojskowy, ale został wylany.
Hmm. Usunąłem oczywistą oczywistość i karygodny błąd logiczny: bohaterowie nie mogą zostać zdezorganizowani, a co za tym idzie nie mogą się mobilizować.
Druga rzecz - w tabelach zmodyfikowałem informację o sile ognia jednostki oznaczonej żetonem ops complete (zgodnie z wersją poprzednią można było odnieść wrażenie, że jednostka, która dokonała rozpoznania przeciwnika może z pełną siłą ognia zaatakować go korzystając z okazji do ataku).
Poza tym poprawiłem kilka literówek.
Za niedługo dorzucę jeszcze plik ze wszystkimi zasadami z ANZAC.
ODPOWIEDZ