Gra dla 2+ z bardzo dużą interakcją negatywną

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Re: Gra dla 2+ z bardzo dużą interakcją negatywną

Post autor: Shogman »

bUll3t pisze:Zimna wojna jest w nieco odleglejszych planach. Na razie musi być coś mniej złożonego, a jestem postawiony w sytuacji, że (ponieważ Partnerkę a nie kolegę jest ciężko przekonać do zagrania, a co dopiero wertowania instrukcji) muszę być w stanie grę w kilka minut wytłumaczyć. :) A Tygrys i Eufrat ma wyczerpany nakład.
Ano, kobieta, i wszystko jasne... :D
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2+ z bardzo dużą interakcją negatywną

Post autor: xel4 »

51 stan, Cytadela, Nothing Personal, NOX ;]
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2+ z bardzo dużą interakcją negatywną

Post autor: Bea »

bUll3t pisze:Po dłuższej przerwie i w międzyczasie próbie zagrania w Munchkina pożyczonego od kolegi zmieniły się nieco wymagania. Otóż gra ma:
1. Chodzić super na dwie osoby.
2. Fajnie gdyby chodziła na więcej (nie jest to warunek konieczny ale miły plus).
3. Interakcja od lekko-średniej w górę - gry gdzie każdy sobie coś tam działa a na koniec liczymy wynik odpadają.
4. Złożoność taka, żeby jedno przeczytanie instrukcji wystarczyło żeby grać i wytłumaczyć szybko innym graczom.
5. Całkowity brak jakichkolwiek związków z fantasy, magią, s-f i drugą wojną światową (wiem, że odrzucam ponad połowę wszystkich gier, ale to jest wymóg konieczny, bo inaczej będę mógł co najwyżej sam ze sobą pograć).
5. Poziom losowości dowolny.
6. Karty, kości, pionki, plansze - bez znaczenia.
7. Czas co najmniej 30 minut (brak górnej granicy).
8. Mile widziana duża regrywalność.
Propozycje, które obecnie rozważam to (kolejność przypadkowa): Carcassone, Pokolenia, Basilica, K2 i Cesarski Kurier. Proszę o pomoc którą z nich najlepiej wybrać pod kątem moich kryteriów i zachęcam do podawania swoich propozycji. :) Przypomiam, że posiadamy Havanę, trochę mało się tam dzieje.
Spróbuj Santiago de Cuba.
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra dla 2+ z bardzo dużą interakcją negatywną

Post autor: pieprzowa »

eh ci partnerzy życiowi... gdyby nie brak wpółgraczy nie musielibyśmy się tak mocno dostosowywać, z tym, że ja muszę szukać gier gdzie jak najwięcej smoków, potworów, strzelania i wszelkiego zła (sama też takie uwielbiam), ale czasami chce się soczystego suchara, a luby niet :lol: w każdym razie ze swojej strony polecam "Dziedzictwo: testament diuka...", chyba mocno kobiecy tytuł, troszkę negatywnej interakcji (głównie w podbieraniu kart znajomków), całkiem dobrze chodzi na 2. i zasady łatwe do wytłumaczenia :)
Mam i gram: mini-kolekcja
ODPOWIEDZ