(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Planuje ponownie Was dziś nawiedzić.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

adikom5777 pisze:oj tam, lubię czytać Wasz wątek o spotkaniach. Uwielbiam Wasze relacje z gier (Pozdrawiam Pitona z Adą, Gafika i całą resztę :) )
Dzięki! Pozdrawiamy Serdecznie Adamie!
Tycjan pisze:
adikom5777 pisze:Tak, w tym tygodniu uruchomimy przedsprzedaż sklepie. (Kopie z kickstartera)
Czuję się inwigilowany :D
To się nazywa Frontem Do Klienta :D

@OSOBA SYPIAJĄCA Z NASZYM DOMINANTEM
weź dziś albo w sobotę ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
hipis
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2013, 15:48

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: hipis »

Rowniez planuje sie pojawic :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: wollny »

Teresa pisze:Wolny - oczywiście będziemy w tą sobotę od 12:00 :D
A mnie chyba jednak nie będzie... Chyba zrobię grę o planowaniu remontu ;)

Tak więc Tereso poproś Marcina o przyniesienie aparatu i umieszczeniu fotek w necie tak by Piton mógł je zajumać na FB ;)

No i oczywiście moje gratulacje! Jesteś pierwszą Teresą na forum, która ma nicka "Teresa" :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Wczoraj troszkę źle graliśmy w Archipelago :P święty miał rację. Na BGG ludzie też mieli te wątpliwości i tez grali źle, więc czuję się światowcem :D
Ada po wyjściu stwierdziła, że zmarnowaliśmy ponad 2 godziny czasu i nigdy w to nie zagra :lol: bo to zdecydowanie nie jest mózgozer tylko takie ch... wie co :mrgreen:

Co do gry to jest fajna, dobrze działa, ale jakoś mnie nie porywa. Gra się fajnie, jakaś strategia itp. ale koniec gry jest dziwny (następuje nagle) i system punktowania jest bardzo dziwny - małe różnice w stosunku do uzyskanych rezultatów. Dla mnie ma "syndrom Eclipsa", fajnie działa i jest fun, ale koniec jest losowy i losowe cele też trochę burzą obraz gry (tak jak losowanie żetonów w Eclipsie - ktoś ma większe szczęście i tyle). Skoro to 4X to takie gry powinny być jak Space Empires - mordujesz= wygrywasz. Zagra ktoś ze mną? ;)
A najgorszym aspektem w grze jest brak negatywnej interakcji - gdzie mordowanie, planie wiosek itp. można komuś wbić na kafel i podkradać surowce (rzadko), podkradać karty/korzystać z cudzych kart (prędzej), przyblokować akcje - prawie nie możliwe (zamiast podatku można sprzedać ananasa :D ), ale i tak każdy robi zawsze "swoje".
Pewnie jeszcze zagram jak nie będzie nic innego do wyboru : :mrgreen: zostaje przy euro-sucharach.
wollny pisze:Tak więc Tereso poproś Marcina o przyniesienie aparatu i umieszczeniu fotek w necie tak by Piton mógł je zajumać na FB ;)
Koniecznie!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: RasTafari »

piton pisze:Na BGG ludzie też mieli te wątpliwości i tez grali źle
to się trza było zapytać bo ja swego czasu miałem wiele wątpliwości, które byłem zmuszany rozwiewać ;)

który czas rozgrywki graliście? i ja też jestem zdania że jest zbyt losowo więc na początku powinno się losować dwie karty wspólnych celów (te zielone) a potem na łapę bierzesz dwie karty tajnych celów i jedną z nich wybierasz w innym przypadku imho jest za duży chaos :p

My wczoraj w City of Iron czyli kolejne ch... wie co ;) ogólnie to takie jakby suchoeuro ale zamiast budować domki i akumulować surowce by budować kolejne domki, które pozwolą nam zdobywać pezety tutaj mamy zamiast domków talię którą sami budujemy i to jest całkiem fajny mechanizm (jak ktoś lubi deckbulding), teoretycznie można jeszcze sobie grać na talię militarną ale jak wczoraj zwierzu udowodnił nie ma to najmniejszego sensu i opłaca się tylko iść Ścieżką Euro a ewentualną nadwyżkę pieniężną zużywać na akcje militarne (dają wymierne korzyści) ale są tylko dodatkiem do naszej podstawowej ekonomiczno-surowcowej działalności. Gra lekka, jakbym miał ją zważyć to takie coś na poziomie Magnum Sal ale mechanicznie takie inne niż wszystko. No i te przepiękne ilustracje :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Teresa
Posty: 388
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Wollny : dzięki :) uznałam, że nie będę się silić na oryginalność; ważne, że mogę pisać, a robię to szybciej i częściej niż Marcin :lol: ( bo on nigdy nie ma czasu). Oczywiście, że w sobotę Marcin będzie miał aparat, bo wczoraj też "cykał", prześle na neta, a Piton może już dodać na FB - będziemy ok. 12:00.

Co do Archipelagu - gra jest generalnie spoko, mózgożer to nie jest, ale od czasu do czasu (szczególnie po maratonie w Dominanta :D ) można sobie odpocząć na luzie; ale rzeczywiście zakończenie jest losowe - bo nagle ktoś wyciąga swoją kartę i musimy podliczać, to co mamy albo to co się udało zyskać. Może w sobotę bardziej ambitnie?
Pudelek
Posty: 647
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Carson City całkiem spoko - zwłaszcza, że wygrałem :D

Dziedzictwo - ciekawe, tylko ciągle rodziły mi się pieprzone dziewczynki i musiałem dokładać do posagu! Nawet mój syn, który był jurny miał bliźniaki - też dziewczyny :twisted:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

:lol:
Pudelek pisze:Dziedzictwo - ciekawe, tylko ciągle rodziły mi się pieprzone dziewczynki...
:twisted:

Hehe... generalnie wczoraj był lekki chaos.
W końcu jakieś nowe twarze przybyły i trza było Netrunnera odstawić i się nimi zająć :P
Kuba wziął pod swoją opiekę dwóch studentów i rozpracowywali ZBUDUJ SWOJE MIASTO (gra Toma Lehmanna, tak tego od Race for the Galaxy!). Kuba na początku marudził, że to za trudna gra (to jest 20-minutowy chwiler), więc myślę, że żartował.
Powiedz Kuba jak poszło z kolegami, czy nie zrazili się do gier?

Ja wziąłem pod opiekę Bartka i Jadzię :twisted: i cięliśmy w Karola Wielkiego... 2 razy. Potem dołączył do nas Marcin i graliś w Rekiny Biznesu.

Na koniec z Krzyśkiem, Teresą i Boguszem (tak, Boguszem) kminiliśmy nad Troyes.

Zanosi się na to, że będę w sobotę - Zwierzu weź TRAINS - spodobało mi się. (pewnie jak zwykle prawo Murphy'ego zadziała - jak powiem, że mnie nie będzie, to przyjdę, a jak powiem, że mnie będzie to nie przyjdę :lol: )
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Ah Troyes, jako że od niedawna gram, to najwiekszy mózgożer w jaki grałem. Ciągłe liczenie i kalkulowanie. Mnogość możliwych opcji na początku przeraża :D Jestem chętny na powtórkę!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: ozy »

My będziemy.
Przyniosę jakieś prototypy, jakby kto chciał przejść do historii poprzez udział w testach, to zapraszam. :) Boże Igrzysko RON oraz gra o II LO w Opolu! :D
Weźmiemy też Dziedzictwo, bo bardzo podeszło Goni, a ja nie mam siły w to grać, skatowała mnie zupełnie. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Jeśli ktoś jest zainteresowany, mam dostęp do tanich planszówek (kolega w sklepie z grami tu w Opolu, daje mi spore rabaty) właśnie sobie nabyłem nową Pandemię za 103 zł. Bez żadnych kosztów wysyłki oczywiście, bo sam odbieram od niego. Sklep jest w podziemiu Opolanina - niewiele ma na stanie, ale wiele może sprowadzić. NAjlepiej dać mi znać co was interesuje i ja się zorientuję. Można oczywiście samemu się wybrać, ale (że tak kolokwialnie powiem) ludziom "z ulicy" może nie zaoferować rabatu 8)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze:Jeśli ktoś jest zainteresowany, mam dostęp do tanich planszówek (kolega w sklepie z grami tu w Opolu, daje mi spore rabaty) właśnie sobie nabyłem nową Pandemię za 103 zł. Bez żadnych kosztów wysyłki oczywiście, bo sam odbieram od niego. Sklep jest w podziemiu Opolanina - niewiele ma na stanie, ale wiele może sprowadzić. NAjlepiej dać mi znać co was interesuje i ja się zorientuję. Można oczywiście samemu się wybrać, ale (że tak kolokwialnie powiem) ludziom "z ulicy" może nie zaoferować rabatu 8)
Po Essen pogadamy :mrgreen: jak załatwisz mi Roads&Boats za 300pln to biorę ;)

Weźcie jutro do biblioteki jakieś rodzinne / lajtowe tytuły. Cośtam weźmiemy lajtowego , ale nastawiam się na inne granie ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Pudelek
Posty: 647
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Dominant Light będzie w sam raz!
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

piton pisze:Weźcie jutro do biblioteki jakieś rodzinne / lajtowe tytuły. Cośtam weźmiemy lajtowego , ale nastawiam się na inne granie ;)
Tia...
"Wy weźcie i tłumaczcie lamom "lajtowe" (czytaj lamerskie) gry a my będziem cisnąć w muzgożery..."
...jasne!
:roll:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Dziś w bibliotece przewinęło się około 50 osób. Rekord, ale jak to zauważyliście ten "rokosz" na placu troszkę pomógł :)

4 razy dziś tłumaczyłem TRAINS... nawet Pudelek stwierdził, że "nawet fajne" 8)

Zwierzowie i Pitonowie jak tam Keyflowery, Liberte i inne takie?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3417
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze:Zwierzowie i Pitonowie jak tam Keyflowery, Liberte i inne takie?
MIAZGA :mrgreen: Liberte: powiedzmy El Grande w innej formie - mój klimat, moja mechanika bardzo fajne - chaos spekulacje i wkur'..zenie ;) za zagrania innycyh - to co piton lubi najbardziej. hiro nas rozjechał punktowo :D fun był niesamowity!
jeszcze Spermium znaczy Spyrium.... niby nic a cios jest, małe i intensywne: optymalizacja i kombinowanko. Lepsze niż Feld którego ostatnio unikam :P

Keyflower na after-party u Zwierzów --> kolejny cios, bardzo fajne, mózg lekko zagotowany. tytuł inny niż inne gry :lol: (dla czystej formalności dodam, że : ja 80pz, Ada 68pz...i dali... państwo A. Zwierz 60pz, Zwierz 58).
na dobitkę Trains - nienawidzę Dominiona itp. ale gra całkiem przyjemna, dla mnie filler nic więcej. jednak szuflowanie talią to nie jest to co pitony lubią najbardziej...z karcianek jednak brydż ;)

Gafik - w Liberte i key/syprium, zagramy jak rzucisz te karteczki :mrgreen:

MEGA SZACUN i UBER PODZIEKOWANIA DLA OZY'EGO - prowadził całą imprezę w bibliotece, Dixity i inne takie. Wielki Szacunek (oczywiście każdy miał tłumaczenia "nowym" w dupie - ja tłumaczyłem tylko bywalcom, jak i Gafik ... reszta jak zawsze nic :D)
Ozy, podziękowania, Twoje zdolności oratorskie..bezcenne za resztę te można czymśtam zapłacić ;)

Całe spotkanie naprawdę wielkie - dawno tłumów takich nie było.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: ozy »

Spotkanie pierwsza klasa. Szkoda, że zabrakło wizytówek - trzeba pamiętać na przyszłość banner+wizytówki zawsze muszą być. Dobrze, że nie zabrakło gier dla zielonych - Carcasonne, Dixit, Fauna i Szłufie - bez nich nie było by w co grać.

Piton - bez przesady, ostatnio mało się udzielam, więc tym razem padło na mnie. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3078
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Czy ktoś będzie coś zamawiał w sklepie na 3? Bym się przyłączył.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Jutro się spóźnię. Będę koło 18:30.

Przypominam, że mam możliwość zamawiania i odbierania gier z rabatami tu w Opolu poprzez kolegę w sklepie. Ceny podobne jak w 3... ale bez kosztu wysyłki. Piszcie mi PW tytuły a dam znać jakie ceny będą.
Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 62
Rejestracja: 26 lip 2010, 14:31
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: ugryz »

Będzie może dzisiaj ktoś, kto posiada CO2? Chętnie bym w to pyknął, jak się ma gierka do Vinhosa?
A jak nie, to Trains mnie zaciekawiło, więc też się chętnie przysiądę.
Mogę przytaszczyć: MOJA KOLEKCJA
Gram online w Spyrium i Carcassonne
Cataegis
Posty: 15
Rejestracja: 03 sty 2013, 19:01

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Cataegis »

Witam, będzie ktoś dziś grał w Androida? Chciałbym poznać lepiej zasady itp. ponieważ zastanawiam sie nad kupnem podstawki

Ps. Czy są wśród was ludzie, którzy grają w Warhammera inwazje? Bo właśnie jeden z kolesi z pod opolanina powiedział mi wczoraj, że są gracze na polibudzie i regularnie kupują dodatki.

Pozdro
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Postaram się zabrać CO2 i RftG.

Zwierzu ma Trains i Vinhos, może to przeczyta i zabierze.

Warhammer troszkę podupadł ostatnio - nie pokazują się gracze.
hipis
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2013, 15:48

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: hipis »

Dziedzictwo - dobra gra, ale dzisiejsze dwie gry i ostatnia jedna już mnie zmęczyły :wink:

"Czajna" - spoko starter albo zapychacz między większymi grami. Szybki, prosty, trochę losowy ale posiadający element strategii.

Hitem dzisiejszego wieczoru to dla mnie Trains - wciągające, dosyć rozbudowane budowanie własnej talii kart - gra na 5. :twisted:

Do zobaczenia w przyszłą środę! :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3649
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Zwierzu i Pitonu i Aga i Ada i wszyscy których zawiodłem! Wybaczcie, ale na śmierć zapomniałem oddać Trains i pojechałem w góry. Publicznie się kajając wysyłam zdjęcie ze szczytu i pozwalam wam bezkarnie mnie na nim opluć.
Obrazek
Kto zgadnie gdzie to? (oprócz Zwierzów...)
Ostra pogoda była i już po zmroku schodziliśmy czerwonym szlakiem, a na dole dopadła nas burza... po raz pierwszy w Październiku widziałem pioruny...
ODPOWIEDZ