Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: Zet »

Witam,

Po długim okresie posuchy w zakupach mam możliwość wybrania sobie prezentu. Zdecydowałem się na Kemet... ale nigdzie go nie ma. Tak więc zakup Kemeta odkładam na później, a póki co myślę o czymś szybkim i agresywnym (muszę trochę odpocząć od optymalizacji) i proszę Was o pomoc w wyborze.
Kryteria:
- musi działać na 3-4 osoby, fajnie jeśli także na 5,
- czas gry - najlepiej ok godziny, góra 90min,
- powinna to być agresywna strategia oparta na walce/konfrontacji (mówiąc kolokwialnie - napiep....anie się), średnio złożona (od epickości mam Runewars, Starcrafta),
- najmilej by było, gdyby walka była oparta na kościach,
- byłoby świetnie, gdyby były figurki,
- walki najlepiej na poziomie taktycznym (ideałem byłby Memoir/Battlelore, gdyby się dało grać na więcej niż 2 strony :P ) lub na niewielkim obszarze (na pewno nie mapa całego świata lub kontynentu),
- musi to być na tyle odmienne od Kemeta, bym mógł go w przyszłości kupić bez poczucia wtórności ;)

Nad czym się zastawiam:
- Nexus Ops - ale też widzę tylko jeden na allegro, poza tym nigdzie, i czy jest sens przy Starcrafcie?
- Blood Bowl Team Manager - nie ma może typowej walki i figurek, ale agresywnie chyba jest,
- Wiz-War - czy nie za dużo w tym chaosu?

Z góry dziękuję za porady :)
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: jawohl »

Wiz-War... wyzwala emocje, bo jest szybko, nieprzewidywalnie i chaotycznie. W jednej turze ktoś czarem przekręca (dosłownie) planszę o 90* i sytuacja się zmienia nawet o 180* ;) Generalnie jest masa najróżniejszych czarów, a gra nie wymaga móżdzenia. Jest raczej szybkim, relaksującym, jednoczesnie pełnym smiechu pojedynkiem. Grałem w 2,3 i 4 osoby. W ostatnim wariancie 2v2 oraz 1v1v1v1. Jest ciekawie, zwłaszcza, że zapowiedziany jest kolejny dodatek. Mimo wszystko gra nie jest zbyt popularna, więc radzę się jej dobrze przypatrzeć.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: mckil »

Troyes!
Przepraszam nie mogłem się powstrzymać po przeczytaniu tematu. :oops:
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: NTomasz »

kup sobie king of tokio :D nie ma nic bardziej epickiego w napier... kostkami :D
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: FortArt »

Zet pisze: - Nexus Ops - ale też widzę tylko jeden na allegro, poza tym nigdzie, i czy jest sens przy Starcrafcie?
E,tam. Leży i to z wysyłką natychmiast.
http://i-szop.pl/szukaj2/1/Nexus+Ops
Bierz, doskonale spełnia Twoje wymogi. Dokładnie tego szukasz.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: Zet »

jawohl pisze:Wiz-War... wyzwala emocje, bo jest szybko, nieprzewidywalnie i chaotycznie. (...) Mimo wszystko gra nie jest zbyt popularna, więc radzę się jej dobrze przypatrzeć.
Takiego zachęcenia potrzebowałem - w weekend przejrzę recenzje, opisy i wybadam dokładniej :)
NTomasz pisze:kup sobie king of tokio :D nie ma nic bardziej epickiego w napier... kostkami :D
Trochę za krótkie. Poza tym jestem "completionist" (jeśli ktoś zna zgrabne tłumaczenie na polski, to będę zobowiązany), a widziałem, że ta gra ma masę promek itp.
FortArt pisze: Nexus Ops.
Bierz, doskonale spełnia Twoje wymogi. Dokładnie tego szukasz.
Właśnie zobaczyłem, że się pojawiło, a jeszcze 2-3 dni temu i-szop milczał. Ale czy nawalanie się figsami nie będzie zbyt podobne do Kemeta? Mechanicznie oczywiście są różnice, ale czy odczucia z gry też są takie odmienne?
mckil pisze:Troyes!
Przepraszam nie mogłem się powstrzymać po przeczytaniu tematu. :oops:
:lol:
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: mig »

Blood Bowl TM jest świetne. Co prawda tylko na 4 osoby i bez figurek, ale nawalanka jest przednia. Trochę losowosci, trochę taktyki. No i właśnie wychodzi/wyszedł dodatek ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: Hiu »

Jezeli bierzesz pod uwage Wizwar - to nie odrzucaj King of Tokyo :) Promki mozna pominac - skup sie na dodatku/ach :) tak wiem ciezko z tym - z ta przypadloscia co opisales ;)

Wizwar - j/w opisano - szybka - poznanie zasad sprowadza sie do odczytywania kart ( i szybkim przekartkowaniu instrukcji pomijajac wiekszosc proponowanych przez FFG rozwiazan (typu podzial deck'u na rozne czesci i uzywanie tylko niektorych z nich - no chyba, ze lubisz custom build - to wtedy po paru rozgrywkach mozna odrzucic "neutralne i przyjazne" czary ))
Jezeli czujesz potrzebe - to mozna wydrukowac plansze przejsciowke i masz rozgrywke na 3 osoby w "innym wymiarze".

KoT - w 4 osoby jest zacnie :) a jak masz problem z grajacymi to i we 2 sie da :) Ano - i ma kostki :)

Blood Bowl TM - fajna, moze nie tak dynamiczna jak KoT ale na pewno agresywna i konfrontacyjna. Z dodatkiem masz dodatkowe rasy.

Dodam jeszcze Quarriors - na pewno szybko, na pewno z kostkami na pewno konfrontacyjne (figurek nie ma :) )

Tak swoja droga - jezeli szybko, konfrontacyjnie i z kostkami - to Chinczyk by sie nadal !
:)
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: Zet »

Hiu pisze:Dodam jeszcze Quarriors - na pewno szybko, na pewno z kostkami na pewno konfrontacyjne (figurek nie ma :) )

Tak swoja droga - jezeli szybko, konfrontacyjnie i z kostkami - to Chinczyk by sie nadal !
:)
Z fantasy deck/dice/pool buildingu mam już świetne Thunderstone Advance, a po obejrzeniu recenzji Quarriors wydaje mi się to podobne na zasadzie: dobieram pulę kart/kostek i sprawdzam co się bardziej opłaca - czy kupować, czy nawalać. Też się nad tą grą zastanawiałem, ale póki co nie zdecyduję się chyba.
A Chińczyk jest wyścigowy, a nie konfrontacyjny :P
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: windziarz44 »

możesz kupić Chaos w starym świecie - zagrać 1/3 lub 1/2 partii i dokończyć dnia następnego (żeby spełnić warunek 60-90 min)
Diaboliq
Posty: 35
Rejestracja: 28 sie 2013, 14:43
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: Diaboliq »

Właśnie sam zastanawiam się nad Blood bowlem, masz takie same wymagania jak ja na tą chwilę, więc czekam aż ktoś coś jeszcze zaproponuje :D
solkan
Posty: 239
Rejestracja: 05 lut 2010, 15:29
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: solkan »

1812: The Invasion of Canada
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: tekknoboy »

Diaboliq pisze:Właśnie sam zastanawiam się nad Blood bowlem, masz takie same wymagania jak ja na tą chwilę, więc czekam aż ktoś coś jeszcze zaproponuje :D
Zagralem 2 razy po czym zamowilem szwagrowi (sam gra w football amerykanski i lubi klimaty warhamera) w prezencie. Teraz lezy u mnie i kusi...
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: Zet »

solkan pisze:1812: The Invasion of Canada
Nie wygląda, jakby to było każdy na każdego :P
Czy ktoś ma możliwość porównania Kemeta i Nexus Ops?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: Zet »

Chciałem zrobić jakieś zamówienie po obejrzeniu recenzji najbardziej przypadł mi do gustu jednak Nexus Ops.
Tylko pomóżcie - czy nie jest zbyt podobno do Kemeta? Czy jest sens mieć obie gry?
Draconnor
Posty: 43
Rejestracja: 03 maja 2013, 23:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Szybko, agresywnie, kostkowo - co wybrać

Post autor: Draconnor »

jak czytam wszystkie wymagania to zdecydowanie:
http://wojnacja.blogspot.com/ + http://elgalh.dlf.interia.pl/wojnacja%20A7.pdf

jedynie przy 5 graczach może być pewien problem ale tak to czas gry, agresywność, kościm modele, taktyka i odmienność są zdecydowanie spełnione. Do tego koszty wg uznania i preferencji wizualnych.
ODPOWIEDZ