Android: Netrunner LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Netrunner

Post autor: bazyn »

mat_eyo pisze: Dzięki donmakaron, podasz jakieś źródło?
Na pewno była oficjalna odpowiedź Lukasa. Na pewno donmakaron dobrze mówi :) Gdzieś na BGG na pewno jest ;)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2013, 14:46 przez bazyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1251 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Ok w takim razie wierzę na słowo ;)
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Netrunner

Post autor: siawq »

Czy po użyciu "Boczne wejście beta" oprócz skoku na arch. (Przeglądam arch+upy) dodatkowo pomimo LODow ciagnę z ręki HQ kartę + przegladam upy w HQ?

Dodatkowo mogę potraktować to jako udany skok na HQ i dzieki umiejetnosci Gabriela z criminalsów pobrać 2 kredyty?

Karty poniżej

Obrazek

Obrazek






Wysłane z SGSIII za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Netrunner

Post autor: xel4 »

Właśnie tak to działa;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Netrunner

Post autor: Karit »

Mam pytanie do zapisu zasad turniejowych w sprawie koszulek a konkretnie tego fragmentu:
Wszystkie koszulki muszą być identyczne, a wszystkie karty
muszą być w nich umieszczone w ten sam sposób. Jeśli gracz
posiada w swojej talii karty z alternatywnymi grafikami, podczas
turnieju musi korzystać z koszulek z nieprzezroczystym tyłem.
Jak mam rozumieć te alternatywne grafiki? Kupiłem przezroczyste koszulki = przezroczyste z obu stron, czy z takimi mogę grac w NR na bardziej oficjalnych turniejach?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Netrunner

Post autor: Bea »

siawq pisze:Czy po użyciu "Boczne wejście beta" oprócz skoku na arch. (Przeglądam arch+upy) dodatkowo pomimo LODow ciagnę z ręki HQ kartę + przegladam upy w HQ?

Dodatkowo mogę potraktować to jako udany skok na HQ i dzieki umiejetnosci Gabriela z criminalsów pobrać 2 kredyty?

Karty poniżej
[/img]
xel4 pisze:Właśnie tak to działa;)
Serio? Ja do tej pory myślałam, że po użyciu bocznego wejścia mamy dostęp tylko do HQ.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Odp: Netrunner

Post autor: donmakaron »

siawq pisze:Czy po użyciu "Boczne wejście beta" oprócz skoku na arch. (Przeglądam arch+upy) dodatkowo pomimo LODow ciagnę z ręki HQ kartę + przegladam upy w HQ?

Dodatkowo mogę potraktować to jako udany skok na HQ i dzieki umiejetnosci Gabriela z criminalsów pobrać 2 kredyty?
Nie działa to w opisany przez ciebie sposób. Jeszcze raz odsyłam do tabeli ze strukturą skoku. Tam zawarta jest wszelka mądrość!

Używamy Bocznego wejścia beta. Uruchamia się skok na archiwum. Przechodzimy wszystkie ice'y. Dochodzimy do punktu 4 (patrz. schemat kolejności skoku, instrukcja str. 33) - Runner podchodzi do zaatakowanego serwera, w naszym przypadku archiwum. W punkcie 4.2. Runner decyduje czy kontynuuje run, czy się odłącza. RUnner kontynuuje. W punkcie 4.4 Run uznaje się za udany - odpala się Boczne wejście beta i uznajemy ten skok jako skok na HQ. Przechodzimy do punktu 4.5 - runner uzyskuje dostęp do kart, skoro jest to skok na HQ, runner ma dostęp do karty z ręki korporacji i upgrade'ów na HQ. Jak widać, nie ma tu miejsca i czasu na dostęp do kart w archiwum.

Nie ma dostępu do kart z archiwum. Boczne wejście beta służy właśnie do skakania na rękę przez archiwum (i z pominięciem samego archiwum - liczą się tylko ice'y przed nim). I korzystamy przy tym ze zdolności Gabe'a, bo skoro zrobiliśmy udany run na HQ (a za taki się uważa udany run z Bocznego wejścia beta), to się nam należą 2 kredyty (jeśli był to pierwszy udany skok na HQ oczywiście).

Studiujcie schematy kolejności i rozpatrujcie wg nich wszystko - pomoże to rozwiać wątpliwości. Czasem może to uratować skórę, gdy przeciwnik robi coś nie do końca zgodnie z zasadami i gdybyśmy o tym wiedzieli, to byśmy nie przegrali. Np. ostatnio ktoś chciał mnie wypłaszczyć za pomocą Dedicated Response Team rezując tę kartę, gdy okazało się, że wyciągnąłem z RnD Snare'a - był pewien że wygrał (5 obrażeń sprzętu ciężko przeżyć), ale zapomniał, że ostatnia szansa na rezowanie kart przy skoku jest w punkcie 4.3, który jest przed dostępem do kart i w trakcie, gdy runner wyciąga pułapkę z talii, nie można rezować więcej kart dodających damage.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1251 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

xel4 pisze:Właśnie tak to działa;)
Jesteś pewny? Następnym razem sprawdź bo wprowadzasz ludzi w błąd. Jak sam tekst na karcie wskazuje robi się skok na Archiwa i jeśli jest udany to traktuje się go jak skok na HQ, więc otrzymuje się dostęp do jednej karty z HQ i wszystkich upgreadów zainstalowanych w HQ. Do kart i upów w Archiwach nie. Oczywiście umiejętność Gabriela się odpala bo wykonaliśmy udany skok na HQ.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Netrunner

Post autor: xel4 »

mat_eyo pisze:
xel4 pisze:Właśnie tak to działa;)
Jesteś pewny? Następnym razem sprawdź bo wprowadzasz ludzi w błąd. Jak sam tekst na karcie wskazuje robi się skok na Archiwa i jeśli jest udany to traktuje się go jak skok na HQ, więc otrzymuje się dostęp do jednej karty z HQ i wszystkich upgreadów zainstalowanych w HQ. Do kart i upów w Archiwach nie. Oczywiście umiejętność Gabriela się odpala bo wykonaliśmy udany skok na HQ.
Czy on tego nie napisał? Przynajmniej ja to tak zrozumiałem

EDIT: Faktycznie pisał czy uzyskuje również dostęp do archiwum i upgradów. My bad sry
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Netrunner

Post autor: djedi gamer »

Czy Boczne wejście beta daje możliwość dostępu do kart w HQ, czy tylko daje profity dla Santiago w postaci 2 kredytów?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1251 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Jedno i drugie. Dostęp do serwera (karta i upgready) i odpala się umiejętność Gabriela.
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Netrunner

Post autor: djedi gamer »

Czy Boczne wejście daje jednocześnie dostęp do archiwum?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Netrunner

Post autor: Andy »

Nie daje. Jest o tym mowa wyżej na tej stronie.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Odp: Netrunner

Post autor: Brylantino »

djedi gamer pisze:Czy Boczne wejście daje jednocześnie dostęp do archiwum?
To byłaby najbardziej przegięta karta w podstawce w takim wypadku ;)
pioro
Posty: 117
Rejestracja: 05 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Poznań

Re: Netrunner

Post autor: pioro »

Mam pytanko - jak działa specjalna zdolność Private Security? Agenda musi być zrezowana czy zapunktowana?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1251 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Agendy NIGDY się nie rezuje. Musi być zapunktowana, wtedy jeśli runner ma jakieś tagi to za jeden klik możesz zadać jedno obrażenie ciała.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Netrunner

Post autor: RUNner »

Mam takie pytanie po przeczytaniu instrukcji. Czy można zagrywać karty nie będące LODami, w takiej właśnie roli, żeby trochę zniechęcić runnera do wykonania skoku?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1251 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Absolutnie nie. LODy kładzie się poziomo właśnie po to, żeby odróżnić od pozostałych kart. Poza tym nawet jeden, niezrezowany LÓD i kilka kredytów potrafi skutecznie zniechęcić runnera.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Netrunner

Post autor: Bea »

mat_eyo pisze:Poza tym nawet jeden, niezrezowany LÓD i kilka kredytów potrafi skutecznie zniechęcić runnera.
Ja się zastanawiam, czy w takiej sytuacji runner nie byłby bardzej "zniechęcony" gdyby kredyty korporacji były tajne.
W ogóle się zastanawiam, czy gra nie działałaby lepiej, gdyby gracze nie wiedzieli ile kredytów ma przeciwnik. Jest jakiś powód dla którego kredyty powinny być jawne?
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Netrunner

Post autor: bazyn »

Bea pisze:
mat_eyo pisze:Poza tym nawet jeden, niezrezowany LÓD i kilka kredytów potrafi skutecznie zniechęcić runnera.
Ja się zastanawiam, czy w takiej sytuacji runner nie byłby bardzej "zniechęcony" gdyby kredyty korporacji były tajne.
W ogóle się zastanawiam, czy gra nie działałaby lepiej, gdyby gracze nie wiedzieli ile kredytów ma przeciwnik. Jest jakiś powód dla którego kredyty powinny być jawne?
Szkoła gliwicka Ci powie, że jak byś poświęciła wystarczająco dużo czasu to i tak bys wiedziała ile przeciwnik ma kredytów, więc utajnianie ich prowadzi tylko i wyłącznie do wydłużenia rozgrywki.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Odp: Netrunner

Post autor: djedi gamer »

bazyn pisze:
Bea pisze:
mat_eyo pisze:Poza tym nawet jeden, niezrezowany LÓD i kilka kredytów potrafi skutecznie zniechęcić runnera.
Ja się zastanawiam, czy w takiej sytuacji runner nie byłby bardzej "zniechęcony" gdyby kredyty korporacji były tajne.
W ogóle się zastanawiam, czy gra nie działałaby lepiej, gdyby gracze nie wiedzieli ile kredytów ma przeciwnik. Jest jakiś powód dla którego kredyty powinny być jawne?
Szkoła gliwicka Ci powie, że jak byś poświęciła wystarczająco dużo czasu to i tak bys wiedziała ile przeciwnik ma kredytów, więc utajnianie ich prowadzi tylko i wyłącznie do wydłużenia rozgrywki.
Dokładnie. Zapisywalabys na oddzielnej kartce ile kredytów Korporacja zebrała za kliki. Bez sensu.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1251 times
Kontakt:

Re: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Bea pisze:
mat_eyo pisze:Poza tym nawet jeden, niezrezowany LÓD i kilka kredytów potrafi skutecznie zniechęcić runnera.
Ja się zastanawiam, czy w takiej sytuacji runner nie byłby bardzej "zniechęcony" gdyby kredyty korporacji były tajne.
W ogóle się zastanawiam, czy gra nie działałaby lepiej, gdyby gracze nie wiedzieli ile kredytów ma przeciwnik. Jest jakiś powód dla którego kredyty powinny być jawne?
Dla mnie wtedy runner miałby zbyt ciężko. Poza ty, tak jak koledzy napisali, ludzie by to sobie liczyli. Jak dla mnie jawność kredytów jest zaletą.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Poza tym, bardzo łatwo dochodziłoby do oszustw - w końcu ten jeden kredyt w tą, czy tamtą i tak nie robi niby różnicy, a kto się tego doliczyłby... Jawne kredyty sprawiają, że gra nabiera rumieńców, gdyż dochodzi element blefu - awansuję kartę i stoi przed nią lód, a mam tylko 2-3 kredyty. Pułapka, agenda, jaki to lód że robię to z taką małą ilością kasy. Czacha dymi, my kalkulujemy i zabawa się kręci. Przy tajnych kredytach, cała możliwość blefowania zostałaby uproszczona do projektów/pułapek, a tak można i czasami przeciwnika podpuszczać i zachęcąc właśnie małą ilością kasy, a potem znienacka to wykorzystać i w swojej turze się zemścić. Dzięki nim obie strony wiedzą na ile sobie mogą pozwolić i przewidywać czego się spodziewać. Bez takiej informacji, netrunner zamieniłby się w ciuciubabkę...
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Netrunner

Post autor: Bea »

Chyba macie rację...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Netrunner

Post autor: Andy »

Na marginesie: reguły turniejowe nie zezwalają graczom na robienie jakichkolwiek notatek.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ