Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

Może 3.0 będzie rozwijane tylko na zachodzie, a u nas będzie dalej linia 2.5 normalnie i amerykańcy będą sami sobie odpowiedzialni za przedruki dodatków?
Joliet Jake na BGG
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Neuroshima Hex

Post autor: powermilk »

Może, może, może... W sumie Portal się wypowiedział, że w ciągu kilku tygodni wszystko się wyjaśni, więc ja czekam. ;)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: BartP »

Różnica taka jak między Netrunnerem a Androidem Netrunnerem. Jak między Dixit a Dixit 3. Bardziej kolorowo, czysto. Obecna Neuroshima jest brudniejsza, czuć mocniej klimat postapo. Ale wiem, że sporej liczbie osób bardziej podejdzie nowa szata, jest trochę komiksowa, przejrzysta, kolory nasycone, jak chłopaki z Neuroshimy po Photoshopie ;].
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: siawq »

Także mam negatywne odczucia po pierszych fotach :-? Po tylu godzinach gry w 2.5 naprawdę inaczej to wygląda. Kolory armii bardzo jaskrawe jakby nie ze świata Neuroshimy tylko Power Rangers. Totalny zwrot w stosunku do barw armii wydanych dotychczas z małymi wyjątkami.
Ja osobiście kupię każdą armię bo do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Wysłane z SGSIII za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: Myszaq36 »

A mi się nowa wersja o wiele bardziej podoba i z przyjemnością wymienię 2.5 :)

Ponieważ zmiany są graficzne to oczywiste, że jednym się podoba a innym nie - kwestia gustu... (mi się może nie podobać ten Komandos Posterunku na pudełku i o wiele bardziej wolałbym wartownika Molocha... ale są tacy co wolą Komandosa... tak to już bywa z gustami - są różne :) )

Należy jednak zwrócić uwagę, że te zdjęcia to tylko WIZUALIZACJA jakiegoś prototypu. W rzeczywistości to będzie inna bajka... na wizualizacji mamy takie soczyste pastele bo to pewnie sRBG. A na druk pewnie pójdzie CMYK i po tych soczystych pastelach nic nie zostanie :) Chociaż mi się one akurat podobają :) Wizualizacja komputerowa to nie rzeczywistość i takich kolorów nie będzie. Także w ostatecznym werdyktem wstrzymałbym się bo "w łapce" te tokeny będą jednak inaczej wyglądały. Możecie sobie puścić na drukarkę tego .jpga z soczystymi pastelami - zobaczycie ile po nich zostanie :)

Internet kłamie ;) zwłaszcza w przypadku pięknych, soczystych, pastelowych kolorów :lol:
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Trolliszcze »

Moim zdaniem nowe grafiki wyglądają mniej "niszowo" od obecnego NSHexa. Jeśli Portal liczy na komercyjny sukces, to z tymi nowymi grafikami będzie chyba łatwiej. I nie rozumiem płaczu tych, którym się nie podoba - przecież macie te armie w wersji 2.5, nikt ich Wam nie zabiera. To o co kaman?
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

No nikt nie wie w jakim stylu będzie kontynuowana linia Hexa, stąd "płacz" :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2335
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 572 times
Been thanked: 931 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Galatolol »

Nowy wygląd żetonów kojarzy mi się z jakąś grą na GameBoya (zarówno layout, jak i komputerowe grafiki). Na pewno nie jestem entuzjastą tła planszy - wygląda jak screen z Sim City i nie jest w skali artów na żetonach.
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Baartoszz »

tekknoboy pisze:Troche dziwi mnie zacieklosc atakow niektorych na Portal.
Ja tam odbieram to pozytywnie. Rozwijaja gre dalej. Tak to widze. tyle.
Zaciekłość ataków nie jest spowodowana rozwijaniem gry, tylko takimi sprawami jak nazywanie klientów trollami.
To najwyraźniej kwestia gustu, bo mi się podoba.

Problem jest jednak z kompatybilnością. Daję głowę, że nie będą robić nowych dodatków w dwóch wersjach, tylko w 3.0. No i zaraz wyjdzie zapewne Mephisto w 3.0 i taki fan co ma wszystko będzie musiał łączyć dwie różne wersje NH, a to może być irytujące. No bo wszystkie pozostałe dodatki w 3.0 na pewno nie pojawią się jutro...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: RUNner »

Nie wiem co można poprawiać w tej grze? Grafikę? Bez sensu. Edycja 3.0 jak dla mnie jest niepotrzebnym projektem. Całe szczęście że posiadam tę grę tylko w wersji elektronicznej. Nie dziwię się że posiadacze wersji 2.5 są oburzeni. Nie widzę uzasadnienia innego niż skok na kasę graczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Baartoszz »

RUNner pisze:Nie widzę uzasadnienia innego niż skok na kasę graczy.
A nie sądzisz, że uzasadnieniem każdego działania przedsiębiorstwa jest zysk? lub skok na kasę jeśli wolisz :P
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: RUNner »

Baartoszz pisze:
RUNner pisze:Nie widzę uzasadnienia innego niż skok na kasę graczy.
A nie sądzisz, że uzasadnieniem każdego działania przedsiębiorstwa jest zysk? lub skok na kasę jeśli wolisz :P
Masz rację, ale trzeba to robić w bardziej wyrafinowany sposób :P
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

Nie zgodzę się, by 3.0 było niepotrzebnym projektem. Zdaje mi się, że jego targetem jest zachód, bo u nas to już gra kultowa, a tam jeszcze nie jest na tyle znana i doceniana, na ile zasługuje. Hex nie jest nawet w TOP100, podczas gdy zasługuje na TOP50. Tylko przez to, że pochodzi ze wschodu. Nowe edycje, niech będą bardziej "komercyjnie" wyglądać, ale niech zdobędą tej grze wreszcie należytą uwagę na świecie, bo jest tego warta. Portal ma złote dziecko i jak każda matka chce się nim pochwalić wszystkim, nie dziwię się :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Karit »

Jeśli ma się czymś chwalić to jak dla mnie NH 2.5
w 3.0 kolory sa za cukierkowe + okładka gry jest brzydka :(
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: KubaP »

jolietjake pisze:Hex nie jest nawet w TOP100, podczas gdy zasługuje na TOP50. Tylko przez to, że pochodzi ze wschodu.
Zupełnie jak Robinson. Nie dramatyzuj narodowo, bo nie ma potrzeby.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: BartP »

Nie zdziwiłbym się, gdyby inicjatywa ze zmianą szaty wyszła ze strony Z-Mana. Ten wydawca zna się na rzeczy, jest na rynku długo. Jeśli sądzi, że ta szata przyciągnie więcej klientów, to najpewniej ma rację. Jeśli ma się to przyczynić do większej popularyzacji NHexa, to jak najbardziej wspieram tę inicjatywę.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

KubaP pisze:
jolietjake pisze:Hex nie jest nawet w TOP100, podczas gdy zasługuje na TOP50. Tylko przez to, że pochodzi ze wschodu.
Zupełnie jak Robinson. Nie dramatyzuj narodowo, bo nie ma potrzeby.
No Robinson moze byc kolejnym przykladem, nie wiem czemu uzywasz go jako kontrprzyklad. Nie dramatyzuje, jestem realista. :wink:
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Karit »

Na jakiej podstawie uważasz że NH zasługuje na TOP 50?
Jak dla mnie ranking bgg jest sprawiedliwy, wystarczy popatrzeć jak Robinson szybko zdobywa popularność :)
Jeśli jakaś gra jest na danym miejscu to widocznie na nie zasługuje, w końcu to sami gracze tworzą ranking, a że to amerykański serwis to większe znaczenie maja pewnie gry które amerykanie mogą kupić. Więc dla mnie raczej nie kraj pochodzenia gry, ale jej dostepność na rynku amerykańskim mogą mieć na to wpływ.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

Karit pisze:Na jakiej podstawie uważasz że NH zasługuje na TOP 50?
Oczywiście na podstawie subiektywnej własnej opinii, a jakie inne podstawy mogą być do rankingu zbudowanego na subiektywnych opiniach? :wink:
Karit pisze:Więc dla mnie raczej nie kraj pochodzenia gry, ale jej dostepność na rynku amerykańskim mogą mieć na to wpływ.
Oczywiście, że tak. Ale obie rzeczy są bezpośrednio i bardzo ściśle powiązane.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

Jak to mawiają, wyjątek potwierdza regułę. To że odniósł sukces, nie znaczy że nie miał minus dwieście PZów na starcie, nie rozumiem argumentu. O "szklanym suficie" nie mówiłem, wręcz przecwinie.
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Neuroshima Hex

Post autor: jolietjake »

MisterC pisze: Z tego zdania wynika, że pochodzenie ze wschodu zrzuca grę przynajmniej do kolejnej pięćdziesiątki. Czyli żeby gra ze wschodu dostała się do TOP 50 musi zasługiwać na... TOP -50? To jest sytuacja niemożliwa, czyli metodą nie wprost wykazaliśmy, że gra ze wschodu nie może się znaleźć w TOP50.
Na serio tak teraz bredzisz czy to trolling, bo nie mogę wyłapać? :D
Cytowana przez Ciebie moja wypowiedz - to tylko i wyłącznie moje subiektywne zdanie. Uważam, że Hex poprostu zasługuje na dużo wyższe miejsce, bo przeglądając ranking widzę wiele słabszych gier nad nim. Tyle. Wy uważacie inaczej - i bardzo dobrze, nie mam nic przewiko Waszym innym opiniom. End of story.
Joliet Jake na BGG
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Neuroshima Hex

Post autor: bazyn »

Tylko że z tamtego zdania nie wynika to co zakładasz że wynika :) wynika tylko tyle, że gry z naszego regionu mają mniejsze szanse niż tak samo dobre gry zachodnie. W czasach gdy wychodziła neuroshima bym się zgodził, dziś nie jestem pewien.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Baartoszz »

jolietjake pisze:Nie zgodzę się, by 3.0 było niepotrzebnym projektem. Zdaje mi się, że jego targetem jest zachód, bo u nas to już gra kultowa, a tam jeszcze nie jest na tyle znana i doceniana, na ile zasługuje. Hex nie jest nawet w TOP100, podczas gdy zasługuje na TOP50. Tylko przez to, że pochodzi ze wschodu. Nowe edycje, niech będą bardziej "komercyjnie" wyglądać, ale niech zdobędą tej grze wreszcie należytą uwagę na świecie, bo jest tego warta. Portal ma złote dziecko i jak każda matka chce się nim pochwalić wszystkim, nie dziwię się :wink:
NH był już kiedyś w TOP100, ale z niej wypadł. Podobnie jak Reiner Knizia miał kiedyś 15 gier w TOP100, a teraz zostały mu tylko 3. Na tę chwilę w TOP100 znajduje się:
11 gier z 2012 roku
12 gier z 2011
9 z 2010
12 z 2009
8 z 2008

Reasumując, ponad 50% gier w TOP100 jest z ostatnich 5 lat. A Neuroshima ma lat 7. Takim grom co raz trudniej jest utrzymać się wysoko. Idą nowości i wypierają starsze gry, a NH, pomimo wielu starań Z-Man i Portala, młodsza nie będzie :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: mig »

Baartoszz pisze: Reasumując, ponad 50% gier w TOP100 jest z ostatnich 5 lat. A Neuroshima ma lat 7. Takim grom co raz trudniej jest utrzymać się wysoko. Idą nowości i wypierają starsze gry, a NH, pomimo wielu starań Z-Man i Portala, młodsza nie będzie :)
Ale w tym kontekście to nowe, poprawione wydanie Z-Mana (zresztą jak pewnie każda reedycja, zwłaszcza skierowana na rynek zachodni) może tchnąć w NS (i jej pozycję w rankingu na BGG) nową energię :) W każdym razie na pewno nie zaszkodzi. Z-Man ma na tyle dobre rozeznanie rynku, że raczej na ślepo by z wydaniem nowej reedycji nie wszedł - wyszło im, że jest zapotrzebowanie, że się gra sprzeda i że na tym można będzie zarobić. Dla gry i jej popularności to wielka szansa.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Baartoszz
Posty: 836
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:35
Lokalizacja: Komorów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Neuroshima Hex

Post autor: Baartoszz »

mig pisze:
Baartoszz pisze: Reasumując, ponad 50% gier w TOP100 jest z ostatnich 5 lat. A Neuroshima ma lat 7. Takim grom co raz trudniej jest utrzymać się wysoko. Idą nowości i wypierają starsze gry, a NH, pomimo wielu starań Z-Man i Portala, młodsza nie będzie :)
Ale w tym kontekście to nowe, poprawione wydanie Z-Mana (zresztą jak pewnie każda reedycja, zwłaszcza skierowana na rynek zachodni) może tchnąć w NS (i jej pozycję w rankingu na BGG) nową energię :) W każdym razie na pewno nie zaszkodzi. Z-Man ma na tyle dobre rozeznanie rynku, że raczej na ślepo by z wydaniem nowej reedycji nie wszedł - wyszło im, że jest zapotrzebowanie, że się gra sprzeda i że na tym można będzie zarobić. Dla gry i jej popularności to wielka szansa.
No tak, zapomniałem o jednej kwestii. Nowa edycja będzie miała z pewnością nowe BGG entry (bo jest dodany tryb solo i lekkie zmiany w zasadach), a zatem będzie to gra rocznik 2013. No i do tego jeszcze startuje od zera z ocenami. W Polsce dostanie na 100% lepsze oceny, bo Ci, którzy "tylko lubią" NH raczej nowej nie kupią. Jeśli będą wysokie oceny w US, to 3.0 może wbić się w TOP100.
ODPOWIEDZ