Moja gra planszowa. Proszę o rady

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Żaku
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:45

Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Żaku »

Witam was. Chciałbym opisać swój pomysł na grę. Was proszę o rady i pomysły. Tej gry nie będę wydawać, ponieważ mam 15 lat i nie stać mnie na jej wydanie :).
Tytułu jeszcze nie ma.

Akcja będzie się toczyła w średniowieczu, a dokładniej w 14 wieku. Gracz będzie wcielał się w jednego z kilkunastu bohaterów, który będzie miał swój charakter, swoje zdolności i umiejętności. Nie będą to jacyś władcy zamku, książęta, czy królowie. Będą to niezależni (z początku, później będzie można się dołączyć do gwardii królewskiej, bandytów, lub innych tego typu kolesi - więcej o tym potem) dowódcy swojej małej kompanii. Aha, dodam też, że na początku wszyscy bohaterowie będą na tym samym poziomie. Znaczy to, że wszystkie wybory w grze będą ich kształtowały. Np, jeśli wdasz się w złą w drogę, zostaniesz bandytą, lub innym rzezimieszkiem, nie będziesz miał szans dostania się do honorowej gwardii króla, oraz będziesz mógłe już zapomnieć o rekrutowaniu rycerzy do swojej małej kompanii.
Głównych wątków będzie kilka (inny, jeśli dołączysz do bandytów, inny, jeśli dołączysz się gwardii królewskiej, a inny, jeśli do końca gry zdecydujesz się pozostać niezależny.
Gra będzie dla kilku osób. Gracze będą ze sobą konkurować, (walka na śmierć i życie) będą sobie nawzajem pomagać, (daj mi to a to) lub będą spiskować (wyeliminujmy go z gry, bo mnie wkurza jego potęga :D).
Jeśli chodzi o jednostki, mam zamiar zrobić ich wiele. Na pewno złe poważanie będzie przynosił ci zbójca w szeregach, a dobre, jakiś honorowy rycerz. Myślę, że rodzajów jednostek będzie ponad 30.
Jeśli chcesz być niezależny, to nie będziesz miał do dyspozycji rycerzy, którzy nigdy się do ciebie nie dołączą, na wzgląd tego, że ciebie w ogóle nie znają i nie cenią. Nie będziesz miał dostępu także do różnych innych rzeczy, ale muszę je jeszcze wymyślić : ).
Jeśli pasjonuje cię zła sława, zdobąć złe poważanie zabijając, grabiąc i łupiąc (niestety w tedy będziesz ścigany i będziesz musiał na początku swojej tury ciągnąć kartę z talii dla poszukiwanych). Ci gracze, którzy są po tej dobrej stronie, mogą dostać nagrodę za twoją głowę. Będziesz mógł, jak już wspomniałem, dołączyć się do bandytów, lub rozbójników. Tam możesz rekrutować charakterystyczne dla złych graczy jednostki. Jeśli chciałbyś powrócić do niezależności z bandytyzmu, musisz dać się złapać (wchodząc do zamku), lub dostać rozgrzeszenie (w odległym od zamku klasztorze).Czasami jednak jest tak, że twój poziom złego charakteru jest zbyt wysoki, by go zniżyć. Wtedy pomaga jedynie gilotyna, ewentualnie stryczek : (.
Zostanie dobrym, wymaga na początku dobrego poważania. Znaczy to, że będziesz musiał zrobić coś bezinteresownie dla króla, wcześniej biorąc kartę zadań ,,Zadania króla". Po skończeniu nie bierzesz napisanej tam nagrody, jednak zdobywasz 1 punkt dobrego poważania. Gdy już będziesz miał dużo dobrego poważania, wszyscy będą cię znali z dobrej strony. Będziesz mógł rekrutować jednostki z koszar.
Uwaga, jest jeszcze jedno. Gdy już będziesz miał bardzo dużo dobrego poważania, możesz rekrutować mnichów do swojej armii, co oznacza, że zdobędziesz przychylność Boga, jednak z tej ścieżki już nie będziesz mógł wystąpić, ponieważ taką próbą narazisz się na jego gniew. Czyli w sumie możesz : ).
Jeśli choć jedną osobę zainteresuje ten temat, mogę dać kolejne wiadomości co do mojej gry.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2013, 20:36 przez Żaku, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8779
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2365 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Curiosity »

Jeśli wszystkie swoje pomysły wcielisz w życie, to piszę się jako pierwszy na pre-order!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: mig »

Pomysł fajny, ale piszesz w niewłaściwym dziale.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=5
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Żaku
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:45

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Żaku »

mig pisze:Pomysł fajny, ale piszesz w niewłaściwym dziale.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=5
Ok. sorry. Jestem tu nowy i trochę nie ogarniam tej strony.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4082
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: lacki2000 »

Przyjdą służby porządkowe to przeniosą. Witamy na forum. Wstępnie gra wygląda na czasochłonną. Masz już jakąś wersję testową? Ile czasu zajmuje rozgrywka? Czy gra ma być konkurencją dla Mage Knighta?
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Żaku
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:45

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Żaku »

lacki2000 pisze:Przyjdą służby porządkowe to przeniosą. Witamy na forum. Wstępnie gra wygląda na czasochłonną. Masz już jakąś wersję testową? Ile czasu zajmuje rozgrywka? Czy gra ma być konkurencją dla Mage Knighta?
Na razie mam zamiar ją zrobić dla siebie. Później czas pokaże...
Jeśli chodzi o jej długość, to tak, będzie się w nią dość długo grało. Zapomniałem tego napisać w wątku głównym. Będą też awanse bohaterów (w stylu drzewka rozwoju). Nie pytajcie jak to zrobię, ponieważ sam nie wiem. A tak w ogóle, to dziękuję za takie ciepłe przyjęcie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3240
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Kontakt:

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Veridiana »

Pomysłów nigdy za dużo. najbardziej podobała mi się "przychylność Boga" ;)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: BartP »

Dla mnie brzmi jak pasjans dla wielu osób, z interakcją na poziomie Magii i Miecza. Jakaś mechanika...?
Żaku
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:45

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Żaku »

BartP pisze:Dla mnie brzmi jak pasjans dla wielu osób, z interakcją na poziomie Magii i Miecza. Jakaś mechanika...?
Mam zamiar zrobić do tej gry dużą planszę ( 60 cm szerokości, a długość ok. 1 metra. ). Jednak nim to zrobię, muszę sobie pospisywać wszystkie pomysły, co zajmie mi kilka, może kilkanaście dni. Jutro stworzę mechanikę walki i handlu.
Widzę, że wiele (jak dla mnie) osób się zainteresowało moją grą. Jutro napiszę o większej części lokacji (np, zamek) i podlokacji, czy jak tam to się zwie (np, sklep w mieście).
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: BartP »

Tak z ciekawości, jakie gry planszowe zainspirowały Ciebie do tworzenia czegoś własnego? Albo jeszcze inaczej: w co grałeś w ostatnim półroczu lub kwartale?
Żaku
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:45

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Żaku »

BartP pisze:Tak z ciekawości, jakie gry planszowe zainspirowały Ciebie do tworzenia czegoś własnego? Albo jeszcze inaczej: w co grałeś w ostatnim półroczu lub kwartale?
Nie zdołam odpowiedzieć na te pytanie. Ten pomysł narodził mi się w mojej głowie. Myślę jednak, że po dłuuugim graniu w ,,Talisman magia i miecz" : ).
Tak w ogóle mnie zawsze inspirowało średniowiecze. Ta wielka epidemia dżumy (Możliwe, że zrobię ją w kartach przygody ; )), walki na broń białą, okrutnie brutalne. Oczywiście także sprawy gospodarcze.
Tak na marginesie, jestem też fanem gry ,,Twierdza".
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: rzaba »

z tego co widać to ten 'pomysł' to raczej lista życzeń, każdy z nas ma taką grę w głowie ;)...najbardziej spodobało mi się stwierdzenie "Jutro stworzę mechanikę walki i handlu" - wow, podoba mi sie ten entuzjazm 15-latków, serio!!!

tak na marginesie, znacie twórców gier którzy osiągnęli jakikolwiek sukces (albo nawet udało im się wydać grę) przed 30-tką?
Żaku
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:45

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Żaku »

rzaba pisze:z tego co widać to ten 'pomysł' to raczej lista życzeń, każdy z nas ma taką grę w głowie ;)...najbardziej spodobało mi się stwierdzenie "Jutro stworzę mechanikę walki i handlu" - wow, podoba mi sie ten entuzjazm 15-latków, serio!!!

tak na marginesie, znacie twórców gier którzy osiągnęli jakikolwiek sukces (albo nawet udało im się wydać grę) przed 30-tką?
Chyba masz rację. Najpierw zrobię grę, a później pokażę ją na tym forum przez zdjęcia i napiszę na czym polega ;).
Nie ma sensu pisania codziennie, co się wymyśliło.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: DarkSide »

Był już taki jeden entuzjasta-twórca gry planszowej: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =5&t=22352 ;)

Cytując mądrość biblijną: "po owocach ich poznacie" :roll:

p.s. Nie chciałbym podcinać skrzydeł, ale od spisania pomysłów do prototypu droga bardzo daleko, wyboista i kręta.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: tekknoboy »

Pisanie co się wymyśliło nic nie wnosi.
Chyba, że przedstawisz, jak to co wymyśliłeś wcieliłeś w życie za pomocą mechaniki.
Bez tego, tak jak mówi rzaba jest to tylko pobożne życzenie.

Ale walcz dalej :)
Bo my nie chcemy zniechęcać.
Żaku
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:45

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Żaku »

Kolejne wiadomości do mojej gry:
Dobrego poważania będzie można mieć najwięcej 10, złego tak samo. Jednak wiedzcie, że chociaż 1 punkt dobrego poważania będzie trudno zdobyć, tak samo jak i złego. Czasami w kartach przygody będą wydarzenia, które te punkty podwyższają, lub obniżają.
Lokacje i podlokacje, jakie mam zamiar umieścić w mej grze:Aha, jeszcze jedno. Waluta ,,Gold", to waluta zastępcza, ponieważ waluty jeszcze nie wymyśliłem, tak jak wielu innych rzeczy.
1.Miasto - Gdy masz powyżej 4 złego poważania, idziesz do więzienia, i czekasz na proces gilotyny (jeśli w ciągu 3 tur nie wyjdziesz z więzienia, giniesz przez powieszenie. Co turę kulasz kością - 1-4 - nic się nie dzieje, 5-6 - wymykasz się.
- Zamek (Donżon) - Tutaj możesz dostać zadanie z talli ,,Zadania króla". Jeśli masz ponad 4 dobrego poważania, możesz zabrać z talli kartę ,,Królewski gwardzista"
-Gildia złodziei - Do niej nie możesz tak po prostu wejść. Najpierw musisz zdobyć przynajmniej 3 punkty złego poważania, by ktoś pokazał ci jej umiejscowienie. W niej możesz wykonywać questy z talli kart ,,Zadania złodziei". Jeśli trafisz do więzienia, któryś z twoich sprzymierzeńców w gildii może cię uwolnić (Gdy jesteś w więzieniu, rzucasz po swojej turze kością. Jeśli wypadnie 6, twój kompan z gildii złodziei wpłacił na ciebie kaucje - wychodzisz).
- Kuźnia (żeby w kuźni miejskiej kupywać broń, musisz mieć przynajmniej 1 punkt dobrego poważania) - żelazny miecz (100 golda), stalowy miecz (150 golda), żelazny pancerz (100 golda), stalowy pancerz (150 golda), krótki łuk (100 golda), długi łuk (150 golda). Podmacniane ostrze (200 golda), Podmacniany łuk (200 golda), podmacniany pancerz (200 golda), Stalowa kusza (500 golda), kusza wysokiej jakości (750 golda), (więcej do wymyślenia)
-Sklep - tutaj możesz kupić jedzenie dla kompanów (1 racja = 75 golda). (bardzo bym prosił o radę, co jeszcze umieścić w sklepie, jednak nie ma to być żadna broń).
-koszary - jeśli masz powyżej 4 punkty dobrego poważania, możesz tutaj rekrutować: Łucznik gwardii królewskiej-600 golda. Kusznik gwardii królewskiej-1000 golda. Pikinier gwardii królewskiej-1500 golda. Lekko - kawalerzysta gwardii królewskiej-1500 golda. Ciężko-kawalerzysta gwardii królewskiej-2000 golda. Zbrojny gwardii królewskiej-2000. Uwaga, wyjątek- Rycerzy-5000 golda i 10 dobrego poważania.
Dom na rzecz pomocy społecznej (jeszcze nie wymyśliłem nazwy, więc się nie śmiejcie, jednakże miło przyjmuję rady, jak to coś nazwać ) - Tutaj możesz dać jednorazowo 1000 golda. Dzięki temu dostajesz 1 dobrego poważania.
2.Wioska Plantans - jest to biedna wioska, więc nie ma tam żadnych rzeczy, które mogą przydać się na dłuższą metę. Jest ona postawiona w dużym stopniu na gospodarkę: Możesz tu kupić jedną rację rzywnościową za mniejszą kwotę, niż w zamku. Mianowicie za 25 golda.
- możesz także pomóc chłopom w pracy na roli (tracisz kolejną turę, a zyskujesz 1 punkt dobrego poważania.
- Chatka wiedźmy - tu możesz poznać swoją przyszłość - koszt: 250 golda (Bieżesz pięć kart przygody, wywalasz na stos odrzuconych jedną, tą, której nie chcesz. Pozostałe karty układasz koło siebie. Z tej kupki tylko ty możesz brać, jednak jest to branie przymusowe. Bierzesz z niej, zamiast z głównej talli przygód.
- rekrutacja - w tej wiosce możesz rekrutować chłopów (100 golda). Nic one nie wymagają, możesz być największym idiotą, a i tak pójdą z tobą w świat : ).
3.Wioska Brekks - ta miejscowość jest przystawiona w dużym stopniu na obronę:
- kuźnia ( Bronie dla twoich kompanów) - żelazny miecz (100 golda), stalowy miecz (150 golda), żelazny pancerz (100 golda), stalowy pancerz (150 golda), krótki łuk (100 golda), długi łuk (150 golda).
- rekrutacja - Pałkarze (700 golda. Nie wymaga ani złego, ani dobrego poważania), Berserkerzy (550 golda. Oni również) Rzeźnicy (1300 golda. Nie wymagają żadnego poważania, ale zmniejszają twoje dobre poważanie). Najemnik niskiej klasy (25 golda na turę). Najemnik średniej klasy (50 golda na turę). Najemnik wysokiej klasy (75 golda na turę). (pragnę powiedzieć, że ,,najemnik" nie oznacza, że jest to jedna klasa. W najemnikach niskiej klasy może być koleś walczący mieczem, jak i łukiem. To samo w najemnikach średniej i wysokiej).
- porcja żywnościowa ( 50 golda)
- tablica ogłoszeń - tutaj możesz dostać różne zadania, jednak nie będą one przedstawione jako tallia kart. Będą one polegały głównie na przywożeniu, lub odwożeniu. Np, ,,dostarcz te a tamte miecze do koszar w zamku". Będzie się za to dostawało taką sobie zapłatę.
4. Wioska Ergness - ta miejscowość opiera się na obronie i na gospodarce (pół na pół). W niej możesz:
-rekrutacja - Chłop (100 golda) Uzbrojony chłop (300 golda - posiada żelazny miecz i zbroje). Berserker (500 golda). Najemmnik niskiej klasy (25 golda na turę).
kuźnia- żelazny miecz (75 golda). żelazny pancerz (75 golda).
porcja żywnościowa - (50 golda).
5. Klasztor
Modlitwa - Możesz się pomodlić. Wybierasz najpierw o co:
O kasę - tak, każdy tego surowca chciałby mieć jak najwięcej, jednak w tej grze większą szansę na spełnienie cudu ma biedak. Rzuć jedną kością. Odejmij wynik o jeden, jeśli masz 1000 golda. O dwa, jeśli masz 1500, o cztery, jeśli masz 2000 golda i tak dalej. Zaś w drugą stronę: jeśli masz 2 punkty złego poważania, odejmij od wyniku 1, jeśli 3, odejmij dwa...chyba rozumiecie? Jednak jeśli masz dwa punkty dobrego poważania, dodaj do wyniku 1 ... dobra, nie ma sensu ciągnąć dalej. Jeśli wyszło ci 1-4, Bóg cię nie wysłuchał, jeśli 5, "dał" ci 1000 golda, jeśli 6, 2000.
O rozgrzeszenie - Rzuć jedną kością: odejmij od wyniku 2, jeśli masz powyżej 3 punków złego poważania. jeśli wypadło ci 1-5, Bóg nie wysłuchał twej modlitwy, jeśli wypadło ci 6, twoje złe poważanie "ulatnia się".
O jedzenie - jeśli masz powyżej 3 punktów dobrego poważania, dodaj do wyniku 1, jeśli masz pow. 3 punktów złego, odejmij 3 . Jeśli wypadło ci 1-2, nic się nie dzieje, jeśli 3-4, dobierz 5 porcji jedzenia, jeśli 5-6, dobierz taką liczbę porcji, jaką masz liczbę ludzi w swojej kompanii, ale mnożąc ją przez 5.
- rekrutacja - Mnich (nic nie kosztuje, ale potrzeba 6 punktów dobrego poważania - można mieć tylko jednego)
6.Obóz bandytów - jeśli dostaniesz się tu, mając jakiekolwiek punkty dobrego poważania, zostajesz zabity. Jeśli masz 4, lub więcej punktów złego poważania, możesz zabrać kartę ,,Bandyta". Jesteś teraz pełnoprawnym bandytą : D.
- Tutaj możesz wykonywać questy z talli ,,Bandyci". Jeśli wykonasz ich pięć, awansujesz w hierarchi bandytów na pierwszy stopień (będzie 6 stopni, na początku masz zerowy). Jeśli wykonasz 10 następnych, zaś awansujesz, i tak dodajesz pięć misji do każdego awansu). Każdy awans odblokowuje coś nowego, a jak będziesz na przed-najwyższym (5) stopniu, to żeby stanąć na najwyższym, musisz walczyć na śmierć i życie z samym dowódcą bandytów.
- Porcje żywnościowe (każda pierwsza darmowa, jednak następne po 50 golda).
- Broń - Tutaj możesz zakupić losową broń, czyli może trafić ci się jakaś dostępna w kuźni dla doświadczonych jednostek. Jednak cenę przedmiotu podwyżasz o 50%.
7. Jaskinia - Tutaj bierzesz 1 kartę z talli ,,Jaskinia".
8. Kopalnia złota - Tutaj możesz:
- pomóc górniką. Jeśli zdobędziesz wysoką sumę złota, dostajesz większe wynagrodzenie. Rzuć kością (dodaj 1 do wyniku, jeśli masz powyżej 10 siły, odejmij, jeśli masz poniżej) 1-zdobywasz 100 golda 2-zdobywasz 200golda 3-300 4-400 5-500 6-600. Tracisz następną turę.
- zawsze, nawet jeśli pomagasz górniką, musisz brać kartę z kart ,,Kopalnia złota". Może tutaj się znależć nieszczęście takie jak - zawalenie drogi, potop. Nie ma jednak niczego szczęśliwego.
9. Las Hejtan - Jeśli wejdziesz do lasu, rzuć kością (1-2- dwóch twoich kompanów uciekło, ponieważ bało się wejść głębiej do lasu (wybór losowy), 3-4- szepty, jakie słyszą twoje wojska, są nie do wytrzymania. Za każdego z nich rzuć kością. Jeśli wypadnie u któregoś 1-2, odchodzi od ciebie. 5-6 - nic się nie dzieje. Uwaga, wyjątek: Rycerz w żadnym wypadku nie tchórzy.
Będzie to rozległy las, który będzie rósł daleko od miasta (będzie to jedna lokacja z tych, co bardzo trudno przyjdzie stawić czoła z przeciwnościami losu. Tu mam zamiar zrobić coś gorszego, niż bandyci ; ). Tutaj, zamiast kart Przygód, będzie się brało karty z talli ,,Las Hejtan". Będą tu podlokacje, takie jak:
- zapomniany grobowiec - (do wymyślenia)
- cmentarz - (do wymyślenia)
- czarny staw - (do wymyślenia)
- opuszczona kopalnia (do wymyślenia)
- zbeszczeszczona, opuszczona katedra (do wymyślenia)
- Stos - będzie to miejsce, które określa centrum lasu. Stos, to będą ludzkie ciała (do wymyślenia).
Tak naprawdę, wymyśliłem tutaj wszystko, jednak chce to bardziej dopracoweać, by te miejsce stało się bardziej zajebistsze.
10. Morze Północne - jak sama nazwa wskazuje, leży na wschodzie. Żartowałem : ). Zamiast normalnych kart przygód, bierz tutaj karty z talli ,,Morze". Jeśli stoisz na jakiejś wyspie, to nie bierz tych kart. Tutaj tak samo, jak w lesie Hejtan, będzie wysoki poziom trudności. Na nim będą leżały wyspy:
- Port - będzie leżał przy głównej wyspie ( do wymyślenia)
- wyspa kordsak - (do wymyślenia)
- wyspa Nartul - (do wymyślenia)
- Greatkrotss - Będzie to wielka wyspa. Będzie osobną lokacją, klórej nie wymyśliłem.

ps. Ceny są troszkę zbyt głupie (np, jedzenie kosztuje prawie tyle, co zbroja. Potraktujcie je jako ceny wstępne, które będzie się jeszcze podwyższać/obniżać
ps2. Pomysły częściowo biorę z mojej książki.
Na razie to wszystko. Mechanik jeszcze nie wyjawiam. żegnam.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Brylantino »

Żaku pisze: Mechanik jeszcze nie wyjawiam
A są jakiekolwiek? Bo pewnie 99 % tutaj obecnych dużo bardziej będzie właśnie interesowała mechanika, aniżeli miejsca na mapie i co znajdzie się w sklepach.
Draconnor
Posty: 43
Rejestracja: 03 maja 2013, 23:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Draconnor »

idziesz do więzienia, i czekasz na proces gilotyny (jeśli w ciągu 3 tur nie wyjdziesz z więzienia, giniesz przez powieszenie. Co turę kulasz kością - 1-4 - nic się nie dzieje, 5-6 - wymykasz się..
taki trochę talisman :P
i w końcu gilotyny czy szubienicy ? :P
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Karit »

Draconnor pisze:
idziesz do więzienia, i czekasz na proces gilotyny (jeśli w ciągu 3 tur nie wyjdziesz z więzienia, giniesz przez powieszenie. Co turę kulasz kością - 1-4 - nic się nie dzieje, 5-6 - wymykasz się..
taki trochę talisman :P
i w końcu gilotyny czy szubienicy ? :P
Powiesili szubienicę na gilotynie ;)

swoją droga czy nie można naprawdę przenieść tego wątku do odpowiedniego działu...(?)
chyba że zaczniemu rozmawiac czy warto tę gre kupić :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: mig »

Karit pisze: chyba że zaczniemu rozmawiac czy warto tę gre kupić :)
Właśnie! a ile gra będzie kosztować i czy będzie prowadzona przedsprzedaż po okazyjnej cenie? 8)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: ignatus »

Z niecierpliwością czekam na to co mnie zawsze najbardziej kręci- mechanikę walki
Początkujący weteran
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: BartP »

Obawiam się, że Siła + k6 - (Obrona + k6) :/
Awatar użytkownika
ignatus
Posty: 291
Rejestracja: 24 wrz 2012, 11:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: ignatus »

Toż to najlepsza mechanika ever.

Ale mam nadzieję że przynajmniej broń i reszta wyposażenia będą dawały sensowne bonusy!

Skąd gracze będą wiedzieli jakie akcje będą mogli wykonać?Każdy będzie miał ściągę czy karty jakieś?Bo tu chyba jest kilkadziesiąt możliwości
Początkujący weteran
Żaku
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:45

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Żaku »

mig pisze:
Karit pisze: chyba że zaczniemu rozmawiac czy warto tę gre kupić :)
Właśnie! a ile gra będzie kosztować i czy będzie prowadzona przedsprzedaż po okazyjnej cenie? 8)
Gra nie będzie na sprzedaż, tak jak pisałem w pierwszym poście. Jednak, gdybym zsumował ilość kart, jakość wykonania (grafikę robię w gimpie 2) i resztę, to myślę, że ponad 100 zł będzie.
Żaku
Posty: 65
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:45

Re: Moja gra planszowa. Proszę o rady

Post autor: Żaku »

ignatus pisze:Z niecierpliwością czekam na to co mnie zawsze najbardziej kręci- mechanikę walki
O mechanice walki i handlu zarazem napiszę w niedziele. Na razie dopracowuje te dwie rzeczy.
ODPOWIEDZ