Gra dla pary - niska losowosc, wysoka regrywalnosc

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
maly193
Posty: 46
Rejestracja: 08 kwie 2013, 12:04
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla pary - niska losowosc, wysoka regrywalnosc

Post autor: maly193 »

Widzę że tak jak ja grasz głównie z małżowinką:)

Agricole narazie odrzucasz więc nie będę się rozpisywał chociaż to jest gra w która gramy najczęściej.

Carcassone niektórzy powiedzą że losowanie kafelków to zbyt duża losowość.I tak i nie ponieważ niezależnie co dociągniesz i tak budujesz swoją drogę swoje miast albo rolnika. Ze wszystkimi dodatkami dochodzimy do wyników po 500-600 punktów a gra się ciągnie 2h więc ostatnio kilka z nich odłączyłem :)

Tzolkin - narazie tylko 2 rozgrywki. Przy grze na 2 jedyna losowość to neutralni robole którzy w 1 grze raczej pomagali niż przeszkadzali w drugiej był taki układ że dość mocno przeszkadzali ponieważ zajęli prawie całą pierwszą zębatkę z kukurydzą. No i losowe monumenty i budynki które determinują jaką strategię obrać. Po tym jak wybierzesz co chcesz robić czy budować budynki czy być kukurydzianym lordem czy np wielkim teologiem i zbieraczem czaszek praktycznie robisz to co chcesz i inny gracz niespecjalnie może Ci przeszkadzać no chyba że robi to samo.

Z karcianek to zdecydowanie

RftG i New Era

z większą losowością

Seasons ale za to gra jest pięknie wydana.

Z abstrakcyjnych

Blokus - po tym jak zabrałem grę na święta kilka lat temu teraz w rodzinie jest 5 lub 6 kopi gry. We dwójkę gramy dwoma kolorami naraz aby było trudniej.
Quarto - świetna strategia, konieczność planowania na kilka rund.

Edit / Poczytaj sobie o myrmes nie grałem ale po recenzjach planuję kupić
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra dla pary - niska losowosc, wysoka regrywalnosc

Post autor: Perpetka »

Myrmes można spróbować online na boiteajeux.net, ja po instrukcji byłam zachwycona, a w trakcie gry entuzjazm zdecydowanie opadał...
Bordawski
Posty: 47
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:38

Re: Gra dla pary - niska losowosc, wysoka regrywalnosc

Post autor: Bordawski »

a podłączając się do tematu co myślicie o warcraft boardgame, i warhammer inwazja różne opinie przeczytałem jedni sie zachwycają inni radykalnie odmawiają jak to w końcu jest nadaje się tylko dla 2 i można troche pograc?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla pary - niska losowosc, wysoka regrywalnosc

Post autor: mig »

Warcraft - przeciętne. zasady nie są bardzo skomplikowane, ale rozgrywka bywa nużąca. No i zdecydowanie lepiej chodzi na 4 osoby niż mniej. Warto kupić jako ciekawostkę i tylko za naprawdę niską cenę ;)
Warhammer: Inwazja - klasyczna dwuosobowa karcianka (choć są opcje gry na 4 os.). Jeśli lubicie takie klimaty i macie sporo samozaparcia zeby nie kupować wszystkiego jak leci (lub macie duże wolne środki finansowe;) to może to być bardzo dobry wybór. Regrywalność jest duża, dodatki zapewniają świeżosć. Mnie podstawka wystarczyła na masę gier a dodatek kupiłem tylko ze względu na nowe rasy (i spokojnie setka rozgrywek na liczniku). Ale trzeba to lubic (i klimat i karcianki)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Bordawski
Posty: 47
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:38

Re: Gra dla pary - niska losowosc, wysoka regrywalnosc

Post autor: Bordawski »

z karciankami było różnie nie wiem jaki to jest styl karcianki, dla nas rewelacją są osadnicy z catanu karciani, super jest cytadela, zombiaki też spoko drako to już troche taka mieszanka karcianki i planszówki ale też nam podeszła, ale już np kamień gromu zupełnie nam nie pasuje nudy na pudy jak dla nas. klimaty chyba podejdą bo oboje zagrywaliśmy sie w heroes might and magic i generalnie lubimy klimaty władcy pierścieni z drugiej strony nigdy nie grałem w warhammera ani warcrafta ale to chyba podobne.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla pary - niska losowosc, wysoka regrywalnosc

Post autor: mig »

O Wh:I więcej np. tu:
http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModProduc ... 5/18875/79

+ masa filmików na youtube i nie tylko
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ