Wyśmienite wieści z Lacerty

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

eee, bez przesady. Ja też lubię ładne grafiki ale w przypadku tej gry, przede wszystkim chodzi ogólnie pojęte "wnętrze" :). To że grafiki są prostsze, w żadnym stopniu nie zepsuje mi przyjemności.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

xshadow pisze:eee, bez przesady. Ja też lubię ładne grafiki ale w przypadku tej gry, przede wszystkim chodzi ogólnie pojęte "wnętrze" :). To że grafiki są prostsze, w żadnym stopniu nie zepsuje mi przyjemności.
Ja na temat grafiki wypowiem się ostatecznie jak zobaczę grę w realu. Ocenianie na podstawie zdjęć jest niezbyt dobrym pomysłem.

I przypominam, że nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma. Jak komuś nie pasi EiT w wersji PL może zawsze kupić angielską, kosztuje jakieś 180 PLN. Może też w ogóle nie kupować. Jeszcze raz usłyszę te narzekania to Was wyślę na karny dywanik... :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Geko pisze:Jeszcze raz usłyszę te narzekania to Was wyślę na karny dywanik... :wink:
A na tym dywaniku sie bedzie w to brzydkie EiT grać za kare? :D ;).
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Blue pisze:
Geko pisze:Jeszcze raz usłyszę te narzekania to Was wyślę na karny dywanik... :wink:
A na tym dywaniku sie bedzie w to brzydkie EiT grać za kare? :D ;).
Na przyjemności trzeba sobie zasłużyć. Ach, jakie to brzydkie EiT jest ładne :twisted: A tak na serio - ktoś widział wydanie niemieckie na żywo?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Ja juz juz juz juz - mialem widziec i stac sie szczesliwym(?) posiadaczem (? - dotyczy wersji, a nie gry, bo na nia sobie ostrze zabki dawno). Tym niemniej, skoro po polsku wyjdzie i ma mnie kosztowac cirka 130 PLN... to juz doloze polskiemu przedsiebiorcy. To mniej wiecej tyle co 30 euro, a tyle trzeba na zachodzie dac...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

aswiech pisze:Ja juz juz juz juz - mialem widziec i stac sie szczesliwym(?) posiadaczem (? - dotyczy wersji, a nie gry, bo na nia sobie ostrze zabki dawno). Tym niemniej, skoro po polsku wyjdzie i ma mnie kosztowac cirka 130 PLN... to juz doloze polskiemu przedsiebiorcy. To mniej wiecej tyle co 30 euro, a tyle trzeba na zachodzie dac...
Patrząc na http://www.milan-spiele.de i http://www.playme.de na ceny angielskiej edycji to w zasadzie na jedno wychodzi. Ja też wolę mieć na półce wersję PL niż obcojęzyczną, bo to jakoś milej :)
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Post autor: cezner »

Od jutra przedsprzedaż Tygrysa i Eufrata. Cena w promocji: 125 zł
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Ja się napaliłem na Książeta Florencji. (Gdybym miał wybór, to bym się napalił na Księżniczki - don't get me wrong :-P)

Wydanie polskie opiera się na najnowszym niemieckim, które dopiero co wyszło. Wydanie zawiera poprawione zasady i dodatek. Gdybym mógł, to mierzyłbym w wydanie angielskie, ale niestety nowa edycja nie szykuje się zbyt prędko.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

cezner pisze:Od jutra przedsprzedaż Tygrysa i Eufrata. Cena w promocji: 125 zł
Co tu dużo pisać... :D :D :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Ehh juz mam materialy do samorobki. Myslalem ze znowu sie przeciagnie ;). No nic, jak mi sie bardzo spodoba to potem bede szukal okazji na sensowna cene jak juz gra wyjdzie.

Kurde gryzie mnie to ;). A moze wziasc to od lacerty trzymac zafoliowane i odpakowac jezeli mi sie bedzie samorobka podobala? ;]... Nie wiem ;).
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Geko pisze:Ja też wolę mieć na półce wersję PL niż obcojęzyczną, bo to jakoś milej :)
A ja wolę mieć na półce ładną wersję, dlatego nie kupię wydania Lacerty, bo wersja Mayfair jest dużo ładniejsza. A wersja językowa, zwłaszcza w przypadku takiej gry (brak jakichkolwiek napisów), zupełnie mnie nie interesuje.
niktos
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Wawa

Post autor: niktos »

Kwestii gustu się nie dyskutuje. Na żywo nie widziałem wersji Lacerty, tylko na zdjęciach na BGG i szczerze mówiąc, to Plansza bardziej podchodzi mi Lacertowa, a żetony Myfair. Pudełko do wersji Myfair jest okropne, ale w pudełko się nie gra :)

Do mnie jednak przemawia argument cenowy (Myfair = 180 PLN; Lacerta = 125PLN). 55 złotych na sztuce to spora różnica, a ja wolę je wydać na np. inną grę.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Powiedza o nas Centusie, ale trudno.
To rowniez argument, ktory do mnie przemawia.
Poza tym - na ekranikach wole miec podpowiedzi po polsku - z lenistwa...:) I nie tylko. Bynajmniej nie dlatego, ze nie umiem przeczytac:)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Dani pisze: A ja wolę mieć na półce ładną wersję, dlatego nie kupię wydania Lacerty, bo wersja Mayfair jest dużo ładniejsza. A wersja językowa, zwłaszcza w przypadku takiej gry (brak jakichkolwiek napisów), zupełnie mnie nie interesuje.
Wersję Myafair widziałem na żywo, wersję Lacerty tylko na zdjęciach. Jak zobaczę na żywo (już niedługo) to postaram się opisać swoje wrażenia estetyczne. Co do wersji językowej - mimo wszystko wolę polską, nawet przy niezależności językowej. Taka głupia forma patriotyzmu.

Dani - nie podoba Ci się polska wersja, to jej nie kupujesz. Mi się podoba i kupię. W dodatku bardzo się cieszę, że Lacerta wydaje EiT, bo to kawał solidnej gry, w dodatku w przedsprzedaży w dobrej cenie. Cieszmy się, że możemy wybierać.

Pozdrawiam
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

aswiech pisze:Powiedza o nas Centusie, ale trudno.
To rowniez argument, ktory do mnie przemawia.
Bez przesady, o nikim, kto chce zaoszczędzić jakie 30% nie mówi się "centuś" (chyba że kupuje zapałki :lol: )
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

Geko pisze:Spójrzcie na obie plansze pod kątem przejrzystości informacji. (...) Wydanie angielskie:
http://www.boardgamegeek.com/image/151093

Wydanie niemieckie:
http://www.boardgamegeek.com/image/18002
Niemiecka zdecydowanie czytelniejsza.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Geko pisze:Jak zobaczę na żywo (już niedługo) to postaram się opisać swoje wrażenia estetyczne.
Wiadomo, że na żywo wszystko lepiej się ogląda, ale bez problemu można ocenić jakość grafiki po zdjęciach.
Geko pisze:Co do wersji językowej - mimo wszystko wolę polską, nawet przy niezależności językowej. Taka głupia forma patriotyzmu.
Patriotyzm. Brr, straszna rzecz.
Geko pisze:Dani - nie podoba Ci się polska wersja, to jej nie kupujesz.
Polska, Niemiecka, co za różnica, obie są takie same. ;)
Geko pisze:W dodatku bardzo się cieszę, że Lacerta wydaje EiT, bo to kawał solidnej gry, w dodatku w przedsprzedaży w dobrej cenie.
Wiem, że to dobra gra, bo od ponad roku mam samoróbkę i jak tylko nadarza się okazja gra ląduje na mym magicznym kocyku. :D
Geko pisze:Cieszmy się, że możemy wybierać.
Tu się zgadzam całkowicie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

stalker pisze:
Geko pisze:Spójrzcie na obie plansze pod kątem przejrzystości informacji. (...) Wydanie angielskie:
http://www.boardgamegeek.com/image/151093

Wydanie niemieckie:
http://www.boardgamegeek.com/image/18002
Niemiecka zdecydowanie czytelniejsza.
Abstrahujac od mapy (choc dla mnie mapa jest absolutnie czytelna w wersji eng.) to zdecydowanie czytelniej widac cala sytuacje na wersji eng. - rzut oka i od razu widac krolestwa i gdzie ilu poplecznikow maja w nich liderzy. Na wersji niemieckiej jest to mniej czytelne. Wiaze sie to chyba z kafelkami - w wersji niemieckiej bardziej sie zlewaja (np. zwroccie uwage na zlewanie sie zielonego kafelka z tym szaro-zoltym).

Poza tym te zdjecia dobrze ukazuja przepasc w sferze estetyki.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

jax pisze: Abstrahujac od mapy (choc dla mnie mapa jest absolutnie czytelna w wersji eng.) to zdecydowanie czytelniej widac cala sytuacje na wersji eng. - rzut oka i od razu widac krolestwa i gdzie ilu poplecznikow maja w nich liderzy. Na wersji niemieckiej jest to mniej czytelne. Wiaze sie to chyba z kafelkami - w wersji niemieckiej bardziej sie zlewaja (np. zwroccie uwage na zlewanie sie zielonego kafelka z tym szaro-zoltym).

Poza tym te zdjecia dobrze ukazuja przepasc w sferze estetyki.
Oto oficjalna odpowiedź najwyższych władz IV RP:

"Obywatelki i obywatele,

Oto przykład działania na szkodę IV Rzeczypospolitej. Obywatel Jax wykazał się głębokim brakiem partriotyzmu i wiary w polskie produkty. Jak to możliwe, że obywatel naszego pięknego kraju przedkłada kapitalistyczne wyroby nad nasze rodzime, stworzone z pracy naszych rodaków. W dodatku obywatel Jax, co jest naganne i karygodne, kwestionuje estetykę i innowacyjność polskiego produktu. Produktu powstałego na ziemiach, gdzie wierzby płaczą i bociany krążą nad horyzontem. Jestem tym zachowaniem głęboko wstrząśnięty i zmieszany.

Łączący się w bólu z Naszą Matką, Rzeczypospolitą

Wasz Pierwszy"

A ode mnie - Jax, jak widać zdania są podzielone. I w sumie dobrze. Można wybierać między polską a angielską wersją. I to jest piękne. Ja już wybrałem :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Geko - jestem z Toba, choc z ta IV RP przesadziles. :)
Pisalem, dlaczego kupie polska wersje i tego sie trzymam.
Moze jestem leniwy, a moze patriotyczny. Moze cena.
A moze po prostu lubie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Takiego maila dostalem:
'Propaganda zasciankowo myslacych wladz jest nie do przyjecia. W obliczu oczywistych faktow i przygnaiatajacyh merytorycznych argumentow serwuja one li tylko nacjonalistyczny belkot i widac ze jest to szyta grubymi nicmi prowokacja obliczona tylko na sianie fermentu. Rece precz od 'Tiger und Euphratus', 'Funkenschlag' (tak! Funkenschlag! to brzmi dumnie, a nie zadne tam Wysokie Napiecie) i innych wytworow umyslu kapitalistycznego swiata. Lepiej zajmijcie sie promocja polskich produkcji, np. 'Zostan prezydentem'.'
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Jeżeli mam wybierać, to bez względu na wykonanie kupię wersję polską. Tak jest to swego rodzaju patriotyzm, jest to oszczędność pieniędzy, a także ogromny plus w trakcie rozgrywki. Lepiej czyta się polską instrukcję, polskie opisy na elementach gry, niż niemieckie na przykład. Wersji niemieckiej bym nie zdzierżył, a po co przepłacać na wersję angielską :?: Prosta sprawa. Oczywiście, każdy kupi to co chce, wolny rynek itp :twisted: Niezależnie od tego w jakim języku będzie ta gra, jej wspaniałości nikt nie ujmie 8)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Na litosc boska................................... nie offtopujcie tak (czy PW przestalo nagle dzialac?).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1349
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Post autor: nahar »

Ja kupuję (właściwie to już kupiłem).
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Też kupiłem, mam przeczucie, że całkiem nieźle się sprzeda :)
ODPOWIEDZ