(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

A jednak udało mi się wdepnąć do MDK'u... Dosłownie na pół partyjki w Manewry z Zoltim...

Salka jest całkiem fajna. Ciekawe czy ten infra-techno-saund zza ściany był wyjątkowo dzisiaj?
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

Pan kierownik powiedział, że tańczono tam beakedance :D nooo brzmiało to jakby tańczyli ze stołami.

Sala działa, są 24 miejsca, są stoły, można grać. W poniedziałek zaniosę im 2 plakaty, bo ponoć jest na to miejsce :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3418
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

wollny pisze:Sala działa, są 24 miejsca, są stoły, można grać. W poniedziałek zaniosę im 2 plakaty, bo ponoć jest na to miejsce :)
to po plakatach nagle (wtem!) przyjdą nowi ludzie ;)
A te stoły plastikowe załatwiłeś? znaczy zawsze będzie tyle stołów i krzeseł na te 24 osoby? i jeszcze jedno pytanko ilu was było i byli jacyś ludzie spoza ekipy :P dzisiaj odżyłem i nareszcie mogę trafi palcem w klawiaturę...i mam nadzieję, ze do przyszłego tygodnia będę zdrów i nadrobię piątkowe zaległości.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

Było nas 7. Stali bywalcy i jeden nowy aż z Wrocławia! Zoltik mu chyba było. Czy jakoś tak :D

Stołów jest 6. Ku uciesze RasTafariego są żółte. Wszystkie zostają w sali. Za tydzień wystarczy krzyknąć w hallu "ja na planszówki" a sala sama się otworzy ;)

W poniedziałek rzucimy info na Pejsbooka.... będzie dooooobrze.

A! I odwiedził nas Turek w kapciach :D
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Wczoraj stłukłem biedaków w GoTa grając jelonkiem, graliśmy w pięciu,, ja, wollny (Martell), Czarek (Wilkor) i dwóch świeżaków, Kalmarka wywaliliśmy właśnie na rzecz Włóczni a Pyke zostało 'usunięte' z gry. Stark bardzo szybko zgarnął 5 zamków (zadomowił się nawet w Seegardzie) kompletnie ignorując ekonomię beczkowo-koronkową i na tym się skończyła jego ekspansja. Ja z Martellem doszliśmy do porozumienia o nieagresji do 5. tury, szczególnie że On miał łatwy łup w postaci Rycerza Kwiatów a ja zostałem skierowany na front północny w celu odparcia dzikich chord z północy. U mnie otwarcie standardowe na Królewską, następnie pomny gry z ozym zajęcie Końca Burzy i skierowanie uwagi wollnego na wschód, oraz zajęcie Crackclawa i Blackwater pozwoliło mi myśleć o inwazji na północ, szczególnie że świeżaki nie wiedząc co robić z koronkami pozwolili mi na zagarnięcie wszystkich trzech pierwszych miejsc na torach, a do tego z kart zdecydowałem na niemożność rzucania rozkazów obrony. Czarek miał 2 statki na Wąskim Morzu i był na samym końcu wszystkich trzech torów, ja już posiadałem flotę trzech statków w Zatoce Rozbitków i wyglądało to na wjazd jak nożem w ciepłe masło, rozkazy zostały wydane ale po przekalkulowaniu zysków i strat stwierdziłem, że przez taki ruch odkryję podbrzusze Martellowi, który miał trzy statki na Morzu Letnim, więc ostrze ataku skierowało się przeciw niemu, co zaowocowało przegonieniem jego floty. Od tego momentu był tylko marsz ku wygranej, który przy innych graczach pewnie nie miał by miejsca, no ale cóż, GoT to gra, która nie wybacza nieuwagi a ja na tym bardzo skorzystałem :mrgreen: . W 7. turze najpierw wysłałem dwa statki na wolne jeszcze Morze Letnie, po co? wypatrzyłem, że Martell fixując się na Wysogrodzie i Starym Mieście całkowicie zaniedbał Starfall (pierwsza nieuwaga na drodze do zwycięstwa), wcześniej wygoniłem Lwa z Harrenhall (niestety odsłaniając Szczypcowy dla Starka z czego kompletnie nie skorzystał, to była druga nieuwaga, która pozwoliła mi zwyciężyć), w ty momencie miałem 5 zamków, brakowało dwóch, Starfall i Reach z którego Martell przeprowadził atak na Wysogród oddając mi za darmo ten teren (myślałem że wollny inaczej zagra, ale chyba już czuł smak zwycięstwa na języku i nie myślał co się może wydarzyć niedobrego :wink: ), ostatni element układanki to ambicjonalny atak Lannistera na Starka w Seagardzie zamiast zmiecenie moich sił ekspedycyjnych z Harrenhall (Lew - trzy konie, ja - koń+wieża) i tak oto z dumą moja piechota wmaszerował do Reach proklamując powstanie Tysiącletniej Szóstej Rzeszy :twisted:

dzięki za grę :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

fajna salka, duzo stolow i potezne basy rozwalajace sciany :D
gralem z Gafikiem w manewry Anglia vs Rosja, nie dokonczylismy, ale Anglicy rozwalali Rosjan jak leci : )

co do tego lumpa gdzie moja mama kupila magici za smieszna cene to jest na starym zwmie ; )
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Got z dwoma debiutantami nie ma kompletnie sensu. Pokazała to chćby licytacja,gdzie mając 11 punktow władzy wydali chłopaki na licytacje całe 3. Ta jedna jedyna licytacja ułożyła całą grę.

Miejsce jest całkiem przyjemne, fajne światło. Jest ok.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Czarek aby stać się zaprawionym graczem trzeba być nowicjuszem najpierw :wink: poza tym, nie zajmując Crackclawa nie wykazałeś się spostrzegawczością, a o nowicjat ciężko Cię podejrzewać :wink: tak naprawdę dwa zwycięskie zamki zdobyłem na wollnym, który też swoje się nagrał więc nie uważam że to była bezsensowna rozgrywka, faktem jest że jeśli chłopaki by licytowały to pewnie nie dostałbym wszystkiego ale z pewnością byłbym przed tobą i wollnym o co mi chodziło :mrgreen:

tak sobie myślę, że może by trzeba z tym cieciem pogadać czy by nie można tam było do 22.00 posiedzieć, może byłby skory jakby mu pewien 'aneks' do umowy zaproponować :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

RasTafari pisze:tak sobie myślę, że może by trzeba z tym cieciem pogadać czy by nie można tam było do 22.00 posiedzieć, może byłby skory jakby mu pewien 'aneks' do umowy zaproponować :wink:
a no właśnie. Ten pan niestety ma płacone do 21:00 a godzina 21:30 wynika z tego, że jakieś tam dwie grupy się czasem nie mogą zebrać przez pół godziny. Z tego co mi mówił to raczej chciałby wychodzić do domu wcześniej niż później tak więc gramy do 21:00 by mieć te 30 minut na dokańczanie rozgrywek od wielkiego dzwonu.


A co do GoTa to wiesz RasTa, Czarek ma sporo racji, bo gdyby zachodem nie grali nowicjusze to Twoja gra wyglądała by inaczej :D Mi się w tej grze podoba właśnie to, że wygrana zależy od własnej strategii i błędów współgraczy ;)

Ja nie miałem szans na wygraną. Zorientowałem się w 5 rundzie że RasTa będzie szybszy. Lanister (nowicjusz) grał deczko chaotycznie i nie zagrażał niczym Jelonkom a Czarek.... wiecie, lubię patrzeć jak gracze wykładają rozkazy, więc skoro Czarek na swoją flotę dawał rozkazy zawsze na końcu (albo wcale) to już wiedziałem że nie jest zainteresowany atakiem na Mariusza. Była okazja, wykorzystał ją bezwzględnie, wygrał grę i o to chodzi.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3418
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

prawda jest taka, że w każdą cięższą grę jak się gra z nowymi (źle grającymi/nie kumającymi zasad) ludźmi wynik jest nieprzewidywalny a'la
cezner pisze:Got z dwoma debiutantami nie ma kompletnie sensu.
;) co oczywiście nie umniejsza zwycięstwa Rasty :wink: :P i nauczcie mnie GoTować w końcu, żebym go spłaszczył coby się tak nie cieszył :P


I trochę mnie niepokoicie mówiąc o tych zajebistych basach i eeeextra muzyce za ściany :roll: główka nie bolała nikogo ;) i nie chodzi o możdżenie :D
narobiliście mi mega smaka na grę w cokolwiek :D dozo przy planszy!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

wollny nie mogę się z tobą do końca zgodzić gdyż grając Jelonkiem musisz mieć Dragonstone, Królewską, Koniec Burzy, Crakclaw oraz Reach, to jest zestaw obowiązkowy tak jak obowiązkiem dla Baratheona jest kontrola Blackwater, w takim momencie posiadasz 5 zamków i potrzebujesz jeszcze dwa, więc albo rwiesz Martella, albo wpływasz na północ i łapiesz Orle lub któryś ze słabo bronionych zamków Starka (Fosę Calin lub Biały Port) albo właśnie na Lwie łykasz Harrenhal co też się stało. fakt, że jakby Lwem grał ozy albo turek to o Harrenhal i Blacwater byłoby trudno ale Jelonkiem takie są twoje cele, wypełniłem je jak w książce napisali i wygrałem :mrgreen:

więc moja gra wyglądała by dokładnie tak samo tylko, że we wczorajszej rozgrywce miałem dowolność wyboru i wszystkie trzy kierunki były kuszące bo tak naprawdę żaden z was mnie ani przez chwilę nie cisnął :mrgreen:
wollny pisze:Była okazja, wykorzystał ją bezwzględnie, wygrał grę i o to chodzi.
lekcje agresji pod czujnym okiem profesorów ozy'ego i turka nie poszły na marne :twisted:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

RasTafari pisze:wollny nie mogę się z tobą do końca zgodzić gdyż grając Jelonkiem musisz mieć Dragonstone, Królewską, Koniec Burzy, Crakclaw oraz Reach, to jest zestaw obowiązkowy ...........
Pierdu pierdu. Pisałem o czym innym. O tym, że mnie ubiegłeś. To jest gra na czas troszku. Kto złapie wcześniej 7 zamków ten wygrywa. Jeśli nie musisz się bronić przed utratą zamków (bo Stark i Lanister nie atakują) to kończysz wcześniej grę. Gdyby grali agresywniej pewnie byś tych statków nie ruszył ;)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

no nie stary, dokładnie o tym piszę. do teraz nie mogę zrozumieć dlaczego Czarek się zatrzymał ze swoją ekspansją, ładnie szło i (na moje szczęście) zdechło :wink: a co do zestawu obowiązkowego to szczera prawda, jak Baratheon zabunkruje się w królewskiej + na obu zatokach to jest tam nie do ruszenia i prawdą jest że Jelonkiem jest najłatwiej złapać te 7 zamków.

swoją drogą mam już dosyć grania Baratheonem i z chęcią bym zagrał Tyrelem następnym razem.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Jakuszym
Posty: 60
Rejestracja: 17 lut 2012, 16:13
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Jakuszym »

Jak na mój pierwszy raz w GoTa to grało mi się fajnie,chociaż z tego co zauważyłem Tyrelem gra się najciężej a znając mój fart akurat Tyrelem grałem pierwszy raz :D
Mam nadzieję że w środę zagramy ponownie i tym razem uda mi się trochę lepiej powalczyć :D
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: TuReK »

Ha, właśnie na innym forum wygrałem w BSG jako cylon.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

RasTafari pisze:no nie stary, dokładnie o tym piszę. do teraz nie mogę zrozumieć dlaczego Czarek się zatrzymał ze swoją ekspansją, ładnie szło i (na moje szczęście) zdechło :wink:
Zdechlo, bo czekalem na beczki i nową licytacje. Na beczki sie doczekalem, na licytacje juz nie. Jak jest sie na koncu na kazdym torze to wiele nie da sie zrobic.
Zastanawiam sie, czy jednak przy takim rozstawieniu to Lannister nie ma najlepszej sytuacji. Bardzo szybko jest w stanie miec 3 twierdze a potem jeszcze 2 miasta. I bardzo go bedzie trudno ruszyc.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

@Jakuszym
Tyrell nie jest trudny, tak naprawdę to Róża ma spokojny początek bo nikt nie ma tam po drodze i ma czas na zebranie przyzwoitych sił, musi tylko wbić się na Letnie Morze i jest bezpieczna, do tego sojusz z Baratheonem i Martell jest trzymany w ryzach.

@Czarek
To samo sobie myślałem, może jeszcze by trzeba przy takim ustawieniu jakiś inny zamek 'zciągnąć' z planszy lub jakiś zdegradować. Z drugiej strony Stark też ma szybko 5 zamków, ale fakt że to nie są twierdze (czy tam miasta, jak zwał tak zwał).
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Ktoś był na mPionku?

A może w środę Eclipse?
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Czarek pisze:A może w środę Eclipse?
ja bym GoTowanie wolał, ale jak się nie znajdzie ekipa to jak najbardziej się piszę na E-klypsy.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

RasTafari pisze:ja bym GoTowanie wolał, ale jak się nie znajdzie ekipa to jak najbardziej się piszę na E-klypsy.
Ja też do GoTa. Być może wpadnie dwóch moich znajomków ... chcieli obczaić GoTa, więc to będzie raczej partyjka edukacyjna (Piton! Okazja!).
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

Dobra to ja rezygnuję z Eclipse.
Ktoś chce zagrać w jedyne, porządne gry czyli Le Havre, Agricolę lub Brass?
Awatar użytkownika
MoniQ
Posty: 143
Rejestracja: 27 paź 2009, 07:36
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: MoniQ »

cezner pisze:Ktoś był na mPionku?
Ja byłam. Tak kameralnego mPionka to chyba nie było jeszcze :)
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa [J. Tuwim]
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3079
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: cezner »

No i się nie dziwię. Przy takiej pogodzie... :D
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

wollny pisze:Być może wpadnie dwóch moich znajomków ... chcieli obczaić GoTa, więc to będzie raczej partyjka edukacyjna (Piton! Okazja!).
znów będę za niańkę robił :lol:

jak mam pitonowi tłumaczyć to będę się musiał tylko do mechaniki ograniczyć bez elementów klimatyzujących :wink:

jeśli mamy zagrać to ja rezerwuję Tyrellów, chyba nigdy nie grałem nimi więc jest szansa że dostanę wpierdol :lol:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3418
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

Jak będę szukał klimatu to zasadniczo książkę poczytam ;) w grze to przecież o mechanikę chodzi ;)
Do rzeczy - jak będą ludzie, którzy będą grali pierwszy raz to chętnie poddam się edukacji. Jak nie, to piszę się na tytuły Cezarego lub w trzeciej opcji to mam do ogrania kilka gier, które leżą i się kurzą ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ODPOWIEDZ