Claustrophobia - pytania i zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Claustrophobia

Post autor: szmajchel »

A czy błogosławieństwa tego nie można przypadkiem użyć raz na grę?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: mat_eyo »

@ rolllooo już tłumaczę - błogosławieństwa używasz w Fazie Inicjatywy czyli wtedy, kiedy przydzielasz ludziom kostki. Jeżeli błogosławisz Skazanego, któremu przydzieliłeś kostkę odpowiadającą zamkniętej Linii Akcji to po pobłogosławieniu poza bonusem +1 ruch/+2 atak możesz mu tą jedną Linię Akcji uleczyć. Mam nadzieję, że napisałem to jasno, jeśli nie to postaram się wytłumaczyć jaśniej :)

@ szmajchel tak, błogosławieństwa możesz użyć tylko raz podczas jednego scenariusza
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Claustrophobia

Post autor: wesolykowal »

Siemanko,
pierwsza rozgrywka dopiero przede mną :D
Zapoznałem się z instrukcją i mam dwa pytanka :)

1. Ilu jednorazowo troglodytów wystawić na jednym kaflu ? Czy dobrze myślę i jest to liczba - 3 ? I czy np mogę wystawić np. 3 na jednym kaflu i obok 2 czyli w sumie 5?

2. Czy przydzielając obrażenia do postaci np na "4" i później w fazie Inicjatyw przyporządkowując wykulaną "4" do takiej postaci coś się dzieje czy po prostu tak jakby jest ona wyłączona z rozgrywki i ma staty pomniejszone ? Pytam bo w tutorialu Pana Croca jak zachodzi taka sytuacja mówi on iż "character will bleed to death" w takiej sytuacji i że to nie jest dobra opcja.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Claustrophobia

Post autor: sirafin »

Jeśli masz na myśli "zazwyczaj maksymalnie 3", to się zgadza o ile mówisz o "standardowym" kaflu na którym nie ma żadnej figurki demonicznego gracza ;) Na kafelkach z wąskim korytarzem zmieści się tylko 1 figurka gracza, są jeszcze kafelki na których mieści się 5 figurek gracza.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
wesolykowal
Posty: 115
Rejestracja: 22 kwie 2011, 11:56
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Claustrophobia

Post autor: wesolykowal »

A co do drugiego pytania ?
Skąd mam także wiedzieć gdzie mogę wystawić większą ilość swoich minionów ? :D
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Claustrophobia

Post autor: sirafin »

Nie wiem co jest w tutorialu Pana Croca, ale opis na 7 stronie instrukcji jest chyba odpowiedzią na twoje pytanie :P
Jeśli wojownik otrzyma Kość Akcji odpowiadającą Linii
Akcji, która została zablokowana (patrz Walka, strona 13),
nie będzie on mógł działać w swojej Fazie Akcji i aż do
następnej Fazy Inicjatywy ma OBR równą 3. Wojownik
taki jest ogłuszony, zdezorientowany lub ranny i nie
może normalnie działać, a jego RCH i ATK wynoszą 0.
Nie korzysta też z żadnych Talentów czy zdolności związanych
z Przedmiotami (Wyjątek: Berło Przywódcy).
Taki wojownik jest Wyczerpany. Może jednak korzystać
z modyfikacji wynikających z Reguł Specjalnych oraz kart
Przewag. Jeśli Odkupiciel jest Wyczerpany, a zablokowana
Linia Akcji miałaby uruchomić jeden z jego Darów,
przestaje on być używany.
Z kolei na 24 stronie instrukcji są opisy kafli, gdzie między innymi podana jest maksymalna ilość figurek, które mogą na danym kaflu przebywać.
CIASNY TUNEL
Ten kafel pomieści tylko jednego wojownika po
każdej ze stron konfliktu, a nie, jak zwykle po 3.

(...)

POKÓJ Z PENTAGRAMEM
Pokój ten może zawierać 5 wojowników każdego
z graczy, zamiast 3.

WYJSCIE
Kafel ten może zawierać 5 wojowników każdego
z graczy, zamiast 3.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Claustrophobia

Post autor: maciejo »

tak dla pewności :D Czy grający demonami jest ograniczony ilością początkową Tryglodytów czyli 11 szt.Czy też zabici Tryglodyci wracają do puli i można ich użyć jeszcze raz w tej samej rozgrywce :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Banan2 »

maciejo pisze:tak dla pewności :D Czy grający demonami jest ograniczony ilością początkową Tryglodytów czyli 11 szt.Czy też zabici Tryglodyci wracają do puli i można ich użyć jeszcze raz w tej samej rozgrywce :?:
Wracają do puli. Sporo gramy i nie zdarzyło nam się, żeby zabrakło figurek troglodytów. Przy wystawianiu troglodytów jesteś ograniczony jedynie żetonami PZ.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Claustrophobia

Post autor: maciejo »

Banan2 pisze:
maciejo pisze:tak dla pewności :D Czy grający demonami jest ograniczony ilością początkową Tryglodytów czyli 11 szt.Czy też zabici Tryglodyci wracają do puli i można ich użyć jeszcze raz w tej samej rozgrywce :?:
Wracają do puli. Sporo gramy i nie zdarzyło nam się, żeby zabrakło figurek troglodytów. Przy wystawianiu troglodytów jesteś ograniczony jedynie żetonami PZ.
Pozdrawiam
Przeczytałem jeszcze raz instrukcję i nie ma w niej mowy o tym ,że figurki Tryglodytów wracają do puli.Jedyne co znalazłem to na stronie 13 w rozdziale "Walka" jest napisane:
"Rozliczanie obrażeń zadanych Tryglodytom jest proste,gdyż wystarczy 1 trafienie by zabić każdego z nich.Należy wtedy usunąć figurkę z gry"

To samo tyczy się Demonów.W pierwszym scenariuszu "OCALENI" jest napisane:
"Grający Demonami zaczyna z 4 PZ.W czasie gry może wysłać do 2 Podziemnych Łowców,ale nigdy obydwu w tym samym czasie"
Jest to logiczne ponieważ w grze występuje tylko jedna figurka Demona :D
Czyli po zabiciu 2 razy Demona nie można go już wystawić na planszę.Jego figurka jest usuwana z gry.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Banan2 »

maciejo pisze:
Banan2 pisze:
maciejo pisze:tak dla pewności :D Czy grający demonami jest ograniczony ilością początkową Tryglodytów czyli 11 szt.Czy też zabici Tryglodyci wracają do puli i można ich użyć jeszcze raz w tej samej rozgrywce :?:
Wracają do puli. Sporo gramy i nie zdarzyło nam się, żeby zabrakło figurek troglodytów. Przy wystawianiu troglodytów jesteś ograniczony jedynie żetonami PZ.
Pozdrawiam
Przeczytałem jeszcze raz instrukcję i nie ma w niej mowy o tym ,że figurki Tryglodytów wracają do puli.Jedyne co znalazłem to na stronie 13 w rozdziale "Walka" jest napisane:
"Rozliczanie obrażeń zadanych Tryglodytom jest proste,gdyż wystarczy 1 trafienie by zabić każdego z nich.Należy wtedy usunąć figurkę z gry"

To samo tyczy się Demonów.W pierwszym scenariuszu "OCALENI" jest napisane:
"Grający Demonami zaczyna z 4 PZ.W czasie gry może wysłać do 2 Podziemnych Łowców,ale nigdy obydwu w tym samym czasie"
Jest to logiczne ponieważ w grze występuje tylko jedna figurka Demona :D
Czyli po zabiciu 2 razy Demona nie można go już wystawić na planszę.Jego figurka jest usuwana z gry.
Witam!
W grze nie ma ograniczenia w ilości wystawionych troglodytów. Podczas całego scenariusza możesz ich wystawić np. 15-nastu, mimo, że figurek fizycznie jest 11. Po prostu gdy któryś z nich ginie, a dzieje się to prawie przez cały czas, to figurka trafia do puli ogólnej. Jeśli masz PZ to podczas następnej swojej tury możesz spokojnie go ponownie wystawić. W tej grze Twoimi zasobami są PZ-ty a nie figurki.
Co innego jeśli jest wyraźnie zapisane, że daną figurkę można wystawić np. tylko dwa razy. Wystawiam Demona, ginie, wystawiam go drugi raz, ginie ponownie i nie mogę go wystawić nawet jeśli mam PZ-ty.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Claustrophobia

Post autor: maciejo »

Banan2 pisze: Witam!
W grze nie ma ograniczenia w ilości wystawionych troglodytów. Podczas całego scenariusza możesz ich wystawić np. 15-nastu, mimo, że figurek fizycznie jest 11. Po prostu gdy któryś z nich ginie, a dzieje się to prawie przez cały czas, to figurka trafia do puli ogólnej. Jeśli masz PZ to podczas następnej swojej tury możesz spokojnie go ponownie wystawić. W tej grze Twoimi zasobami są PZ-ty a nie figurki.
Co innego jeśli jest wyraźnie zapisane, że daną figurkę można wystawić np. tylko dwa razy. Wystawiam Demona, ginie, wystawiam go drugi raz, ginie ponownie i nie mogę go wystawić nawet jeśli mam PZ-ty.
Pozdrawiam
Oczwiście wydaje się to logiczne tak jak np w SH3 (gdzie jest to wyraźnie napisane w instrukcji) ale tu nie ma nigdzie wzmianki o tym,że figurki Tryglodytów wracają do puli.Jest tylko napisane,że są usuwane z gry.
Mam polską wersję może w angielskiej instrukcji jest to inaczej ujęte.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Claustrophobia

Post autor: sirafin »

W angielskiej też jest to ujęte w taki niefortunny sposób. Faktycznie w przypadku troglodytów trafniej byłoby użyć zwrotu "usunąć figurkę z planszy" a nie "z gry". Całe szczęście można się jednak szybko zorientować, że przy takim współczynniku umieralności troglodytów, 11 na całą grę czyniłoby grę demonami kompletnie bez sensu :lol:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Claustrophobia

Post autor: maciejo »

sirafin pisze:W angielskiej też jest to ujęte w taki niefortunny sposób. Faktycznie w przypadku troglodytów trafniej byłoby użyć zwrotu "usunąć figurkę z planszy" a nie "z gry". Całe szczęście można się jednak szybko zorientować, że przy takim współczynniku umieralności troglodytów, 11 na całą grę czyniłoby grę demonami kompletnie bez sensu :lol:
Ta wątpliwość była praktycznie jedną po przeczytaniu instrukcji.Próbowałem wczoraj rozegrać partię z żoną ale kompletnie jej nie podpasowała,więc nie wiem czy figurek Tryglodytów jest wystarczająco czy też nie.Doszliśmy do piątego kafelka w pierwszym scenariuszu i przy stracie 2 Skazanych zabitych zostało 6 Tryglodytów,a piewszy Demon szalał dalej :D Dlatego też nie mam jeszcze kompletnie pojęcia jak wygąda sprawa proporcji sił.Stąd moje pytanie i niestety w dalszym ciągu nie jestem przekonany jak to powinno być.Napisałem PW do Nataniela i czekam na odpowiedź.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: Nataniel »

Zdecydowanie figurek troglodytów jest nieograniczona liczba.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Claustrophobia

Post autor: maciejo »

Nataniel pisze:Zdecydowanie figurek troglodytów jest nieograniczona liczba.
Ok dzięki :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Claustrophobia

Post autor: maciejo »

Rozegrałem 3 pierwsze partie i Skazańcy wygrali wszystkie bardzo łatwo :?
Nie wiem przypadkiem czy źle nie grałem.Chodzi mi dokładnie o sposób walki.W instrukcji jest napisane:
"Gracz rozpoczynający atak musi wybrać, których przeciwników z tego samego żetonu zaatakuje. Wyjątek: wszyscy Troglodyci na tym samym żetonie uważane są za jeden cel."
Przykład:
Na kaflu znajduje się jeden Skazany,dwóch Tryglodytów i Demon.Skazany może rzucić 3 kostkami ataku.Czy w czasie mojego ataku mogę zaatakować wszystkich trzech przeciwników tzn: 2 kostki wykorzystać na Demona a jedną na Tryglodytów,czy też muszę wybrać czy atakuje w mojej turze Demona lub Tryglodytów :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Banan2 »

maciejo pisze:Rozegrałem 3 pierwsze partie i Skazańcy wygrali wszystkie bardzo łatwo :?
No to zależy jak grał Demon i jak wykorzystywał swoje kostki.
maciejo pisze:Nie wiem przypadkiem czy źle nie grałem.Chodzi mi dokładnie o sposób walki.W instrukcji jest napisane:
"Gracz rozpoczynający atak musi wybrać, których przeciwników z tego samego żetonu zaatakuje. Wyjątek: wszyscy Troglodyci na tym samym żetonie uważane są za jeden cel."
Przykład:
Na kaflu znajduje się jeden Skazany,dwóch Tryglodytów i Demon.Skazany może rzucić 3 kostkami ataku.Czy w czasie mojego ataku mogę zaatakować wszystkich trzech przeciwników tzn: 2 kostki wykorzystać na Demona a jedną na Tryglodytów,czy też muszę wybrać czy atakuje w mojej turze Demona lub Tryglodytów :?:
Zgodnie z zapisem w instrukcji musisz wybrać postać. W tym przypadku Skazany ma do wyboru dwie postacie: Demona lub Troglodytów (szt. 2). Musi wybrać którąś z nich. Drugiej nie może już atakować.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Claustrophobia

Post autor: maciejo »

Banan2 pisze:
maciejo pisze:Rozegrałem 3 pierwsze partie i Skazańcy wygrali wszystkie bardzo łatwo :?
No to zależy jak grał Demon i jak wykorzystywał swoje kostki.
maciejo pisze:Nie wiem przypadkiem czy źle nie grałem.Chodzi mi dokładnie o sposób walki.W instrukcji jest napisane:
"Gracz rozpoczynający atak musi wybrać, których przeciwników z tego samego żetonu zaatakuje. Wyjątek: wszyscy Troglodyci na tym samym żetonie uważane są za jeden cel."
Przykład:
Na kaflu znajduje się jeden Skazany,dwóch Tryglodytów i Demon.Skazany może rzucić 3 kostkami ataku.Czy w czasie mojego ataku mogę zaatakować wszystkich trzech przeciwników tzn: 2 kostki wykorzystać na Demona a jedną na Tryglodytów,czy też muszę wybrać czy atakuje w mojej turze Demona lub Tryglodytów :?:
Zgodnie z zapisem w instrukcji musisz wybrać postać. W tym przypadku Skazany ma do wyboru dwie postacie: Demona lub Troglodytów (szt. 2). Musi wybrać którąś z nich. Drugiej nie może już atakować.
Pozdrawiam
Cytat co do sposobu walki pochodzi z instrukcji ściągniętej z netu.I chyba nie jest do końca zgodny u oryginałem :(
Zacytuję teraz fragment instrukcji dołączonej do polskiego wydania:
"Gracz kontrolujący wojownika, który zaatakował,może wybrać których wrogów na danym kaflu atakuje. Wyjątek: wszyscy Troglodyci na jadnym kaflu liczą się za jeden cel"
Z tego zapisu wynika,że gracz może (nie musi-walka jest opcjonalna) wybrać których wrogów (a nie jednego wroga) zaatakuje.Moim zdaniem podczas walki jestem ograniczony tylko ilością kości walki.Wojownik mając do dyspozycji np:3 kości może je rozdysponować wedle uznania na kilku przeciwników.
Nic w zapisie instrukcji nie wskazuje na to aby atak musiał być skierowny tylko w jednego przeciwnika.
Jeśli miało by być inaczej zapis w instrukcji powinien być inny tzn:
Gracz kontrolujący atakującego wojownika,może wybrać jednego wroga na danym kaflu i go zaatakować.Wyjątek: wszyscy Troglodyci na jadnym kaflu liczą się za jeden cel
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Banan2 »

maciejo pisze:
Banan2 pisze:
maciejo pisze:Rozegrałem 3 pierwsze partie i Skazańcy wygrali wszystkie bardzo łatwo :?
No to zależy jak grał Demon i jak wykorzystywał swoje kostki.
maciejo pisze:Nie wiem przypadkiem czy źle nie grałem.Chodzi mi dokładnie o sposób walki.W instrukcji jest napisane:
"Gracz rozpoczynający atak musi wybrać, których przeciwników z tego samego żetonu zaatakuje. Wyjątek: wszyscy Troglodyci na tym samym żetonie uważane są za jeden cel."
Przykład:
Na kaflu znajduje się jeden Skazany,dwóch Tryglodytów i Demon.Skazany może rzucić 3 kostkami ataku.Czy w czasie mojego ataku mogę zaatakować wszystkich trzech przeciwników tzn: 2 kostki wykorzystać na Demona a jedną na Tryglodytów,czy też muszę wybrać czy atakuje w mojej turze Demona lub Tryglodytów :?:
Zgodnie z zapisem w instrukcji musisz wybrać postać. W tym przypadku Skazany ma do wyboru dwie postacie: Demona lub Troglodytów (szt. 2). Musi wybrać którąś z nich. Drugiej nie może już atakować.
Pozdrawiam
Cytat co do sposobu walki pochodzi z instrukcji ściągniętej z netu.I chyba nie jest do końca zgodny u oryginałem :(
Zacytuję teraz fragment instrukcji dołączonej do polskiego wydania:
"Gracz kontrolujący wojownika, który zaatakował,może wybrać których wrogów na danym kaflu atakuje. Wyjątek: wszyscy Troglodyci na jadnym kaflu liczą się za jeden cel"
Z tego zapisu wynika,że gracz może (nie musi-walka jest opcjonalna) wybrać których wrogów (a nie jednego wroga) zaatakuje.Moim zdaniem podczas walki jestem ograniczony tylko ilością kości walki.Wojownik mając do dyspozycji np:3 kości może je rozdysponować wedle uznania na kilku przeciwników.
Nic w zapisie instrukcji nie wskazuje na to aby atak musiał być skierowny tylko w jednego przeciwnika.
Jeśli miało by być inaczej zapis w instrukcji powinien być inny tzn:
Gracz kontrolujący atakującego wojownika,może wybrać jednego wroga na danym kaflu i go zaatakować.Wyjątek: wszyscy Troglodyci na jadnym kaflu liczą się za jeden cel
No to jest chyba jakaś nieścisłość, bo kolejny fragment instrukcji jest następujący:
gracz rzuca tyloma Kośćmi Walki ile ma ATK. Każda kostka z wynikiem wyższym lub równym OBR atakowanego liczy się jako trafienie.
Jest atakowanego a nie atakowanych. Poza tym rzucam raz i potem rozdzielam według uznania, bo atakowani mogą mieć różne współczynniki obrony ? No nie wiem ...
Nataniel! Help! Jak jest OK?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Claustrophobia

Post autor: maciejo »

Banan2 pisze: No to jest chyba jakaś nieścisłość, bo kolejny fragment instrukcji jest następujący:
gracz rzuca tyloma Kośćmi Walki ile ma ATK. Każda kostka z wynikiem wyższym lub równym OBR atakowanego liczy się jako trafienie.
Jest atakowanego a nie atakowanych. Poza tym rzucam raz i potem rozdzielam według uznania, bo atakowani mogą mieć różne współczynniki obrony ? No nie wiem ...
Nataniel! Help! Jak jest OK?
Pozdrawiam
Jeśli chodzi o nieścisłości to kolejny fragment instrukcji mówi:
"gracz,który kontroluje wojownika lub wojowników,którzy zostali trafieni..." - :!: lub wojowników :!:

Podam przykład jak ja gram:
Mam do dyspozycji 3 kości walki.Na kaflu wraz ze mnę znajduje się jeszcze Demon i Tryglodyta.Przed walką dziele kości na przeciwników np:dwie na Demona jednę na Tryglodytę i dopiero wtedy rzucam :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5612
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 803 times
Been thanked: 1253 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: mat_eyo »

Nie, może być tylko jeden cel ataku, troglodyci lub demon.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Claustrophobia

Post autor: maciejo »

mat_eyo pisze:Nie, może być tylko jeden cel ataku, troglodyci lub demon.
Może masz racje a może nie .Z instrukcji nie wynika to na pewno.Jest tylko przykład z trzema Tryglodytami,który niczego nie wyjaśnia :( Natomiast jest wyraźnie napisane,że można wybrać wrogów a nie wroga co brzmi jednoznaczne.
To samo dotyczy figurek Tryglodytów,nigdzie nie jest napisane,że wracają do puli po śmierci tylko,że zostają usunięte z gry a to jest również jednoznaczne.
A wystarczyły by dwa słowa wyjaśnienia od wydawcy po konsultacji z autorem :!:Jeszcze raz proszę Nataniela o pomoc :!:

:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: Nataniel »

Można wybrać tylko 1 cel.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 124 times
Been thanked: 131 times

Re: Claustrophobia

Post autor: maciejo »

Nataniel pisze:Można wybrać tylko 1 cel.
Dzięki za odpowiedź zarówno na te jak i na poprzednie pytanie.Szkoda,że nie poparte króciutkimi wyjaśnieniami :| Być może jest tak jak mówisz i pewnie będę tak grał ale dalej twierdzę,że instrukcja w tych kwestiach jest dalece niejednoznaczna.Lubię grać zgodnie z instrukcją a tu mam w dalszym ciągu wątpliwości. :( Może w oryginalnej instrukcji jest to lepiej ujęte.A tak nawiasem mówiąc wystarczyłoby zmienić dwa wyrazy i nie byłoby dyskusji.

:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: Nataniel »

Sorry, jestem na wyjeździe, nie mam jak tego sprecyzować, nie mam przy sobie instrukcji, nie mam oryginalnej instrukcji i nie mam dostępu do BGG, aby podać odpowiednie linki. NA PEWNO jest tak jak piszę - wybiera się jeden cel.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ODPOWIEDZ