do likwidacji...

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
aniol1979
Posty: 82
Rejestracja: 02 mar 2009, 18:24
Lokalizacja: TUREK,WIELKOPOLSKA

do likwidacji...

Post autor: aniol1979 »

co wy na to,zeby zorganizowac cos takiego.myslalem o wersji 2osobowe caylusa i 3osobowej puerto.wybor taki stad,ze min. liczba graczy w jednej rozgrywce usprawnila by ewentualne ustawki.no,a poza tym ja osobiscie uwazam,ze wersja 2 osobowa caylusa,to wersja krolewska online.
a teraz pare slow jak by to wszystko mialo wygladac.najpierw szukamy chetnych na takie przedsiewziecie.w zaleznosci od tego,ile osob chcialo by wziasc udzial ustalilo by sie system rozgrywek(grupy,kazdy z kazdym,system pucharowy- do wyboru).moglbym sie tym zajac.po ustaleniu szczegolow(tzn. przeciwnikow,systemu itp) zainteresowani kontaktowali by sie za pomoca pw na forum,lub jak kto tam woli(np. na bgg) i juz indywidualnie umawiali na partie na bsw.po rozegraniu partii wysylali by jej wynik do mnie,czy np. umieszczali tutaj.mysle,ze nie bylo by sensu ustanawiania zaporowych terminow na rozegranie.wiadomo jak to jest z czasem.po prostu turniej by sie skonczyl gdy rozegrane zostaly by wszystkie partie w/g wybranego systemu.no,ale to tez juz sprawa do dogadania.co do puerto,to ze wzgledu na rozgrywki 3 osobowe mozna by to wymyslic na kilka sposobow.np.,ze w grze pozostaje tylko wygrywajacy,ze pozostaje pierwsza dwojka,lub wprowadzic system punktowy(np. 2,1,0).to tez by pewnie bylo uwarukowane liczba chetnych.
ps.dlaczego caylus i puerto? bo to moje dwie ulubione gry na bsw:-)

na razie to tyle.dajcie znac,czy znalezli by sie chetni na cos takiego,a dalej zobaczymy.pozdr
Ostatnio zmieniony 09 cze 2011, 17:55 przez aniol1979, łącznie zmieniany 1 raz.
LUBIE OBCOWAC Z PLANSZSOWKAMI.Z BRAKU CHETNYCH W REALU GRAM PRAKTYCZNIE TYLKO W SIECI :-)
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6540
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: forumowy turniej w caylusa i puerto rico na brettspielwe

Post autor: abadura »

Ja byłbym chętny na Puerto, ale wydaje mi się, że dwu osobowe byłoby lepsze, bo bez ryzyka kingmakingu i innych takich.

Napomnę też o Tropic Euro, które jest adaptacją Puerto Rico z minimalnymi zmianami (opisane tam na stronie). Moim zdaniem jej interfejs jest o niebo lepszy niż BSW. Jedyną wadą jaką dotychczas zauważyłem, jest konieczność "ręcznego" śledzenia kto jest gubernatgorem, bo nie widzę gdzie i jak to jest zaznaczone (to istotna wada - ale znów przy grze w dwie osoby problem się trochę zmniejsza...)
aniol1979
Posty: 82
Rejestracja: 02 mar 2009, 18:24
Lokalizacja: TUREK,WIELKOPOLSKA

Re: forumowy turniej w caylusa i puerto rico na brettspielwe

Post autor: aniol1979 »

zainteresowanie raczej mierne:) wiec pewnie trzeba bedzie temat zlikwidowac.poczekamy jeszcze pare dni i zobaczymy.ale raczej szalu nie bedzie.
LUBIE OBCOWAC Z PLANSZSOWKAMI.Z BRAKU CHETNYCH W REALU GRAM PRAKTYCZNIE TYLKO W SIECI :-)
ODPOWIEDZ