Gra/y dla dwojga

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
izka12321
Posty: 25
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:03
Lokalizacja: Wadowice

Re: Gra/y dla dwojga

Post autor: izka12321 »

Mimo wielu opinii,iż w stone age nie da się grać w 2 os. Ja go polecam, sprawdziłam i bardzo fajnie się gra- jedna z moich ulubionych.

Druga natomiast Magia i Miecz- fajna, przyjemna, wcale nie trudna na początek polecam !


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gra/y dla dwojga

Post autor: sirafin »

OK, a więc zgodnie z obietnicą dzielę się wrażeniami na temat Claustrophobia PL ;)

Faktycznie Tajemniczy Mikołaj zafundował mi właśnie te planszówkę. Prezent ucieszył mnie ogromnie, jakość wykonania jest świetna, ręcznie malowane figurki prezentują się bardzo dobrze, kafle korytarzy są z solidnej bardzo grubej tektury, grafiki na kaflach klimatyczne i różnorodne a jednocześnie doskonale komponujące razem tworząc realistyczny labirynt. Karty również nie odbiegają jakością i pasują wyglądem do pozostałych elementów. Mimo że tematyka gry wydaje się lekko upiorna to sama gra nie jest "mroczna i ponura", pod kątem nastroju Arkham ma zdecydowanie bardziej gęsty i niepokojący klimat. Zasady są banalnie proste do przyswojenia, większość instrukcji to ilustrowane przykłady więc czyta się to szybko i bezwysiłkowo. Powierzchniowo gra jest równie miejscożerna co Arkham. Żetonów, znaczników i innych drobiazgów jest zdecydowanie mniej i łatwiej nad tym zapanować. Claustrophobia jest niezwykle dynamiczna, rozgrywka trwa około 45 minut i wypełniona jest ciągłą interakcją między graczami. Losowość jest jeszcze większa niż w Arkham, ale nie psuje to frajdy z gry, wprowadza sporą dozę nieprzewidywalności, nagłych zwrotów akcji i skraca czas podejmowania decyzji. Póki co za nami 6 rozgrywek w dwa pierwsze scenariusze i wrażenia jak najbardziej pozytywne, mojej lubej gra ogromnie się spodobała. Fabularne uzasadnienie modyfikacji zasad w każdym scenariuszu jest świetnym zabiegiem i sprawia że frajda z rozgrywki jest jeszcze większa. Fakt, że za każdym razem labirynt powstaje z losowych kafli, gracze otrzymują losowe karty specjalne do zaskakiwania przeciwnika i swoje działania muszą planować poprzez rozdysponowanie puli kości otrzymanej w danej turze, sprawia że ten sam scenariusz rozgrywany jest za każdym razem kompletnie inaczej.

Powinniście spróbować tego tytułu :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ