(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: yosz »

A mnie niet. Poza tym odpadam z wtorków do odwołania. Czyli najprędzej będę za miesiąc.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: sipio »

adamatom pisze:Będę mógł dotrzeć na 19.00. Czy to nie będzie zbyt późno dla Was?
Pozdrawiam.
Jeśli mój prototyp nie okaże się całkowicie zepsuty to na pewno będziemy.
A poza tym stalker też coś obiecał przynieść. Nikt nie zapeszał, więc mam nadzieje, że mu się uda.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mustafa »

Mnie nie będzie, idę na koncert.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

Przyniosłem jakiś czas temu ;) niestety nic dziś nie mam, potrzbuje jeszcze trochę czasu na cichą pracę twórczą ;)

Odpadam. Do zobaczenia we wtorek za 2 tyg lub w piątek na Politechnice.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

stalker pisze:Przyniosłem jakiś czas temu ;) niestety nic dziś nie mam, potrzbuje jeszcze trochę czasu na cichą pracę twórczą ;)

Odpadam. Do zobaczenia we wtorek za 2 tyg lub w piątek na Politechnice.
No to ładnie panie kolego. Obiecanki cacanki widzę znów :roll: Mógłbyś zawsze wpaść potestować grę sipia :P

Sipio czy twe dzieło działa na 2? Bo jeśli nie to nie wiem czy jest sens się spotykać dziś :?
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Karol Madaj »

Jeśli będziecie to i ja chętnie wpadnę na grę sipia.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: sipio »

Gra w założeniu ma być od 3-5 graczy więc na dwie byłaby to czysta improwizacja, bo parę rzeczy trzeba by zmodyfikować.
Więc chyba lepiej będzie to przełożyć.
Chyba, że ktoś jeszcze się zadeklaruje do 17, że będzie na 17.30.
No koledzy i koleżanki, nikt nie chce spróbować sił w browarnictwie w XVI wieku...
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: sipio »

O dzięki Karolu, w takim razie do zobaczenia dzisiaj.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

No to Karol uratował sytuację :D Do zobaczenia o 17.30
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Olbmar
Posty: 9
Rejestracja: 16 sie 2010, 10:51
Lokalizacja: Żyrardów

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Olbmar »

Witam. temat jest dość długi więc go nie czytałem, więc jak coś już było z moich pytań to sory:)Mam trochę własnych prototypów gier, ale brak osób z którymi mógłbym je po testować. Nawet własna żona się na mnie wypięła bo narzeka że są za trudne;) Dlatego mam pytanie czy można wpaść do was z moimi projektami i was nimi uraczyć i posłuchać konstruktywnej krytyki:)Najchętniej spotkałbym się w przyszłym tygodniu. Kiedy macie spotkania i czy będzie czas na coś nowego?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: yosz »

Olbmar: oczywiście że jest miejsce na nowe prototypy :) Zasadę mamy taką że raz przynosisz coś do testowania, a raz testujesz gry innych :) (chyba że nie ma innych chętnych to znowu przynosisz swoje ;) ) Spotykamy się na przemian we wtorki i środy w Monsoon Cafe (http://monsooncafe.pl) od 17:30. W następnym tygodniu wypada w środę.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Olbmar
Posty: 9
Rejestracja: 16 sie 2010, 10:51
Lokalizacja: Żyrardów

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Olbmar »

ok. To będę w środę z jakimś moim prototypem. Mam przedstawić jakieś info cobyście sobie wybrali prototyp, czy wziąć ten najlepszy :P
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: sipio »

Filipie, Karolu dzięki wielkie za spotkanie i uwagi. Następnym razem, już na pewno takiej kasy się nie dorobicie ;-)
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Karol Madaj »

Będę jutro, ale tylko 17.30-19.30. Nawarzymy jeszcze piwa z sipio czy Olbmar cos zaproponuje?
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: sipio »

Ja też potwierdzam gotowość siebie, jak i prototypu co do jutra gdyby Olbmar nie dał rady zadebiutować jutro.
No chyba, że dwie ekipy się zbiorą ;-), bo parę osób zapowiadało się od jakiegoś czasu...
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Trzymam kciuki że świetnie Wam pójdzie i że zapowiadający się dopiszą :wink:
Ja niestety poległem w walce z chorobą i odsypiam Essen do końca tygodnia smarcząc w przerwach i spoglądając na BGG :)
Co zobaczenia za tydzień.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Mustafa »

Ja postaram się wpaść o 17:30
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: konev »

Ja się zapowiadam na następny wtorek. Tak wcześniej co bym miał potem opory, żeby się wycofać ze swojego postanowienia :). Środy niestety u mnie odpadną, gdyż żona moja kochana będzie się gdzieś tam pociła podskakując :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: zath »

Hello!

Będę jutro w Wawie. Nie wiem ile mi się zejdzie z biurokracją, ale myślę, że na 17:30 powinienem się wyrobić i wspomóc siłę testującą :-)
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: stalker »

konev pisze:Ja się zapowiadam na następny wtorek. Tak wcześniej co bym miał potem opory, żeby się wycofać ze swojego postanowienia :). Środy niestety u mnie odpadną, gdyż żona moja kochana będzie się gdzieś tam pociła podskakując :).
Mnie z trochę innych wzgledów też na razie środy odpadły.
Ale fajnie, że do nas zajrzysz we wtorek :) Ja też postaram się być, ciekawe, co wymyśliłeś.
Karol, będziesz w przyszły wtorek?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: konev »

stalker pisze:
konev pisze:Ja się zapowiadam na następny wtorek. Tak wcześniej co bym miał potem opory, żeby się wycofać ze swojego postanowienia :). Środy niestety u mnie odpadną, gdyż żona moja kochana będzie się gdzieś tam pociła podskakując :).
Mnie z trochę innych wzgledów też na razie środy odpadły.
Ale fajnie, że do nas zajrzysz we wtorek :) Ja też postaram się być, ciekawe, co wymyśliłeś.
Karol, będziesz w przyszły wtorek?
Koniec końcem możliwe, że nawet jutro przyjdę tylko do testowania, ale czy na pewno do dam znać jutro.
No może w końcu uda mi się regularnie pojawiać na spotkaniach, ale niestety w moim chaotycznym póki co świecie zależy to od mnóstwa czynników.

Z lekką nieśmiałością wróciłem trochę do grzebania w swoich projektach. Wybrałem na razie 3-4 lekkie koncepcje, które będę chciał zweryfikować, ale chyba jeszcze nie osiągnąłem masy krytycznej, żeby coś naprawdę do przodu porządnie pchnąć ;). Zobaczymy. Plan na najbliższe dni to pojawić się w Monsoonie :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Karol Madaj »

We wtorek zamierzam być. Nie wiem czy w końcu uda mi się coś zrobić z Konspiracją, bo mam sporo roboty z organizowaniem promocji 303 z Sabatonem (sic!), ale na razie zbieram punkty na przyszłe testy :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Filippos »

Chciałem tylko nieśmiało wtrącić że serce KaOwca Filipa rośnie patrząc jak się pięknie umawiacie na testy i ilu Was jest drodzy testerzy i autorzy :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: konev »

Muszę napisać relację z testowania, bo sipio wypisuje, że jego prototyp to była porażka ;).
Jako, że na spotkaniu skupiłem się głównie na tym co mi nie pasuje, więc teraz zacznę od tego co mi się podoba
A. Temat. Piwa nie lubię, ale temat wydał mi się ciekawy i spójny - zasada mili, podział miasto/wieś, piwniczki itd. Wszystko jakoś się zazębiało za co duży plus.
B. Prototyp czysty, miły i czytelny. Do tego zrobione pomoce dla graczy. OGROMNY plus przy tak skomplikowanej grze :).
C. Mechanika: plansza z układem miasto/wieś, zasada nieprzerwanych dostaw, różne ceny dla różnej wielkości karczm. Widzę w tym duży potencjał, tyko trzeba sprawić, by... miało to znaczenie :)
D. "Regulowana" relacja cena/jakość i jej wpływ na popyt itd. Przy czym "płynna" regulacja od 1 do 6 wydaje mi się na wyrost. Nie wiem czy nie wystarczyłoby wprowadzić podziału słabe, przeciętne, dobre, świetne, czy coś w tym stylu. I tak będzie mnóstwo kombinacji cena/jakość. 6 to jakoś bardzo dużo.

Teraz na spokojnie moje obawy :).
Gra jest skomplikowana, co zrozumiałe, jeżeli ma to być "gra dla graczy". Jednak mnogość różnych mechanizmów sprawia, że trudno to ogarnąć. Zagraliśmy 2 rundy z potencjalnych 6. W tym czasie niektóre pola były wykorzystywane na maxa (zakupy składników), gdzie inne nie były wykorzystywane praktycznie w ogóle (eksport, rzemieślnik, porty). Trzeba by zagrać całą grę, ale już można się pokusić o stwierdzenie, że niektóre rzeczy są bardziej potrzebne od innych co wymaga nieco dobalansowania. Dodatkowo tak jak wspomniałem wiele mechanik wydaje mi się zbyteczna lub należałoby je uprościć - różne naliczanie cen dla składników, rozbicie robotników na poszczególne wartości, tor robotników przyszłych i teraźniejszych. Mi było trudno stwierdzić jakie to ma właściwie znaczenie dla mojej strategii :)

Tak więc moim skromnym zdaniem testy wypadły bardzo pomyślnie. Uwag było dużo, bo i gra jest ogromna i będzie wymagała jeszcze wieeeelu testów :). Dzięki wielkie sipio za to, że nas na miejscu nie pociąłeś kawałkami szkła i nie patrzyłeś jak się wykrwawiamy na podłodze, gdyż sobie pobrykaliśmy po Twoim prototypie :). Krytykowanie jest bardzo łatwe.

Pozostałym uczestnikom (Mustafa, Karol, Ola) także dziękuję za mile spędzony wieczór i do zobaczenia :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon cafe

Post autor: Karol Madaj »

Mi też się podobało wczorajsze robienie browaru.
Od ostatniego testu zostało wprowadzonych kilka poprawek i gra była czytelniejsza choć przy pięciu graczach zamęt był i tak duży.

Zauważyłem ciekawą rzecz, przy dotychczasowych testach najszybciej zarabia pieniądze osoba siedząca najdalej i nie widząca całej planszy :)

W tej partii jako jedyny z testujacych wiedziałem już mniej wiecej co działa a co nie. Skupiłem się więc tylko na najważniejszych elementach gry. Kupowaniu słodu chmielu i drożdzy (tylko do jednej kadzi) oraz poprawieniu jakości wody. Odpuściłem sobie bajery i nie patrzyłem w ogóle na innych graczy i na rynki zbytu dając zawsze maksymalna cenę za mój browar.

Już pod koniec drugiej rundy miałem sporo nadwyżkowych pieniedzy, a jako że nie potrzebowałem wiecej niż czterech pomocników, więc pieniądze mógłbym wykorzystać na blokowanie innych graczy... Co zrobić, żeby zatrzymać kulę śnieżną?

Albo balansować to co jest, tak żeby pozostałe mechanizmy zaczeły działać, ale wydaje się to bardzo trudne albo nawet niemożliwe. Albo obciąć te mechanizmy które teraz nie działają i ewnetualnie potem je powoli dodawać.

Generalnie w grę można już grać i to jest super. Jest to ambitny projekt, ja bym się na taki nie zdobył. Jestem pełen podziwu dla sipia i życzę powodzenia.

Chętnie zgram jeszcze raz.
ODPOWIEDZ