(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Ja też będę na UP, nie wiem jednak o której dokładnie :wink: Salę otworzy Kamil o 11 :wink: Torbę już spakowałem i na pewno będę chciał zagrać w After the Flood, albo God's Playground :wink: POza tym mam ambitny plan zagrania jutro większości gier, które ze sobą wezmę - haha ciekawe co z tego wyjdzie :wink:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
zelek
Posty: 24
Rejestracja: 03 lis 2009, 15:51
Lokalizacja: Wrocław/Nowa Ruda

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: zelek »

browarion nawet nie probuj sie wykruszac ; ) ja bede o 11 i moj cel to GoT! bedziemy agitowac i moge sie zalozyc ze kogos przekabacimy ;)1
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: memnos »

Grzech sugerował wczoraj partyjkę Here I Stand na którymś sobotnim spotkaniu. O ile pamiętam zainteresowanie wyrazili Magma, Russ i Kubek. Jeśli ma się to udać, proponuję by każdy napisał kiedy mu pasuje przybyć do UP, prawdopodobnie na cały dzień. Mi osobiście pasuje każda prawie każda sobota, więc się dostosuję.

Poza tym szukamy szóstego gracza, który nie boi się siedzieć nad jedną grą cały dzień. Im szybciej uzbieramy komplet tym szybciej rozdzielimy sobie państwa i tym więcej czasu będzie na przeczytanie instrukcji (całość ma 45 stron po angielsku, ale sporo rozdziałów nie ma znaczenia dla części graczy, więc można je będzie sobie odpuścić).
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Piotro »

To ja bym w HISa z chęcią zagrał... ale dopiero po 10 lutego :(
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Grzech »

Piotro, całkiem mozliwy termin. W najblizszy weekend ja odpadam następnie jest Brzeg - więc 10 luty nie jest aż tak odlegly ;)
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6536
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: abadura »

memnos pisze:Grzech sugerował wczoraj partyjkę Here I Stand na którymś sobotnim spotkaniu. O ile pamiętam zainteresowanie wyrazili Magma, Russ i Kubek. Jeśli ma się to udać, proponuję by każdy napisał kiedy mu pasuje przybyć do UP, prawdopodobnie na cały dzień. Mi osobiście pasuje każda prawie każda sobota, więc się dostosuję.

Poza tym szukamy szóstego gracza, który nie boi się siedzieć nad jedną grą cały dzień. Im szybciej uzbieramy komplet tym szybciej rozdzielimy sobie państwa i tym więcej czasu będzie na przeczytanie instrukcji (całość ma 45 stron po angielsku, ale sporo rozdziałów nie ma znaczenia dla części graczy, więc można je będzie sobie odpuścić).
Gra wygląda na ciekawą. Chętnie zagram. Poza rzadkimi wypadkami losowymi (jak wczoraj) - a te trudno przewidzieć - to właściwie każda sobota mi pasuje.

Zdaje się, że już macie 6 graczy, ale gdyby ktoś się wykruszył, to na mnie można liczyć. (A gdzie są zasady?)
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Grzech »

abadura pisze: Zdaje się, że już macie 6 graczy, ale gdyby ktoś się wykruszył, to na mnie można liczyć. (A gdzie są zasady?)
Zasady są tu:

http://gmtgames.com/p-248-here-i-stand.aspx
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

Czy ktos ma ochote dzisiaj w cos zagrac? My z Asia planujemy popoludniowe Le Havre, milo bedzie jezeli ktos zechce dolaczyc - oczywiscie gra do negocjowania.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

PO 10 lutego powinno być ok jak dla mnie :wink: Aczkolwiek to jeszcze trochę czasu i ciężko mi powiedzieć, która sobota po 10 by mi pasowała :roll:

Co do wczoraj to bardzo jak dla mnie udane spotkanie. Udało się zgrać w sporo gier:
- Havanna - skład 4 osobowy, wygrała Agnieszka 15 pkt., przed resztą - i tu co ciekawe pozostali gracze mieli po 14 pkt każdy :mrgreen: Zacięta partyjka była :wink:
- Wazabi - niestety gra średnio ciekawa, przynajmniej po pierwszej grze. Niechcę po jednej rozgrywce spisywać jej na straty, więc powstrzymam się jeszcze od dalej idących wniosków :wink: ;
- Sułtan - tu za to miłe zaskoczenie, przyjemna, szybka pozycja z dużą dozą losowości, co akurat przy tak leciutkiej grze kompletnie mi nie przeszkadza :twisted:
- Złodziej z Bagdadu - Coraz bardziej podoba mi się ta gra, całkiem sporo kombinowania, trochę losowości, a wszystko ubrane w ładny garniturek :mrgreen:
- La Citta - oj dawno nie grałem i było mi niezmiernie miło przypomnieć sobie tą pozycję. Skład 3osobowy no i udało mi się wygrać, jednak przypuszczam, że tylko dzięki temu, że do 3 tury nie walczyłem z żadnym miastem, dzięki czemu mogłem się spokojnie rozwijać nie bacząc na konflikty :roll: Przepraszam od razu współgraczy, za częste przerwy w grze - taka taktyka :lol:
- Land Unter - mega, ale po prostu MEGA CHORA partia :!: :mrgreen: Ci co grali to wiedzą, Ci co nie grali - wybaczcie, ale to się nie nadaje do opisania :lol: Co do samej gry, bardzo miła i leciutka karcianka o topiących się młodych i powabnych ..... owieczkach :wink:

W między czasie był przepyszny grupowy .... obiad na stołówce :mrgreen: Już czekam na następną sobotę :wink:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: TusiaMara »

My mamy dwie prośby odnośnie wtorku. Pierwsza prośba nazywa sie Egiza i skierowana jest do Browariona. Druga natomiast tyczy się Krabów, nie wiem czy ktoś od nas to posiada, ale bylibysmy zobowiązani, gdyby ten ktoś we wtorek przytachał ją dla nas...

Z naszej strony proponujemy Loyanga, Wikingów i Cytadelę, chyba że macie inne pomysły odnośnie naszycg zasobów.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

TusiaMara pisze:Pierwsza prośba nazywa sie Egiza...
Już w torbie, więc będzie do pogrania ;)

TusiaMara pisze:... Krabów, nie wiem czy ktoś od nas to posiada...
Tu proponuję popytać A2nę i Russa - mają, grałem u nich... i chętnie się piszę, jeśli będą na spotkaniu

8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: macike »

TusiaMara pisze:Druga natomiast tyczy się Krabów, nie wiem czy ktoś od nas to posiada, ale bylibysmy zobowiązani, gdyby ten ktoś we wtorek przytachał ją dla nas...
Mnie nie będzie, ale mam. Gdyby się nie udało, to będzie można jakiś plan awaryjny uskutecznić.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tokage »

Będąc na głodzie grania i nie mając możliwości dotarcia do Was postanowiłem spróbować chociaż ściągnąć Was do mnie.
Od następnego czwartku tj. 28.01.2009 chciałbym rozpocząć spotkania w Grande Pizza od godziny 17.00 do 23.00 przynajmniej.
Grać można w to co jest na miejscu ale jak ktoś przyniesie coś swojego to wcale, a wcale się nie obrażę.

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: TusiaMara »

Pięknie dziękuję za odzew:) wygląda na to, że do Brzegu uda się Kraby opanować!
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

Czolem! Wpadamy jutro do instytutu i bierzemy ze soba AoS - ktos chetny sie znajdzie? Jakie mapy wziac?
Awatar użytkownika
a2na
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: a2na »

Niemcy - naturlich :-)
my też będziemy :-)
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

Cool, my jesteśmy około 18. Niemcy będą :).
Awatar użytkownika
russ
Posty: 63
Rejestracja: 19 gru 2006, 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: russ »

memnos pisze:Grzech sugerował wczoraj partyjkę Here I Stand na którymś sobotnim spotkaniu. O ile pamiętam zainteresowanie wyrazili Magma, Russ i Kubek. Jeśli ma się to udać, proponuję by każdy napisał kiedy mu pasuje przybyć do UP, prawdopodobnie na cały dzień. Mi osobiście pasuje każda prawie każda sobota, więc się dostosuję.

Poza tym szukamy szóstego gracza, który nie boi się siedzieć nad jedną grą cały dzień. Im szybciej uzbieramy komplet tym szybciej rozdzielimy sobie państwa i tym więcej czasu będzie na przeczytanie instrukcji (całość ma 45 stron po angielsku, ale sporo rozdziałów nie ma znaczenia dla części graczy, więc można je będzie sobie odpuścić).
hmmmm... przeczytałem o Here I Stand na BGG i trochę boję się...! :shock:
* 45 stron...
* podobno 6 godzin ... ale dużo graczy mowiło że gra trwała dłużej, specjalnie pierwszy raz (8, 11, ... jest możliwe, że gra nie skończy się w sobotę zanim musimy wyjść!)
* medium-high complexity (6/9 według http://gmtgames.com/p-248-here-i-stand.aspx )

I specjalnie dla mnie:
* dużo dyplomacji i tajemnicze rozmawy - to nie dobrze dla mnie - ...language barrier... - już miałem złe doświadczenie grając "Osadnicy z Catan" bo dyplomacja była za szybka dla mnie i prawie nic nie rozumiałem. :(

Więc nie wiem co myśleć o Here I Stand... to dużo czasu żeby uczyć się gry i żeby grać, i zależy od tego, że wszyscy mogą grać (i kilka razy, nie tylko raz, bo dla mnie byłoby bez sensu inwestować tak dużo czasu żeby grać tylko raz i nie dalej...)

Czytałem że HIS używa podobny system taki jak The Napoleonic Wars:
* zasady mają tylko 24 stron
* podobno 4 godziny
* medium-low complexity (4/9 według http://gmtgames.com/p-29-the-napoleonic-wars.aspx )
* 2-5 graczy (niestety nie 6 osób tak jak HIS - ale dobrze się gra 2-osobowo, więc łatwo organizować 2-osobowe partie czasami).

Więc jestem ciekawy, czy The Napoleonic Wars bardziej pasuje jako taka długa gra historyczna na początek? Ja mam tę grę i jeszcze nie grałem... :)

-russ

PS: jeśli chodzi o gry wojenne ogólnie... warto planować, bo czasami jest trudno organizować partie w takie gry ... Ja zawsze lubić grać w:
* Friedrich (3-4 osoby, proste zasady prawie tak jak Eurogame, trwa 2-6 godzin)
* Combat Commander (2 osoby, musisz przeczytać zasady bo za długo/skomplikowane żeby tłumaczyć, 2-4 godziny)
* Texas Glory (2 osoby, block system tak jak Hammer of Scots, Crusader Rex, dość proste zasady, tylko 1 godzina, hura)

Poza tym nie mam ale dobrze znam i uwielbiam (już grałem 24 razy i jeszcze lubię):
* Hannibal: Rome vs Carthage

Mam i ostatnio przeczytałem i chętnie grałbym:
* Hellennes (2 osoby, podobny block system do Texas Glory ale bardziej skomplikowana gra)
* East Front 2 (2 osoby, block system, bardziej skomplikowana gra niż TX Glory)

Też mam 1805 Sea of Glory, The Napoleonic Wars, Maria ale jeszcze nie przeczytałem!


PPS: Maks, ja też zagram w AOS dzisiaj o 18. :)
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Grzech »

russ pisze:Też mam 1805 Sea of Glory
Mniam :D koniecznie musimy spóbować :)

Russ odnosnie Napoleonic Wars porozmawiamy w instytucie
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: skoti »

Witam serdecznie,
Czy znajdzie się we wrocku, lub jego okolicach, jakaś osoba posiadająca GOA? :D

Pozdrawiam,
Michał.
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

skoti pisze:osoba posiadająca GOA? :D
Pewnie że jest - ja niestety sam JESZCZE nie posiadam (czekam na wydanie 2 ed.)

Na pewno się zgłosi jak będziesz chciał wpaść na spotkanie i zagrać; ja też CHCĘ :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Chętni zawsze się znajdą :twisted:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
xdamian
Posty: 50
Rejestracja: 15 sie 2009, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: xdamian »

Pewnie że się znajdą :P

czy w sobotę lub wtorek daliście radę z GOTem?
Awatar użytkownika
zelek
Posty: 24
Rejestracja: 03 lis 2009, 15:51
Lokalizacja: Wrocław/Nowa Ruda

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: zelek »

xdamian pisze:Pewnie że się znajdą :P

czy w sobotę lub wtorek daliście radę z GOTem?

w sobotę na pewno, a co do wtorku nie wiem bo nie byłem. W sobotę była ciekawa, choć 4-osobowa partyjka. Przede wszystkim szybka. Około 3h zeszło a wygrał Lannister ;)
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: skoti »

witam.

No myślę, sądzę... jeśli coś mi planów nie popsuję, to się zjawię na najbliższym sobotnim spotkaniu :) .. jeśli oczywiście, nik nic przeciwko nie ma :evil:
Jak zdołałem wczytywać, to chętni zapraszani są co sobotę (w najbliższa, dwudziestego trzeciego, tez?) na małe granko do instytutu matematyki??

Nie ukrywam, że z przeogromną chęcią, zagrałbym w GOA :) , albo GoT'a :D :D jeśli oczywiście by się udało :) .
Od siebie jestem wstanie zaproponować:
- el grande
- small world
- hammer of the scots
- thurn und taxis
- runebound
Hmm inne raczej odpadają z powodu swoich rozmiarów – nie mieszczą się do plecaka :( :P :P


pozdrawiam,
michał.
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
ODPOWIEDZ