Welcome to the Moon (Alexis Allard, Benoit Turpin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 515 times
Been thanked: 272 times

Re: Welcome to the Moon (Alexis Allard, Benoit Turpin)

Post autor: Irka »

bardopondo pisze: 16 gru 2023, 01:56 Którą planszę uważacie za najciekawszą?
Na razie im dalej tym lepiej według mnie.
Tak. 6 i 8 najciekawsze.
Choć niekoniecznie najprzyjemniejsze ;)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Welcome to the Moon (Alexis Allard, Benoit Turpin)

Post autor: XLR8 »

Sudoku wygrywa. Najsłabiej wypadły pierwsza i ostatnia.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1283 times

Re: Welcome to the Moon (Alexis Allard, Benoit Turpin)

Post autor: seki »

XLR8 pisze: 16 gru 2023, 06:34 Sudoku wygrywa. Najsłabiej wypadły pierwsza i ostatnia.
Uważam tak samo. Choć szczerze mówiąc nawet wyścig z planszy 1 bardzo polubiłem po jakimś czasie.

Co do spoilera kilka postów wyżej to wydaje mi się, że to nie musi być w spoilerze bo na wstępie do kampanii o tym czytałem. W każdym razie instrukcja wprost o tym informuje. W swoich postach też o tym pisałem i polecam kolejne przejścia kampanii.
Awatar użytkownika
gryzli83
Posty: 70
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:32
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 62 times

Re: Welcome to the Moon (Alexis Allard, Benoit Turpin)

Post autor: gryzli83 »

Dorwałem tę grę na Amazonie w niemieckiej wersji za 139zł. Może się wydawać sporo za wykreślankę ale nie żałuję ani złotówki. Przez dwa tygodnie zagraliśmy już z żoną ponad 20 razy, jesteśmy w połowie drugiej kampanii, a przed nami chyba jeszcze sporo do odkrycia, bo prawie nie ruszyliśmy kart kampanijnych. Ta gra będzie dla mnie odkryciem roku.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1283 times

Re: Welcome to the Moon (Alexis Allard, Benoit Turpin)

Post autor: seki »

gryzli83 pisze: 17 gru 2023, 13:32 Dorwałem tę grę na Amazonie w niemieckiej wersji za 139zł. Może się wydawać sporo za wykreślankę ale nie żałuję ani złotówki. Przez dwa tygodnie zagraliśmy już z żoną ponad 20 razy, jesteśmy w połowie drugiej kampanii, a przed nami chyba jeszcze sporo do odkrycia, bo prawie nie ruszyliśmy kart kampanijnych. Ta gra będzie dla mnie odkryciem roku.
W wątku dotyczącym zaskoczeń i zawodów roku, Welcome to The Moon przewija się często jako pozytywne zaskoczenie a nawet gra roku. Cena bardzo niewygórowana jak na grę z tak dużą regrywalnoscia i pomysłem.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Welcome to the Moon (Alexis Allard, Benoit Turpin)

Post autor: XLR8 »

Jakby nie patrzeć to można by ją liczyć jako 8 gier w jednym.

Mam pytanie co do dodatkowych elementów takich jak np suchościeralne karty. Do czego one są? Zagraliśmy kampanię i nigdy się nie przewinęły.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1283 times

Re: Welcome to the Moon (Alexis Allard, Benoit Turpin)

Post autor: seki »

XLR8 pisze: 17 gru 2023, 17:06 Jakby nie patrzeć to można by ją liczyć jako 8 gier w jednym.

Mam pytanie co do dodatkowych elementów takich jak np suchościeralne karty. Do czego one są? Zagraliśmy kampanię i nigdy się nie przewinęły.
Niektóre karty w kampanii też są suchościeralne ale przypuszczam, że masz na myśli karty do gry solo ASTRA. Solo też pograłem kilka razy i bardzo mi się podobało. Dochodzi płaszczyzna decyzji związana z tym jakiej karty nie zostawiać przeciwnikowi ASTRA ale poza tym gra się tak samo i gramy nie po to by pobijać swój wynik tylko by pokonać gracza ASTRA, który zbiera punkty w zależności od pozostawianych mu kart. Dzięki temu, że jest sporo poziomów trudności można znaleźć fajne wyzwanie.
FretkaFantastyczna
Posty: 115
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times

Re: Welcome to the Moon (Alexis Allard, Benoit Turpin)

Post autor: FretkaFantastyczna »

Wczoraj zobaczyłam, że jest na Zatu dostępna wersja angielska, teraz pozostaje czekać na przesyłkę...
ODPOWIEDZ