Weather Machine (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fojtu
Posty: 3392
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Fojtu »

detrytusek pisze: 25 paź 2022, 12:38
Fojtu pisze: 25 paź 2022, 12:01
A jak się plasuje w wśród innych Lacerd?
Po pierwszej grze trochę ciężko mi powiedzieć, powiedziałbym, że gra jest dość mocno inna w odbiorze. Tury potrafią być długie i kombogenne, co nie do końca mi pasuje do Lacerdy. Ja też osobiście niespecjalnie przepadam za On Mars, bo jest dla mnie trochę przekombinowane, ale tutaj ten poziom komplikacji jest chyba jednak sporo niższy. Chyba bym ustawił jakoś tak:
Kanban > Vinhos 2010/Gallerist > WM > Co2 > Lisboa > On Mars

Ale też w Co2 i Lisboa mam tylko jedną partię a On Mars dwie, więc ta końcówka to tak pewnie średnio jest pewna. Na pewno w Weather Machine mam bardziej ochotę na kolejną partię niż ten ogonek, więc tam wskakuje. Z drugiej strony bardzo cenię prostotę akcji K/V/G i ich głębię, więc na razie do nich WM nie pretenduje raczej. Mam trochę wrażenie, że WM trochę bliżej do klasycznego euro typu Praga niż starej szkoły lacerdy.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Atk »

Fojtu pisze: 25 paź 2022, 12:48
detrytusek pisze: 25 paź 2022, 12:38
Fojtu pisze: 25 paź 2022, 12:01
A jak się plasuje w wśród innych Lacerd?
Po pierwszej grze trochę ciężko mi powiedzieć, powiedziałbym, że gra jest dość mocno inna w odbiorze. Tury potrafią być długie i kombogenne, co nie do końca mi pasuje do Lacerdy. Ja też osobiście niespecjalnie przepadam za On Mars, bo jest dla mnie trochę przekombinowane, ale tutaj ten poziom komplikacji jest chyba jednak sporo niższy. Chyba bym ustawił jakoś tak:
Kanban > Vinhos 2010/Gallerist > WM > Co2 > Lisboa > On Mars

Ale też w Co2 i Lisboa mam tylko jedną partię a On Mars dwie, więc ta końcówka to tak pewnie średnio jest pewna. Na pewno w Weather Machine mam bardziej ochotę na kolejną partię niż ten ogonek, więc tam wskakuje. Z drugiej strony bardzo cenię prostotę akcji K/V/G i ich głębię, więc na razie do nich WM nie pretenduje raczej. Mam trochę wrażenie, że WM trochę bliżej do klasycznego euro typu Praga niż starej szkoły lacerdy.
Nie chcę nawet myśleć, że Portal przestrzeli z tytułem Lacerdy i wybierze jedna z jego słabszych albo mniej docenianych gier. To może być taka piękna furtka dla graczy...Jaki Portal jest każdy wie, błędu lubi robić, ale cena zaskoczyć potrafi jak nikt inny (hi Galakta 😉). Jeśli okaże się to dla nich hitem, to z następnymi grami mogą się nie hamować w produkcji, przez co cena może też byc lepsza. W końcu nie raz powtarzali, że ta gra to test czy takie drogie gry w ogóle zejdą. Co może sugerować tak na prawdę nieduży druk i wysoką cenę.
Oby zeszły, bo liczę na resztę tytułów!
Fojtu
Posty: 3392
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Fojtu »

Atk pisze: 25 paź 2022, 22:34 Nie chcę nawet myśleć, że Portal przestrzeli z tytułem Lacerdy i wybierze jedna z jego słabszych albo mniej docenianych gier. To może być taka piękna furtka dla graczy...Jaki Portal jest każdy wie, błędu lubi robić, ale cena zaskoczyć potrafi jak nikt inny (hi Galakta 😉). Jeśli okaże się to dla nich hitem, to z następnymi grami mogą się nie hamować w produkcji, przez co cena może też byc lepsza. W końcu nie raz powtarzali, że ta gra to test czy takie drogie gry w ogóle zejdą. Co może sugerować tak na prawdę nieduży druk i wysoką cenę.
Oby zeszły, bo liczę na resztę tytułów!
To jest dość ciekawy case, bo gra po prostu jest mało Lacerdowa. Kolega, który grał też w kilka jego gier powiedział, że kompletnie się gubił w tych zasadach i kombosach i że łatwiej mu się grało w on mars bo jest prosta akcja i jedziemy dalej. W WM jest przez te komba w akcjach też po prostu większy downtime między turami, szczególnie jeżeli odpali się eksperyment, który też trwa.Teoretycznie z kolejnymi grami powinno iść sprawniej, ale też im lepiej się będzie grać, tym bardziej się będzie kręcić te kombosiki, więc znowu dłuższy downtime i koło się zamyka.

Ja tam na razie nie feruję wyroków, wiadomo, że po jednej grze to i tak najczęściej kija można powiedzieć. Znając życie to jakbym siadł do Lisboa teraz jeszcze raz to pewnie trochę bardziej by mi podeszło.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 724 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: arturmarek »

Ktoś miał szanse zagrać w różnych skłądach osobowych? Szczególnie interesuje mnie wariant 2-osobowy. Z gameplay'a Before You Play i ich opinii wygląda, że wolelibi grać w 3+ i na 2 wybiorą inne gry Lacerdy. Chciałbym wspierać Portal w tym Lacerdowo-Splotterowym szaleństwie, ale w tego typu gry gram jedynie 2-osobowo.
dragonstar
Posty: 98
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: dragonstar »

Wlasnie czytalem pierwsze wrazenia na bgg i jakiejs rewelacji nie ma. Bardziej skomplikowany tytul nawet wsrod tytulow Lacerdy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11107
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3386 times
Been thanked: 3286 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: japanczyk »

dragonstar pisze: 04 lis 2022, 18:19 Wlasnie czytalem pierwsze wrazenia na bgg i jakiejs rewelacji nie ma. Bardziej skomplikowany tytul nawet wsrod tytulow Lacerdy.
Zastanawia mnie czego ludzie oczekuja od kolejnych gier - 10/10? Kazda ma swoich fanow i antyfanow i jak przy kazdym kolejnym tytule pojawiaja sie glosy "lubie to, swietne, top stawki" jak i "najgorsza gra, lacerda to stracil, skomplikowana, nietematyczna itd"
Tak było z Escape Plan, tak było z On mars (wczesniejszych gier nie sledzilem, bo jeszcze nie gralem w planszowki)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1048
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 617 times
Been thanked: 760 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Abizaas »

dragonstar pisze: 04 lis 2022, 18:19 Wlasnie czytalem pierwsze wrazenia na bgg i jakiejs rewelacji nie ma. Bardziej skomplikowany tytul nawet wsrod tytulow Lacerdy.
A jakieś źródło? Bo recenzji nie ma, a w wątku od first impressions widzę pozytywne opinie:
https://boardgamegeek.com/thread/296298 ... impression

Po 2 minutach przeglądania znalazłem opinie:

Pozytywne:
It could be Lacerda's best in my book, but I don't have enough games behind me to say so convincingly.
It is an extremely clever game and really rewards players who spot gigantic combos and cool strategic moves.
I'm 7 games in, all at 3p or 4p (mostly 4p).
For context: Like Vinhos. Dislike On Mars.
Really enjoy Weather Machine.
Negatywne:
My first impression wasn’t great. Seemed very obtuse (even for a Lacerda) with too many niggling rules to remember.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2022, 18:37 przez Abizaas, łącznie zmieniany 2 razy.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: staniach21 »

dragonstar pisze: 04 lis 2022, 18:19 Wlasnie czytalem pierwsze wrazenia na bgg i jakiejs rewelacji nie ma. Bardziej skomplikowany tytul nawet wsrod tytulow Lacerdy.
Właśnie dziwia mnie te poziomy trudności według ludzi. Z tego co śledziłem i coś tam ogrywałem to poziom Kanbana i poniżej. Mozliwe, że abstrakcyjny temat nie pomaga. Obok Lisboa i On Mars to nie stało.
dragonstar
Posty: 98
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: dragonstar »

staniach21 pisze: 04 lis 2022, 18:27
dragonstar pisze: 04 lis 2022, 18:19 Wlasnie czytalem pierwsze wrazenia na bgg i jakiejs rewelacji nie ma. Bardziej skomplikowany tytul nawet wsrod tytulow Lacerdy.
Właśnie dziwia mnie te poziomy trudności według ludzi. Z tego co śledziłem i coś tam ogrywałem to poziom Kanbana i poniżej. Mozliwe, że abstrakcyjny temat nie pomaga. Obok Lisboa i On Mars to nie stało.
No właśnie z płatnych „recenzji” w trakcie KS miałem wrażenie, że bardziej przystępny tytuł. A z tego wątku wychodzi coś wręcz przeciwnego.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 52 times
Been thanked: 90 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: AnlAir »

No i jest, przedsprzedaż… cena….hmmm :shock:

https://aleplanszowki.pl/ekonomiczne/1 ... 84727.html

Można też kupić od razu upgrade
https://aleplanszowki.pl/dodatki-do-gi ... 85229.html

Jak dla mnie za gruby ten karton :wink:
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Atk »

AnlAir pisze: 04 lis 2022, 18:46 No i jest, przedsprzedaż… cena….hmmm :shock:

https://aleplanszowki.pl/ekonomiczne/1 ... 84727.html

Można też kupić od razu upgrade
https://aleplanszowki.pl/dodatki-do-gi ... 85229.html

Jak dla mnie za gruby ten karton :wink:
Ja tam się skusiłem JaPanczyk był na tyle miły, że udostępnił rabat i nie wyszło tragicznie Jeśli w ogóle mogę tak powiedzieć 😂😂😂😂
Dzięki ofc!!!!

Poza tym w innych sklepach kosztuje ponad 600 czyli niedużo więcej niż inne jego gry, a od początku była mowa że WM jest jego największą gra.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2022, 21:18 przez Atk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: elayeth »

Atk pisze: 04 lis 2022, 19:02 Ja tam się skusiłem JaPanczyk był na tyle miły, że udostępnił rabat i nie wyszło tragicznie Jeśli w ogóle mogę tak powiedzieć 😂😂😂😂

Poza tym w innych sklepach kosztuje ponad 600 czyli niedużo więcej niż inne jego gry, a od początku była mowa że WM jest jego największą gra.
To za ile wyszło?
Darkon
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2022, 17:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Darkon »

Ja mam raczej inne pytanie nie wiem czy ktoś je zadal.Czy jest sens kupowania tego dodatku jeśli nie gra się solo bo z tego co widzę jest do dodatek do trybu solo plus dodatkowo parę kart do gry multi. A co do ceny podstawka jak najbardziej adekwatna jak na lacerde imo kola zebate nie sa jakims szalem ktory jest potrzebny w tej grze nawet wszystko kart/drewno bardziej mi się podoba.
khuba
Posty: 999
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 309 times
Been thanked: 278 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: khuba »

Darkon pisze: 05 lis 2022, 10:42 Ja mam raczej inne pytanie nie wiem czy ktoś je zadal.Czy jest sens kupowania tego dodatku jeśli nie gra się solo bo z tego co widzę jest do dodatek do trybu solo plus dodatkowo parę kart do gry multi. A co do ceny podstawka jak najbardziej adekwatna jak na lacerde imo kola zebate nie sa jakims szalem ktory jest potrzebny w tej grze nawet wszystko kart/drewno bardziej mi się podoba.
Ciężko powiedzieć bez ogrania - ale sam się nad tym zastanawiałem i gdybym nie grał solo to olałbym dodatek. Jeśli zajdzie potrzeba można go dokupić później.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: autopaga »

Polecam zamiast dywagować zagrać na tabletopii. Ja tak wczoraj zrobiłem i już mam spokojną głowę nie muszę kupować. Ta gra przypomina mi Boonlaka, który wpasowuje się pomiędzy Maracaibo, a GWT i przegrywa i z jedną i z drugą. Weather Machine ma podobny problem, główna mechanika to rozwinięcie Kanbana, a poziom złożoności bliżej On Marsa i w mojej opinii również przegrywa i z jedną i z drugą. Zasadniczo mogłaby zastąpić kanbana, ale wtedy i tak wolałbym zagrać w on marsa.

Najbardziej nie podoba mi się w grze możliwość wymiany każdego zasobu w dowolnym momencie, moim zdaniem to leniwy design, za dużo jest kolorów zasobów:
Obrazek

Druga rzecz to akcje dodatkowe, po on marsie w którym jest to jedna z moich ulubionych mechanik tutaj jest to co najwyżej meh.

Idąc dalej tematyka, moim zdaniem jest nijaka i tak jak przy On Marsie i Kanbanie czytam zasady i gram praktycznie bez wracania do instrukcji to tutaj wracałem kilkukrotnie do różnych akcji mimo że siadłem do gry zaraz po przeczytaniu instrukcji, akcje są dla mnie zbyt abstrakcyjne. Głównie z tego powodu oraz graficznego Kanban raczej się obroni i Weather Machine go nie zastąpi.

Co do regrywalności i dodatkowej zawartości, mam wrażenie że nie ma tego jakoś specjalnie dużo, a gra wymusza robienie raczej wszystkiego po trochu, z jakimś tam większym naciskiem na 1 z 3 minigierek.

Dla kogo to może być gra? Moim zdaniem jeżeli komuś podoba się graficznie i tematycznie bardziej niż kanban, a z jakiegoś powodu nie chce On Mars lub nie będą się te gry komuś gryzły to można spróbować. Na pewno nie widzę sensu trzymania Kanbana i Weather Machine w jednej kolekcji, core jest taki sam w WM jest ciut więcej pobocznych mechanik.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2022, 17:13 przez autopaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Fojtu
Posty: 3392
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Fojtu »

Dla mnie to ta gra koło Kanbana to nawet nie stała. Kanban jest elegancki, nie ma miliona pierdołowatych zasobów i ma badzo fajne, proste zasady, jedynie punktowanie jest trochę skomplikowane.

Dla mnie to jest bardziej odbicie Lacerdy w kierunku standardowego euro z komboskami, typu Praga. Sam nie wiem, dla kogo jest ta gra, ale na pewno nabywców znajdzie i fanów pewnie też, mimo że daleko padło tym razem jabłko.
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 501 times
Been thanked: 288 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Atk »

elayeth pisze: 04 lis 2022, 20:33
Atk pisze: 04 lis 2022, 19:02 Ja tam się skusiłem JaPanczyk był na tyle miły, że udostępnił rabat i nie wyszło tragicznie Jeśli w ogóle mogę tak powiedzieć 😂😂😂😂

Poza tym w innych sklepach kosztuje ponad 600 czyli niedużo więcej niż inne jego gry, a od początku była mowa że WM jest jego największą gra.
To za ile wyszło?
680zl
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 166 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: staniach21 »

Fojtu pisze: 05 lis 2022, 12:00 Dla mnie to ta gra koło Kanbana to nawet nie stała. Kanban jest elegancki, nie ma miliona pierdołowatych zasobów i ma badzo fajne, proste zasady, jedynie punktowanie jest trochę skomplikowane.

Dla mnie to jest bardziej odbicie Lacerdy w kierunku standardowego euro z komboskami, typu Praga. Sam nie wiem, dla kogo jest ta gra, ale na pewno nabywców znajdzie i fanów pewnie też, mimo że daleko padło tym razem jabłko.
Właśnie takie są opinie większości i trochę strach, że się słabo u nas przyjmie i inne gry Lacerdy nie zostaną wydane, a chętnie bym przygarnął Lisboe i On Marsa już z portalowa zniżka tak jak udało im się obniżyć FCM. Przy WM cena średnio spadla, ale też zawirowania z dolarem i sama gra droga w porównaniu do innych.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

Lisboa i on Mars mają przecież polska wersje i polskiego wydawce. Szansa pewnie jedynie na Vinhos, Escape Plan i nowe gry Lacerdy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Fojtu
Posty: 3392
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 560 times
Been thanked: 1266 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: Fojtu »

staniach21 pisze: 05 lis 2022, 16:27
Fojtu pisze: 05 lis 2022, 12:00 Dla mnie to ta gra koło Kanbana to nawet nie stała. Kanban jest elegancki, nie ma miliona pierdołowatych zasobów i ma badzo fajne, proste zasady, jedynie punktowanie jest trochę skomplikowane.

Dla mnie to jest bardziej odbicie Lacerdy w kierunku standardowego euro z komboskami, typu Praga. Sam nie wiem, dla kogo jest ta gra, ale na pewno nabywców znajdzie i fanów pewnie też, mimo że daleko padło tym razem jabłko.
Właśnie takie są opinie większości i trochę strach, że się słabo u nas przyjmie i inne gry Lacerdy nie zostaną wydane, a chętnie bym przygarnął Lisboe i On Marsa już z portalowa zniżka tak jak udało im się obniżyć FCM. Przy WM cena średnio spadla, ale też zawirowania z dolarem i sama gra droga w porównaniu do innych.
Ja bym się o sprzedaż nie martwił raczej, Lacerda ma już na tyle dużo fanów w Polsce, że dopóki nie wyjdzie babol kompletny to się raczej sprzeda. Nawet jak po jakimś czasie nie będzie jakoś turbo wysoko w rankingach, to wtedy pierwszy nakład już pewnie zejdzie i co najwyżej nie będzie dodruku. A sama gra nie jest słaba, jest po prostu inna.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1048
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 617 times
Been thanked: 760 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Abizaas »

Ja brałem wersję od Portala, bo z tymi kołami sprzedam to bez najmniejszego problemu jak mi nie podejdzie. Nigdy nie miałem problemu z sprzedażą Lacerd, a co dopiero z taką promką.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Khag »

Abizaas pisze: 05 lis 2022, 17:38 Ja brałem wersję od Portala, bo z tymi kołami sprzedam to bez najmniejszego problemu jak mi nie podejdzie.
Wyszedłem z tego samego założenia. Poza tym to mój pierwszy Lacerda, zobaczymy bo gram we dwóch i się czułem na gallerist w polskim.wydaniu, ale nie trafiłem.
Poznań i okolice.
LongJohn
Posty: 201
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 30 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: LongJohn »

autopaga pisze: 05 lis 2022, 11:55

Najbardziej nie podoba mi się w grze możliwość wymiany każdego zasobu w dowolnym momencie, moim zdaniem to leniwy design, za dużo jest kolorów zasobów:
Obrazek
To nie był leniwy design. W praktyce jeśli chodzi o surowce to gra jest dość ciasna. Nie masz ich tyle żeby je zużywać na takie wymiany, ale w razie konieczności zmiany planów (np. na skutek działań innych graczy) możesz się tym ratować, jednak nie jest to efektywne bo za chwilę Ci zabraknie na kolejne akcje.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 460
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 244 times
Been thanked: 377 times

Re: Ile bedzie kosztowal Weather Machine?

Post autor: SetkiofRaptors »

LongJohn pisze: 05 lis 2022, 19:18
autopaga pisze: 05 lis 2022, 11:55

Najbardziej nie podoba mi się w grze możliwość wymiany każdego zasobu w dowolnym momencie, moim zdaniem to leniwy design, za dużo jest kolorów zasobów:
Obrazek
To nie był leniwy design. W praktyce jeśli chodzi o surowce to gra jest dość ciasna. Nie masz ich tyle żeby je zużywać na takie wymiany, ale w razie konieczności zmiany planów (np. na skutek działań innych graczy) możesz się tym ratować, jednak nie jest to efektywne bo za chwilę Ci zabraknie na kolejne akcje.
No jak dla mnie wymiana 2:1 lub 3:1 nie brzmi jak jakieś mega uproszczenie. Żeby tak grać trzeba mieć znacząco więcej zasobów. Ot deska ostatniego ratunku.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

Khag pisze: 05 lis 2022, 18:57

Wyszedłem z tego samego założenia. Poza tym to mój pierwszy Lacerda, zobaczymy bo gram we dwóch i się czułem na gallerist w polskim.wydaniu, ale nie trafiłem.
De facto nie ma galerysty polskiej wersji - gra jest 100% niezależna językowo. Polska instrukcja jest dostępna na bgg (nieoficjalne tłumaczenie, ale bardzo dobre).
Ostatnio zmieniony 06 lis 2022, 10:20 przez Shodan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ