Company of Heroes (N.N.)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

karawanken pisze: 01 lip 2022, 13:22
Probe9 pisze: 01 lip 2022, 13:17
karawanken pisze: 01 lip 2022, 13:08 Po co ci ta gra? Kosztuje dużo. Będzie leżała i zbierała kurz. Jak dobrze pójdzie zagrasz dwa razy. Masz Heroes of Normandie nie grałeś od 3 lat. Masz pół regału gier wojennych w kilku nawet nie wypchnąłeś żetonów. Bitewne gry też chciałeś zbierać, nigdy poważnie nie zagrałeś. Nie masz miejsca na półce.......

Jak ja nienawidzę swojego głosu rozsądku.

Dlatego na razie wsparłem tylko za 1$ 😁. Tak na wszelki wypadek
Nie chce Ci psuć planu, ale... :)

CoH jak dla mnie jest zwyczajnie lepszą grą od HoN, no i znacznie lepiej się prezentuje :) Do tradycyjnych gier wojennych nie ma raczej porówania bo to zupełnie inny typ gry, no i w CoH jesteś w stanie zagrać (z rozłożeniem) w 1,5h, w grę wojenną to tyle zajmuje rozegranie 1 etapu ;p Nie wspomnając o wcześniejszym ogarnięciu instrukcji liczącej 30+ stron.

No ale miejsca na półce się nie przeszkoczy ;)
Spokojnie miejsce się znajdzie :D

Na razie niestety największą niewiadomą jest kurs dolara jak otworzą PM :?
Company of Heroes jest jak paliwo, nieważne ile kosztuje, bo i tak trzeba kupić ;) Grać czy kolekcjonować? W obu trybach się sprawdzi.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: karawanken »

A takie pytanie. Wszędzie na zdjęciach są te fikuśne domki i flagi, które znajdują się w pakietach z terenem. A co jeśli nie ma się tych pakietów? Jak gra wygląda? Kartonowe podkładki imitujące domy?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Domy są narysowane na planszy, a flagi w formie żetonów. Terrain Pack 1 rozwiązuje ten problem ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

karawanken pisze: 01 lip 2022, 21:02 A takie pytanie. Wszędzie na zdjęciach są te fikuśne domki i flagi, które znajdują się w pakietach z terenem. A co jeśli nie ma się tych pakietów? Jak gra wygląda? Kartonowe podkładki imitujące domy?
Da się grać bez problemu bez domków. Tak jak wyżej - są nadrukowane na planszy. Aczkolwiek uważam, że terrain pack 1 właśnie z nimi to najlepszy dodatek do gry. Gra bardzo dużo zyskuje. Aczkolwiek da się to obejść. Są na thingverse pliki do druku 3D, albo można samemu z kartonu się pobawić i mieć nie gorsze.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Probe9
Posty: 2463
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 651 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Odblokowane brytyjskie umocnienia ale oczywiście nie będzie ich w UP tylko we frakcji brytyjskiej. Więc kolejna strata dla starych backerów. No niestety, jak dla mnie z tym to sobie nie poradzili.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Szczerze mówiąc, miałem nadzieję, że te umocnienia jednak trafią do UK już przy obecnie osiągniętym SG. Pewnie będzie to jakiś kolejny SG, oby osiągalny...
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Pracują nad tym, żeby te umocnienia dać do UP również. Przydałoby się, szczególnie, że używa się ich też do innych nacji - niemcy budują bunkry MG itp. Ja mam je z poprzedniej edycji, ale fajnie jakby dali wszystkim. SG generalnie są trochę słabe - karty dowódców jako oddzielny SG nie są niczym fajnym, a sporo rzeczy jest do konkretnych pudełek (solo...ech).

Jak coś to umcnienia brytyjskie można samemu sobie wydrukować albo zlecić - wyjdzie taniej niż u nich, a to ten sam model, bo oni oficjalnie to rozdali.
https://drive.google.com/file/d/1cxmc80 ... byXYG/view
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: kaimada »

Bardok pisze: 05 lip 2022, 15:39 Pracują nad tym, żeby te umocnienia dać do UP również. Przydałoby się, szczególnie, że używa się ich też do innych nacji - niemcy budują bunkry MG itp. Ja mam je z poprzedniej edycji, ale fajnie jakby dali wszystkim. SG generalnie są trochę słabe - karty dowódców jako oddzielny SG nie są niczym fajnym, a sporo rzeczy jest do konkretnych pudełek (solo...ech).

Jak coś to umcnienia brytyjskie można samemu sobie wydrukować albo zlecić - wyjdzie taniej niż u nich, a to ten sam model, bo oni oficjalnie to rozdali.
https://drive.google.com/file/d/1cxmc80 ... byXYG/view
Jest gdzieś link do wszystkich wydruków do CoH? ;)
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 47 times
Been thanked: 42 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: maciej.kr »

Jak wsparłem wersję z 2 armiami to później będzie opcja zmiany na 4 armie w pledgu?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Bardok pisze: 05 lip 2022, 15:39 Pracują nad tym, żeby te umocnienia dać do UP również. Przydałoby się, szczególnie, że używa się ich też do innych nacji - niemcy budują bunkry MG itp. Ja mam je z poprzedniej edycji, ale fajnie jakby dali wszystkim. SG generalnie są trochę słabe - karty dowódców jako oddzielny SG nie są niczym fajnym, a sporo rzeczy jest do konkretnych pudełek (solo...ech).

Jak coś to umcnienia brytyjskie można samemu sobie wydrukować albo zlecić - wyjdzie taniej niż u nich, a to ten sam model, bo oni oficjalnie to rozdali.
https://drive.google.com/file/d/1cxmc80 ... byXYG/view
A projekty działek Bofors gdzieś można dostać?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

RUNner pisze: 05 lip 2022, 17:23
Bardok pisze: 05 lip 2022, 15:39 Pracują nad tym, żeby te umocnienia dać do UP również. Przydałoby się, szczególnie, że używa się ich też do innych nacji - niemcy budują bunkry MG itp. Ja mam je z poprzedniej edycji, ale fajnie jakby dali wszystkim. SG generalnie są trochę słabe - karty dowódców jako oddzielny SG nie są niczym fajnym, a sporo rzeczy jest do konkretnych pudełek (solo...ech).

Jak coś to umcnienia brytyjskie można samemu sobie wydrukować albo zlecić - wyjdzie taniej niż u nich, a to ten sam model, bo oni oficjalnie to rozdali.
https://drive.google.com/file/d/1cxmc80 ... byXYG/view
A projekty działek Bofors gdzieś można dostać?
Mówisz i masz :)
To też oficjalne przez nich wypuszczone:
https://drive.google.com/file/d/1kBUxSA ... p=drivesdk

Polecam też bazy do OKW, budynki itp. tutaj macie link do całej kolekcji już nieoficjalnej:
https://www.thingiverse.com/tag:company_of_heroes
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

maciej.kr pisze: 05 lip 2022, 16:58 Jak wsparłem wersję z 2 armiami to później będzie opcja zmiany na 4 armie w pledgu?
Tak, w Pledge managerze będziesz mógł zmienić. Ale zastanów się nad zmianą przed końcem kampanii bo mają być jakieś elitarne stretch goals tylko dla tych wspierających w pakietach.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

Uwaga, bardzo dobra wiadomość dla nowych wspierających:

We are adding a separate language pack for new backers for all languages that are being printed for the udpate kits.

Czyli będzie osobny pakiet językowy bez wymuszenia kupna update packa!
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Bardok pisze: 05 lip 2022, 15:39 Jak coś to umcnienia brytyjskie można samemu sobie wydrukować albo zlecić - wyjdzie taniej niż u nich, a to ten sam model, bo oni oficjalnie to rozdali.
Czy taniej, to mam pewne wątpliwości. Jakiś czas temu pytałem "lokalnych sprzedawców usług wydruku 3D", ile by kosztowało wydrukowanie czołgu w żywicy w skali 1:100 (czyli takiej jak modele CoH) i padały kwoty od 30zł wzwyż. Miałem pomysł żeby wydrukować sobie 20 modeli z dodatku Elite Commanders, ale ostatecznie go kupiłem bo był o 50% tańszy od wspomnianych ofert :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
kiniol1
Posty: 136
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 226 times
Been thanked: 28 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: kiniol1 »

A propos language packów to jak oceniacie tłumaczenie? W miarę Ok czy wygląda jak tłumaczenie z google translatora?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Tłumaczenie 1 edycji jest kiepskie przeciętne, a biorąc pod uwagę warunki w jakich się odbywało, to nawet bym mógł napisać że jest całkiem ok.
Edit: zajrzałem jeszcze raz w instrukcję i muszę przyznać, że byłem zbyt surowy w ocenie. W kilku miejscach zastosowałbym drobne poprawki, ale ogólnie instrukcja jest przejrzysta.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2022, 13:27 przez RUNner, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

RUNner pisze: 06 lip 2022, 08:59 Tłumaczenie 1 edycji jest kiepskie i przypomina wparcie Google Translatora.
Nie zgodzę się, na pewno nie używałem google podczas tłumaczenia. Ale jeżeli uważasz, że jest kiepskie, to przy drugiej edycji nie polecam brać spolszczenia ponownie, ponieważ ponownie będę jego autorem.
Tekst był konsultowany i sprawdzany nie tylko przeze mnie, więc poproszę jakiś konkretny przykład tego kiepskiego tłumaczenia - będę wiedział na co zwracać uwagę.

edit: stwierdzenie też o tyle przykre, że edycje mało językowe wszystkie zostały porzucone - nie ma czeskiego, greckiego i jeszcze kilku - polski język zostawili chyba tylko dlatego, że zarywałem nocki żeby dać im jak najszybciej tłumaczenie i chyba było im po prostu głupio całą moją pracę wyrzucić do kosza. Rozmawiałem z wieloma osobami które dzięki temu mogę pograć z dzieciakami, czy osobami nie znającymi ENG i słyszałem "dzięki za dobrą robotę". Dlatego bardzo jestem ciekaw na czym bazujesz swoją opinię.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Spokojnie Bardok, nie denerwuj się, zaraz postaram się wytłumaczyć o co chodzi. Mam obie wersje instrukcji, angielską i polską. Przeczytałem angielską i odniosłem wrażenie, że nie jest zbyt przystępna, a w niektóre sformułowania musiałem się wczytywać znacznie dłużej niż powinno to trwać. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, bo zdecydowana większość angielskich instrukcji jest pisana językiem prostym, takim żeby każdy kto choć trochę zna ten język, mógł ogarnąć bez problemu. Dlatego jak robiłeś spolszczenie, to pewne rzeczy się po prostu przeniosły i nie ma tutaj Twojej winy. Z tego co pamiętam, w jednym miejscu jest też jakiś fragment nieprzetłumaczony, ale to już wina kogoś, kto składa tekst do druku. Dla mnie najważniejsze są karty budynków i dowódców - tutaj nie ma się do czego przyczepić. Good work Soldier! ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Bardok »

RUNner pisze: 06 lip 2022, 09:23 Spokojnie Bardok, nie denerwuj się, zaraz postaram się wytłumaczyć o co chodzi. Mam obie wersje instrukcji, angielską i polską. Przeczytałem angielską i odniosłem wrażenie, że nie jest zbyt przystępna, a w niektóre sformułowania musiałem się wczytywać znacznie dłużej niż powinno to trwać. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, bo zdecydowana większość angielskich instrukcji jest pisana językiem prostym, takim żeby każdy kto choć trochę zna ten język, mógł ogarnąć bez problemu. Dlatego jak robiłeś spolszczenie, to pewne rzeczy się po prostu przeniosły i nie ma tutaj Twojej winy. Z tego co pamiętam, w jednym miejscu jest też jakiś fragment nieprzetłumaczony, ale to już wina kogoś, kto składa tekst do druku. Dla mnie najważniejsze są karty budynków i dowódców - tutaj nie ma się do czego przyczepić. Good work Soldier! ;)
Najbardziej mnie denerwuje, że ktoś kto składał instrukcje nie wrzucił mojego tłumaczenia "Marshal Montgomery" na początku i zostawił tak właśnie, bez zmiany na Marszałek. A to początek instrukcji, więc samego mnie to razi.

Naprawdę starałem się jak mogłem :) A na dodatek wiem jak obcieli inne wersje, stąd nie dziw się, że się denerwuje, bo to naprawdę masa roboty była :( Roboty i samozaparcia. Inne zespoły językowe miały po 3-4 osoby. Ja byłem sam i całe szczęście pomagali mi ze sprawdzaniem ludzie. I na końcu, jak po bojach, których nikt nie był świadkiem, w końcu widzisz jak wśród tych wielkich tłumaczeń na języki gdzie ludzie brali w setkach sztuk, obroniłeś swój ojczysty język, gdzie inne małe odpadają, widzisz jak ktoś pisze, że kiepsko wyszło to nie dziwisz się że idzie się załamać :D :D :D
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

Ciekawe co dadzą w tych elite SG, bo wtedy łatwiej by było wziąć opcję all-in. Tak sobie wyliczyłem na czym mi zależy, a na czym mniej i mam oczywiście zagwozdkę. Na pewno UK, TP3 i LB. Fajnie by było mieć Mini Pack.
Cały czas nie jestem przekonany do wariantu solowego. Nie wiem, czy chce grać z automatem. Akurat w tej grze chcę grać z żywym przeciwnikiem, a solówka wydaje się być namiastką rozrywki. Oczywiście nie wiem co tam wymyślili, ale mam przeczucie że nic odkrywczego.
No i te mapy poprawione z 1ed. Co konkretnie z nimi zrobili? Dosyć duży wydatek, a chyba na starych będzie można grać?
Zakupiłem przed chwilą TP2 ;) Broniłem się przed tym dodatkiem, bo jest kosztowny, ale jednak chcę mieć wszystkie dostępne mody terenów. Do tej pory bardzo zależało mi na brytyjskich umocnieniach i myślę, że ostatecznie w kampanii je dodadzą do UK. Jest jeszcze coś, co sobie wczoraj uświadomiłem, a mianowicie zniszczone budynki. Kurczę, przecież jak mam zdrowe budynki, to po zniszczeniu mam je zdejmować z planszy i nic? Wyparowały? Ruiny, to jest to! Zwiększa to poziom imersji w trakcie rozgrywki. Wydatek duży, ale skoro ostatnio sprzedałem sporo gier z kolekcji, to mogę przepłacić CoH, bo to dobra gra jest :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
buhaj
Posty: 1048
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 869 times
Been thanked: 516 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: buhaj »

RUNner pisze: 06 lip 2022, 08:59 Tłumaczenie 1 edycji jest kiepskie przeciętne, a biorąc pod uwagę warunki w jakich się odbywało, to nawet bym mógł napisać że jest całkiem ok.
Edit: zajrzałem jeszcze raz w instrukcję i muszę przyznać, że byłem zbyt surowy w ocenie. W kilku miejscach zastosowałbym drobne poprawki, ale ogólnie instrukcja jest przejrzysta.
Dziwnie ta opinia jest skrojona. Mam wrażenie, że z punktu skrytykowales a dopiero potem trochę się z tego nieumiejętnie wycofałes. Moim zdaniem tłumaczenie jest bardzo dobre, dawno już tak nie miałem, że nie musiałem sięgać po angielska instrukcje żeby zrozumieć polską. Inna sprawa, że instrukcja juz w wielu punktach jest nieaktualna jeśli chce się grać na zasadach 1.5 czy 2.0 ale to już śpiewka przyszłości.
Probe9
Posty: 2463
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 651 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

Dajcie już spokój z tym tłumaczeniem. Kolega wyraził swoją opinię i miał do niej prawo. Odpalam instrukcję zaawansowaną i widzę pierwszy akapit:
Dzień dobry żołnierze, witajcie w waszej szkole zaawansowanej. Teraz, gdy masz prawdziwe doświadczenie bojowe, jesteś gotowy na wyższy poziom. (Jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia bojowego, zalecamy najpierw zagrać w tę grę, korzystając z podstawowych zasad).
No można było to napisać nieco inaczej (rzeczywiście trochę wygląda jak z translatora). Tłumacz odwalił kawał dobrej roboty i dzięki jego ciężkiej pracy, do gry mogły usiąść osoby, które normalnie by takiej możliwości nie miały, ale jednocześnie widać, że raczej nie miał w tym dużego doświadczenia (jeżeli nie posiłkował się translatorem to prawdopodobnie zbyt dużo rzeczy chciał przetłumaczyć 1:1 używając kalki językowej). Nie ma się na co obrażać.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
buhaj
Posty: 1048
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 869 times
Been thanked: 516 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: buhaj »

Ok. Rozumiem krytykę gdy konstruktywnie wykaże się błędy przy okazji pokazując plusy a nie brutalnie i bezpodstawnie oceni i to jeszcze niezgodnie z prawdą. Najważniejsze w instrukcjach są dla mnie zasady a te były przetłumaczone elegancko, tak samo karty. Opisy fabularne mnie nie interesują ale od razu napisze, że rozumiem, że kogoś to może razić. Mnie bardziej chodzi o sposób krytyki a nie czy ją można stosować czy nie. Faktycznie zostawmy to bo dzień piękny i szkoda kruszyć kopie :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: RUNner »

buhaj pisze: 07 lip 2022, 10:43 Ok. Rozumiem krytykę gdy konstruktywnie wykaże się błędy przy okazji pokazując plusy a nie brutalnie i bezpodstawnie oceni i to jeszcze niezgodnie z prawdą.
Pogadaliśmy sobie z Bardokiem na pw i wyjaśniliśmy pewne sprawy, więc dla nas temat zamknięty. Zapewniam Cię, że moja krytyka nie była wyssana z palca, choć można było odnieść wrażenie po moim wpisie. Nie chciałem jednak publicznie wskazywać co mi wadzi w instrukcji bo i po co? Każdy ma inny punkt widzenia w takiej kwestii.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Tothemoon
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2020, 22:06

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Tothemoon »

RUNner pisze: 07 lip 2022, 06:12 Ciekawe co dadzą w tych elite SG, bo wtedy łatwiej by było wziąć opcję all-in. Tak sobie wyliczyłem na czym mi zależy, a na czym mniej i mam oczywiście zagwozdkę. Na pewno UK, TP3 i LB. Fajnie by było mieć Mini Pack.
Cały czas nie jestem przekonany do wariantu solowego. Nie wiem, czy chce grać z automatem. Akurat w tej grze chcę grać z żywym przeciwnikiem, a solówka wydaje się być namiastką rozrywki. Oczywiście nie wiem co tam wymyślili, ale mam przeczucie że nic odkrywczego.
No i te mapy poprawione z 1ed. Co konkretnie z nimi zrobili? Dosyć duży wydatek, a chyba na starych będzie można grać?
Zakupiłem przed chwilą TP2 ;) Broniłem się przed tym dodatkiem, bo jest kosztowny, ale jednak chcę mieć wszystkie dostępne mody terenów. Do tej pory bardzo zależało mi na brytyjskich umocnieniach i myślę, że ostatecznie w kampanii je dodadzą do UK. Jest jeszcze coś, co sobie wczoraj uświadomiłem, a mianowicie zniszczone budynki. Kurczę, przecież jak mam zdrowe budynki, to po zniszczeniu mam je zdejmować z planszy i nic? Wyparowały? Ruiny, to jest to! Zwiększa to poziom imersji w trakcie rozgrywki. Wydatek duży, ale skoro ostatnio sprzedałem sporo gier z kolekcji, to mogę przepłacić CoH, bo to dobra gra jest :)
Ja zastanawiam się czy brać SOLO czy coś innego... Np T2 lub LB... Ciężki wybór...
Jakieś pomysły ? Xd
hmm i umocnienia do UK będą tylko jak zakupisz oddzielenie UK czy w core 2 lub 4 przy ich wyborze też będą?
ODPOWIEDZ