Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maly193
Posty: 46
Rejestracja: 08 kwie 2013, 12:04
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: maly193 »

No właśnie kupiłem grę w przedsprzedaży i jak dzieciaki rysowały swoje postaci to ja zmarnowałem 20 min na poszukiwania aplikacji. Także pierwszego dnia nawet nie zagraliśmy bo już im się znudziło czekanie. Wczoraj wróciliśmy do gry po raz N-ty ponieważ jest świetna. Ale niestety niemiłe zaskoczenie i aplikacji nadal nie ma. Może ktoś się wypowie będzie ta aplikacja czy nie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: REBEL.pl »

Fidel-F2 pisze: 02 lut 2022, 18:46Recenzenci zachwalali jak to fajnie się gra z aplikacją. I nigdzie jej nie ma. Ktoś coś wie?
maly193 pisze: 04 lut 2022, 22:32No właśnie kupiłem grę w przedsprzedaży i jak dzieciaki rysowały swoje postaci to ja zmarnowałem 20 min na poszukiwania aplikacji. (...)
W tym tygodniu planujemy wysłać aplikację do Google Play oraz App Store.
Następnie obie platformy potrzebują ją zweryfikować. Jest to niezależne od nas, ale szacujemy, że zajmie im to maksymalnie 2 tygodnie.
Poinformujemy kiedy zakończy się proces weryfikacji i aplikacja będzie dostępna.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: adam_k27 »

Czyli jednak będzia aplikacja, bo już traciłem nadzieje. Dobra wiadomość :D
kulka
Posty: 156
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 18 times
Been thanked: 34 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: kulka »

@REBEL.pl, czy jest planowany dodruk niezbędnika?
Awatar użytkownika
HissaH
Posty: 63
Rejestracja: 09 mar 2022, 14:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: HissaH »

ALEplanszówki właśnie dodało niezbędnik na stan.
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: Fidel-F2 »

Jest aplikacja. Totalne gówno, nie wiem po co toto powstało.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: adam_k27 »

Wczoraj pobrałem aplikację. Wiele owa aplikacja do gry nie wnosi ale że "totalne g" to bym nie powiedział. Niektóre funkcje fajne. Generuje nazwy graczom, generuje losowe układy planszy w zależności od wybranej trudności i tego czy gra się z dodatkiem. Odlicza czas dostępny na wylosowanie przedmiotu. Czyli coś tam ułatwia, ale można też grac bez aplikacji i nic się nie straci.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: REBEL.pl »

kulka pisze: 16 mar 2022, 17:28 @REBEL.pl, czy jest planowany dodruk niezbędnika?
Tak, natomiast nie ma jeszcze informacji o tym kiedy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: Fidel-F2 »

adam_k27 pisze: 17 mar 2022, 13:44 Niektóre funkcje fajne. Generuje nazwy graczom, generuje losowe układy planszy w zależności od wybranej trudności i tego czy gra się z dodatkiem. Odlicza czas dostępny na wylosowanie przedmiotu.
są to funkcje całkowicie bezwartościowe, no może to generowanie układów planszy ma jakąś, minimalną, wartość, ale to takie szukanie plusów na siłę
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: adam_k27 »

A co Twoim zdaniem w tej aplikacji powinno się znaleźć?

Fakt że jak ktoś się po aplikacji spodziewał jakichś fajerwerków to może się rozczarować. Tutaj zacytuję słowa wydawnictwa Rebel:

"Poczuj jeszcze więcej emocji podczas rozgrywki w Kroniki zamku Avel dzięki specjalnej, darmowej aplikacji, która przeniesie Twoje rozgrywki na zupełnie nowy poziom!"

https://www.wydawnictworebel.pl/pages/a ... -1589.html

Osobiście nie sądzę aby aplikacja potęgowała emocje płynące z rozgrywki, a "przenoszenie rozgrywki na zupełnie nowy poziom" to już ewidentna marketingowa ściema.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 11:40 przez adam_k27, łącznie zmieniany 1 raz.
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: Fidel-F2 »

Nie mam pojęcia. Cokolwiek, teraz nie ma nic.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: adam_k27 »

Moim zdaniem przydałoby się aby aplikacja odtwarzała jakąś nastrojową muzykę czy dzwięki. To by dodało klimatu. Te odgłosy atak chybiony i atak udany są bez sensu, bo jak to w ogóle używać? Po każdym ataku? Po pokonaniu potwora? No i po co?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: polwac »

Fidel-F2 pisze: 18 mar 2022, 11:34 Nie mam pojęcia. Cokolwiek, teraz nie ma nic.
Dramatyzujesz. Nikt nie każe Ci jej używać, jeśli Ci się nie podoba.

Jakby "nic" w niej nie było, to bym jej nie używał do losowania układu mapy...a jednak używam, więc chyba jednak coś w tej aplikacji jest użytecznego ;)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: Fidel-F2 »

Nie używam i dlatego dramatyzuję. Bo chciałbym, a nie ma czego.
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: Figas »

Gralem pare razu z córką. Poziom malo zbalansowany, jak na grę dla dzieci ale jej sie podobało.
Raz gralismy z dorosłymi 3 plus córka i bylo bardzo fajnie. Jak na tak prostą grę, dorośli się nie nudzili.
Jdn
Posty: 295
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 45 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: Jdn »

Zagrałem w sumie z córką 4,5l 10partii. Tylko pierwsza bez dodatku. Niestety gra jest promowana jako familijna a grając zawsze łatwy poziom wygraliśmy 3 razy. Kafle powinny mieć mniejsza losowość przy rozkładaniu, bo jak wypadnie kiepsko, bo nic nie zrobisz w grze na dwie osoby. Myślałem nawet czy jako zasady domowe nie losować osobno kart z portalami by były zawsze na środku, albo od razu dodać buty z +1ruchu. Dodatek ma karty planszy w innym odcieniu więc te karty widać od razu że są inne :) Sama gra, kolorowanie bohatera itd fajna. Dodatek daje zwierzęta które jak zobaczy moja córką od razu idzie do nich ale przeważnie wygra w dwóch turach bo na początku nie da się pokonać tak mocnych potworów. Ze strategii które pomagają, zawsze najpierw wygraj 2-3 rundy z kartami obok zamku i dokup wyposażenie za to złoto. Bez tego jak odkryjesz dużego potwora będzie bardzo ciężko. W grze przydałoby się w kolejnych dodatkach dodać naklejkę portal ale tylko jak graja dwie osoby albo dać buty+ od razu na start(albo dla każdego dziecka, odkryje planszę tacie).Albo dodać z dwie tury więcej. Sama grę polecam Super wykonanie i dużo w środku, dziecko 4,5l jest zachwycone i tylko dwa razy na moment się znudziła.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1133
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 28 times
Been thanked: 127 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: kaimada »

Bo gra w dwie osoby jest dużo cięższa niż w 3. Brakuje po prostu ruchów.
Fidel-F2
Posty: 313
Rejestracja: 12 gru 2021, 15:21
Has thanked: 129 times
Been thanked: 44 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: Fidel-F2 »

Prawda. W czwórkę nie przegraliśmy nigdy (~kilkanaście gier). Imho, dołóż ekstra rundę albo dwie, wszak idzie o to by dzieciak miał frajdę.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: espresso »

Ja grając we 2 z 5-latkiem daję mu na starcie ulepszone buty. Ma wtedy dodatkową akcję ruchu i przyjemnie nam się gra.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: RUNner »

Kupiłem i w dwa dni rozegrałem 6 partii. 2 solówki, 3 w 2 osoby i 1 w 3 graczy. Tak jak piszą przedmówcy, najtrudniej gra się w duecie. Wtedy poziom trudności idzie mocno w górę i wygrana zależy bardziej od układu kafli niż geniuszu graczy. Super działa solo, bo mając 4 akcje można coś ciekawego zrobić. W trzech graczy było najłatwiej, ale nie że jakiś spacerek. No i gramy od razu z dodatkiem, który dla mnie jest obowiązkowy.
Gra jest świetna. Prosta mechanicznie, ale dająca sporo frajdy i bardzo regrywalna. Szkoda że nie dodano figurki monstrum, choć może ta składanka lepiej przylega do nazwy potwora ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Miszon
Posty: 2532
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1025 times
Been thanked: 503 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: Miszon »

Też potwierdzam, że na 2 osoby jest trudniej, ale i tak bardziej zależy to odntrgo, gdzie się ustawią 2 kluczowe kafelki (a jak się gra z dodatkiem to potrafią się nie wylosować i wtedy w ogóle kaplica): ten który robi mur oraz ten który robi te księżyce, które blokują respawn wrogów (zwłaszcza ten). Jak to jest gdzieś daleko, to zanim znajdziemy te pola i zdążymy je odpowiednią liczbę razy uruchomić (blokada respawnu no to na maxa musi być) mija sporo czasu, którego na 2 osoby może brakować.

Ale tak poza tym, to gra jest bardzo fajna, są emocje, są decyzje, jest losowość ale taka ogarnialna, jest ulepszanie swojego bohatera - idealna gra familijna w klimatach fantasy.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: RUNner »

Wczoraj kolejna partia w składzie 3-osobowym. To chyba optymalny zestaw przy graniu z dzieckiem, bo poziom trudności jest odpowiedni. Rozgrywka jest łatwiejsza, ale nadal wszystko może się rozsypać. Pokonaliśmy Monstrum dosłownie w ostatnich akcjach. Dodam tylko, że nie gramy na jakiejś potwornej optymalizacji ruchów. Preferujemy raczej rozrywkowy styl. Dopiero jak na planszy pojawia się Monstrum, to analizujemy sytuację dłużej, żeby nie przegrać przedwcześnie. Pod zamkiem są 3 legowiska i to trzeba mieć ogarnięte. Albo poprzez blokady, albo przez mury, albo przez rozwałkę potworów po ostatnim respawnie. My po raz drugi zastosowaliśmy trzecią z opcji i okazała się skuteczna.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: polwac »

Obrazek
Kroniki Zamku Avel: Nowe opowieści

Kroniki Zamku Avel: Nowe Opowieści to ekscytujące, duże rozszerzenie, w którym gracze ponownie staną się bohaterami i bohaterkami z epicką misją pomocy magicznej krainie Avel. Gra wprowadza 3 scenariusze tematyczne, które mogą być rozgrywane oddzielnie lub jako kampania, oraz 3 moduły, które można wykorzystać w różnych kombinacjach, aby stworzyć spersonalizowane wyzwania. Gracze będą musieli współpracować, aby wybrać najlepszą strategię, wspierać się wzajemnie i zwyciężać.

Gracze będą kontynuować eksplorację świata Avel, korzystając z modułowej planszy stworzonej z sześciokątnych kafelków. Nowe kafelki miejsc, ekwipunek, potwory i nowa Bestia dadzą możliwość opowiedzenia nowych historii w znacznie bardziej wciągający sposób. To rozszerzenie jest odpowiedzią na prośby graczy - zawiera wszystkie niezbędne elementy, które sprawią, że Kroniki Avel staną się jeszcze lepsze!
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8788
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2700 times
Been thanked: 2373 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: Curiosity »

Dyskusja o zasadach została przeniesiona do właściwego tematu. Proszę tam kontynuować.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1602
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Kroniki zamku Avel (Przemek Wojtkowiak)

Post autor: eveni »

Ruszyła przedsprzedaż dodatku:
ODPOWIEDZ