A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
descentt
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2020, 08:22
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: descentt »

Witam

Jak ktoś szuka rozszerzeń, to właśnie pojawił się w "planszomani" dodatek - A Touch of Evil: The Coast. Jest dostępny, właśnie do mnie leci. :mrgreen:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11033
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: japanczyk »

descentt pisze: 14 paź 2021, 08:43 Witam

Jak ktoś szuka rozszerzeń, to właśnie pojawił się w "planszomani" dodatek - A Touch of Evil: The Coast. Jest dostępny, właśnie do mnie leci. :mrgreen:
Ech, a ja z Yurim ze Stanów sprowadzałem... i do tej pory dodatku ejszcze nie otworzyłem :P
Musze wrócić do tej zacnej gry ;-)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

japanczyk pisze: 14 paź 2021, 08:46
descentt pisze: 14 paź 2021, 08:43 Witam

Jak ktoś szuka rozszerzeń, to właśnie pojawił się w "planszomani" dodatek - A Touch of Evil: The Coast. Jest dostępny, właśnie do mnie leci. :mrgreen:
Ech, a ja z Yurim ze Stanów sprowadzałem... i do tej pory dodatku ejszcze nie otworzyłem :P
Musze wrócić do tej zacnej gry ;-)
Pamiętam, że wtedy jakaś dobra promka była, choc co w PL to w PL. Aż się serce raduje, że gra zyskuje na popularności, sklepy "ściągają", a ludzie grają :wink: Polecam z tego dodatku Ghost Ship i Sunken Seven. Fajna jest też nowa mechanika Haunting.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Gizmoo »

japanczyk pisze: 14 paź 2021, 08:46 Musze wrócić do tej zacnej gry ;-)
Ej! Kuba! Przecież ty chyba jeszcze w podstawkę nie zagrałeś!? :lol:

Ja świeżo obcykałem zasady, to może zagramy w końcu? Zanim zapomnę to, co przeczytałem. :lol: Mam już wszystko ładnie posortowane, zakoszulkowane, więc możemy zagrać na moim egzemplarzu. ;)

P.S. Jeszcze nie wiem, czy zostanę tak wielkim miłośnikiem jak Yuri, ale wrzucam tu taki taktyczny komentarz:

Czy znaleźliby się chętni na jakieś zbiorowe zamówienie druku fanowskiego kontentu u MB Print, albo u Planszowego Dobromira?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11033
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: japanczyk »

Gizmoo pisze: 14 paź 2021, 08:59 Ej! Kuba! Przecież ty chyba jeszcze w podstawkę nie zagrałeś!? :lol:
Zagrałem :)

Możemy sie za te 2 tyg wlasnie na AToE umówić z Jasperem
W poniedziałek też w sumie zagram, to bede na swiezo z zasadami :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Ja mam wszystko podrukowane, ale w sumie jakbyście kręcili pro zamówienie z MB Print to bym się pisał. Można od razu druknac fanowski dodatek Braterstwo Wilkow.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Jeszcze dodam z własnego doświadczenia że Villaini z PnP są bardzo fajnie mechanicznie rozbudowani, o wiele bardziej niż Ci z podstawki i dodatków. I trudniejsi 😉
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: pwitkows »

W kontekście drukowania fanowskich dodatków kart. Jeśli da się programowo wyekstrahować obrazy z plików źródłowych to nie ma problemu mogę się tym zająć. Przygotowywałem druk kart do Android Netrunner NISEI i wielka Magia i miecz. Prośba o wskazanie lub podesłanie plików. Zobaczę co da się zrobić.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk Gizmoo udało się zagrać? Jak wrażenia?
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Gizmoo »

Mr_Fisq pisze: 25 sty 2022, 20:27 Gizmoo udało się zagrać? Jak wrażenia?
Udało. Nawet kilka razy. W różnych konfiguracjach towarzyskich. Wrażenia mocno mieszane (łagodnie ujmując).

Wariant rywalizacyjny - dla mnie nie do przyjęcia. Totalny festiwal losowości. Każdy sobie rzepkę skrobie. Jest nudno i przy okazji - bywa totalnie niesprawiedliwie. Grając w standardowym trybie brakuje w tym wszystkim jakiegoś poczucia, że działamy dla dobra sprawy. No i kompletnie nie interesuje nas co robią pozostali gracze. Wszyscy wstali od stołu zniesmaczeni, w poczuciu zmarnowanego czasu. :(

W coopie wrażenia są nieporównywalnie duuużo lepsze. Wszyscy działają dla dobra sprawy, a nierówności są niwelowane, bo każdy chce pomagać współgraczom, by razem pokonać zło.

Nie zmienia to jednak faktu, że to nadal bardzo losowa gra. Trochę taki lepszy Talisman, bo dużo więcej się dzieje i jednak podczas gry powstaje jakaś historia, a i klimat jest super, ale nadal to: Rzuć kostką, przejdź o tyle pól, pociągnij kartę, rozpatrz efekt, rzuć kostką na test, etc. Powtórz.

Niestety, w ogólnym rozrachunku to... Mechanicznie dość archaiczna gra. Klimatem ocieka, wykonanie zrywa czapkę z głowy i jest tu sporo ciekawych pomysłów, ale nie ma tu poważnych dylematów, a niemal o wszystkim decyduje rzut kością.

Przed ostatnią rozgrywką obejrzeliśmy sobie "Sleepy Hollow". Nie powiem, oddanie tego filmu na plansze udało się całkiem nieźle! I muszę przyznać, że bawiłem się w tej ostatniej partyjce bardzo dobrze, ale niestety moi współgracze już nie. Po tej ostatniej rozgrywce powiedzieli mi, że nie mają ochoty na więcej. :(

Okazało się więc, że w zasadzie nie mam z kim w to grać, a ponieważ nie gram solo, to raczej ATOE pójdzie pod młotek. Edycja na 10-lecie to kolosalne pudło, które zajmuje stanowczo za dużo miejsca. Pewnie gdybym znalazł klimaciarzy, którym się ten tytuł by spodobał, to zostało by to u mnie w kolekcji, bo jestem totalnym fanem klimatu, jaki gra generuje. Ale wszystkie moje grupy - to euro gracze, których irytuje mechanika pozbawiona większej decyzyjności. A jak napisałem już wcześniej - no niestety, ale o sukcesie decydują tu wyniki na kostkach.

Reasumując: Wykonanie - 10/10, Klimat - 10/10, Mechanicznie - 4/10, Towarzysko - 1/10. :lol:

Klimatyczna gra do piwka, w którą nie mam z kim grać i jest na wylocie z kolekcji.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Mr_Fisq »

Gizmoo pisze: 25 sty 2022, 21:12 Wariant rywalizacyjny - dla mnie nie do przyjęcia.
W to akurat nie celuję na szczęście.
Gizmoo pisze: 25 sty 2022, 21:12 W coopie wrażenia są nieporównywalnie duuużo lepsze. Wszyscy działają dla dobra sprawy, a nierówności są niwelowane, bo każdy chce pomagać współgraczom, by razem pokonać zło.
A skaluje się "jako-tako"? Zastanawiam się, czy ma szanse sprawdzić się przy 2-3 graczach.
Gizmoo pisze: 25 sty 2022, 21:12 Niestety, w ogólnym rozrachunku to... Mechanicznie dość archaiczna gra. Klimatem ocieka, wykonanie zrywa czapkę z głowy i jest tu sporo ciekawych pomysłów, ale nie ma tu poważnych dylematów, a niemal o wszystkim decyduje rzut kością.
Od strony mechaniki w sumie się nie dziwię - gra ma swoje lata i jest z dość "specyficznego wydawnictwa" (niczego FFP nie ujmując). Natomiast dobrze wiedzieć, że klimat jest bardzo odczuwalny (jak rozumiem grałeś w wydanie jubileuszowe?).

PS. Dzięki :)
PS2. Jak będziesz sprzedawał to daj znać ;)
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Gizmoo »

Mr_Fisq pisze: 25 sty 2022, 21:56 A skaluje się "jako-tako"? Zastanawiam się, czy ma szanse sprawdzić się przy 2-3 graczach.
Grałem solo, grałem w trójkę i grałem we czwórkę. We trójkę było IMHO najlepiej. Podejrzewam, że ideał to dwójka graczy. Nie czeka się długo na swój ruch i dużo więcej jest do roboty. :wink:
Mr_Fisq pisze: 25 sty 2022, 21:56 Natomiast dobrze wiedzieć, że klimat jest bardzo odczuwalny (jak rozumiem grałeś w wydanie jubileuszowe?).
Klimat jest super. Głównie dzięki temu, że na kartach są kapitalne ilustracje w klasycznej stylistyce FFG, a wydarzenia - zarówno z tabeli naszego "złolca", jak i kart, dodają dużo fajnej otoczki. Są przemyślane i tematyczne.

Grałem zarówno w edycję jubileuszową i zwykłą. Jubileuszowa edycja ma dodatkowe figurki (genialne są popiersia starszyzny) i poprawioną instrukcję, która jest instrukcją totalną - to znaczy zawiera też instrukcję do wszystkich dodatków. Sporo tu dodatkowej zawartości. Dużym bonusem edycji jubileuszowej są dodatkowi "złolce". Są też profesjonalne wydane materiały fanowskie zaakceptowane przez FFG. ;)
Mr_Fisq pisze: 25 sty 2022, 21:56 Jak będziesz sprzedawał to daj znać ;)
Na razie biję się z myślami, czy się z tym rozstawać. Bo gra mi się w sumie podoba. Nawet pomimo mechanicznej ułomności. Po prostu uwielbiam klimat "hammerowskiego" horroru. Poza tym udało mi się zgromadzić pokaźną zawartość. Edycja jubileuszowa jest trudna obecnie do dostania, o The Coast nawet nie wspominam. Udało się też dorwać Hero Pack 1 i mam też fajną matę (od Japanczyka, któremu wiszę browara+), na której jest mapa wszystkich dodatków. W zasadzie do szczęścia brakuje tylko Something Wicked, żeby mieć prawie komplet. Tyle tylko... Że nie mam z kim w to grać. A, że pudło jest olbrzymiaste, to będę musiał podjąć ciężką decyzję. I jak podejmę, to na pewno się odezwę. ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11033
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: japanczyk »

Na 2 graczy bym nie siadal, w 3 osoby w trybie coop dziala fajnie.
Ja bylem troche zaskoczony trybem rywalizacji, bo w Fortune and Glory dziala 100 razy lepiej, tutaj jest... miałko

Klimacik jest, do piwa super, ale z dwoch gier chyba bym wybral Fortune and Glory
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Tryb rywalizacji mógłby dla mnie nie istnieć w obu tytułach. Gram w te tytuły głównie z kobitą, a ona zwyczajnie lubi kooperację. Zresztą moja ekipa 2 kumpli do tej gry, też nie widzi innego trybu. Co do prostoty mechaniki pełna zgoda, ale. Dla mnie właśnie ten aspekt w połączeniu z tematyką gry i jej klimatem, oraz fajne proste patenty których gdzie indziej nie widziałem powodują mój afekt do tej gry. Gdzie indziej znajdę grę w klimacie horrorów Hammer Productions, ukazujące Amerykę purytańskich protestantow i pierwszych osadników, gdzie musimy prowadzić śledztwo przeciwko przeroznym Złym (a każdy z nich powoduje, że mechanicznie to mocno inna rozgrywka) i dodatkowo Radzie Starszych miasta, bo nie każdy ma tam czyste sumienie i może potajemnie współpracować że złym.
Jezeli szukamy bardziej klimatycznej i szybkiej rozgrywki to to tu znajdziemy. Mechanicznego Nobla i frakcji zróżnicowanych ala Root, natomiast nie.
Co do FanG to też uwielbiam, ale jednak obsługa tej gry jest lekko bardziej rozbudowana w trakcie gry i przez to stoi o oczko nizej.
No! Może w wersji coop vs 3 Rzesza, z latającym po planszy sterowcem, może stawać w konkury, ale ilość, klimat i różnorodność Złych w AtoE jest nie do pokonania jak dla mnie.

P. S. Obecnie bez mapy łączącej 3 plansze o której wspominałeś i dod. fanowskiemu Ninja Dorg Investigation Deck (wzmacnia klimat i motyw śledztwa), nie siadał bym do gry już. Zbyt dużo wnoszą jak mnie, przy minimalnym koszcie. Polecam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11033
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: japanczyk »

Ogolnie Yuri jest tutaj mistrzem budowania klimatu - dostalem swietne polecajcie od niego - dodatkowy Investigation deck po sprawdzeniu to świetna sprawa, co prawda mapy na płótnie nie użyłem nigdy, ale klimat poziom over 9000, Bractwo wilków fanowskie imho lepsze niż którykolwiek z villainow z podstawki ;)
Reiner
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2020, 08:25

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Reiner »

Cześć,

Udało mi się nabyć podstawkę ToE. Jak Panowie z dostępnością dodatków? Czy jest instrukcja w wersji pl oraz czy ktoś z was może będzie zabierał się za drukowanie fanowskich dodatków z MB print.

Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Aktualnie wyczerpany jest nakład "Something Wicked" i każdy tego szuka. Nie wiem jak z Hero Packami 1 i 2. Co do druku w MB Print to ja podrukowałem sobie wszystko własnym sumptem i nie narzekam. Jest profeska i jest ekonomicznie, do gry w zupełności wystarcza.

Co do tłumaczenia to mam w wersji PL instrukcje do podstawki, "Something Wicked" i tłumaczenie kart. Chyba w prehistorycznych czasach REBEL.pl miał to u siebie na stronie. Voila:

https://gofile.io/d/52HPhq
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Reiner
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2020, 08:25

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Reiner »

Super, dzięki za info. Pl przydadza się bo mam kilku graczy, którzy mają problemy z angielskim.
Cieszę się jak dziecko bo dawno polowałem na ten tytul :D :D :D . Może OLX będzie łaskawy i udanmi się też kupic Fortune and Glory:)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Fortunę and Glory też skończył się nakład i jest kiepsko.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 579
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 248 times
Been thanked: 300 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: andrzejstrzelba »

Gdzieś kiedyś przeczytałem że jesienią tego roku ma być dodruk. Nie wiem jednak na ile jest to wiarygodne.
Dodruk FaG oczywiście.
Reiner
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2020, 08:25

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Reiner »

Dzięki Panowie.
Poszukam, może uda się dorwać gdzieś something wicked do ToE....
Z ciekawości ile was podliczyło MB print za wydruk dodatku fanowskiego bazującego na Braterstwie Wilków?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Ja ten dodatek również drukowałem sam. Chyba tylko karty wydrukowałem w printwrstudio.de, by się od oryginalnego decku nie różniły.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: kastration »

Odkurzę. Team Yuri i inni zwolennicy Latającej Żaby jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

Zagrałem w podstawkę, będąc doświadczonym graczem Fortune and Glory i Last Night on Earth (a przy okazji fanem wydawnictwa). ATOE wydało mi się w zasadach nieco prostsze niż ww tytuły, a zwłaszcza FaG. Z drugiej strony, już po pierwszej rozgrywce dostrzegłem potencjalny problem vide casus Eldritch Horror, czyli zbyt mało kart w podstawce do poszczególnych lokacji. Co najmniej jeden dodatek byłby mile widziany (już robię podchody zresztą). W porównaniu do FaG jest mniejsza presja czasu, przy czym zaznaczę, że zacząłem od sugerowanego w instrukcji wariantu basic game, a nie advanced. Skutkiem czego Jeździec bez Głowy został przeze mnie rozwalcowany już w debiucie. Klimat jest nieziemski. Dość powiedzieć, że takie postacie, jak Jeździec czy Strach na Wróble robią mi dzień, bo mam sentyment do takich treści w horrorach klasy B. Zasady są klarowne, przy czym nie wiem, czy to norma, ale jeśli nie wejdzie ani jedna karta Mystery ani żaden inny efekt, to Villains'om nie udało się przeciągnąć na swoją stronę, ani jednego członka Rady Miejskiej (w wolnym tłumaczeniu). Instrukcja ma prawie 30 stron, ale chyba zrozumiałem ją prawidłowo. Jakkolwiek, karty Mystery były wyjątkowo znośne, porównując chociażby z niekiedy masakrycznymi efektami z FaG. Ten ostatni tytuł oceniam wyżej również pod względem spójności grafik w klimacie Indiany Jonesa (Yuri może tu pewnie nieco polemizować, patrząc po jego wypowiedziach). Muszę zagrać wariant advanced, ale póki co jest intrygująco. Przy czym jest to oczywiście specyficzny tytuł, z turlanką dużej liczby kości, co nie każdemu podejdzie.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Dianne
Posty: 168
Rejestracja: 15 kwie 2020, 08:49
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 87 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Dianne »

Przytuliłam właśnie na mepelu dodatek The Coast i HP1 <3 Lista dodatków do zdobycia wreszcie się skurczyła. Ależ się jaram :mrgreen: Jakby ktoś miał dostęp do tej instrukcji PL to baaardzo proszę, bo podlinkowany plik chyba wygasł.

A jakby ktoś szukał to mają uszkodzone Anniversary Edition za 301 zł :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: A Touch of Evil: The Supernatural Game (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

The Coast jest super klimatyczny, dobry wybór :) Koniecznie zagraj przeciwko Ghost Ship i Sunken Seven, mają bardzo fajne mechaniki jako Villaini :)
P. S. Instrukcje znajdę i podeślę tu jak wrócę do domu, chyba gdzieś mam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ