Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Darkon
Posty: 44
Rejestracja: 25 sty 2022, 17:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkon »

Ja "niestety"przez gambita i on table wkręciłem się w planszowki na maksa i od jakiegoś roku jest to moje nowe hobby które nie oszczędza czasu i portfela. :D Gratulacje dla zwyciężcy.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

jozef.k pisze: 15 mar 2022, 17:40 Ach i znów nie wiem czy to jest kokieteria czy skromność :wink:
Napisałbym, ale to będzie chyba zbyt osobiste :D
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: jozef.k »

Gambit pisze: 16 mar 2022, 10:04
jozef.k pisze: 15 mar 2022, 17:40 Ach i znów nie wiem czy to jest kokieteria czy skromność :wink:
Napisałbym, ale to będzie chyba zbyt osobiste :D
Dobra niech Ci będzie. Odpuszczam. Dzięki za Twoją pracę.
menelobej
Posty: 406
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 93 times
Been thanked: 204 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: menelobej »

https://www.youtube.com/watch?v=Zh-kStmzvDk

A ja tak sobie skojarzyłem pewną kultową scenę z filmu "Rejs" i pomyślałem jakby zamienić słowo "aktor" na "recenzent planszówkowy", "kino" na "oglądanie youtuba", "film" na "recenzja", a "zapalanie papierosa" na "wystawienie oceny" . :lol:
m_marple
Posty: 69
Rejestracja: 29 lut 2020, 23:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 62 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: m_marple »

Chciałam sobie dziś odświeżyć zasady Roota i trafiłam przypadkiem na nowy (przynajmniej dla mnie) polski kanał, na którym gość nie tylko dobrze tłumaczy, ale ma też super montaż i dobrą jakość filmików. Wiedzę, że póki co wielkość rzeczy na kanale to tutorialem związane z Rootem właśnie, ale może warto obserwować, bo będzie się rozwijać. Ogólnie widzę mnóstwo roboty i serca włożonego w te filmiki, za co wielki szacunek.

(Jeśli już gdzieś wcześniej było wspominane to wybacznie, ale wg. wyszukiwarki nie ;) )

Zaku BoardGames
https://www.youtube.com/watch?v=xzR97dDDhAU
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 250 times
Been thanked: 308 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: andrzejstrzelba »

m_marple pisze: 29 kwie 2022, 16:16 Chciałam sobie dziś odświeżyć zasady Roota i trafiłam przypadkiem na nowy (przynajmniej dla mnie) polski kanał, na którym gość nie tylko dobrze tłumaczy, ale ma też super montaż i dobrą jakość filmików. Wiedzę, że póki co wielkość rzeczy na kanale to tutorialem związane z Rootem właśnie, ale może warto obserwować, bo będzie się rozwijać. Ogólnie widzę mnóstwo roboty i serca włożonego w te filmiki, za co wielki szacunek.

(Jeśli już gdzieś wcześniej było wspominane to wybacznie, ale wg. wyszukiwarki nie ;) )

Zaku BoardGames
https://www.youtube.com/watch?v=xzR97dDDhAU
Prezes mocno zachwala jego kanał, ale dla mnie na razie nic ciekawego nie ma. Kontrolnie ustawiłem subskrybcję, bo być może za chwilę zajmie się grami, które mnie interesują.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 496
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 253 times
Been thanked: 444 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: vnzk »

m_marple pisze: 29 kwie 2022, 16:16 Zaku BoardGames
https://www.youtube.com/watch?v=xzR97dDDhAU
Trafiłem na jego kanał przez grupę na fb. Nigdy nie grałem w Roota planszowego, nigdy nie miałem go na półce i prawie na pewno nie będę miał (za wysoki próg wejścia, żeby schodził z półki na spotkaniach), zagrałem tylko dwie partie w aplikacji, a i tak trzy pierwsze filmy Zaku obejrzałem z zainteresowaniem. Świetna realizacja, tłumaczenie, fizyczne upiększacze. Widać mnóstwo włożonej pracy. Polecam również i obserwuję, czekając na kolejne produkcje :)
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Grzdyll »

Gambit pisze: 26 sty 2022, 08:06 Uśmiecham się creepy, bo jestem creepy :D Ale podobno da się do tego przyzwyczaić. Tak mówi każdy po dwóch tygodniach w mojej piwnicy :D
Masz może jakąś bardziej konkretną ofertę? Czy dostępne są tylko turnusy dwutygodniowe? Trzeba przywieźć swoje gry czy all inclusive?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5303
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1711 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Grzdyll pisze: 30 kwie 2022, 13:42
Gambit pisze: 26 sty 2022, 08:06 Uśmiecham się creepy, bo jestem creepy :D Ale podobno da się do tego przyzwyczaić. Tak mówi każdy po dwóch tygodniach w mojej piwnicy :D
Masz może jakąś bardziej konkretną ofertę? Czy dostępne są tylko turnusy dwutygodniowe? Trzeba przywieźć swoje gry czy all inclusive?
https://youtu.be/NuIaQshEj-M
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3585
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 453 times
Been thanked: 1061 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Z naturą nie wygrasz! Niby gierki, a Mammon zawsze wylezie na wierzch.
BoardGameCo opowiada ile szekli wyciska z hobby 8)
https://www.youtube.com/watch?v=H47RrvUsQXQ
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5303
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1711 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

psia.kostka pisze: 06 maja 2022, 18:23 Z naturą nie wygrasz! Niby gierki, a Mammon zawsze wylezie na wierzch.
BoardGameCo opowiada ile szekli wyciska z hobby 8)
https://www.youtube.com/watch?v=H47RrvUsQXQ
To teraz ktory/ktora z naszych pierwszy/a sie odwazy?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3585
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 453 times
Been thanked: 1061 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

BOLLO pisze: 06 maja 2022, 19:11 To teraz ktory/ktora z naszych pierwszy/a sie odwazy?
Kto ciekawy, nos do kawy!

Ten caly ekshibicjonizm Alexa (przez niektorych odbierany jako transparentnosc), to element budowy kapitalu na fan-bazie po odejsciu z pracy zawodowej. Ciezko sie to ogladalo, gdy niemal zapraszal sponsorow do skladania propozycji reklamy. Oraz te wstawki typu "suby nie daja siana, tylko wyswietlenia".

Wpisuje sie to tez w trend szokowania widza lub budowania ogladalnosci na negatywnych emocjach. Cos w stylu NPI lub King of average ;)
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2110
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 436 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

BOLLO pisze: 06 maja 2022, 19:11
psia.kostka pisze: 06 maja 2022, 18:23 Z naturą nie wygrasz! Niby gierki, a Mammon zawsze wylezie na wierzch.
BoardGameCo opowiada ile szekli wyciska z hobby 8)
https://www.youtube.com/watch?v=H47RrvUsQXQ
To teraz ktory/ktora z naszych pierwszy/a sie odwazy?
Ja w ostatnim czasie zarobiłem z filmów na youtube dochód na poziomie 0 tys. zł.
Podejrzewam, że stoi za tym zmowa pozostałych prezenterów produktów, a nie brak filmów na koncie.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5303
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1711 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

psia.kostka pisze: 06 maja 2022, 19:32
BOLLO pisze: 06 maja 2022, 19:11 To teraz ktory/ktora z naszych pierwszy/a sie odwazy?
Kto ciekawy, nos do kawy!

Ten caly ekshibicjonizm Alexa (przez niektorych odbierany jako transparentnosc), to element budowy kapitalu na fan-bazie po odejsciu z pracy zawodowej. Ciezko sie to ogladalo, gdy niemal zapraszal sponsorow do skladania propozycji reklamy. Oraz te wstawki typu "suby nie daja siana, tylko wyswietlenia".

Wpisuje sie to tez w trend szokowania widza lub budowania ogladalnosci na negatywnych emocjach. Cos w stylu NPI lub King of average ;)
Prawie plakal jak mowil o wsparciu z patrona. Ja co miesiac placze przy wyplacie ale to kurcze nijak dziala na szefuncie....

Aha i jedno pytanko bo ja to ciezko z angielskiego. Kolega wyzej pisal ze mowino szeklach a ja zrozumialem ze on mieszka w Ohio czyli USA ale fakt jest wyznawca judaizmu wiec juz sam nie wiem. Te 100k dolarow jakos mi sie wydawaly wlasnie za duzymi kwotami.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3585
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 453 times
Been thanked: 1061 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

BOLLO pisze: 06 maja 2022, 20:00 Aha i jedno pytanko bo ja to ciezko z angielskiego. Kolega wyzej pisal ze mowino szeklach a ja zrozumialem ze on mieszka w Ohio czyli USA ale fakt jest wyznawca judaizmu wiec juz sam nie wiem. Te 100k dolarow jakos mi sie wydawaly wlasnie za duzymi kwotami.
Tak, mieszka w USA i kwoty o ktorych mowi sa w $
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5303
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1711 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

psia.kostka pisze: 06 maja 2022, 20:19
BOLLO pisze: 06 maja 2022, 20:00 Aha i jedno pytanko bo ja to ciezko z angielskiego. Kolega wyzej pisal ze mowino szeklach a ja zrozumialem ze on mieszka w Ohio czyli USA ale fakt jest wyznawca judaizmu wiec juz sam nie wiem. Te 100k dolarow jakos mi sie wydawaly wlasnie za duzymi kwotami.
Tak, mieszka w USA i kwoty o ktorych mowi sa w $
W takim razie zarobki na planszowym hobby jak i wydatki roczne na zycie prawie 450 000pln robia na mnie wrazenie.
Czy zazdroszcze? Tak ale pozytywnie o ile mozna zazdroscic pozytywnie. Fajnie ze budzet z hobby spina mu sie w zyciu i moze z tego zyc godnie. U nas widac tez nie jest zle skoro sa osoby co prowadza to jako etat.

Ale jest tez ciemna strona tego wszystiego. Czy to nadal hobby czy juz jednak praca? Mi zadna praca nie dawala satysfakcji bo zawsze z tylu glowy bylo kiedy do domu ....do hobby.
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mirukan »

BOLLO pisze: 06 maja 2022, 20:37 Mi zadna praca nie dawala satysfakcji bo zawsze z tylu glowy bylo kiedy do domu ....do hobby.
I za to Cię lubię!
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 876
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 302 times
Been thanked: 295 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: KOSHI »

Jak to mówi mój znajomy: Praca to kara. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

BOLLO pisze: 06 maja 2022, 19:11
psia.kostka pisze: 06 maja 2022, 18:23 Z naturą nie wygrasz! Niby gierki, a Mammon zawsze wylezie na wierzch.
BoardGameCo opowiada ile szekli wyciska z hobby 8)
https://www.youtube.com/watch?v=H47RrvUsQXQ
To teraz ktory/ktora z naszych pierwszy/a sie odwazy?
Każdy, kto ma informację o szeklach z Patronite :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5303
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1089 times
Been thanked: 1711 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Gambit pisze: 07 maja 2022, 08:10
BOLLO pisze: 06 maja 2022, 19:11
psia.kostka pisze: 06 maja 2022, 18:23 Z naturą nie wygrasz! Niby gierki, a Mammon zawsze wylezie na wierzch.
BoardGameCo opowiada ile szekli wyciska z hobby 8)
https://www.youtube.com/watch?v=H47RrvUsQXQ
To teraz ktory/ktora z naszych pierwszy/a sie odwazy?
Każdy, kto ma informację o szeklach z Patronite :)
Nie badz taki dokladny....wystarczy zrobic przelicznik po kursie. Rozumiem ze zaczynasz?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3585
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 453 times
Been thanked: 1061 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Czy nowe subskrypcje sa oznaczone pod jakim filmem zostaly klikniete? Da sie w ten sposob wskazac te filmy, ktore przewazyly szale? Czy jednak lajki sa lepsza miara jakosci materialu dla tworcy?

Wydaje sie, ze tematy dla poczatkujacych generowalyby suby, ale jest tez pewnie grupa ogladaczy, ktorzy przy jakims wyjatkowym odcinku sie przelamia i klikna tez sub. Sledzicie to?

Z drugiej strony czy suby i lajki rozkrecaja spirale yt czy wyswietlenia? Cenniejszy jest film z 100like i 100view, czy tez z 10like 1000view? Pewnie powinienem zapytac o to google, a nie forum ;) ale naszla mnie ta mysl gdy juz prawie kliknalem sub u recenzenta, i wtedy pomyslalem, ze moze pod jakims lepszym filmem warto kliknac w dowod uznania. Ma to sens? :)
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 250 times
Been thanked: 308 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: andrzejstrzelba »

Nie rozumiem tego zaglądania do cudzej kieszeni. Jakie to ma znaczenie? Co z taką informację można zrobić? Co to zmieni w Twoim życiu? Zwyczajnie po co to wiedzieć? Wszędzie zaglądanie do cudzego portfela. W pracy, po rodzinie, po sąsiadach, po youtuberach. Dajcie już z tym spokój i pamiętajcie... dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach.
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mirukan »

andrzejstrzelba pisze: 07 maja 2022, 15:10 Nie rozumiem tego zaglądania do cudzej kieszeni. Jakie to ma znaczenie? Co z taką informację można zrobić? Co to zmieni w Twoim życiu? Zwyczajnie po co to wiedzieć? Wszędzie zaglądanie do cudzego portfela. W pracy, po rodzinie, po sąsiadach, po youtuberach. Dajcie już z tym spokój i pamiętajcie... dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach.
Może ludzie pytają bo chcą wiedzieć czy lepiej dać suba czy lejka by Twórcę bardziej dowartościować/wspomóc :) . Nie doszukiwał bym tu się zazdrości z powodu potencjalnych zysków :) .
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 584
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 250 times
Been thanked: 308 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: andrzejstrzelba »

Odnoszę się do pytań wprost o pieniądze z Youtube, bo jakoś drażnią mnie. Nie lubię ich.
Arius
Posty: 1436
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 168 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Arius »

mirukan pisze: 07 maja 2022, 15:48
andrzejstrzelba pisze: 07 maja 2022, 15:10 Nie rozumiem tego zaglądania do cudzej kieszeni. Jakie to ma znaczenie? Co z taką informację można zrobić? Co to zmieni w Twoim życiu? Zwyczajnie po co to wiedzieć? Wszędzie zaglądanie do cudzego portfela. W pracy, po rodzinie, po sąsiadach, po youtuberach. Dajcie już z tym spokój i pamiętajcie... dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach.
Może ludzie pytają bo chcą wiedzieć czy lepiej dać suba czy lejka by Twórcę bardziej dowartościować/wspomóc :) . Nie doszukiwał bym tu się zazdrości z powodu potencjalnych zysków :) .
Ale pytanie o to ile wyciąga kasy miesięcznie/rocznie to nie jest pytanie o to czy lepiej dać suba czy lejka.
A zaglądanie i pytanie bezpośrednio o kasę jest po prostu nie na miejscu. Tym bardziej, że to nie problem zajrzeć na patronite, czy dowiedzieć się ile kasy z reklam z yt wyciąga się. Plus jeszcze jakieś bonusy.
ODPOWIEDZ