Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

OK, czyli kolega się musi uzbroić w cierpliwość jeśli chce kupić. Bo lepiej pewnie nową podstawkę.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jools »

Zdecydowanie lepiej nową podstawkę, bo:
- taniej
- więcej kart
- organizer plastikowy

Też mam już kupiony cykl, i czekam na nowy core set.
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

A skąd wiesz o tym organizerze? Były jakieś prezentacje pudełka w środku?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Evokenx »

Jools pisze: 28 sie 2021, 20:34 Zdecydowanie lepiej nową podstawkę, bo:
- taniej
- więcej kart
- organizer plastikowy

Też mam już kupiony cykl, i czekam na nowy core set.
Nowy zestaw podstawowy na pewno nie będzie tańszy :)
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Chyba chodzilo o to, że tańszy niż podwójny koszt starego zestawu.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jools »

Miałem oczywiście na myśli 2 core set vs 1 revised core set. Bo revised zawiera tyle kart ile tamte dwa (i extra). Także należy porównywać 2vs1.
A cenowo to mamy ~2x140 vs 200 zł.
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Grzeju »

Dla zapominalskich, dziś premiera Powrotu do Przerwanego Kręgu.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

FFG zapoweiedzialo że stare cykle w nowym formacie:
Spoiler:
Ciezko powiedzieć co na to Galakta bo na drukowali troche w starym formacie i pewnie dopóki nie zejdzie to nowego nie drukna bo sami by sobie narobili problemów.

Zapowiedzieli też nowy scenariusz o podróżach w czasie dla do 12 graczy.
Spoiler:
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

brazylianwisnia pisze:FFG zapoweiedzialo że stare cykle w nowym formacie:
No to jako posiadacz 2x core set + 1 cykl, zastanawiający się czy wchodzić dalej i jak bardzo - elegancko. Będą nowe cykle z galakty - super, będziemy wybrane kupować. Dochodzą dodatkowe opcje mieszania - można kupić bohaterów z jednego cyklu, przygody z drugiego, supcio. Nie będzie w wersji PL, no to... trudno. Jak robią nowy CS to nowego kontentu będzie i tak wystarczająco.

Tak czy siak, coraz lepiej te kooperacyjne LCGi wyglądają dla graczy. Czekamy na nowe tytuły :twisted:
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Ayaram pisze: 16 wrz 2021, 09:00 Tak czy siak, coraz lepiej te kooperacyjne LCGi wyglądają dla graczy. Czekamy na nowe tytuły :twisted:
Mam nadzieję, że oznacza odejście od modelu małych paczek i przejście w 1-2 duże pudełka w roku dla wszystkich przyszłych gier lcg.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ayaram »

kozz84 pisze: 16 wrz 2021, 09:03
Ayaram pisze: 16 wrz 2021, 09:00 Tak czy siak, coraz lepiej te kooperacyjne LCGi wyglądają dla graczy. Czekamy na nowe tytuły :twisted:
Mam nadzieję, że oznacza odejście od modelu małych paczek i przejście w 1-2 duże pudełka w roku dla wszystkich przyszłych gier lcg.
No jeśli wspomniali o tym też w kontekście WP LCG, to myślę że na bank ma to być nowy standard.

Pytanie co z MC LCG, gdzie tam ten model z "Hero packami" najzwyczajniej pasuje.
jediwolf
Posty: 403
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jediwolf »

brazylianwisnia pisze: 16 wrz 2021, 08:17 FFG zapoweiedzialo że stare cykle w nowym formacie:
Czyli jako osoba dopiero zaczynająca zabawę z HwA LCG, mam nie kupować np. Szlak do Carcosy i mitów do tego rozszerzenia, bo zostanie to wydane w nowym formacie tak?
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Majzownik »

Jeśli nie zależy ci na czasie, to raczej tak. Finansowo powinno wyjść korzystniej w tym nowym formacie. Pytanie tylko, kiedy galakta postanowi te odświeżone wersje wypuścić na naszym rynku? Zważywszy, że ffg zapowiedziało Dunwich na początek 2022, to zakładam że carcossa u nas nie wyjdzie wcześniej niż za rok.
Nadab
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2017, 20:26
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Nadab »

Zapewne Galakta wyda to dopiero wtedy gdy sprzeda dany cykl w starej wersji i FFG będzie organizować druk międzynarodowy nowej wersji.
Jeśli nikt nie będzie kupował starej wersji czekając na wersję nową, to obecny nakład będzie się sprzedawał bardzo długo i Galakta nie zdecyduje się na wydanie cyklu w nowej wersji.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Evokenx »

Według mnie lepiej kupić cykl Carcosy od razu póki jeszcze jest. Nigdy nie wiadomo czy Galakta faktycznie zrobi dodruk tego cyklu.

Chyba, że ci aż tak nie zależy na skompletowaniu całego horroru w arkham lcg :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

jediwolf pisze: 16 wrz 2021, 14:32
brazylianwisnia pisze: 16 wrz 2021, 08:17 FFG zapoweiedzialo że stare cykle w nowym formacie:
Czyli jako osoba dopiero zaczynająca zabawę z HwA LCG, mam nie kupować np. Szlak do Carcosy i mitów do tego rozszerzenia, bo zostanie to wydane w nowym formacie tak?
Na moje lepiej kup w starej wersji. Galakta jeszcze nic takiego nie zapowiadała, dopiero co po zamawiała dodruki które mogą nawet i kilka lat jeszcze wisiec w sklepie więc jeśli temat nowego wydania będzie to raczej bardzo odległy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
bosik111
Posty: 306
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: bosik111 »

Siema, przymierzam sie do kilku dodatkow fanowskich, natomiast nie wiem jak wyglada sytuacja z drukiem w Polsce. Czytalem ze w przeszlosci zbierano sie na takie dodruki, ale nie bardzo wiem czy dalej sie da, no I gdzie dokladnie. Poratuje mnie jakis wyjadacz informacja?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

bosik111 pisze: 07 paź 2021, 10:28 Siema, przymierzam sie do kilku dodatkow fanowskich, natomiast nie wiem jak wyglada sytuacja z drukiem w Polsce. Czytalem ze w przeszlosci zbierano sie na takie dodruki, ale nie bardzo wiem czy dalej sie da, no I gdzie dokladnie. Poratuje mnie jakis wyjadacz informacja?
Dołącz do grupy na fb:
https://m.facebook.com/groups/165645574 ... =bookmarks
Raz na 2-3 miesiące jest organizowany druk dodatkow, książek kampanii, przekładek, oficjalnego PnP itd.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2041 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Pojawił się nowy dodatek z badaczami w sprzedaży. Cena 140zł jest niezła. Jeśli kampania będzie kosztować tyle samo to ze zniżkami wyjdzie parę dyszek przodu.
moneo
Posty: 22
Rejestracja: 19 kwie 2009, 00:51
Has thanked: 26 times
Been thanked: 11 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: moneo »

Ardel12 pisze: 07 paź 2021, 14:27 Pojawił się nowy dodatek z badaczami w sprzedaży. Cena 140zł jest niezła. Jeśli kampania będzie kosztować tyle samo to ze zniżkami wyjdzie parę dyszek przodu.
Gdyby była taka sama cena za kampanię to byłaby rewelacja (~100zł do przodu za komplet względem wcześniejszych). Niestety w wersji angielskiej kampania jest o połowę droższa niż karty badaczy. No ale i tak może parę dyszek zaoszczędzimy.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 502
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 329 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ArnhemHorror »

W pudełku z kampanią jest po prostu więcej kart, stąd też wyższa cena. W sumie wyjdzie taniej niż w poprzednich cyklach, bo w nowym modelu wydawniczym niższe są koszta produkcji i transportu, a więc ostatecznie zaoszczędzi również i konsument.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

wilecki pisze: 07 paź 2021, 15:34 W pudełku z kampanią jest po prostu więcej kart, stąd też wyższa cena...
Możliwe (a w sumie to mam nadzieję), że pudełko z kampanią będzie miało format do przechowywania kart i stąd cena też jest wyższa. Pudełko badaczy jest mniej więcej wykonane tak samo co pudełka z dużych dodatków wydanych do tej pory (miękki karton), z tym że jest większe.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 502
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 329 times
Been thanked: 161 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ArnhemHorror »

Ciekawa koncepcja, zwłaszcza że rzeczywiście różnica w liczbie kart (~250 vs. ~300) nie usprawiedliwia w całości 50% różnicy w cenie. Jeśli właśnie tak miałoby być, to ciekawe czy FFG zrezygnuje też wtedy z dotychczasowej formy pudełek do powrotów, które to oferowały możliwość przechowywania całych kampanii…
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ixi24 »

Dopiero zaczynam przygodę z Arkham Horror LCG (ogrywam podstawkę) i pytanie do wyjadaczy. Kupujecie pakiet badaczy czy bardziej czekacie na samą kampanię ?
W ogóle warto mieć taki dodatkowy osobny zestaw badaczy i łączyć go z innymi kampaniami czy jednak te z poprzednich dodatków wystarczają :) ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 939 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Ardel12 pisze: 07 paź 2021, 14:27 Pojawił się nowy dodatek z badaczami w sprzedaży. Cena 140zł jest niezła. Jeśli kampania będzie kosztować tyle samo to ze zniżkami wyjdzie parę dyszek przodu.
Kupilem za 130zl. Kampania będzie pewnie 180-190zl. Powiedzmy 320zl całość vs 440zl w starym systemie. Sporo na plus. Ciakwe czy moje spekulacje się potwierdza i dostaniemy 2 kampanie na rok zamiast jednej co 8 miesięcy.
Myślę że powroty pozostaną. Kampania ma więcej kart, wypraskę, droższe pudełko, koszta opracowania samej kampanii, tokeny. W porównaniu do deluxa Innsmouth za 110-120zl na lajcie warta jest do 200zl.
Warto kupić te karty badaczy bo za 130zl to jest mocne doładowanie opcji deckbuildingowych, regrywalnosci.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ