Skirmish figurkowy solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Skirmish figurkowy solo

Post autor: Sloth »

Panowie z racji tego że gram głównie solo to nieustannie poszukuje :)
Brakuje mi szybkiego skirmisha figurkowego w którego mogę pograć solo, karcianych jest masa, mój najbardziej przeklepany to Anioł Śmierci, nawet myślałem coby tutaj kart nie zamienić na figurki ale koszt byłby dosyć wysoki. Zamowilem United Marvel podstawkę, ale jest to tylko namiastka typowego figurkowego a poza tym jeszcze chwila minie zanim wersja PL dotrze. Wszelakie gry z aplikacją odpadają. Od tego jest konsola.

Przeglądam właśnie różne gry w których występuje fanowski tryb solo ale, może coś przegapiłem i jest jakiś szybki skirmish figurkowy który ma takową formę gry stworzoną przez producenta. Preferuje wersję PL.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1390
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Emil_1 »

Edge:Dawnfall -
Bosses - tryb walki z jednym mega bossem
FOTS - z tego co pamiętam cała skirmishowa kampania solo
Darkness - chyba też, nie ogrywałem
Miłego dnia! :)
rogal
Posty: 249
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: rogal »

warcry
jest tryb kampani solo
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8789
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2701 times
Been thanked: 2373 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Curiosity »

Jak ma być SKIRMISH to może Cloudspire? Zamiast figurek żetony, figurki są opcjonalne. Podobno super do solo (ja nie grałem solo na razie).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1390
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Emil_1 »

rogal pisze: 24 sie 2021, 08:04 warcry
jest tryb kampani solo
Przepraszam, ale Warcry to zła gra, której zaletą są bardzo ładne figurki i prostota. Tak, miałem 3 frakcje, grałem i sprzedałem. Zostawiłem sobie tereny ze startera bo są ekstra:)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 202 times
Been thanked: 98 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: zioombel »

Emil_1 pisze: 24 sie 2021, 08:56
rogal pisze: 24 sie 2021, 08:04 warcry
jest tryb kampani solo
Przepraszam, ale Warcry to zła gra, której zaletą są bardzo ładne figurki i prostota. Tak, miałem 3 frakcje, grałem i sprzedałem. Zostawiłem sobie tereny ze startera bo są ekstra:)
Mówisz, za TOBIE się nie podobała i że dla CIEBIE to tylko ładne figurki?
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 162
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 67 times
Been thanked: 40 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Lopek43 »

Sloth pisze: 24 sie 2021, 07:22 Panowie z racji tego że gram głównie solo to nieustannie poszukuje :)
Brakuje mi szybkiego skirmisha figurkowego w którego mogę pograć solo, karcianych jest masa, mój najbardziej przeklepany to Anioł Śmierci, nawet myślałem coby tutaj kart nie zamienić na figurki ale koszt byłby dosyć wysoki. Zamowilem United Marvel podstawkę, ale jest to tylko namiastka typowego figurkowego a poza tym jeszcze chwila minie zanim wersja PL dotrze. Wszelakie gry z aplikacją odpadają. Od tego jest konsola.

Przeglądam właśnie różne gry w których występuje fanowski tryb solo ale, może coś przegapiłem i jest jakiś szybki skirmish figurkowy który ma takową formę gry stworzoną przez producenta. Preferuje wersję PL.
"Wszelakie gry z aplikacją odpadają. Od tego jest konsola."
Uu nie zgodzę się :) Fallout : Wasteland Warfare z apką polecam (apka zarządza kartami pilnuje hp, statusy itd ale ostrzegam to nie jest najtańsze :) beż aplikacji też oczywiście polecam Wasteland Warfare - karty spełniają zadanie poprostu z aplikacją uważam że łatwiej się zarządza (tylko tytuł nie jest w PL - ale moim zdaniem solo jest super) a jak lubisz przy okazji coś "pomajstrować" z kartonu czy pvc to zabawy jest tona przy tworzeniu terenów . Ewentualnie popatrz na Core Space od Battlesystems

Tutaj kilka fotek z moich prac przed malowaniem figurek :
Spoiler:
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Sloth »

Raczej wszystkie podawane tytuły to koszt kilkuset złoty(400-500) i ENG.
Bardziej liczyłem na coś w rodzaju Unmatched, tylko tam podobno tryb solo(fanowski) jest słaby.

Czytam właśnie na temat WARHAMMER UNDERWORLDS, wyszedł oficjalny tryb solo tylko jeszcze się nie doczytałem czy do zwyklej podstawki za sto kilkadziesiąt złoty można to użyć.

https://www.warhammer-community.com/202 ... -road-map/
Emil_1 pisze: 24 sie 2021, 07:59 Edge:Dawnfall -
Bosses - tryb walki z jednym mega bossem
FOTS - z tego co pamiętam cała skirmishowa kampania solo
Darkness - chyba też, nie ogrywałem
Co to jest FOTS ? Nie bardzo mogę namierzyć.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1390
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Emil_1 »

Father of the sun
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1390
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Emil_1 »

Jeśli chcesz coś fajnego dla jednej osoby od ręki to Wild Assent - masz komplet figurek, jest działające AI i jest na olx, na pewno taniej niż Edge (można znaleźć za około 1100, pojawiają się oferty czasami)
Jeśli chcesz poczekać i lubisz wielkie figurki to może Primal na kickstarterze( niedlugo pewnie PM otworzą), tylko na to trzeba czekać. Wiem, że Mythic Batttles:Pantheon ma scenariusze solo, mają być też chyba w Ragnaroku.
Pytanie czy chcesz teraz grać czy możesz czekać rok/dwa lata. Napisałem Ci opcje na oba.

Jeśli zaś masz zacięcie modelarskie to możesz to:
https://boardgamegeek.com/boardgame/264 ... hadow-deep
Tylko zaznaczam, że to wymaga posiadania swoich figurek i terenów. Oczywiście można grać i kasztanami na wykałaczkach, ale po co:)
Miłego dnia! :)
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Sloth »

Szukam czegoś do grania na teraz jako przerywnik. Szybka rozgrywka, krew się leje, trup pada i tyle.
Rangers of Shadow Deep jakiś czas temu czytałem recenzję na temat figurkowych gier solo i pojawiła tam się razem z frostgravem. To bardziej taki RPG.

Na razie z tego co widzę to jest problem z niedużymi skirmishami solo, szczególnie w wersji PL. No ale, cóż. Nie ma co się poddawać.
Dzięki za podpowiedzi.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Phate »

Podłącze się bo zainteresował mnie temat Warhammer Underworlds Solo.
Ktoś może coś więcej na ten temat powiedzieć ? Próbowaliście ? Tej podstawki Beastgrave już nie ma dostępnej ale jest inny starter - można będzie zagrać w solo bez Beastgrave ?
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Sloth »

Phate pisze: 29 sie 2021, 23:16 Podłącze się bo zainteresował mnie temat Warhammer Underworlds Solo.
Ktoś może coś więcej na ten temat powiedzieć ? Próbowaliście ? Tej podstawki Beastgrave już nie ma dostępnej ale jest inny starter - można będzie zagrać w solo bez Beastgrave ?
W instrukcji jest tekst "Underworlds: Beastgrave and a Fomoroid Crusher model" jako niezbędne do trybu solo. Czy działa na innych podstawach nie wiem gdyż nie posiadam. Poniższy zestaw wychodzi 360 zł więc ja dałem sobie spokój na chwilę obecną.

Natomiast Beastgrave jest dostępny

https://allegro.pl/oferta/warhammer-und ... 0632794977

Fomoroid Crusher

https://allegro.pl/oferta/warhammer-war ... 0925402636
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Yuri »

Anno 1666 ma dostać tryb solo teraz. Może też warto rozważyć.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Sloth »

Yuri pisze: 30 sie 2021, 07:19 Anno 1666 ma dostać tryb solo teraz. Może też warto rozważyć.
Piszesz o Swords of Light and Darkness. Tylko to chyba nie będzie samodzielny dodatek.
Musisz mieć podstawkę.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Yuri »

Sloth pisze: 30 sie 2021, 09:23
Yuri pisze: 30 sie 2021, 07:19 Anno 1666 ma dostać tryb solo teraz. Może też warto rozważyć.
Piszesz o Swords of Light and Darkness. Tylko to chyba nie będzie samodzielny dodatek.
Musisz mieć podstawkę.
Wszystko się zgadza co piszesz.Rozważyłbym ten tytuł na Twoim miejscu, wart uwagi.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Sloth
Posty: 394
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 83 times
Been thanked: 78 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Sloth »

W podobnym klimacie tylko już jako typowy skirmish jest Szabla i krew.
Liczę iż pojawi się również w retailu.
Posiada tryb solo.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Skirmish figurkowy solo

Post autor: Yuri »

Sloth pisze: 30 sie 2021, 11:38 W podobnym klimacie tylko już jako typowy skirmish jest Szabla i krew.
Liczę iż pojawi się również w retailu.
Posiada tryb solo.
Też myślałem nad tymi dwoma. Niemniej biorąc pod uwagę np. "pewność" firmy i że będzie wspierać produkt znajomość realiów i doświadczenie planszówkowe, zdecydowanie wybieram produkt Wargamera.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ