Portal Ogarnij się!!!

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pioter123 »

BOLLO pisze: 15 cze 2021, 15:05 Portal się ogarnął i odpowiedział na mojego e-maila i odesłał :
Brakujące białe znaczniki z Little Town,Talie kart do Rising Sun, Karty do Aeons End "Zakrzywiony Sztylet i Niestabilny Pryzmat oraz jakąś planszetkę gracza chyba do Aeons End z Elfim łucznikiem......to wszystko. Poinformowany zostałem że jeszcze doślą kartę do Terron of London oraz Mage Knight.
A co bylo nie tak z kartami do Rising sun? :o
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

pioter123 pisze: 17 cze 2021, 13:05
BOLLO pisze: 15 cze 2021, 15:05 Portal się ogarnął i odpowiedział na mojego e-maila i odesłał :
Brakujące białe znaczniki z Little Town,Talie kart do Rising Sun, Karty do Aeons End "Zakrzywiony Sztylet i Niestabilny Pryzmat oraz jakąś planszetkę gracza chyba do Aeons End z Elfim łucznikiem......to wszystko. Poinformowany zostałem że jeszcze doślą kartę do Terron of London oraz Mage Knight.
A co bylo nie tak z kartami do Rising sun? :o
No to samo pytanie zadałem bo nic nie słyszałem żeby tam karty były zdupczone.
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

BOLLO pisze: 25 lut 2021, 09:04 Właśnie dostałem odpowiedź od Ignacego i nie mam już więcej pytań....z odpowiedzi wynika że w 2020r Portal pomylił się o mniej niż 0,04% przypadków.
Tak więc powtarzam jak mantrę Portal się nie myli ....Brak słów......
Jakby to było 4% to by brzmiało bardziej wiarygodnie, natomiast też nie jest tak (a niektórzy pompują takie wrażenie) , że Portal knoci co 2 wydaną grę. Inna sprawa, że Portal celuje w bardziej zaawansowanych graczy, więc poprzeczką jest stawiana nieco wyżej niż np. Rebelowi (tutaj z kolei przy kijowych kosteczkach do Terraformacji gawiedź jakoś sama sobie proponuje dokupienie porządnych gdzieś indziej, winą obarcza fabrykę i jakoś nie ma tematów w stylu 'Rebel ogarnij się! ' ;)
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: roadrunner »

BOLLO pisze: 17 cze 2021, 12:07 Hej brachu...
Spoiler:
Coś, co brzmi fajnie po angielsku, niekoniecznie brzmi równie fajnie po polsku. smh ;)

Poza tym popracuj, Bollo, nad przystępnością wypowiedzi, bo w jaki wątek ostatnio nie wejść, to produkcja postów obrażających innych wychodzi Ci skuteczniej niż cokolwiek innego na tym forum.
Nawiązując do tematu, wielokrotnie pisałem, że poziom obsługi klienta rodzimych wydawnictw planszowych jest gdzieś pomiędzy podejściem mechanika "łaskę robię, że dajesz mi pan zarobić", a socialmediowym burakiem "no, przecież nic się nie stało, białe jest czarne, bo ja tak mówię, a poza tym to nie ma na to jednoznacznego zapisu w kk i co mi zrobisz?".

Łatwo to zauważyć po 5 minutach w hobby. Lata mijają, a głosów wielkiego zaskoczenia nie ubywa. Znajduję to zabawnym, gdy ktoś mówi, że "kupiłem ich kolejną grę i jest kolejnym babolem, buuu".
Głosowanie portfelem jest już passe? Inni nie wydają dobrych gier? Czy banał frajdy z kontynuowania toksycznej relacji?
Emocje lokowane w planszówki można inwestować gdziekolwiek indziej. Odnosząc się do trendu szerszego niż ten wątek, kompensacja w takiej formie i częstotliwości powoli mąci fun z goszczenia w innych zakątkach forum.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

Coś, co brzmi fajnie po angielsku, niekoniecznie brzmi równie fajnie po polsku. smh
Nie znam angielskiego więc musisz się przyzwyczaić do moich secret message :-)
Poza tym popracuj, Bollo, nad przystępnością wypowiedzi, bo w jaki wątek ostatnio nie wejść, to produkcja postów obrażających innych wychodzi Ci skuteczniej niż cokolwiek innego na tym forum.
Dziękuje za zwrócenie uwagi, chociaż pamiętam że większość wpisów podobał ci się jednak. Oczywiście popracuję nad tym....
Emocje lokowane w planszówki można inwestować gdziekolwiek indziej. Odnosząc się do trendu szerszego niż ten wątek, kompensacja w takiej formie i częstotliwości powoli mąci fun z goszczenia w innych zakątkach forum.
Oczywiście że można tylko po co? Jesteśmy na tym forum więc emocje przelewamy na to hobby. A myślę że jest sporo ludzi którzy na hasło "Portal" lub "Trzewiczek" podnoszą się emocje poza skalę. U mnie jest odwrotnie bardziej w stronę radości i euforii :wink:
Spoiler:
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: thorus197 »

Szczerze powiedziawszy..

Mi portal zaimponował :) Właśnie doszły mi do UK karty które zniszczone zostały przez moich współgraczy.. Chciałem nawet zapłacić za nie a tu proszę, za darmo i bez żadnych problemów..
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: nahar »

thorus197 pisze: 23 cze 2021, 19:44 Szczerze powiedziawszy..

Mi portal zaimponował :) Właśnie doszły mi do UK karty które zniszczone zostały przez moich współgraczy.. Chciałem nawet zapłacić za nie a tu proszę, za darmo i bez żadnych problemów..
Normalne dzialanie sensownych wydawnictw.
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

"I pytanie bonusowe: dlaczego w każdej waszej grze - szczególnie KAŻDEJ najprostszej - są błędy w edycji polskiej?????"

Kolejny wpis o Portalu? Nie, to jest cytat z sąsiedniego wątku o Lucky Duck. Nie chodzi mi o to, żeby 'szkalować' inne wydawnictwo, tylko pokazać że jak spojrzymy szerzej na problemy polskich wydań to w zasadzie można by zmienić nazwę tego wątku na "[Wydawnictwa] ogarnijcie się! " ;)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2021, 14:10 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

I jednoznacznie pokazuje, że to nie jest tak, że wszyscy robią błędy, a tylko Portalowi się obrywa. ;)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: fitzroy »

Może się nie znam, nie wiem jak wygląda szczegółowo proces wydawania gry ale od dawna się zastanawiam czy to taki problem przetłumaczyć grę(instrukcja, karty itd.) bez błędów? Przecież od momentu podjęcia współpracy; w sensie podpisania umowy o prawo do wydania gry X do jej premiery na rynku polskim mijają co najmniej długie miesiące. Tłumaczy się a potem się to sprawdza aż do braku błędów( to nie są tysiące stron). Do tego zatrudnia się nie studenta 2-go roku filologii tylko specjalisty w swojej dziedzinie( być może się mylę). Co ma powiedzieć w takim razie tłumacz/zespół tłumaczy np. wszystkich tomów Diuny albo Gry o Tron ? Wybaczcie moją nieznajomość realiów wydawniczych/naiwność.
j_g
Posty: 2000
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 511 times
Been thanked: 251 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: j_g »

fitzroy pisze: 26 cze 2021, 12:35 [...]od dawna się zastanawiam czy to taki problem przetłumaczyć grę(instrukcja, karty itd.) bez błędów?
Co prawda to prawda...
fitzroy pisze: 26 cze 2021, 12:35 Co ma powiedzieć w takim razie tłumacz/zespół tłumaczy np. wszystkich tomów Diuny albo Gry o Tron ?
...ale porównywanie tłumaczenia instrukcji, gdzie czasem jedne błędnie przetłumaczone słówko wypacza daną regułę o 180 stopni, do tłumaczenia książki to gruba przesada.
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

Bart Henry pisze: 26 cze 2021, 12:27 I jednoznacznie pokazuje, że to nie jest tak, że wszyscy robią błędy, a tylko Portalowi się obrywa. ;)
Ja niestety odnoszę wrażenie (co zresztą pokazał ten wątek), że Portalowi obrywa się mocniej. Nie siedzę w planszówkach jakoś bardzo długo, ale na początku przygody gdzieś na FB mignął mi wątek profilu 'Przestańcie szkalować wydawnictwo Portal Games', tutaj jest odezwa do Portalu by się ogarnął no i wystarczy byle literówka żeby na forum Gry Planszowe na FB wrzucił fotę z dopiskiem 'no tak, znowu Portal'. Tymczasem życie pokazuje, że podobne błędy zdarzają się wszystkim wydawnictwom (albo jeszcze gorsze).

Świeżo się dowiedziałem, że jedna z gier od Czachy miała być na 5 osób a jak przyszło co do czego to jest wyłącznie na 4 i nie ma za bardzo wyjaśnienia. Portalowi ciągle wypominanie jest to jakoby trzymał się tej tezy, 'że nie robi błędów', ale ile razy pojawia się jakiś problem to Trzewik wskazuje adres mailowy do działu reklamacji i jakoś nie widzę nigdy później oburzenia na załatwienie przez nich sprawy.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 327 times
Been thanked: 383 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: sliff »

Portal jest najbardziej medialny, to najbardziej mu się obrywa. Ot wady i zalety bycia na świeczniku.

Jednocześnie poziom gier i reklamacji jest taki, że masowo nie zniechęca klientów. Na czachę po przebojach z klanami wiele osób postawiło krzyżyk i nie kupują kolejnych gier.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

pcyzm pisze: 26 cze 2021, 14:23
Bart Henry pisze: 26 cze 2021, 12:27 I jednoznacznie pokazuje, że to nie jest tak, że wszyscy robią błędy, a tylko Portalowi się obrywa. ;)
Ja niestety odnoszę wrażenie (co zresztą pokazał ten wątek), że Portalowi obrywa się mocniej. Nie siedzę w planszówkach jakoś bardzo długo, ale na początku przygody gdzieś na FB mignął mi wątek profilu 'Przestańcie szkalować wydawnictwo Portal Games', tutaj jest odezwa do Portalu by się ogarnął no i wystarczy byle literówka żeby na forum Gry Planszowe na FB wrzucił fotę z dopiskiem 'no tak, znowu Portal'. Tymczasem życie pokazuje, że podobne błędy zdarzają się wszystkim wydawnictwom (albo jeszcze gorsze).

Świeżo się dowiedziałem, że jedna z gier od Czachy miała być na 5 osób a jak przyszło co do czego to jest wyłącznie na 4 i nie ma za bardzo wyjaśnienia. Portalowi ciągle wypominanie jest to jakoby trzymał się tej tezy, 'że nie robi błędów', ale ile razy pojawia się jakiś problem to Trzewik wskazuje adres mailowy do działu reklamacji i jakoś nie widzę nigdy później oburzenia na załatwienie przez nich sprawy.
Mam trochę wrażenie, że żyjesz w portalowej bańce. Chcesz namiar na wpisy ludzi, którzy są zniesmaczeni tym, że przy każdej wzmiance o Czacha Games nadal znajdują się tacy, którzy przypominają ich grzeszki sprzed dwóch lat?

Widziałem już na tym forum ludzi przekonujących, że hejt na Rebel/Phalanx/Czachę/Portal jest przesadzony i każdy uważa, że dużo mocniejszy, niż w przypadku innych wydawnictw. Chyba trzeba zrobić jakąś debatę, żebyście sobie ustalili kogo społeczność gnoi najbardziej. :lol:
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: VivoBrezo »

Oj nie tylko Portal. Błędy Galakty są wręcz legendarne, do tego nadal działają tak jak kilka lat temu, gdy mieli wyłączność na gry FFG, czyli errata może będzie, a może nie, a najlepiej sami sobie wydrukujcie poprawione karty :D Wiele osób ma im za złe, że tak działa support, ale nada kupują ich gry, bo co mają zrobić :P Zresztą swego czasu, Galakta była bardziej osądzana od czci, niż Portal. Z racji przetasowań na rynku, odeszła trochę w cień i ich błędy nie są już tak eksponowane.

Rzadko które wydawnictwo nie popełnia błędów. Ostatnio znaleźliśmy babola w tłumaczeniu On Mars (jest w wątku). Czasami mam wrażenie, że po prostu tłumacz nie grał w daną grę, albo zagrał raz i siada do projektu, bo zaraz ma deadline. O ile w przypadku fabuły, to można to zrobić z biegu, to w kwestii zasad, często potrzebny jest szeroki kontekst, którego nie uzyskasz tłumacząc na bieżąco.
Warto spytać się chłopaków z Gradania, jak wygląda sytuacja u nich z tłumaczeniem gier. Z tego co wiem, raczej nikt nie miał zastrzeżeń do ich warsztatu. Podejrzewam, że bycie tłumaczem i graczem, znacząco zmniejsza ilość baboli.

Co do Portalu, Ignacy najbardziej ze wszystkich przedstawicieli branży, skraca dystans między konsumentem, a firmą. Oczywiście jest to super, dzięki temu zyskujemy sporo wiedzy o branży, mamy informacje z pierwszej ręki, zachodzi bezpośrednia interakcja i wymiana myśli. Marketingowo, też to się opłaca firmie. Cóż, Ignacy jest ogromnym neonem, na którym możesz wyświetlić reklamę za reklamą, a zasięgi są często większe niż u influencerów.
Ma to też swoje wady, a jedną z nich jest właśnie to, że (uwaga wchodzimy w tematy koniarskie) czasami spadną z przysłowiowego, wysokiego konia :D .
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

VivoBrezo pisze: 27 cze 2021, 08:17 Ma to też swoje wady, a jedną z nich jest właśnie to, że (uwaga wchodzimy w tematy koniarskie) czasami spadną z przysłowiowego, wysokiego konia :D .
No i chyba o takie sprzężenie zwrotne chodzi. Nie wykluczam też, że sam wpadłem w bańkę i mózg nadmiarowo przypisuje większą wagę z automatu do krytyk Portalu (inna sprawa, że ten akurat wątek najbardziej śledzę, bo też sporą część gier mam właśnie od nich). Natomiast wracając do początku, Trzewik prowadzi dosyć otwarty marketing i na pewno jest tak, że czasem udaje mu się przelicytować jakiś temat (przykładem odcinek z Nemezis gdzie część widzów odebrała to jako atak na Rebela). Co ciekawe i Rebel potrafi w stronę Portalu wysyłać pociski, tylko są tak wysublimowane, że mało kto je wychwytuje ;)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 814
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: kurdzio »

Jak myślicie, co tu się zadziało? Mam nadzieję że to tylko błąd tlumaczenia karty w instrukcji, a samą kartę dostaniemy prawidłową (mówiącą o dodatkowym VP a nie Sile).

Najeźdźcy ze Scytii
Spoiler:
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Seykan »

kurdzio pisze: 06 lip 2021, 07:48 Jak myślicie, co tu się zadziało? Mam nadzieję że to tylko błąd tlumaczenia karty w instrukcji, a samą kartę dostaniemy prawidłową (mówiącą o dodatkowym VP a nie Sile).

Najeźdźcy ze Scytii
Spoiler:
Ja bym się zapytał o to Portalu, wysyłałeś im maila? Ew. ja mogę. Też jestem ciekaw.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 814
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: kurdzio »

Seykan pisze: 06 lip 2021, 12:35
kurdzio pisze: 06 lip 2021, 07:48 Jak myślicie, co tu się zadziało? Mam nadzieję że to tylko błąd tlumaczenia karty w instrukcji, a samą kartę dostaniemy prawidłową (mówiącą o dodatkowym VP a nie Sile).

Najeźdźcy ze Scytii
Spoiler:
Ja bym się zapytał o to Portalu, wysyłałeś im maila? Ew. ja mogę. Też jestem ciekaw.
Jak masz chwilę możesz ich zapytać, ciekawe co odpiszą ;)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

VP - mam rozumieć ze to VictoryPoint tak?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 814
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 128 times
Been thanked: 384 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: kurdzio »

BOLLO pisze: 06 lip 2021, 12:52 VP - mam rozumieć ze to VictoryPoint tak?
Tak. VP - punkty na koniec gry, a Siła definiuje jakie obszary możesz najeżdżać.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Seykan »

kurdzio pisze: 06 lip 2021, 12:50 Jak masz chwilę możesz ich zapytać, ciekawe co odpiszą ;)
Napisałem, dam znać jak (i jeśli) odpiszą :)
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: teschen »

fitzroy pisze: 26 cze 2021, 12:35 Tłumaczy się a potem się to sprawdza aż do braku błędów( to nie są tysiące stron). Do tego zatrudnia się nie studenta 2-go roku filologii tylko specjalisty w swojej dziedzinie( być może się mylę). Co ma powiedzieć w takim razie tłumacz/zespół tłumaczy np. wszystkich tomów Diuny albo Gry o Tron ? Wybaczcie moją nieznajomość realiów wydawniczych/naiwność.
Porównanie tłumaczenia prozy i instrukcji jest bezsensu. Prozy nie tłumaczy się wprost, instrukcja to co innego. Gwarantuję, że dociekliwy znajdzie błędy w GoT. Taka ciekawostka, w wielu grubych tomiszczach historycznych na końcu są erraty. Czasem po kilkanaście stron!
Co do zatrudniania zawodowców, Albi do tłumaczenia Gloomhaven wynajęło Ryszarda Chojnowskiego, zawodowego tłumacza, który zjadł zęby na komputerowych RPG. Tłumaczy wszystko od Blizzarda, EA itd. pracował przy Wiedźminie. Ma też fajny kanał na YouTube Grysław gdzie ma serię Angielski dla Graczy. Polecam. Zatrudnienie go jednak nie zapewniło bezbłędności, errata do polskiego wydania malutka nie jest. Poprostu wszędzie gdzie jest człowiek, tam muszą pojawić się błędy. Nie myli się tylko ten co nic nie robi.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

teschen pisze: 06 lip 2021, 20:04
Po prostu wszędzie gdzie jest człowiek, tam muszą pojawić się błędy. Nie myli się tylko ten co nic nie robi.
Myślę że wszyscy się z tym zgadzamy i nie byłoby to nic dziwnego gdyby nie to że Prezes wciąż jak mantre powtarza że Portal się nie myli....
pcyzm
Posty: 698
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 214 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

BOLLO pisze: 07 lip 2021, 13:40 Myślę że wszyscy się z tym zgadzamy i nie byłoby to nic dziwnego gdyby nie to że Prezes wciąż jak mantre powtarza że Portal się nie myli....
No nie, jak mantrę to powtarza "proszę pisać na reklamacje@portalgames.pl".Tak, widziałem tego maila którego przytaczasz na swoją argumentację, natomiast od dłuższego nie słyszałem takiego hasła jak "Portal się nie myli" na jakimś lajwie czy w postach Trzewika.
Zablokowany