Wielkość figurek

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1388
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Wielkość figurek

Post autor: Emil_1 »

Dzisiaj w ramach drzemki Córek postanowiliśmy zagrać z Małżonką w BattleLore 2. Kiedyś, jak tę grę kupowałem, ta figurka:
Spoiler:
wydawała się nam mega i została ochrzczona przez nas jako „Wielki Brzydal”.
Dzisiaj po otwarciu pudełka zdałem sobie sprawę jaką transformację przeszły figurki planszówkowe. Najlepszym przykładem może być diabeł z joanny d’arc, gdzie pudełko na jedną figurkę jest większe niż 2 pudełka zwykłej planszówki.
Oto zestawienie obu „brzydali”;
Spoiler:
Czy Wy też macie tak że otwieracie starą grę i jesteście zaskoczeni że coś, niegdyś epickie, teraz się wydaje niewielkie i powoduje delikatny uśmiech na twarzy?;)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 868
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: Szewa »

Tak, miałem podobny uśmiech na twarzy :D

Kiedyś figurki z D&D Legend of Drizzt, Wrath of Ashardalon wydawały się fantastyczne, potem poznało się trochę gier i powrót do podziemi (czyt. ponowne otworzenie pudełek D&D) nie był już tak przyjemny. Tzn. był, ale figurki mimo, iż nadał były ładne to jednak w porównaniu z najnowszymi figurkami wyglądają mizerne.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: Cyel »

Pamiętam jak około '94 kupiłem Ogra do grania w RPG i byłem niesamowicie podjarany, że wreszcie maluję DUŻĄ figurkę po tych kilku zwykłych awanturnikach i goblinach :)

To był ten w prawym dolnym rogu. Oczywiście nie oryginał Citadel Miniatures tylko polska podróba z linii Metal Magic, więc tak z 1/3 widocznych detali ;)
Obrazek

Dziś byle Primaris Space Marine jest podobnego wzrostu i postury :)

Podobnie ~2000r. gdy zacząłem armię O&G i postanowiłem ją wzbogacić o coś NAPRAWDĘ WIDOWISKOWEGO. Metalowego giganta!

Nie znalazłem bezpośredniego porównania Sons of Behmat vs stary gigant, ale następcą mojego giganta był plastikowy, którego widać po środku. Ten mały ;) Jest on nadal o ok 1/4 większy od mojego.

Obrazek

Moja największa figurka obecnie w kolekcji jest na zdjęciu poniżej:
Obrazek
Ten pierwszy DUŻY Ogr mieściłby mu się w paszczy:)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: anonim »

Dawniej figurki były dodatkiem do gry planszowej, teraz gra planszowa jest dodatkiem do figurek.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: fitzroy »

Zawsze się zastanawiałem jaka jest największa figurka w gra planszowych(pomijając gry bitewne)? Macie jakieś typy? Jakie są największe figurki w Waszych grach?
U mnie chyba Kronos i Atlas z LoH oraz Awatar pychy z podstawki The Others i ta największa figurka z dodatku Apokalipsa( nie pamiętam nazwy).
Zdaje sobie jednak sprawę, że figurki z np. Joanny D'arc i Primal the Awakening to inny kaliber.
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1450 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: Cyel »

fitzroy pisze: 27 cze 2021, 10:42 Zawsze się zastanawiałem jaka jest największa figurka w gra planszowych(pomijając gry bitewne)? Macie jakieś typy?
https://youtu.be/RW96ckKORLA?t=1025
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 233
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: anonim »

(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: sliff »

Krasnal do CMD ?

Obrazek
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: fitzroy »

Krasnal się nie liczy choć wiem, że jest elementem jednego ze scenariuszy CDMD. Jednak pełni on rolę swego rodzaju planszy a nie poruszającej się figurki.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 421 times
Been thanked: 261 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: mmag »

Odrzucając Cthulhu i ograniczając się do typowych figurek obstawiałbym smoka z Time of Legends: Joan of Arc:
Spoiler:
Choć będący w produkcji finalny boss do Kingdom Death też wygląda na giganta (podstawka 135mm):
Spoiler:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Wielkość figurek

Post autor: Blue »

Jaka jest funkcja takich wielkich figurek? Pewnie tylko stoja na planszy i służa jako "znacznik"? Troche jako użyteczny element gier planszowych to imho porażka. Zresztą już ładnych parę razy tak miałem w grach, że stawiasz figurkę, myślisz że będzie epicka, a mechanicznie to nic w tym specjalnego nie ma.

Same w sobie jeżeli pomalowane to fajne(szare odlewy mnie jakoś nie rajcują), ale w grze planszowej kwestia użyteczności czegoś takiego jest imho bardzo ważna, a jeżeli o epickości przestaje stanowić element mechaniczny tylko sama prezencja/rozmiar, to coś jest ostro nie tak.

Generalnie jak pokazujecie te kolosy, to ja mam w głowie "nie chciałbym gry która wymaga ode mnie składowania czegoś takiego", no chyb ze jak mówię w pierwszje kolejności byłby aspekt "podoba mi się figurka" i chcę ją miec dla samej figurki, a gra to dodatek ;).
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: donmakaron »

Moim zdaniem taki Rising Sun już przekracza granicę użyteczności. Pewnie - fajne, bajeranckie i na grubości, ale wstaw kilka takich figurek na plansze i już nic nie widać co się dzieje. Te abominacje (niektóre w przenośni, inne dosłownie) powyżej są daleko poza wszelkimi granicami.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: hipcio_stg »

Ten makaroniarz to nadaje się na wystawę sklepu z planszówkami a nie jako element gry.
gogovsky
Posty: 2260
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 470 times
Been thanked: 518 times

Re: Wielkość figurek

Post autor: gogovsky »

Blue pisze: 27 cze 2021, 19:43 Jaka jest funkcja takich wielkich figurek? Pewnie tylko stoja na planszy i służa jako "znacznik"? Troche jako użyteczny element gier planszowych to imho porażka. Zresztą już ładnych parę razy tak miałem w grach, że stawiasz figurkę, myślisz że będzie epicka, a mechanicznie to nic w tym specjalnego nie ma.

Same w sobie jeżeli pomalowane to fajne(szare odlewy mnie jakoś nie rajcują), ale w grze planszowej kwestia użyteczności czegoś takiego jest imho bardzo ważna, a jeżeli o epickości przestaje stanowić element mechaniczny tylko sama prezencja/rozmiar, to coś jest ostro nie tak.

Generalnie jak pokazujecie te kolosy, to ja mam w głowie "nie chciałbym gry która wymaga ode mnie składowania czegoś takiego", no chyb ze jak mówię w pierwszje kolejności byłby aspekt "podoba mi się figurka" i chcę ją miec dla samej figurki, a gra to dodatek ;).
No to dalej przerzucaj swoje kartonowe drewienka i zamieniaj je na kartonowe kamyczki heh. :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Wielkość figurek

Post autor: Blue »

gogovsky pisze: 28 cze 2021, 14:21
Blue pisze: 27 cze 2021, 19:43 Jaka jest funkcja takich wielkich figurek? Pewnie tylko stoja na planszy i służa jako "znacznik"? Troche jako użyteczny element gier planszowych to imho porażka. Zresztą już ładnych parę razy tak miałem w grach, że stawiasz figurkę, myślisz że będzie epicka, a mechanicznie to nic w tym specjalnego nie ma.

Same w sobie jeżeli pomalowane to fajne(szare odlewy mnie jakoś nie rajcują), ale w grze planszowej kwestia użyteczności czegoś takiego jest imho bardzo ważna, a jeżeli o epickości przestaje stanowić element mechaniczny tylko sama prezencja/rozmiar, to coś jest ostro nie tak.

Generalnie jak pokazujecie te kolosy, to ja mam w głowie "nie chciałbym gry która wymaga ode mnie składowania czegoś takiego", no chyb ze jak mówię w pierwszje kolejności byłby aspekt "podoba mi się figurka" i chcę ją miec dla samej figurki, a gra to dodatek ;).
No to dalej przerzucaj swoje kartonowe drewienka i zamieniaj je na kartonowe kamyczki heh. :D
Dziękuję, że zezwalasz! :) Szkoda tylko, że nie dałeś mi pozwolenia na rozłożenie moich ameri, gdzie np Project Elite ma ok 200 figsów ale one działają przynajmniej zwykle w miarę sensownie jak na to co sobą reprezentują wizualnie i oprócz 3 mega bossów(nadal nie są aż tak przerośnięci - mieszczą się do dość małego pudełka), którzy imho mogliby być mniejsi reszta zajmuje przyzwoite ilości miejsca ;).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5308
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1717 times
Kontakt:

Re: Wielkość figurek

Post autor: BOLLO »

Wielkość ma znaczenie jak widać nawet w planszówkowym świecie.....niby każdy mówi że po co, że drogo, że niepotrzebne, że miejsce zabiera...ale i tak każdy po cichu chciałby mieć (skądś do panowie znamy prawda? ;-)).
Spoiler:
ODPOWIEDZ