Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: tomp »

Hmm, pewnie przeoczyłem, ale nie widziałem informacji o figurce 1szego gracza.
Czy ona jest dodawana do wszystkich zamówień czy jakaś indywidualna akcja w preorderze ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Elrond »

tomp pisze: 24 cze 2021, 11:33 Hmm, pewnie przeoczyłem, ale nie widziałem informacji o figurce 1szego gracza.
Czy ona jest dodawana do wszystkich zamówień czy jakaś indywidualna akcja w preorderze ?
Sam też nic o niej nie wiedziałem. Kupiłem w preorderze w 3Trollach z kartą promocyjną. Bardzo mile się zdziwiłem jak zobaczyłem dodatkowo dorzuconą figurkę :wink:
Awatar użytkownika
Corabb
Posty: 128
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim i okolice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Corabb »

_leigam_ pisze: 24 cze 2021, 10:53
Corabb pisze: 24 cze 2021, 10:37 Ja oprócz promki Jessica dostałem jeszcze marker pierwszego gracza Worma :)


https://zapodaj.net/cc85e55bdbe93.jpg.html

https://zapodaj.net/431e29402629f.jpg.html
A skąd brałeś. Widzę że 3trolle wprowadziło rozróżnienie na wersje z tą figórką i bez. Gdzie indziej nie widziałem. W preorderach była tylko karta możliwa do zgarnięcia.
W 3Trollach mają właśnie wersję z figurką, w sumie fajna sprawa :), a nie zauważyłem, żeby gdzieś indziej się ta opcja pojawiła (rzuciłem okiem tylko na kilka sklepów).
Awatar użytkownika
Corabb
Posty: 128
Rejestracja: 22 cze 2009, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim i okolice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Corabb »

Elrond pisze: 24 cze 2021, 11:37
tomp pisze: 24 cze 2021, 11:33 Hmm, pewnie przeoczyłem, ale nie widziałem informacji o figurce 1szego gracza.
Czy ona jest dodawana do wszystkich zamówień czy jakaś indywidualna akcja w preorderze ?
Sam też nic o niej nie wiedziałem. Kupiłem w preorderze w 3Trollach z kartą promocyjną. Bardzo mile się zdziwiłem jak zobaczyłem dodatkowo dorzuconą figurkę :wink:
Ja robiłem preorder początkiem czerwca i wtedy już było info o figurce. Kojarzę jednak, że w maju jeszcze była mowa tylko o promo karcie.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2098
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: tomp »

hmm, patrze na oferty kilku popularnych sklepów.
ofertę z figurką widzę tylko na 3 trollach. Czy ten sklep miał jakąś wyłączność na tą promkę ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: aspo »

Czy ktoś już narzekał na jakość wypraski w pudełku? Przyznam, że spodziewałem się czegoś w stylu Brzdęku (tegoż autora i oryginalnego wydawcy), a dostałem latające tekturki, brzydkie i nieużyteczne. Do tego tyle tam pustej przestrzeni, że zaczynam poważnie rozważać figurki DeLuxe...
To moje pierwsze spostrzeżenie. Drugie to "jaka szkoda, że nie umiem malować - ten znacznik piaskala w kolorze wyglądałby rewelacyjnie". Nawiązując do dyskusji powyżej: zamawiałem Diunę w 3T, jeszcze zanim dodano figurkę do karty produktu. Nic wcześniej nie wiedziałem o tym znaczniku - ot, miła niespodzianka.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Wosho »

Podobno miejsce jest zeby pomiescic rzeczy z dodatkow, kiedys/gdzies/miejmy nadzieje ;)
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Elrond »

Wosho pisze: 24 cze 2021, 13:36 Podobno miejsce jest zeby pomiescic rzeczy z dodatkow, kiedys/gdzies/miejmy nadzieje ;)
Mam nadzieję na dodatki, bo widzę po kartach, że brakuje mi do pełnego klimatu wielku kultowych elementów związanych z uniwersum Diuny.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Shodan »

aspo pisze: 24 cze 2021, 12:26 Czy ktoś już narzekał na jakość wypraski w pudełku? Przyznam, że spodziewałem się czegoś w stylu Brzdęku (tegoż autora i oryginalnego wydawcy), a dostałem latające tekturki, brzydkie i nieużyteczne.
Zgadza się, pseudowypraska to niestety badziewie. Wszystko trzeba pchać w woreczki, żeby nie latało po pudełku. Poza tym jakość raczej zadowalająca.

EDIT
Ktoś obcował wcześniej z angielską wersją na tyle długo by ocenić czy koszulkowanie kart jest konieczne? (zakładam, że jakość kart EN i PL jest taka sama)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2021, 14:43 przez Shodan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Tygrys69 »

A mnie zaskakuje dobór postaci i rodów. Gdzie jest Fade Rauta... gdzie Bene Tleilax? Oj muszą wyjść dodatki!
Focus!
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Wosho »

Kazda gre sie koszulkuje zeby jak nie podejdzie mozna bylo sprzedac w bdb stanie.
A to DB wiec dodatkowo, czesto sie tasuje i maca..
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Elrond pisze: 24 cze 2021, 13:54
Wosho pisze: 24 cze 2021, 13:36 Podobno miejsce jest zeby pomiescic rzeczy z dodatkow, kiedys/gdzies/miejmy nadzieje ;)
Mam nadzieję na dodatki, bo widzę po kartach, że brakuje mi do pełnego klimatu wielku kultowych elementów związanych z uniwersum Diuny.
Co do planowanego dodatku :
Spoiler:
Co do miejsca na dodatki w deluxe pudle :
Spoiler:
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Elrond »

Tygrys69 pisze: 24 cze 2021, 14:43 A mnie zaskakuje dobór postaci i rodów. Gdzie jest Fade Rauta... gdzie Bene Tleilax? Oj muszą wyjść dodatki!
Dokładnie mam te same odczucia. Brakuje mi Feyda Rauthy, Bene Tleilax, czy Ixian z planety X.
Mam nadzieję, że będzie to w dodatkach, czy karty takie jak Gom Dżabbar, Rusznica Laserowa, Mur Zaporowy, Woda Życia, itp.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Wosho »

Przeczytalem pol pierwszej ksiazki i nie wiem o czym mowicie, zakladam ze to jest w nastepnych a podstawka jest jakby powiazana z filmem i pierwszym tomem. Cdn.
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Elrond »

Wosho pisze: 24 cze 2021, 15:06 Przeczytalem pol pierwszej ksiazki i nie wiem o czym mowicie, zakladam ze to jest w nastepnych a podstawka jest jakby powiazana z filmem i pierwszym tomem. Cdn.
Wszystkie te rzeczy, które wymieniliśmy są w pierwszym tomie, w filmie Lyncha też.
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Wosho »

Ok my bad then, dawno nie czytalem chyba musze kontynuowac :)
j_g
Posty: 1998
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 507 times
Been thanked: 251 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: j_g »

Arkhon pisze: 24 cze 2021, 14:52 Co do miejsca na dodatki w deluxe pudle :
Wow, miejsca tam jeszcze na ładne kilkaset złotych. Czyli co, czekamy na podsumowujący ultra ultimate mega edition complete superpack bigbox...
Ostatnio zmieniony 24 cze 2021, 15:48 przez j_g, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Tygrys69 »

Wosho pisze: 24 cze 2021, 15:24 Ok my bad then, dawno nie czytalem chyba musze kontynuowac :)
Polecam :) Ja przeczytałem wszystkie tomy, łącznie z tym co napisał syn Franka Herberta. Nie powiem, że wszystko mi się podobało, ale ogólnie zdecydowanie na plus i nie żałuje. Nie widziałem jeszcze kart, ale ciekawi mnie czy jest Duncan Idaho - generalnie najważniejsza postać świata Diuny :). Jestem pewny, że będą dodatki, świat Diuny jest niesamowicie bogaty.
Focus!
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Elrond »

Duncan jest :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: mat_eyo »

Przejrzałem wczoraj swój polski egzemplarz, jakościowo wszystko wygląda tak, jak to było w wersji angielskiej. Niestety znalazłem jeden błąd w tłumaczeniu.

Na stronie 10, w polu "Wysyłanie żołnierzy na obszar konfliktu" mamy zapis:
Możesz wysłać jednego albo wszystkich żołnierzy zrekrutowanych w bieżącej turze (...).
To oczywisty błąd. Wysłać można DOWOLNĄ liczbę wyprodukowanych w bieżącej turze żołnierzy, od zera do wszystkich, których wygenerowaliśmy. Co zabawne, na karcie z opisami wszystkich pól akcji zasada ta jest sformułowana poprawnie.
manicminer
Posty: 849
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 79 times
Been thanked: 114 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: manicminer »

Sprawdzał już ktoś czy nie ma innych "kwiatków" w tłumaczeniu i rodzimej wersji ?

BTW co do żołnierzy po angielsku jest:
You may deploy any or all troops recruited
during your current turn (from both the
board space and the card you played),

Więc też średnio jasne bo any to też all więc po co dodawać all.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

mat_eyo pisze: 25 cze 2021, 10:51 Przejrzałem wczoraj swój polski egzemplarz, jakościowo wszystko wygląda tak, jak to było w wersji angielskiej. Niestety znalazłem jeden błąd w tłumaczeniu.

Na stronie 10, w polu "Wysyłanie żołnierzy na obszar konfliktu" mamy zapis:
Możesz wysłać jednego albo wszystkich żołnierzy zrekrutowanych w bieżącej turze (...).
To oczywisty błąd. Wysłać można DOWOLNĄ liczbę wyprodukowanych w bieżącej turze żołnierzy, od zera do wszystkich, których wygenerowaliśmy. Co zabawne, na karcie z opisami wszystkich pól akcji zasada ta jest sformułowana poprawnie.
Zaraz, zaraz, to by znaczyło że Ciuniek z Gradania się mylił, bo jak słuchałem ich recenzji to właśnie narzekał na tę zasadę czyli że wysyłasz jednego albo wszystkich.
I generalnie jak czytałem instrukcję PL to mi się to gryzło, 10 str. z kartą Objaśnienia Pól Planszy. I nawet sprawdzałem z ENG wersją ale karta była OK, ale nie wpadłem na to aby sprawdzić też str. 10 (zakładałem że tam jest OK).
Także dzięki mat_eyo, uratowałeś grę, bo teraz Ciuniek będzie zachwycony :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1231
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 445 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Shodan »

Nie mogli napisać "dowolną ilość zrekrutowanych w bieżącej turze żołnierzy"
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 798 times
Been thanked: 1244 times
Kontakt:

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: mat_eyo »

Shodan pisze: 25 cze 2021, 11:52 Nie mogli napisać "dowolną ilość zrekrutowanych w bieżącej turze żołnierzy"
Po pierwsze, nie mogli tak napisać, bo to niepoprawnie. Co najwyżej mogli napisać "dowolną liczbę".
Po drugie, dokładnie tak (dowolną liczbę) napisali na karcie z objaśnieniami działania pól akcji. Ten potworek w instrukcji to nieudolna próba tłumaczenia angielskiego zapisu "You may deploy any or all troops (...).".
Ostatnio zmieniony 25 cze 2021, 12:39 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

aspo pisze: 24 cze 2021, 12:26 Czy ktoś już narzekał na jakość wypraski w pudełku? Przyznam, że spodziewałem się czegoś w stylu Brzdęku (tegoż autora i oryginalnego wydawcy), a dostałem latające tekturki, brzydkie i nieużyteczne. Do tego tyle tam pustej przestrzeni, że zaczynam poważnie rozważać figurki DeLuxe...
U mnie nie ma latających tekturek. Oglądałem unboxing wersji ENG i tam też są tekturki w poprzek, ale u mnie ich nie ma.
Więc u mnie wypraska jest innego bicia.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ