Miodek (Kamil Cieśla)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Miodek (Kamil Cieśla)

Post autor: Uncle_Grga »

Nowa linia Awaken Realms Lite

https://boardgamegeek.com/boardgame/271 ... et-kingdom

2-6 osób
8+
10-30 min
Waga 1.5
Miodek to rodzinna gra karciana dla od dwóch do sześciu osób, w której gracze wybierają pomiędzy tworzeniem nowych kart ula, a zagrywaniem kolejnych kart kwiatów, aby zebrać kolorowe kryształki pyłku. Gra posiada dwa tryby gry - podstawowy, dla rodzinnego grania, oraz zaawansowany dla graczy dorosłych. 

Podstawowe zasady są bardzo proste - gracze ciągną dwie karty zbierania pyłku i zagrywają jedną z nich, lub produkują miód wykorzystując zebrane surowce. Zagrywanie kart zbierania pyłku daje wszystkim graczom kryształki zasobów, lecz to gracz, który zagrywa kartę, uzyska z niej najwięcej korzyści. Pomimo tego lekkiego akcentu kooperacyjnego, jest to gra w pełni rywalizacyjna, w której wygrywa gracz z największą ilością punktów. 
Gra wciaz w przedsprzedazy ale moze ktoś już może miał okazję zagrać.. jest tam coś więcej niż rodzinna zabawa? Czasem takie drobiazgi ukrywają pewne niespodzianki..

Ja wziąłem od razu z racji tematu (btw to trzecia bodajże pszczelarska rzecz ostatnio), w oczy rzuca się również obłędna grafika.. no i przystępna cena. 40 zlotych w dobie KSow za stow pięć robi różnicę.. nawet jeśli mówimy o 20 kartach..

Ciekaw jestem ile będzie w tym zabawy..
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 568
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 379 times
Been thanked: 219 times

Re: Miodek (Kamil Cieśla)

Post autor: Namurenai »

Uncle_Grga pisze: 28 maja 2021, 06:59 40 zlotych w dobie KSow za stow pięć robi różnicę.. nawet jeśli mówimy o 20 kartach..
Z instrukcji zamieszczonej na BGG wynika, że kart jest 75.
I tak - jeśli gra jest spoko, to robi różnicę.
Bo jeśli nie jest, to robi różnicę wydanych 40zł na coś, w co nie będzie się grało ;)

A trochę zmieniając temat...
Z oryginalnego i nieco intrygującego "Bees: The secret kingdom" dostajemy nagle "Miodek: Gra o pszczołach" :lol:
Pomimo całej afery z Tyranami Underdarku (bo tam pomimo śmiesznego brzmienia, decyzja rzekomo musiała taka być (dopóki nie było nacisku)), to jak dla mnie właśnie Miodek klasyfikuje się jako tegoroczny top 1 w kategorii "najbardziej żałosne tłumaczenie / lokalizacja".
dawid
Posty: 518
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 239 times

Re: Miodek (Kamil Cieśla)

Post autor: dawid »

Mam angielskie wydanie i miałem okazję pograć. Waga na BGG jest adekwatna. Nie ma tam za dużo głębi i jakiegoś kombinowania. Mimo wszystko rozgrywka jest całkiem przyjemna. Gra jest bardzo szybka i krótka. Karty są przepiękne. U mnie ląduje to od czasu do czasu na stole jak nie mamy chęci na przesadne myślenie i jesteśmy zbyt zmęczeni na obsługę gry.
Nie jest to pozycja must have, nie jest to pozycja za którą warto wydawać niewiadomo jakie pieniądze, ale jak cena jest poniżej 40 PLN to od czasu do czasu można z przyjemnością zagrać.
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Miodek (Kamil Cieśla)

Post autor: Uncle_Grga »

Liczba kart, tudziez cena - tzw. "przyslowiowe".. zeby nie bylo..😉

Co do tłumaczenia: A czy to nie jest celowy zabieg, aby wywołać skojarzenie z popularną niegdyś animacją Film o pszczołach?

Przynajmniej u mnie tak to zadziałało..
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Miodek (Kamil Cieśla)

Post autor: everan »

Namurenai pisze: 28 maja 2021, 08:23 Z oryginalnego i nieco intrygującego "Bees: The secret kingdom" dostajemy nagle "Miodek: Gra o pszczołach" :lol:
Obrazek
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4113
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2655 times
Been thanked: 2564 times

Re: Miodek (Kamil Cieśla)

Post autor: Gizmoo »

Namurenai pisze: 28 maja 2021, 08:23 Z oryginalnego i nieco intrygującego "Bees: The secret kingdom" dostajemy nagle "Miodek: Gra o pszczołach" :lol:
Mogło być gorzej, np Miodek: Zapylamy na okrągło! :lol:
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1540
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Miodek (Kamil Cieśla)

Post autor: Furan »

Mio
Gizmoo pisze: 28 maja 2021, 15:08 Mogło być gorzej, np Miodek: Zapylamy na okrągło! :lol:
A może Miodek: Zapylenie na życzenie, albo Pszczoły Kwiatki Rabatki? ^^ (To ostatnie proszę zapamiętać, że jam wymyślił i jeśli ktoś wyda z tym tytułem cokolwiek, to jedna kopia dla pomysłodawcy! :P ).
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Die Burgen von Burgund
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Miodek (Kamil Cieśla)

Post autor: kwiatosz »

A to nie anglojęzyczni dostają tłumaczenie, a nie my? To chyba polska gra, więc raczej Steven Poole powinien być na zdjęciu wyżej.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
dawid
Posty: 518
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 239 times

Re: Miodek (Kamil Cieśla)

Post autor: dawid »

Nie.
AR Lite wydaje gry po angielsku. Wydanie anglojęzyczne (Bees) od dawna jest na rynku. Decyzja o polskiej wersji dopiero niedawno zapadła.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Miodek (Kamil Cieśla)

Post autor: KubaP »

Ad meritum: Miodek to świetna alternatywa dla Splendoru. Fajne, lekkie, przyjemnie się kręci. Dla niegraczy - ideolo. Jako gracz chętniej sięgnąłbym po Splendor z dodatkami, ale już wybrałbym Miodek nad Century (pierwsze, to znam najlepiej).
ODPOWIEDZ