Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 36 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: ravenone »

Widzę, że kolega Runner szybko wciągnął się w grę ;) ale nie dziwię się. Też tak miałem, gdy przesiadałem się z Lotr Lcg na MC. Gra jest szybsza i płynniejsza od poprzednich Lcg. No i regulowanie poziomu trudności stejdżami villaina czy modular setami to świetna sprawa. Jedyny minus póki co to kampania strażników, gdzie zamiast stopniowania poziomu trudnosci mamy od razu Masochizm Mode.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: RUNner »

Trochę się wciągnąłem, ale nie na tyle żeby kupić wszystko. W Lotr chciałem mieć całe cykle, bo tworzyły jednak jakąś historię. W MC są nowi herosi czy złoczyńcy i mnie aż tak to nie kusi, bo mało prawdopodobne żebym wszystko ograł. Czas nie jest z gumy. Zresztą i tak będę grał naprzemiennie z Lotrem, bo dla mnie te gry są równie dobre i błędem by było nie posiadać którejś z nich :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1152
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 420 times
Been thanked: 261 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: mmag »

"Thanos is coming..."

Spoiler:
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Jak dla mnie to nowy bohater już wpada w czołówkę. Możliwość budowania talii z wszystkich 4 aspektów! To będzie dawać naprawdę niezłe comba :D
szczudel
Posty: 1439
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Cieszy mnie ta zapowiedź bo to oznacza, że szybciej będzie coś ciekawego. Słabo, że dwa pudła pod rząd idą w "Space" Marvel, ale skoro będziemy mieli to za sobą to może wreszcie dostaniemy jakieś pudła, ktore będą odpowiadały jakimś konkretnym Crossoverom: Siege, Fear Itself, Civil War.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 363
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 125 times
Been thanked: 79 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: eltadziko »

Nowi bohaterowie wydają się bardzo ciekawi, z nowymi pomysłami mechanicznymi. Pozwolenie budowy talii z wszystkich aspektów daje wręcz nieograniczone możliwości (więc dobrze, że jest też ograniczenie 1 kopii każdej karty, co też w pewnym sensie robi deckbuilding jeszcze bardziej interesujący). Mechanika odrzucania kart za bonus z mocy bohatera i skupienie różnych innych upgrade'ów na tej mocy też wydaje się fajne.
Dla Spectrum też wymyślili coś nietypowego - czyli 3 formy bohatera (teraz mi się to trochę z Ant-manem kojarzy ;P). Fajnie, że są też karty w jej talii, które pozwalają jej na zmianę formy, a nie trzeba za każdym razem wracać do alter-ego.

Scenariusze z opisu wydają się być także intresujące. Fajnie, że dalej kombinują z wieloma przeciwnikami na raz (Proxima Midnight z Corvus Glaivem). Ebony Maw też wydaje się ciekawy - jego zaklęcia są trochę jak moce w Aeon's End, odpalają się dopiero po kilku turach.
Scenariuszy ma być 5, na razie opisali trzy, ciekawe jakie będą dwa pozostałe. Tył pudełka pokazuje tylko tych przeciwników (Ebony Maw, Proxima Midnight, Corvus Glaive i Thanos), więc wydawałoby się, że przeciwko niektórym będzie więcej niż jeden scenariusz. Ale na stronie Rebela jest opis, że jest jeszcze Hela i Loki, ale w tym momencie wydaje mi się to mało prawdopodobne, bo nijak się mają do Thanosa, a i na tyle pudełka nie są wyszczególnieni jako przeciwnicy.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: polwac »

Przystopowali by trochę bo nie wyrabiam...a już miałem takie dobre tempo nadrabiania zaległości ehh

Cieszy fakt, że cały czas pojawiają się nowe rozwiązania.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 326 times
Been thanked: 383 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: sliff »

eltadziko pisze: 27 maja 2021, 19:21 Scenariuszy ma być 5, na razie opisali trzy, ciekawe jakie będą dwa pozostałe. Tył pudełka pokazuje tylko tych przeciwników (Ebony Maw, Proxima Midnight, Corvus Glaive i Thanos), więc wydawałoby się, że przeciwko niektórym będzie więcej niż jeden scenariusz. Ale na stronie Rebela jest opis, że jest jeszcze Hela i Loki, ale w tym momencie wydaje mi się to mało prawdopodobne, bo nijak się mają do Thanosa, a i na tyle pudełka nie są wyszczególnieni jako przeciwnicy.
Też uważam za, mało prawdopodobne aby nie wyszczególnili lokiego na tyle putełka. Natomiast na reddicie ktoś zwrócił uwagę że w opisie do modular setu jest "or no villain" więc może planują jakiś scenariusz bez villiana na stole.
Na okładce mamy też Supergiant'a i Cull'a więc bardziej stawiałbym na nich. Może w połączeniu z Mav'em.

Poza tym z numerów kart wynika że thanos jest złolem nr 3 lub 4. Także może scenariusz 2 proxima, scenariusz 3 black order (np. cała piątka), 4-thanos, 5-thanos 2 ?

Edit: Jednak pojawiają się karty jako właśnie loki i hela
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: RUNner »

Czy ktoś próbował grać solo na poziomie Heroic 3 lub 4? Da się wygrać?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Mienki
Posty: 57
Rejestracja: 03 maja 2020, 15:45
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Mienki »

Jeszcze nie mam Galaxys Most Wanted, a tu kolejny :shock: . Jako że slabo się orientuję w temacie Thanosa to jak myślicie, którzy bohaterowie dojdą osobno przy okazji tego dodatku?

Apropo Galaxys, jest tam też dodatkową instrukcja czy nie ma? Bo na stronie ffg nie widzę nic takiego.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4101
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Mienki pisze: 28 maja 2021, 11:37 Jeszcze nie mam Galaxys Most Wanted, a tu kolejny :shock: . Jako że slabo się orientuję w temacie Thanosa to jak myślicie, którzy bohaterowie dojdą osobno przy okazji tego dodatku?

Apropo Galaxys, jest tam też dodatkową instrukcja czy nie ma? Bo na stronie ffg nie widzę nic takiego.
Sa juz 100% pewne przecieki że będzie scenariusz The Hood oraz bohaterowie: Nebula, Vision, War Machine, Valkyria
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Wosho
Posty: 1442
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Wosho »

RUNner pisze: 28 maja 2021, 09:10 Czy ktoś próbował grać solo na poziomie Heroic 3 lub 4? Da się wygrać?
Heroici to durny pomysl FFG na zwiekszenie trudnosci, nie gramy ich wcale.
Kampania poziome expert lub ewentualnie pojedynczy mocni przeciwnicy z najmocniejszymi schemami.
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: nienazwany »

Loki i Hela w tym box'ie to chyba fake news. Na stronie FFG nie ma o nich mowy (po co mieliby to ukrywać?), a po sieci krąży z tego co widzę jedynie jakieś zdjęcie kart z wersji włoskiej. Może to przypadkowy wyciek i jako kolejny duży dodatek czeka nas box z Asgardem?
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 326 times
Been thanked: 383 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: sliff »

Ale jest na oficjalnej stronie asmodee, jednocześnie ten sam tekst poszedł do rebela.

Może być tak że FFG chciało zbudować napięcie przed premierą, a marketingowcy z asmodee nie patrząc na nic wrzucili do katalogu stary opis dla tytułow na 2021.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4101
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Wosho pisze: 28 maja 2021, 14:58
RUNner pisze: 28 maja 2021, 09:10 Czy ktoś próbował grać solo na poziomie Heroic 3 lub 4? Da się wygrać?
Heroici to durny pomysl FFG na zwiekszenie trudnosci, nie gramy ich wcale.
Kampania poziome expert lub ewentualnie pojedynczy mocni przeciwnicy z najmocniejszymi schemami.
Dlatego powstały lepsze patche - encounter set Ronana i nadchodząca rękawica nieskończoności. Myślę że Goblin z taką rękawica nie będzie łatwy ;-)

Loki i Hela to pewne info. Beda w tym dodatku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
FireTheft
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2021, 17:20
Has thanked: 6 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: FireTheft »

Gra dziś do mnie dotarła, to moj pierwszy kontakt z lcg, pewnie dopiero w weekend bede miał czas do niej przysiąść.
Czy instrukcja z pudełka dobrze tłumaczy wszystkie zasady? Może jakieś tipy dla początkującego?
Widzę, że karty są w kilku paczkach, z tego co ogarniam, to talie bohaterów mają ileś "stałych" kart, a reszte mogę sobie dobrać sam?
Rhino jako przeciwnik też osobna paczka, tu już wszystko jest z góry ustalone i nie można nic zmieniac?
Nie wiem jak zorganizować te karty po otwarciu, czy zaopatrzyć się w woreczki strunowe i to jakoś pogrupować? Jak to u was wygląda?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Rhino, Spider i Captain Marvel to są gotowe talie dla początkującego. Na nich robisz tutorial. Później można je zmieniać. Z tipów to gdzieś pod koniec talii są dodane karty pomocy gracza z rozpiską tury gracza i villaina. Dobrze je mieć pod ręką przy pierwszych grach.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: polwac »

FireTheft pisze: 02 cze 2021, 17:52 Gra dziś do mnie dotarła, to moj pierwszy kontakt z lcg, pewnie dopiero w weekend bede miał czas do niej przysiąść.
Czy instrukcja z pudełka dobrze tłumaczy wszystkie zasady? Może jakieś tipy dla początkującego?
Instrukcje zawarte w pudełku są nieaktualne. Polecam ściągnąć sobie najnowszą wersję zasad ze strony FFG
FireTheft pisze: 02 cze 2021, 17:52 Widzę, że karty są w kilku paczkach, z tego co ogarniam, to talie bohaterów mają ileś "stałych" kart, a reszte mogę sobie dobrać sam?
Wszystkie zasady dotyczące deckbuildingu są opisane w instrukcji.
FireTheft pisze: 02 cze 2021, 17:52 Rhino jako przeciwnik też osobna paczka, tu już wszystko jest z góry ustalone i nie można nic zmieniac?
Do rozgrywki tutorialowej nic nie zmieniaj. Tak samo w decku capitan marvel i spider-man. Wszystko ładnie opisane w instrukcji.
FireTheft pisze: 02 cze 2021, 17:52 Nie wiem jak zorganizować te karty po otwarciu, czy zaopatrzyć się w woreczki strunowe i to jakoś pogrupować? Jak to u was wygląda?
Spoiler:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
FireTheft
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2021, 17:20
Has thanked: 6 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: FireTheft »

Warto jednak było zapytać, szczególnie to info o instrukcji pomocne, dzieki!
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1283 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: seki »

Gram prawie, że od premiery i korzystam z instrukcji w pudełku. Nawet nie wiem, że coś tam jest nieaktualne. Myślę, że śmiało można z niej korzystać. W wolnej chwili poszukam co się zmieniło ale przypuszczam, że nie są to krytyczne zmiany skoro do tej pory nic o tym nie wiem. Z całą pewnością spotkasz się ze specyficznymi sytuacjami na stole, które będą wymagać sięgnięcia po internetowe FAQ zamiast instrukcji. Pomocna jest też grupa na Facebooku "Marvel Champions LCG Polska".
FireTheft pisze: 02 cze 2021, 17:52 Nie wiem jak zorganizować te karty po otwarciu, czy zaopatrzyć się w woreczki strunowe i to jakoś pogrupować? Jak to u was wygląda?
W pudełku masz całkiem niezły organizer. Na podstawkę plus kilka dodatków w zupełności wystarczy. Odseparujesz różne talie w różnych przegródkach. W woreczku foliowym jedynie żetony.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2021, 20:10 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: polwac »

seki pisze: 02 cze 2021, 20:05 Gram prawie, że od premiery i korzystam z instrukcji w pudełku. Nawet nie wiem, że coś tam jest nieaktualne. Myślę, że śmiało można z niej korzystać. W wolnej chwili poszukam co się zmieniło ale przypuszczam, że nie są to krytyczne zmiany skoro do tej pory nic o tym nie wiem.
FireTheft pisze: 02 cze 2021, 17:52 Nie wiem jak zorganizować te karty po otwarciu, czy zaopatrzyć się w woreczki strunowe i to jakoś pogrupować? Jak to u was wygląda?
W pudełku masz całkiem niezły organizer. Na podstawkę plus kilka dodatków w zupełności wystarczy. Odseparujesz różne talie w różnych przegródkach. W woreczku foliowym jedynie żetony.
Powiedziałbym, że dość krytyczne zmiany zmieniające mechanikę gry. Praktycznie cały Rule Reference jest przeredagowany.

P.S. wiadomo, ze to coop(nie gra turniejowa) to można grać jak się chce...ale ja jak w coś gram to zawsze zgodnie z zasadami i wg. intencji autora gry, tak że trzeba pilnować zmieniających się/doprecyzowanych zasad :)

Edit: tutaj opisane w skrócie ostatnie zminy z wersji 1.4
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Atamán »

Bez przesady. Jak grasz na samej podstawce, to wogóle nie przejmuj się tymi updatami i graj wg tej instrukcji, którą masz wydrukowaną.
sasquach
Posty: 1839
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: sasquach »

Atamán pisze: 06 cze 2021, 11:08 Bez przesady. Jak grasz na samej podstawce, to wogóle nie przejmuj się tymi updatami i graj wg tej instrukcji, którą masz wydrukowaną.
Albo graj z nowymi zasadami od razu i nie będziesz się musiał przejmować nauką nowych przy kolejnych dodatkach, jeśli je kupisz.
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: nienazwany »

Dokładnie jak napisał Ataman. Zmiany wcale nie są takie drastyczne. Pamiętajcie o tym, co sami twórcy napisali w ostatnim update'cie:
"we want you to know that the “right” way for you to play Marvel Champions is whichever way you enjoy best"
;)
szczudel
Posty: 1439
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Czy ktoś się może orientuje czy cykl wydawniczy jak ten świeżo zapowiedziany w AH przejdzie też na MC?
ODPOWIEDZ