Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: michal2014 »

hamish pisze:Raczej nie. Ludzie sprzedają tę edycję (używane) i nie osiąga ona jakichś zawrotnych cen. Jednym podobają się te "barokowe" grafiki na planszy, innym mniej. Rzecz gustu. Ja mam nową edycję i szczerze mówiąc, nie zamieniłbym jej na poprzednią.
Też jestem takiego zdania. Tym bardziej, że II Edycję, poprawioną w wersji DELUXE, która zawiera dodatek budowniczowie,
można kupić nową za 250zł.
Do 1 edycji ten dodatek jest w Polsce niedostępny, można go kupić za 26$ na amazon.com
Nie grałem w tą grę jeszcze, ale z intrukcji i z video, które oglądałem ( min. kolegi hamisha ), wynika, że budowniczy
poprawia znacznie balans z kupowaniem budynków, są o połowę tańsze dodaje min również 20 nowych budynków, plansze graczy
ze specjalnymi umiejętnościami. WIĘC moim zdaniem WARTO go mieć.


Osobiście zbieram właśnie do skarbonki na II Edycję Deluxe.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: schizofretka »

Niewiele gier w ogólności ma wartość kolekcjonerską.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: dizzit »

michal2014 pisze:
hamish pisze:Raczej nie. Ludzie sprzedają tę edycję (używane) i nie osiąga ona jakichś zawrotnych cen. Jednym podobają się te "barokowe" grafiki na planszy, innym mniej. Rzecz gustu. Ja mam nową edycję i szczerze mówiąc, nie zamieniłbym jej na poprzednią.
Też jestem takiego zdania. Tym bardziej, że II Edycję, poprawioną w wersji DELUXE, która zawiera dodatek budowniczowie,
można kupić nową za 250zł.
Do 1 edycji ten dodatek jest w Polsce niedostępny, można go kupić za 26$ na amazon.com
Nie grałem w tą grę jeszcze, ale z intrukcji i z video, które oglądałem ( min. kolegi hamisha ), wynika, że budowniczy
poprawia znacznie balans z kupowaniem budynków, są o połowę tańsze dodaje min również 20 nowych budynków, plansze graczy
ze specjalnymi umiejętnościami. WIĘC moim zdaniem WARTO go mieć.


Osobiście zbieram właśnie do skarbonki na II Edycję Deluxe.
A ja powiem że W AoEIII grałem co najmniej kilkadziesiąt razy i kilka razy z budowniczymi. I moim skromnym zdaniem budowniczowie psuja grę.
O ile sama możliwość że budynki kosztują o połowę mniej jest ok to fakt że każdy budowniczy daje dwa punkty w kolonii jest strasznym przegięciem.
W większości wypadków nie opłaca się walczyć o nowe kol nghnie albo o dominacje bo bez problemu dostaniemy 6 punktów za 3 budowniczych upchanych w"stolicy" nie do przejęcia.

A jeśli chodzi o początkowe umiejętności poszczególnych nacji - to balans jest tragiczny. Jedna nacja ma dodatkowego robotnika a druga np kupca ...
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 544
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 257 times
Been thanked: 113 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: hamish »

dizzit pisze: A ja powiem że W AoEIII grałem co najmniej kilkadziesiąt razy i kilka razy z budowniczymi. I moim skromnym zdaniem budowniczowie psuja grę.
O ile sama możliwość że budynki kosztują o połowę mniej jest ok to fakt że każdy budowniczy daje dwa punkty w kolonii jest strasznym przegięciem.
W większości wypadków nie opłaca się walczyć o nowe kol nghnie albo o dominacje bo bez problemu dostaniemy 6 punktów za 3 budowniczych upchanych w"stolicy" nie do przejęcia.

A jeśli chodzi o początkowe umiejętności poszczególnych nacji - to balans jest tragiczny. Jedna nacja ma dodatkowego robotnika a druga np kupca ...
Skoro już o tym mowa, czysto subiektywnie: Budowniczowie zmieniają grę "in plus". Po pierwsze, jak wspomnieliście z kolegą michal2014, ten robotnik zmniejsza koszt budynków, ale nie o połowę, a o $5, a to różnica, gdy w trzeciej erze budynek kosztuje $20. Po drugie, budowniczy wysłany do kolonii nie dodaje 2 punktów, a 4 temu, kto ma najwięcej kolonistów w danym regionie (i to każdy budowniczy, nawet ten od przeciwnika). Dwa punkty za każdego budowniczego dostanie gracz, który jest drugą potęgą tamże. W moich grach często mieliśmy zagwozdkę, czy budowniczego wysyłać, czy też nie, bo jak tylko się jakiś w regionie znalazł, zaraz wywoływał falę migracji w te miejsce, a nawet dochodziło do bitew o ten region. Zatem wygląda na to, że gra działa sprawnie i nic nie jest popsute.

Co do Przewag Narodowych - bardzo skróciłeś ich charakterystykę, spłycając najbardziej jak się da. Ważne jest to, że można ich użyć raz (większość nacji), dwa (Francja, Włoskie Państwa Miasta) lub trzy (Portugalia) razy na całą grę i to jeszcze w określonym momencie. Są one połączone z rozwojem wydarzeń historycznych i nie mają na celu niczego balansować. Są przegięte, ale dla każdego w inną stronę. Nacje dodatkowe, dodane z KS są bardziej użytkowe, bo tacy Turcy wprowadzając żołnierzy mogą traktować ich jak mnichów, zaś Prusy mogą (trzy razy w ciągu gry) podczas bitwy zlikwidować dwie jednostki jednym wojskowym. Przewagi są wariantem dodatkowym, w który można zagrać, a bez niego gra też doskonale działa.

Także piszesz, niestety, bzdury o przewagach i budowniczych, wprowadzając tym samym innych w błąd.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
dizzit
Posty: 296
Rejestracja: 09 maja 2011, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: dizzit »

Dla zbulwersowanych skrótami myślowymi których użyłem swiadomie i nieswiadomomie z powodu tego że juz dawno grałem w dodatek, przyznaje rację koledze odnośnie powyzszego uszczegółowienia.
Nie mniej jednak dalej uznaje że budowniczowie dają za duzo punktów co prowadzi do tego że walka w koloniach przestaje miec decydujące znaczenie o punkty.

Chodzi o to że nawet jeżeli weźmiemy pod uwage to że drugi w koloni dostanie dwa punkty za budowniczego my i tak dostajemy 4 czyli o 2 więcej za każdego pana z młotkiem.
U nas gra wygladała w ten sposób że jak ktoś zdobył jakąś znaczącą przewagę w koloni (niech bedzie dla przykładu karaiby z cukrem) i zabrał juz surowiec z tamtąd. Ma powiedzmy tam kapłana, dwóch roboli i zołnierza, może spokojnie dostawiać tam budowniczych jednego za drugim - bo jest to najnormalniej tańsze niż zbieranie punktów z podbojów lub dominacji. Żeby utrzymac dany region wystarczy kontolować czy nie ląduja tam jacyś zołnierze oponentów - jak tak do dokładamy swoich. W razie czego można zawsze raz odstrzelić tego który jest aktualnie 3 i tworzy sie status quo bo drugi zadowolony ze jest drugi i dostaje punkty a trzeci nie ma już wejścia. W nowych koloniach dostajemy 6 punktów zsyłając tam conajmniej 3 kolegów co kosztuje nas sporo ludzików i akcji które musimy wykonać. Zyskanie 2 punktów zsyłając jednego kolegę jest duzo łatwiejsze. W efekcie każdy z graczy stworzył stolice gdzie ładował każdego budowniczego jakiego przypadkiem wyprodukował. Wtedy zostaje nam więcej kolegów na zbieranie surowców, licytacje o statki itd.

Oczywiście sytuacja w kótej wysyłamy budowniczego do jakiejś świeżej koloni jest bez sensu bo możemy nabić punkty komu innemu.
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: michal2014 »

Hobbity zamieściły w końcu instrukcję PL.
2 miesiące ich prosiłem. W końcu się udało.

http://www.hobbity.eu/repository/EAoD.pdf
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: Elemele »

michal2014 pisze:Hobbity zamieściły w końcu instrukcję PL.
2 miesiące ich prosiłem. W końcu się udało.

http://www.hobbity.eu/repository/EAoD.pdf
Dzięki :) Od razu ściągnąłem na wszelki wypadek :)
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: mement0 »

Hej czy jeszcze jest gdzies szansa dostać Empires Age of Discovery Deluxe ?
czy moze nakład się skonczyl i juz wiecej nie bedzie mozna kupić tej gry ?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tych(y)
Been thanked: 12 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: gregos »

mement0 pisze: 13 kwie 2018, 22:12 Hej czy jeszcze jest gdzies szansa dostać Empires Age of Discovery Deluxe ?
czy moze nakład się skonczyl i juz wiecej nie bedzie mozna kupić tej gry ?
Jest spokojnie do kupienia (szopek podpowie gdzie).
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: mement0 »

heheh szopek podpowiada ale z tego co wiem gra chodziła za 250zł a na szopku ceny 380zł ymmmm no chyba ze to cena podstawowa gry hmm lub nakład sie konczy i sklepy windują ceny
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tych(y)
Been thanked: 12 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery

Post autor: gregos »

mement0 pisze: 14 kwie 2018, 09:24 heheh szopek podpowiada ale z tego co wiem gra chodziła za 250zł a na szopku ceny 380zł ymmmm no chyba ze to cena podstawowa gry hmm lub nakład sie konczy i sklepy windują ceny
Trochę przekłamuje. Jak wejdziesz na Gamiko, to zobaczysz cenę 328,46 zł.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: warlock »

Po ostatnich plotkach zasłyszanych na facebooku postanowiłem podpytać o potencjalną reedycję tej perełki i Eagle Gryphon Games odpisało mi, że w połowie 2022 roku wystartuje kickstarter nowej wersji ;). Na ten moment myślą o nowej szacie graficznej i potencjalnych małych szlifach mechanicznych, ale dadzą znać w przyszłym roku :). W każdym razie - zostawiam info dla potomnych. ;)
https://boardgamegeek.com/thread/266486 ... ew-edition

PS: Miałem Age of Empires z dodatkiem, mam Empires: Age of Discovery, kocham obie wersje, a jak pojawi się nowa i będzie obiektywnie lepsza to wchodzę all in :D.
Cyel
Posty: 2591
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1453 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: Cyel »

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie znają tej perełki. W naszej grupie top topów, grana nieprzerwanie z dużą regularnością od jakiejś dekady.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: dominGeS »

W mojej grupie, to też numero uno!!! Empires: Age of Discovery. Wybitna gra!
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1448 times
Been thanked: 1104 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: garg »

Ja już mam obie poprzednie wersje w domu - może powstrzymam się przed kupnem trzeciej? Kogo ja oszukuję... :lol:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2460
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 567 times
Been thanked: 277 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: Markus »

dominGeS pisze: 26 maja 2021, 16:23 W mojej grupie, to też numero uno!!! Empires: Age of Discovery. Wybitna gra!
Zazdroszczę grupy :D , mojej grupie po premierze "polskiej" wersji jakoś kompletnie nie siadło. Mi osobiście podoba się ta gra, jak zachęcić innych do tego tytułu?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 885 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: XLR8 »

Co w tej grze jest wybitnego? Była na radarze przez dłuższy czas ale po zobaczeniu dwóch recenzji nie znalazłem nic odkrywczego.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: uyco »

Ian O’Toole będzie maczał w tym projekcie swoje utalentowane kończyny?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1100
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: Harun »

XLR8 pisze: 26 maja 2021, 20:11 Co w tej grze jest wybitnego? Była na radarze przez dłuższy czas ale po zobaczeniu dwóch recenzji nie znalazłem nic odkrywczego.
Odkrywczego raczej nic. Ale to świetny tytuł, stara szkoła, w której nie uciekano od interakcji w kierunku multipasjansa, aby nikomu nie było smutno.
A jeśli tego Ci mało to dodam, że jest to tytuł, który kiedy współgracz trochę przypadkowo sprzedał, żona nalegała abym zdobył do naszej kolekcji. Podkreślam nalegała, a to się nie zdarza. 😀
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1448 times
Been thanked: 1104 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: garg »

No i jest to gra, która świetnie się skaluje. W zależności od liczby graczy charakter rozgrywki zmienia się nieco, a środek ciężkości przesuwa ze strategii ekonomicznej (2-3 graczy) do militarnej (5-6 graczy), ale to nadal stosunkowo szybka i nieskomplikowana gra cywilizacyjno-wojenno-ekonomiczna.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: warlock »

XLR8 pisze: 26 maja 2021, 20:11 Co w tej grze jest wybitnego? Była na radarze przez dłuższy czas ale po zobaczeniu dwóch recenzji nie znalazłem nic odkrywczego.
Moim zdaniem E:AoE spina się po prostu w świetną i satysfakcjonującą grę. Łączy sporo różnych aspektów: programowanie ruchów z różnymi zdolnościami workerów (samo to jest dość oryginalne), elementy ekonomii, bezpośredni konflikt, area majority, budowę asymetrii i specjalizacji w ciągu gry poprzez zdolności budynków, walkę o dostęp do specjalnych kategorii punktowych (polecam grać z oficjalnym wariantem jawnych budynków punktujących III ery), czy nawet odkrywanie nowych terytoriów. Na upartego można by pokusić się o stwierdzenie, że w pewnym sensie to takie bardzo uproszczone euro-4x ;). Nie znam zbyt wielu gier, które są taką mieszanką ;).

Mechanicznie wszystko spina się tu w bardzo spójną i angażującą planszówkę, w której wszyscy konkurują ze wszystkimi o wszystko ;). Jeszcze nigdy nie wstałem od paryjki w Empires z poczuciem źle spędzonego czasu. Generalnie Dominant Species, Empires: Age of Discovery i Agricola to u mnie obecnie święta trójca worker placementów ;).
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 885 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: XLR8 »

Spoiler:
Dziękuję za tę wyczerpującą odpowiedź. Ostatnio był u nas na tapecie argent consortium, w którym tak samo workerzy mają różne umiejętności. Niestety nie podszedł ekipie z powodu bardzo brutalnej interakcji.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: lotheg »

garg pisze: 26 maja 2021, 16:39 Ja już mam obie poprzednie wersje w domu - może powstrzymam się przed kupnem trzeciej? Kogo ja oszukuję... :lol:
Oprócz zmysłu kolekcjonera to coś jeszcze sprawia, że masz obie wersje? Czasem pojawia się stara edycja w obiegu. Rekomendowałbyś zakup czy raczej tylko nowa już teraz?
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4487
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1448 times
Been thanked: 1104 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: garg »

Stara edycja nie ma w pudełku dodatku, który trzeba dokupić oddzielnie. Po dołożeniu dodatku obie wersje różnią się jakimiś drobiazgami w regułach (już nawet nie pamiętam), ale to praktycznie ta sama gra.

Wydanie drugie to już typowa jakość gier Eagle Gryphon Games, czyli to, co widzimy w pudełkach dowolnej gry Lacerdy. Wszystko jest na wypasie, z wygodną wypraską i grubą tekturą. I duuużo droższe. Tak minimum ze dwa razy.

Pierwsze wydanie to z kolei wyraźnie mniejsze pudełko (jest prawie o połowę niższe) i brak wypraski, ale elementy jakościowo nie odstają. No i ma jeszcze licencję Age of Empires od Microsoftu :) . Ja swój egzemplarz kupiłem bardzo dawno temu za jakieś 100 złotych, ale wszystko w okolicach do 180 złotych jest moim zdaniem akceptowalne. Plus dodatek.

Graficznie obie są dopracowane i wyłącznie kwestią gustu jest preferencja jednej lub drugiej.

Gdybym miał kupować teraz, to wziąłbym dowolną dostępną. Oczywiście pod warunkiem, że pierwsze wydanie byłoby z dodatkiem. Jeśli gołe, to lepiej wziąć drugą edycję, bo dodatek trochę zmienia i urozmaica. Oczywiście sama podstawka to nadal doskonała gra, więc bez niego nadal dostajesz pełnoprawny produkt. Po prostu z dodatkiem masz więcej możliwości.

Mam nadzieję, że pomogłem :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1988 times

Re: Age of Empires III: The Age of Discovery / Empires: Age of Discovery (Glenn Drover)

Post autor: warlock »

W nawiązaniu do powyższego posta @garga: wygrzebałem z własnych archiwów foty z czasów, gdzie miałem dostęp do dwóch edycji (jakby ktoś chciał porównać) ;).Wiem, że jakość fot taka sobie, ale coś tam widać ;).

Age of Empires III (stara) - dopiero po czasie widzę, jak dziwnym rozwiązaniem był brak dedykowanego miejsca na kafle budynków i towarów na planszy głównej ;).
Obrazek

Empires: Age of Discovery (nowa)
Obrazek
ODPOWIEDZ